Ogrody botaniczne i parki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KOBIECE MIEJSCA, IMPREZY, WYDARZENIA » Ogrody botaniczne i parki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Ogrody botaniczne i parki

Witam;)

Myślę, że takim miejscem może być Ogród Botaniczny w Poznaniu....jest tutaj cudownie....

To przyjazne miejsce dla każdego bez względu na wiek...
Ogromny zielony teren umożliwia odpoczynek z dala od ulicznego zgiełku a rozstawione wzdłuż alejek ławeczki zezwalają na chwile wytchnienia...
Placyki z fontannami i mieniącymi się różnymi barwami kwiatów klombami są ulubionym miejscem nie tylko osób starszych, ale i młodzieży...
Ogromna ilość drzew i bylin z całego świata sprawia, że od wiosny do jesieni Ogród Botaniczny zmienia swoje oblicze kilkakrotnie.... Ledwo co przekwitną rododendrony czy azalie a już kwitną róże czy lilie:)
Przez cały sezon można podziwiać kwitnące rośliny jak i zmieniające zabarwienie liście na wielu drzewach. Na uwagę zasługuje aleja ogromnych drzew porośniętych przez zimozielony bluszcz.
Ogród Botaniczny jest też rewelacyjnym miejscem dydaktycznym.
Roślinność z całego świata pogrupowana jest w różnych sektorach co daje wyobrażenie o szacie roślinnej nie tylko na poszczególnych kontynentach, ale też w określonych strefach klimatycznych.

Czy w Waszych miejscowościach też są podobne ogrody botaniczne?

http://img512.imageshack.us/img512/7058/botanikfa5.jpg

Być jak płynąca rzeka...
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Vausti (2008-11-28 00:01:17)

Odp: Ogrody botaniczne i parki

To prawda - ogrody botaniczne to świetne miejsca w których można wspaniale odpocząć od miejskiego zgiełku smile Ja czasem - zwłaszcza letnią porą - odwiedzam krakowski Ogród Botaniczny. Ogród położony jest na dawnych terasach rzeki Wisły, obecnie oddalonej o ok. 1,5 km na płd. Północna część Ogrodu leży na terasie wyższej, zaś południowa - na terasie zalewowej. W ogrodzie jest mnóstwo fajnych alejek  zachęcających do  przechadzek oraz 3 szklarnie -w tym jedna w kształcie piramidy. Na terenie ogrodu botanicznego jest muzeum, które jest najstarszą polską kolekcją botaniczną o charakterze muzealnym, związaną ściśle z działalnością naukową i dydaktyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bardzo stylowa aranżacja wnętrz muzeum także decyduje o niepowtarzalnym charakterze tego miejsca.

http://img518.imageshack.us/img518/6471/ogrdbotanbu9.jpg

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

? Johann Wolfgang Goethe

3

To może opowiecie o waszych ulubionych parkach, co je wyróżnia spośród innych?

Być jak płynąca rzeka...

4

Takim najwspanialszym parkiem jaki miałam okazję zwiedzać był park Herrenhausen w Hanowerze w Niemczech gdzie mieszka moja siostra. Jest to olbrzymi park barokowy pełen labiryntów, altan i kwiatowych tarasów. Znajduje się tam też najwyższa w Europie fontanna ogrodowa. Sercem ogrodów jest tzw. Wielki Ogród w stylu francuskim z fontanną , wodotryskami i labiryntem. Jest tam też ogród górski tzw Berggarten, który jest jednym z najstarszych ogrodów botanicznych w Niemczech z największą kolekcją orchidei w Europie - coś wspaniałego i dla wzorku i dla węchu. Polecam do zwiedzania każdemu smile Ja zaczerpnęłam kilka inspiracji do własnego gródka stamtąd smile

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KOBIECE MIEJSCA, IMPREZY, WYDARZENIA » Ogrody botaniczne i parki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021