SZANTAŻUJĄCA PANI KURATOR - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » SZANTAŻUJĄCA PANI KURATOR

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: SZANTAŻUJĄCA PANI KURATOR

Mój mąż ma wyrok za alimenty i kuratorkę na karku. Musi być na każde jej "pierdnięcie" w domu, inaczej grozi zgłoszeniem do sądu braku współpracy. Dziś wypadła mu wizyta u psychologa, bo próbował odebrać sobie życie a ona dzwoni, że ma być , inaczej zgłosi do sądu i wyrok mu odwieszą. Najgorsze jest to, że nie wiem jak jej uświadomić, że jest problem. Czujemy się z mężem zaszczuci i szantażowani. Mamy 2 małych dzieci, ona jest kuratorem sądowym , a czepia się przy każdej wizycie nawet jednej zabawki na podłodze, mówiąc, że jest syf i że zgłosi to władzom, żeby nam kuratora społecznego dali, albo odebrali dzieci. Ta kobieta robi wszystko, żeby zniszczyć mi rodzinę, męża wsadzić za kraty a dzieci odebrać. Czuję się bezsilna, pomocy! Gdzie się udać i co robić, żeby nie pogorszyć sytuacji? Pisałam już po różnych forach, ale nikt nie odpowiedział

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: SZANTAŻUJĄCA PANI KURATOR

Nie znam się na tym, tzn jak to prawnie załatwić, ale może spróbowac naświetlić sprawę kuratorce,powiedzieć, że mąż musi chodzić do psychologa, bo ma problemy z samym sobą, może przedstawić jej jakieś zaświadczenie od takiego psychologa, a jeśli to nie pomożę to chyba można wnioskować o zmianę kuratora. Ale tak jak mówie, może bardziej obeznani w tym temacie wypowiedzą sie na ten temat i spróbują Ci pomóc. Może jakiś prawnik by Ci doradził, czy da się w takiej sytuacji napisać jakieś pismo do sądu. Tylko znając życie potrzebne by były jakies dowody, typu opinia obcej osoby, czy jakies nagrania, że kuratorka zachowuje sie tak, a nie inaczej, bo w tym układzie sąd niestety uwierzy jej, a nie Wam-taki kraj. Ale tak jak mówie lepiej niech ktoś kto zna się na prawie doradzi. Ja życzę powodzenia i szybkiego rozwikłania tego problemu:)

Trudno jest odnaleźć w dzisiejszym świecie inspiracje, przysłowiowego kopa, który pozwoli Ci wstać rano-dlatego szukam natchnienia w otaczających mnie obrazach, bo każdy dzień uświadamia mi, że człowiekowi nie można ufać-tylko pies, jako przedstawiciel żywej istoty, który współegzystuje z człowiekiem pokaże Ci w swoich smutnych oczach, co to znaczy prawdziwe oddanie.

Trochę dziwna sytuacja - Pani mąż ma "wyrok za alimenty" - kto i dlaczego skierował pozew w tej sprawie?
Zwykle sprawę taką zakłada osoba opiekująca się dzieckiem...

4

Panie Wojciechu, toż dzieci można mieć z kilkoma kobietami. Rozumiem, że to jakaś poprzednia partnerka owego pana czeka co miesiąc z utęsknieniem na przelew smile

No tak, ale kurator przychodzi jednak do obecnego (wspolnego z Autorką postu) mieszkania  Pana, który nie chciał płacić alimentów...
Jeśli przychodzi tylko tego Pana nadzorować, to dlaczego przeszkadza jej domniemany "syf"?
Tak czy inaczej sytuacja jest trochę niejasna.

6 Ostatnio edytowany przez sandra.sandra (2011-05-15 19:16:03)

Idz do MOPS-u i poproś o bezpłatna poradę z prawnikiem.

Są w domu dzieci, mąż ma życie, zdrowie, swoje sprawy i z tego co znam z życia ludzie dzwonią do kuratorów, że nie mogą być i przesuwają godzinę spotkania. Bez problemów.

smile

7

Mało konkretów jest w tej sprawie. Kurator nie jest Bogiem. Ja osobiście na twoim miejscu bym raz drugi nagrał jej rozmowę ( tak ja uczyniłem). Jedną czy drugą. Zbierałbym "materiał". Poza tym mężowi przysługuje wgląd w sprawozdania z przeprowadzonych tez. Wywiadów środowiskowych. Może iść do niej do sądu i poprosić o udostępnienie akt. Wtedy zobaczy, co ona pisze. Zapewne odwiedza was, co miesiąc. Ja uważam, że ład w domu nie ma nic do tego, za co został skazany twój mąż i w jakim celu jest kurator. Ja po roku przepychanki z kuratorami i sądem uwolniłem się z pod kontroli kuratora. Na dodatek właśnie kilkukrotne nagranie kuratorki pozwoliło mi na udowodnienie, że poświadcza nie prawdę w swoich sprawozdaniach a tym bardziej, że jest arogancka i z góry uprzedzona do osoby. A co za tym idzie uchylenie nadzoru kuratorskiego. Ja na twoim miejscu poszedłbym tą drogom. Nagrać to jej zachowanie a potem złożyć do sadu wniosek o uchylenie kuratora a w najgorszym przypadku o zmianę kuratorki.

8

Kurator sądowy  sprawuje  dozór  wobec osób   które mają  np. warunkowe    umorzenie    postępowania karnego  albo zaiwieszenie  wykonania  kary  pozbawienia wolności,  lub z uwagi na przedterminowe zwolnienie  .
      Kikaniunia  - twoj mąz  zatem  podpada pod  którys z 3 wymieniopnych punktów  - kurator robi to co do niego  nalezy  od tego jest i za to pobiera piueniądze biorąc odpowiedzialnośc
   Warunkowe zawieszenie   mowi samo za siebie .......   ze pod pewnym warunkiem zosoatl zwolniony z kary  .. zatem  um owa obowiązuje w dwie strony .
                A jak ma problemy mąz to nbależy p[isemnie o tym powiadomic sad i zwrócic sie do spsychologa ,  nalezy nap[isac takze a jakich godzinach  moze byc nieobecny bo jest np na terapii  .
              a co do rozrzuconych zabzwek ??.  to nie  bedzie nigdy i w dnej sparwie argumntem aby odebrać dzieci .
Skoro jest  dozór sadowy to kurator ma obowiazek miec oczy i uszy otwasrte na wzzystko co jest związane  z bezbronnymi dzikecmi  bo potem nagle slyszymy w TV ze kurator  zaniedbał , ze nie widział tego a tego //   to wie;lka odpowiedzialnośc  i lepiej dmuchac na zimne .

. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy

9

jest jeszcze jedna opcja - zawsze możesz udać się do zwierzchnika pani kurator. podejrzewam, że jest ona kuratorem społecznym bardzo "oddanym" swojej pracy. Należy więc udać się do kuratora zawodowego, przedstawić sprawę i ewentualnie poprosić o zmianę kuratora.

10

Nie  uplynęły 24 godziny od napisania postu  -  była 19 .01 ,59
    a teraz jest 24    -  nic z tego nie rozumiem  ????

. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy

11

Po pierwsze,jeśli facet nie wywiązuje się ze swoich obowiązków - to dobrze,niech go pogonią.Nie jest przeciesz tak że o jedne dzieci się dba a te drugie ma gdzieś.Obyś nie skończyła tak jak ta jego pierwsza.

Jeżeli dla Twojego męża sprawą bardzo ważną jest spotkanie z psychologiem i nie może stawić się na wizytę u kuratorki - można przeciesz poprosić o zaświadczenie lekarskie.Wizyty do psychologa  są ustalane  wcześniej więc krótka informacja  typu "Nie mogę być bo..." podparta papierkiem powinna sprawę załatwić.Warto kserować wszystkie dokumeny jakie dostarczacie szanownej pani kurator.  Paplać pewnie będzie ale kto jej tego zabroni.Może w ten sposób radzi sobie ze stresem...

Ja poprosiłam o zmianę kuratora.Dowiedz się czy jest ona kuratorem społecznym.Jeśli tak wybierz się do sądu i poproś o kuratora zawodowego.

Mimo problemów nie zapominaj że masz swoje prawa .Masz prawo do rzetelnej informacji .

Tak jak napisał Czerepak oni nie są bogami.Bazują tylko na niewiedzyilęku swoich "podopiecznych".

12

Witam. Mam na imie Krzysztof. Mam podobny problem pani kurator od paru lat podkłada mi kłody odebrała mi syna a teraz stara się odebrać mi roczną córke . Też jestem szantażowany. Mimo iz nie pije mam iść na aa oprócz tego mamy w raz z partnerką załatwić sobie ubezpieczenie nie wiem po co do tego cytuje " Mam się wyprowadzić na marsa". Nie wiem jak to ugruźć tym bardziej że współpracuje z policją i sądem. Mam związane ręce a sprawa 01.03.2018 i pies pogrzebany. Teraz jej postanowienie jest takie że śpie na ulicy bo założyła mi niebieską karte bez przyczyny. Czyli albo ja albo dziecko i moja idzie do domu samotnej matki. Mało tego by tam być musi złożyć fałszywe zeznania na mnie w jaki sposób nad nią jestem agresywny. Czasami mam dość chce się powiesić ale wiem że mam też moją kruszyne której jak ja nie dam to nikt nikt nie da. I co w takiej sytuacji zrobić?

13

onegreen napisał/a:

Witam. Mam na imie Krzysztof. Mam podobny problem pani kurator od paru lat podkłada mi kłody odebrała mi syna a teraz stara się odebrać mi roczną córke . Też jestem szantażowany. Mimo iz nie pije mam iść na aa oprócz tego mamy w raz z partnerką załatwić sobie ubezpieczenie nie wiem po co do tego cytuje " Mam się wyprowadzić na marsa". Nie wiem jak to ugruźć tym bardziej że współpracuje z policją i sądem. Mam związane ręce a sprawa 01.03.2018 i pies pogrzebany. Teraz jej postanowienie jest takie że śpie na ulicy bo założyła mi niebieską karte bez przyczyny. Czyli albo ja albo dziecko i moja idzie do domu samotnej matki. Mało tego by tam być musi złożyć fałszywe zeznania na mnie w jaki sposób nad nią jestem agresywny. Czasami mam dość chce się powiesić ale wiem że mam też moją kruszyne której jak ja nie dam to nikt nikt nie da. I co w takiej sytuacji zrobić?

Warto zglosic się do MOPS-u po darmową pomóc prawną. Możesz też napisać na którymś z forów prawniczych, ktoś na pewno pomoże.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

14

onegreen 
Zgłosić się do najbliższego od zamieszkania  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,
tam uzyskasz bezpłatną pomoc psychologa oraz bezpłatną pomoc prawną, poprosić o pomoc w napisaniu
pisma do Sądu do "Zespółu Kuratorskiej Służby Sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach Rodzinnych i Nieletnich
z prośbą o zmianę Kuratora z uzasadnieniem, prawnik pomoże.
Zapewniam Cię że ludzie mają prawo zmieniać Kuratora, u mojej znajomej korzystali z takiego przywileju, sama pani Kurator zasugerowała taką zmianę.
Są ludzie i ludziska.

15 Ostatnio edytowany przez BelleDeNuit (2018-02-03 21:46:27)

Wypowiem się może jako osoba współpracująca z kuratorami i społecznymi i sądowymi, pracownikami socjalnymi i szeroko rozumianym MOPSem i PCPRem.
Pytanie z jakiego powodu mąż ma kuratora sądowego - nie dostaje się kuratora, ot tak. Skoro kurator ma tak stanowcze podejście to znaczy, że coś się w Twojej rodzinie dzieje. Nie wątpię, że nie powiesz nam co, ale skoro kurator ma takie nastawienie - nawyraźniej istnieje obawa, że zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci. Podejrzewam, że macie też pracownika socjalnego i/lub asystenta rodziny.
Przede wszystkim o wszystkich  nagłych sytuacjach należy informować kuratora (kurator ma pełne prawo przyjść niezapowiedzianym o każdej porze dnia 7 dni w tygodniu, BEZ WZGLĘDU na święta czy niedzielę) pytanie - ile było sytuacji, że mąż albo ignorował wizyty kuratora i jej nie wpuszczał lub ile razy utrudniał jej kontakt ze sobą? Kuratorzy się nie czepiają "ot tak". Musi być powód na tyle poważny, że albo kurator Wam nie ufa, albo obawia się o bezpieczeństwo dzieci. Jeżeli jednak faktycznie, zachowanie kuratora wynika z kaprysu - zgłoś się do organu, który Wam tego kuratora przyznał i tam szukaj pomocy.

16

BelleDeNuit napisał/a:

Wypowiem się może jako osoba współpracująca z kuratorami i społecznymi i sądowymi, pracownikami socjalnymi i szeroko rozumianym MOPSem i PCPRem.
Pytanie z jakiego powodu mąż ma kuratora sądowego - nie dostaje się kuratora, ot tak. Skoro kurator ma tak stanowcze podejście to znaczy, że coś się w Twojej rodzinie dzieje. Nie wątpię, że nie powiesz nam co, ale skoro kurator ma takie nastawienie - nawyraźniej istnieje obawa, że zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci. Podejrzewam, że macie też pracownika socjalnego i/lub asystenta rodziny.
Przede wszystkim o wszystkich  nagłych sytuacjach należy informować kuratora (kurator ma pełne prawo przyjść niezapowiedzianym o każdej porze dnia 7 dni w tygodniu, BEZ WZGLĘDU na święta czy niedzielę) pytanie - ile było sytuacji, że mąż albo ignorował wizyty kuratora i jej nie wpuszczał lub ile razy utrudniał jej kontakt ze sobą? Kuratorzy się nie czepiają "ot tak". Musi być powód na tyle poważny, że albo kurator Wam nie ufa, albo obawia się o bezpieczeństwo dzieci. Jeżeli jednak faktycznie, zachowanie kuratora wynika z kaprysu - zgłoś się do organu, który Wam tego kuratora przyznał i tam szukaj pomocy.

Zachęcam sprawdzać datę na jaki post odpowiadamy sad
Autorka już dawno tu nie zagląda.

17

evada napisał/a:

Post został odświeżony poprzez zapytanie innego zainteresowanego.....

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...

18

Leila01 napisał/a:
evada napisał/a:

Post został odświeżony poprzez zapytanie innego zainteresowanego.....

No to prawda, ale BelleDeNuit udzieliła odpowiedzi o mężu co ma kuratora,
to pierwszy stary post.

19

Kurator to bardzo ważne ogniwo w procesach dotyczących dzieci; nie może to być osoba stronnicza, osoba, która łatwo zaprzyjażnia się z jednym z rodziców i przede wszystkim osoba, która uważa, że tata jest niepotrzebny. W kilku przypadkach zauważyłam, że zwłaszcza panie kuratorki nawiązują koleżeńskie stosunki z matkami i pomagają, podają instrukcję jak "załatwić" tatusia żeby nie miał kontaktu z dzieckiem. Jeżeli matka nie dba o dobro dziecka, tylko walczy z ojcem, a p kurator jej w tym pomaga obydwie krzywdzą dziecko. Taka p kurator nie nadaje sie na to stanowisko bo z takiej/go kuratora więcej krzywdy niż pożytku, a należy pamiętać, że to decyzje o życiu dziecka i nie ma tu miejsca na chimery czy osobiste urazy kuratora.

20

Uchylanie się od płacenia alimentów jest karalne także myślę że mimo wszystko należy się podporządkować i robić dobrą minę do złej gry Jeżeli zrobisz coś przeciwko tej pani kurator to myślę że ona wtedy dopiero pokaże swoje prawdziwe oblicze i może się to dla was skończyć tragicznie

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » SZANTAŻUJĄCA PANI KURATOR

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018