niedoczynność tarczycy i nadmierne wypadanie włosów :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » niedoczynność tarczycy i nadmierne wypadanie włosów :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: niedoczynność tarczycy i nadmierne wypadanie włosów :(

witam wszystkich:)
zacznę od początku -od kilku lat chodziłam po różnych dermatologach bo włosy wypadały mi dosłownie garściami!
wydałam dużo pieniędzy na różne witaminki, preparaty itp a włosy nadał wypadały.
w końcu pewna pani dermatolog dała mi skierowanie na tsh-no i wyszło, że mam niedoczynność tarczycy.
tarczyca od 3 lat jest pod stałą kontrolą endokrynologa, raz jest dobrze, raz zmienia mi dawkę. ostatnio mam wyniki w normie. pozostał mi jeden problem- totalne przerzadzenie włosów:(
stosuję dobre szampony, pomaga mi również odżywka Wax, próbowałam różne suplementy, ale nie widziałam poprawy, widocznie nie natrafiłam na ten właściwy.jest tych preparatów dużo na rynku, nie wiem jakie są najlepsze.
szczerze nie chce mi się już chodzić po dermatologach, bo mam ich po prostu dosyć, po różnych wcierkach też nie było lepiej. może dziewczyny Wy mi jeszcze coś poradzicie z własnego dośwaidczenia ? będę ogromnie wdzięczna smile mam nadzieję, że moje włosy nie są jeszcze na straconej pozycji.
pozdrawiam

rodzina na pierwszym miejscu....
Alusia 05.10.2012r.- 2900 g, 54 cm, 10 pkt
Kocham, Kocham, Kocham......
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: niedoczynność tarczycy i nadmierne wypadanie włosów :(

Witaj. Mam to samo, perukę moglabym zrobic;pp
niestety nie pomoge cico do wypadania wlosow ale chcialam spytac czy masz jakies objawy psychiczne?? przez tarczyce? cos podobnego do depresji ...?
bylabym wdzieczna za odpowiedz

Wierzę, że kiedys znajdę się na szczycie i powiem "KOCHAM ŻYCIE"

3

Mam niedoczynność tarczycy i na utratę połowy moich włosów pomogło mi dodawanie małej ilości olejku rycynowego do szamponu, którym myję włosy. Włosy odżyły, stały się grubsze i mocniejsze. Przede wszystkim wypadanie spadło do minimalnych ilości 5-10 włosów dziennie. Olejek rycynowy kosztuje grosze więc myślę, że warto spróbować.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

4

LonelyAngel napisał/a:

Witaj. Mam to samo, perukę moglabym zrobic;pp
niestety nie pomoge cico do wypadania wlosow ale chcialam spytac czy masz jakies objawy psychiczne?? przez tarczyce? cos podobnego do depresji ...?
bylabym wdzieczna za odpowiedz

Ja mam niedoczynność tarczycy i zdiagnozowaną depresję oraz mam nawroty. Nieciekawa sprawa.

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość"- W. Allen

5

Gothka czyli mowisz, ze olejek rycynowy dolewasz do szamponu? I pomaga serio? Bo ja tez juz zaczelam powaznie odczuwac wypadanie wlosow przez ta tarczyce ;/ A endykrynolog nie przepisalby jakis tabletek? Czy to nie jego dzialka?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

6

Mam długie włosy (sporo za łopatki) więc biorę dużą łyżkę szamponu, trochę olejku na czubek małej łyżeczki i mieszkam z odrobiną wody w miseczce. Potem normalnie wylewam na włosy i myję.
Włosy myję codziennie. Tak ze 2 razy na tydzień bez olejku, żeby za bardzo nie obciążać włosów.

7

Ja myje wlosy srednio co 4 dni, wiec bede dodawac ten olejek za kazdym razem smile Bo to co sie dzieje teraz z moimi wlosami, to porazka! Garsciami wylatuja...

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

8

Mam nadzieję, że olejek pomoże wink Daj znać jak zaczniesz kurację wink

9

Zaczelam uzywac - czekam na efekty wink A po dzisiejszym lezeniu na plazy z moich rudych zrobil sie kolor... miodowy!! Mam nadzieje, ze jutro beda wygladac normalnie, bo nie dosc, ze wypadaja, to jeszcze pomalowac bede je musiala...
pozdrawiam smile

10

Ja również zaczęłam odczuwać że coś jest nie tak z moimi włosami. NA szczotce to są normalnie kłęby moich włosów po każdym czesaniu. Straszne sad( No ale zaczęłam brać witaminy i mam nadzieję że będzie lepiej. A możecie polecić mi jakieś odżywki ale bez spłukiwania do wysuszonych włosów? Bo może to jest powód wypadania moich kłaczków?

11

5 lat temu przezywałam dramat.Włosy wychodziły garściami ,bałam sie ich nawet dotykać. byłam chyba u 100 lakarzy ,zrobiłam milion badan -a wyniki oczywiście były w normie.Koncern Vichy zarobił na mnie fotune bo wydałam na nich od cholery pieniędzy,-witaminy,ampułki stosy przeczytanych książek to wszytko nic nie pomogło.Było juz tak żle że na czubku głowy nie miałam prawie włosów. Postanowiłam że się nie poddam i będe walczyć na własna rękę i zrobię wszystko aby włosy zaczeły znowu odrastać.Najpier kupiłam Nizoral na receptę w celu  zniszczenia wszystkich grzybów skóry głowy robiłam to 2 razy w tygodniu.Pożniej maska znana od wieki wieków...czyli 2 zółtka 2 łyżki nafty kosmetycznej ,10 dkg drożdzy i 10 kropli leju rycynowego.To wszystko wcierałam w skórę i owijałam goracym ręcznikiem pod folią na godzinę.I tak przez 8 mcy. Nie wiem czy to było antidotum ale pomogło.Jak widziałam sterczący dywanik włosów od skóry to uwierzcie mi ale płakałam ze szczęścia. Dziewczyny nie poddawajcie się,i spróbujcie tej kuracji-bo jest najtańsza a okazała sie najlepsza.
buziaczki

12

witam wszystkich!! ja tez mam problem z tarczyca.Mam nadczynność tarczycy ( wole).Choruje już od ponad roku.Dobrze mi są znane te objawy o których piszecie :nastroje,drgawki ,arytmia serca ,ciepłota buchanie goraca ,wypadanie włosów.Czasami już mam siebie dość tych nastrojów.W tamtym roku zaszłam w ciążę urodziłwm 5mcy temu córeczkę.Po ciązy mieło być lepiej ale tak nie jest.Ostatnio dostałam nawrót chroby.Biore teraz metizol 6 tabletek dziennie i inne  to jest 20 tabletek dziennie .Czuje sie fatalnie .Lekarz mówi mi że chyba  bedzie konieczna operacja i że skutków ubocznych nie ma.Tyle że bedę łykać do końca życia tabletki.Chciałąm was zapytać czy aby jak sie pozbędę tarczycy nie przytyję od tego? i czy w pózniejszym wieku jakoś przejde znośnie menopałzę?.Zdaje sobie sprawe że to brak naturalnych hormonów może róznie sie skonczyć.Mam 30 lat i przede mną jeszcze troche czasu.chciałabym za jakiś czas zajść znowu w ciąże .Czy to nie przeszkodzi tej całej sytuacji?
prosze was o pomoc.Jesli ktos z was mieł podobną sytuację.

13

my nie jesteśmy lekarzami anekr
nie znam Twoich wyników tarczycy, morfologii - doradzanie Ci może być szkodliwe. Niestety ja sama byłam o krok, ale dziś akurat byłam po wyniki-jest już ok, nie jestem pacjentką z niedoczynnością.
Niestety tarczyca jest cholernie ważnych narządem-na początku po jej usunięciu bedziesz dostawać leki, aż dobierzesz odpowiednią dawkę. Niektórzy się wtedy huśtają, tu tyją, tu chudną. Niestety, ale lepiej to niż powazne konsekwencje nieleczenia tarczycy (jej nie- lub nadczynności włącznie z np śpiączką). Musisz dobrać dobrego endokrynologa, który Ci odpowie na wszelkie pytania-ażebyś nie musiała się tu zamartwiać.

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

14

ja wiem że muszę byc pod kontrolą lekarza i jestem .Zastanawiam sie tylko czego moge się spodziewać po operacji?'bo prawdopodobnie bede musiała sie jej poddać. Więc jeśli ktoś miał taki sam wybór i poddał się operacji czy warto?

15 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-12-11 00:10:48)

z tego co ja testowała, a trochę tego było najlepiej działa na mnie revita z spam, oczywiście najlepiej najpierw wybrać się do dermatologa, tam pewnie dostaniesz loxon 2% czy coś w tym rodzaju, ale wizyta u lekarza z pewnością nie zaszkodzi

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » niedoczynność tarczycy i nadmierne wypadanie włosów :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021