Kłopoty trawienne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kłopoty trawienne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Kłopoty trawienne

Od pewnego czasu mam kłopoty z trawieniem. Czeste zaparcia. Polećcie jakieś ziółka.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kłopoty trawienne

Ziółka to raczej środek doraźny najpierw trzeba zdiagnozować przyczynę pójdź lepiej do lekarza  powiedź co Cię boli jakie masz dokładnie objawy po diagnozie będziesz wiedzieć czy ziółkami dalej działać czy jednak trzeba będzie przystąpić do bardziej radykalnych kroków.

3

Odp: Kłopoty trawienne

A ja tam wierzę w ziółka smile Niejednemu już pomogły - oczywiście konsultacja u lekarza jest ważna ,ale ziółka potrafią działać czasem cuda. Na twoją dolegliwość Astrido polecam taką naleweczkę : 10 g kwiatu lawendy, 5g owocu kolendry, 2g owcu anyżu, pół litra czerwonego winka. Zioła zalać musisz winem. Macerować często wstrząsając przez dwa tygodnie. Przecedzić, zlać do szczelnie zamykanej butelki , pić trzy razy dziennie mały kieliszek po jedzeniu. Nalewka pita przed jedzeniem wzmaga apetyt.

4

Odp: Kłopoty trawienne

polecam wziąć łyżkę olejku rycynowgo i posiedzieć kilka godzin w domu ,nie jedz nic na kolację żeby żołądek  miał czas przetrawić wszystko , ja miałam problem bo przez tydzień czasu nie mogłam się załatwić a olejek mi pomógł wink

5

Odp: Kłopoty trawienne

Właśnie, macie jakieś domowe sposoby ?? obecnie przechodzę katusze, bo nie mogę się wypróżnić od 4 dni.. Pomocy !!!!!! Nie chcę narazie iść do lekarza- wolę sama spróbować jakoś sobie zaradzić..

6

Odp: Kłopoty trawienne

Spróbuj z błonnikiem i dużą ilością wody np. Babka płesznika :

Mechanizm działania polega na pęcznieniu nasion babki płesznika i wydzielaniu znacznej ilości śluzu w jelitach uskuteczniając wypróżnienie. Doświadczenia wykazały , że zawartośc śluzu w nasionach wynosi około 15%. W obecności wody pozwala na zwiększenie obiętości nasion o kilkanaście do dwudziestu razy, co korzystnie wpływa na pobudzenie perystalktyki jelit.

Ja lubie sobie tez ale to z tego z głownie powodu że mam problemy z żołądkiem użyć lnu działa wybitnie osłaniająco na żołądek i przy okazji dba o wypróżnienia ;-)

7

Odp: Kłopoty trawienne

kiri- Chodzi Ci o siemię lniane ? smile

8

Odp: Kłopoty trawienne

Bardzo pomaga espumisan.....Tabletki na bazie ziół.

9

Odp: Kłopoty trawienne

Ile kosztuje opakowanie? Jako, że jestem studentką na utrzymaniu rodziców, muszę sie liczyć z każdą złotówką smile

10

Odp: Kłopoty trawienne

A jednak to przejedzenie.:)
Mi w takich sytuacjch najbardziej pomaga herbatka "figura"z senesem,działa na mnie jak lewatywa.
No ale polecam ją jako środek dorazny....,musisz zredukować swoją dietę,więcej warzyw i owoców,oraz produktów zawierajacych naturalny błonnik,pieczywo pełnoziarniste,otreby...

11

Odp: Kłopoty trawienne

atina- oj... przechodzę katusze.. jestem przed okresem, w weekend żarłam wszystko co znalazłam w lodówce, od batonów po kwaszoną kapustę, a teraz "masz babo placek!" ...Kupiłam dziś jakieś zioła na moje zaparcia i mam je wypić na noc, oby nareszcie mi pomogło !!!!! sad
Co do mojej diety, to ja jem sporo warzyw, uwielbiam owoce.. To wszystko przez ten weekend, mój żołądek nie wiedział co się dzieje hmm

12

Odp: Kłopoty trawienne

a znacie może olejki eteryczne dr Beta? zwłaszcza różany, kolendrowy, z kopry włoskiego i rumiankowy sa pomocne przy problemach z trawieniem. można z ich użyciem wykonać masaż pobudzający trawienie albo przygotować ciepły okład. to całkiem przyjemne i skuteczne metody smile

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kłopoty trawienne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024