Niania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Niania

Za niedługo będę szukała niani dla mojego synka.
Na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach, czego powinnam oczekiwać od niani?
Czy miałyście problemy z nianiami jeżeli tak, to jakie?
A może lepiej żłobek?
Niestety przeprowadzam się i nie mam tam znajomych, żeby skorzystać z polecanej osoby.
Także proszę o rady smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niania

Cześć

Ja nie brałabym niesprawdzonej osoby no chyba, że z agencji ale wiem że te osoby są drogie. Miałam podobny problem i powiem Ci że zdecydowałam się na urlop wychowawczy, żeby podciagnąć córeczkę do roczku a następnie jest u mnie coś takiego jak Akademia która przyjmuje dzieci od pierwszego roku i przygotowuje je do przedszkola czyli uczy dzieci reakcji społecznych, czystości czyli nocniczki i mycia ząbków. Panie dzieciom śpiewają są zabawy doskonalące poruszanie na nóżkach smile i na 3-je dzieci przypada jedna pani wychowawczyni. Akademia kosztuje 900zł + 300zł wpisowe.

Aska

3

Odp: Niania
okim napisał/a:

Za niedługo będę szukała niani dla mojego synka.
Na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach, czego powinnam oczekiwać od niani?
Czy miałyście problemy z nianiami jeżeli tak, to jakie?
A może lepiej żłobek?
Niestety przeprowadzam się i nie mam tam znajomych, żeby skorzystać z polecanej osoby.
Także proszę o rady smile

Witaj

Lista "problemów" może być tak dłuuuuga...wystarczy uruchomić wyobraźnię ale szkoda sobie nimi zaprzątać głowe-wszystkiego nie przewidzisz:)
Radzę Ci nie odkładać poszukiwań na ostatni moment. Działaj tak byś mogła spokojnie i czystym sumieniem oddać w ręce świadomie przez Ciebie wybranej niani, swój największy Skarb. Jeśli zdecydujesz się poszukiwać niani przez ogłoszenie, spotkaj się z kandydatkami i spróbuj się umówić z nimi, że zanim rozpoczną pracę u ciebie chciałabyś zobaczyć jak sobie radzą z Maluszkiem. Możecie się np. spotykać raz/dwa razy w tygodniu-na 1-2 godziny. Obserwując ją i kierując się własną intuicją a także reakcjami dziecka-łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.
Jestem pewna, że każda niania jest w stanie wygospodarować ten czas raz w tygodniu na zapoznanie się z przyszłym podopiecznym i jego rodziną:)

-zapytaj o doświadczenie i referencje
-jeśli zrezygnowała z poprzedniej pracy-zapytaj co było powodem
wykształcenie (pedagogiczne) nie musi iść w parze z umiejętnościami i predyspozycjami, także nie daj sobie zamydlić oczu mgr przed nazwiskiem:)
-podczas rozmowy z kandydatką zwróć uwagę czy faktycznie jest zainteresowana dzieckiem jakim ma się zajmować: czy zadaje pytania o jego upodobania, zwyczaje, ewentualne dolegliwości, umiejętności, czy pyta Cię o stosowane przez Ciebie metody wychowawcze i sposoby postępowania w trudnych sytuacjach
-jeśli będziesz miała możliwość poobserwować ich podczas zabawy-zwróć uwagę czy zna piosenki, wierszyki, powiedzonka dla dzieci czy tylko improwizuje.
-byłabym też ostrożna z oddawaniem pod opiekę swojego Skarbu zbyt młodziutkiej niani. Mimo dobrych chęci mogą popełniać kolosalne błędy.

Pamiętaj też -jaka płaca taka praca-a na nadmiernie niska stawka za opiekę nad dzieckiem, świadczy tez o tym jaką ma wartość zapewnienie Mu bezpieczeństwa i pogodnej buzi:)  Nawet jeśli zatrudnisz dobrą nianię-musisz o nią dbać...inaczej pracując u ciebie będzie szukać czegoś "lepszego".

Polecam Ci rozejrzeć się na portalu Niania.pl-poza możliwością zamieszczenia ogłoszenia, znajdziesz tam sporo porad ekspertów oraz doświadczeń -zarówno mam jak i niań.


Joasia pisze o Akademii a u mnie są popularne Kluby Malucha-przy czym zwykle są to zajęcia rozwijające wyobraźnię dzieci i zdolności maualne oraz relacje społeczne-nauka higieny pozostaje w gestii rodziców.

4

Odp: Niania

Zapytaj o książeczkę zdrowia (badania to podstawa), 
zobacz czy zanim zacznie bawić się z dzieckiem umyje ręce,
spójrz na paznokcie, włosy
czy faktycznie jest zainteresowana dzieckiem,
co wie o rozwoju dziecka,
czy umie poradzić sobie w sytuacji gdy dziecko się zakrztusi, skaleczy?

Czyli niemal to co napisała Tosia, portal niania również polecam.

5

Odp: Niania

Kancelaria Prawna Sampraus Grzegorz Szprych w partnerstwie z Opolskim Stowarzyszeniem Doradców kończą realizację projektu ? Profesjonalna opiekunka i pomoc domowa?, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Warunkiem uczestnictwa było zamieszkanie na terenie województwa opolskiego, ukończenie 45 roku życia oraz pozytywne przejście  testu psychologicznego, badającego predyspozycje do pełnienia opieki nad dzieckiem.

Szkolenie było bardzo urozmaicone tematycznie. Znalazły się tam zagadnienia dotyczące opieki nad dzieckiem i osobą starszą, jak również pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, organizacja czasu wolnego dla osób strasznych (nauka Nornic Walking pod okiem instruktora), blok z zakładania własnej działalności gospodarczej nakierowany na procedury związane z zakładaniem przedszkoli, żłobków, zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym, zasady przygotowywania przyjęć, moduł poświęcony autoprezentacji i kreowaniu pozytywnego wizerunku.

W zależności od zainteresowań nakierowanych na opiekę nad dziećmi, osobami strasznymi lub organizacje gospodarstwa  domowego uczestniczki podkreślają znaczenie zdobytej w ramach projektu wiedzy, a także osobiste zyski płynące z udziału w szkoleniu. Wskazują przede wszystkim na podniesienie poczucia własnej wartości, nawiązanie nowych znajomości, zyskanie wsparcia od prowadzących i innych uczestniczek, a także znalezienie rozwiązań dla nurtujących je trudności życiowych.

O trafności i użyteczności podjętych działań w ramach projektu świadczą bardzo dobre opinie
uczestniczek wyrażane w ankietach i rozmowach monitorujących.

Panie często podkreślały, że taki comiesięczny pobyt w miejscu realizacji szkolenia stanowi dla nich unikalną możliwość oderwania się od niejednokrotnie trudnej sytuacji życiowej i problemów dnia codziennego. Taka trzydniowa regeneracja sił i zyskanie wsparcia dodawała uczestniczkom pożądany zastrzyk energii i dobrego samopoczucia , co w efekcie zwiększało wiarę w siebie i motywacje do podejmowania życiowych wyzwań oraz planowania dalszych działań w sferze zawodowej.

6

Odp: Niania

Ja też już powoli rozglądam się za nianią. Zastanawiałam się pod jakimi kategoriami mam szukać odpowiedniej osoby? No wiadomo, ze doswiadczona, elastyczna czasowo, ale co jeszcze? ja w ogole srednio ufam ludziom i nie moge sobie wyobrazic, ze oddam małego pod czyjaś opiekę... Nie mam tez nikogo z polecenia, bo nie mam w Warszawie za wielu znajomych. Niedawno wróciliśmy z UK. W kazdym razie w Anglii bardzo popularny jest monitoring wideo. Nie wiem jak to wyglada w PL i czy to jest drogie? W kazdym razie polega to na tym, ze opiekunka zajmuje sie dzieckiem, a rodzice mają nieustanny dostep (nawet przez telefon) do monitoringu - kamerki mozna zainstalowac w pokoju, kuchni - gdziekolwiek bawi sie dziecko. No to jest fajny motyw, bo mozna patrzec i na dziecko i na opiekunke. jak sie zajmuje dzieckiem i czy wszystko jest ok. Mozecie cos polecic? Korzystacie z monitoringu?

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024