Jak wybrać wózek? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jak wybrać wózek?

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 142 ]

Temat: Jak wybrać wózek?

Jak wybrać wózek?

Jak wybrać wózek?
Gdy w rodzinie pojawia się maluszek, naszą przestrzeń zaczynają zajmować jego pojazdy. Inwestycja w wózek jest znacznym wydatkiem dlatego przyszli rodzice sporo oglądają, rozmawiają, ale im więcej wiedzą, tym czasem trudniej się zdecydować co kupić.

Do tego nowoczesne wózki starają się spełniać wiele ról (są jednocześnie gondolą, spacerówką oraz stelażem do wpięcia fotelika). Tyle tylko, że czasem ta wielofunkcyjność wcale się wam nie przyda! Bo gondole są do podróżowania mało praktyczne (patrz uwagi poniżej), zaś aby wpiąć fotelik lub gondolę trzeba zdjąć siedzenie spacerówki, co bywa niewygodne - jeśli nie macie gondoli. Zatem nim kupicie wózek dobrze się zastanówcie nad tym, czego od niego oczekujecie oraz gdzie i jak będzie on wam potrzebny.

Być może więcej sensu będzie mieć zakup dwóch (czasem tańszych) wózków. Zwykle przyszli rodzice najpierw kupują wielofunkcyjny, wielki wózek terenowy by z dzieckiem wędrować po lasach i bezdrożach. Po czym okazuje się, że jakoś okazji do spacerów po lesie nie ma za wiele, za to często trzeba wózek składać i wkładać do bagażnika, a im większy i cięższy, tym bardziej jest to męczące. I nie mija czasu mało-wiele, gdy zostaje podjęta decyzja o zakupie lekkiej spacerówki, która choć nie sprawdzi się w terenie tak dobrze, to w codziennym życiu bywa znacznie praktyczniejsza.

Dokładnie tak samo było z nami: dumni z siebie paradowaliśmy z terenowym wózkiem (zajmującym pół bagażnika w naszym półterenowym Nissanie X-Trail!), dopóki na horyzoncie nie pojawił się Staś. I okazało się, że po pierwsze to się wszyscy nie pomieścimy, a po drugie pakowanie do samochodu wielkiego wózka zaczęło być ponad moje siły. Dokupiliśmy więc lekką spacerówkę Maclarena,
dzięki czemu znowu możemy się wszyscy zmieścić w aucie!

Nim kupicie wózek - zastanówcie się:

* Kiedy wasz malec pojawi się na świecie? Jeśli wiosną to możecie zrezygnować z gondoli na rzecz spacerówki z torbą-nosidłem.
    * Gdzie mieszkacie? Jeśli na 4 piętrze bez windy to wnoszenie wielkiej terenówki skutecznie obrzydzi spacery. Jeśli musicie przechowywać wózek na klatce schodowej lepiej by nowoczesnymi bajerami nie kusił złodzieja.
    * Jak wygląda wasze otoczenie? Czy wózkiem co dzień będziesz jeździć po wertepach (wtedy potrzebne są duże koła i dobre amortyzatory) czy po gładkim chodniku (wystarczy lekka spacerówka)?
    * Jakie macie plany? Jeśli co tydzień jeździcie na działkę to zwróćcie uwagę, czy wózek łatwo się składa i mieści w bagażniku. Jeśli weekendy to czas wypraw po bezdrożach najpraktyczniejsza będzie trójkołowa terenówka.
    * Czy różnicie się wzrostem? Jeśli tak i to znacznie - wybierzcie model z regulacją wysokości rączki. Taka regulacja jest też przydatna przy starszym rodzeństwie, które rwie się do prowadzenia wózka (pod waszą kontrolą!).
Gondola - warto wiedzieć:

* Jest świetna na spacery w parku, jednak gdy trzeba z malcem wyruszyć samochodem lub pociągiem znacznie lepszym wyjściem są spacerówki z rozkładanym do poziomu oparciem. Po prostu zwykle nie ma jak spakować gondoli do auta! No i co z nią zrobić, gdy malec wcale nie chce w niej leżeć, płaczem domagając się wyjęcia?
    * Jest niezbędna, jeśli pierwszych kilka miesięcy maluszka wypada zimą. Możemy go bowiem dobrze w gondoli opatulić, zaś budka i ścianki dobrze chronią przed wiatrem.
    * Jest wygodna dla dziecka - maluch ma w niej sporo miejsca na codzienną gimnastykę, leżenie na pleckach i na brzuszku. No i łatwo go w niej przewinąć!
    * Sprawdź czy ma podnoszone oparcie i pięciopunktowe pasy - to bardzo przydatna rzecz, gdy malec już chce siadać!
    * Można gondolę zastąpić wkładką (torbą-nosidło, my ją nazywaliśmy "szufladą") wkładaną do wózka spacerowego z odkładanym oparciem. Zalet wkładki jest sporo:
    * nam służyła jako przenośne łóżeczko dla Michasia (przez pierwszych siedem-osiem miesięcy)
    * ma miękkie boki, dzięki czemu można nocą karmić maluszka na leżąco, bez wyjmowania
    * dzieki sztywnemu podłożu można było ją położyć w zestawione fotele i malec miał bezpieczną przestrzeń
    * świetnie się sprawdza do przewijania niemowlaka w aucie: wystarczy ją położyć na kolanach, na nią malucha i gotowe!

Wózki terenowe - warto wiedzieć:

* Duże koła to podstawa, ale ważny jest sposób pompowania kół i ewentualne możliwości naprawy gdy zejdzie z nich powietrze. Wielka przygoda pt. wyprawa w góry może zakończyć się katastrofą, gdy przez kilka kilometrów trzeba będzie jechać "na flaku"
    * Jakie jest podparcie pod nogi dziecka? I czy istnieje możliwość jego podniesienia/wysunięcia, by nóżki śpiącego dwulatka nie wisiały w powietrzu?
    * Zwróć uwagę jak rozkładane jest oparcie - jeśli planujesz wiele wypraw z maluszkiem nim ten będzie w stanie siedzieć, przydatne jest oparcie rozkładane do poziomu (a to nie jest częste w terenówkach).
    * Waga wózka jest istotna - gdy trzeba nim poruszać się w terenie każdy kilogram liczy się podwójnie! I nie miej złudzeń - zwykle to kobiety pchają wózki... Najlepiej w sklepie poprosić o złożenie wózka i go podnieść - dzięki temu będziesz od razu wiedzieć co cię czeka przy pakowaniu wózka do samochodu/pociągu/autobusu.
    * Czy budkę możesz cicho złożyć/rozłożyć? Nie ma nic gorszego, niż trzeszcząca (choć nowoczesna) budka, gdy malec akurat zasnął!
    * Resory nie muszą być bajeranckie, natomiast z pewnością powinny dobrze amortyzować wstrząsy podczas jazdy.
    * Sprawdź jak się go składa i ile miejsca zajmuje po złożeniu. Są modele, które po prostu mogą się nie zmieścić do twego bagażnika!
    * Poproś, by pokazano ci jak zamontować moskitierę i folię przeciwdeszczową. Niektóre modele wymagają firmowych akcesoriów, a te są drogie (np. folia kosztuje ponad 100 zł).
    * Czy da się zamocować parasolkę od słońca i zmieniać jej położenie? W naszym wózku pewnie by się sprawdziła firmowa parasolka za ponad 100 zł, niestety tańsza wersja za 30 zł co chwila się odkręcała od ramy. A latem parasolka to rzecz strategiczna!
    * Czy istnieje możliwość otwarcia daszku wózka od strony główki dziecka? Latem dzięki temu nie będzie mu duszno.
    * Sprawdź czy przednie koła się skręcają i czy można je łatwo zablokować. Skrętne koła na spacerze w parku są zaletą, ale w terenię bywają wadą.
    * Z czego zrobione jest obicie wózka? Niektóre modele mają wariant letni z bawełny i zimowy ze sztucznej tkaniny. Za sztuczniak z plastikiem latem malec nie będzie ci wdzięczny!
    * Jaki jest hamulec? Nas urzekło w Evereście iż poza hamulcem blokującym tylne koła, miał też tarczowy hamulec na przednie koło spowalniający jego obroty, bo było bardzo przydatne przy dłuższym zjeżdżaniu z góry. Ważne jest, by hamulec dawał się łatwo zablokować i był skuteczny.
    * Po przejechaniu piaszczystej trasy umyj koła, dzięki temu dłużej będą sprawne. Przydatny jest też WD40 do konserwacji metalowych ruchomych części wózka (niezbędne zwłaszcza po spacerach plażą).
    * Dla starszego dziecka przydatny jest pałąk do którego można przywiązać zabawki i włożyć kubek z piciem.
Wózki spacerowe - warto zwrócić uwagę:

Do wózków spacerowych typu "parasolka" poza większością powyższych porad dodatkowo weź pod uwagę:

* Jeśli planujesz wiele przejazdów pociągiem, samolotem, autobusami najpraktyczniejsza będzie lekka, mała, łatwo składana spacerówka.
    * Dobór wózka zależy też od wieku dziecka. Gdy już samo chodzi, na nosidło jest za duże, ale po kilku kilometrach trzeba by je nieść - dobrym wyjściem jest lekka spacerówka z większymi kołami. Po złożeniu jest malutka i można ją nieść przewieszoną przez ramię, a gdy mały podróżnik będzie potrzebować wspomożenia - nada się idealnie.
    * Najlżejsze są wózki z aluminiowym stelażem. Jeśli waga jest dla was ważna, warto rozważyć taki model.
    * Ale uwaga - spacerówki z racji swej wagi bywają wywrotne. Zdarzyło się nam, że półtoraroczny śpiący Michaś gdy się obudził i zaczął wierzgać wywrócił wózek (oparcie było rozłożone do poziomu)! Dlatego najbezpieczniej jest zabezpieczyć tył (np. oprzeć o ławkę).

Uwagi dodatkowe:

* Nowoczesne wzory nie przewidują pałąka do pchania tylko osobne trzymania na obie ręce. I niestety to nie jest często wygodne. Do dziś pamiętam jak Michaś w Cieszynie kategorycznie zażądał wzięcia na ręce i musiałam jedną ręką pchać wózek po stromych uliczkach, na drugiej niosąc zadowolonego wreszcie malca.
    * W niektórych modelach (np. w naszym Maclarenie) w daszku jest okienko z przeźroczystej folii. Wprawdzie sprzedawca zaklinał się, iż ma ono z filtr UV, ale nie ma to znaczenia, bo od promieni robi się po prostu gorąco. Jeśli kiedyś jechaliście autobusem od słonecznej strony wiecie o czym mówię. Dlatego my naszyliśmy w rogach okienka rzepy i przypinamy tam kawałek ortalionu, dzięki czemu niestraszne nam największe słońce.
    * Przydatnym wynalazkiem jest rączka, którą można przekładać zależnie od kierunku jazdy - dzięki temu można ją tak przełożyć, by na dziecko nie świeciło słońce lub nie zacinał mu w buzię deszcz.
    * Nim kupisz wózek - sprawdź jak wygląda jego serwis i na co możesz liczyć w razie wykrycia usterki.
      Ważne jest by zachować wszelkie dokumenty sprzedaży (rachunek, kartę gwarancyjną).
    * Jeśli planujesz dalszą sprzedaż wózka, weź pod uwagę, że będzie to łatwiejsze z modelem uznanego producenta.
    * Gdy już dokładnie wiesz co chcesz kupić - porównaj ceny! Możesz to zrobić dzwoniąc po sklepach i sprawdzając aukcje internetowe, gdzie często małe sklepiki oferują taniej nowy towar. My w ten sposób zaoszczędziliśmy 200 zł kupując nową spacerówkę Maclarena poprzez Allegro. Należy się tylko upewnić jakie firmowe akcesoria są wliczone.

Na koniec - pamiętaj, że nie ma wózka idealnego! Czasem im bardziej rzecz jest wielofunkcyjna, wcale nie staje się przez to praktyczniejsza. A na dokładkę - dopiero podczas użytkowania odkrywacie co jeszcze by się wam przydało... Dlatego warto jest przed wyjazdem zasięgnąć opinii innych rodziców, bo na wiele rzeczy zaczyna się zwracać uwagę dopiero w praktyce.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak wybrać wózek?

post przeniesiony

negatyw napisał/a:

Wózki dziecięce Bolder 3, CASUALPLAY S4, MURA 3 [pojedynek]

Witam
Mój pierwszy post, więc witam smile
Wraz z żoną (choć to 4 miesiąc ciąży) rozglądamy się już za wózkiem.
Podobają nam się te 3 modele.

Może je znacie / używacie?
Prosimy o opinie smile

Pozdrawiam
Rob

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

ja ze swoją moniką w ogóle nie używałam wózka. dostałam nawet raz taki duży wózek od bratowej, ale ani razu go nie użyłam. tylko nosidełka. za to najróżniejsze. a jak już była trochę większa, to kupiłam taki specjalny fotelik dla dzieci mocowany do roweru i woziłam.

4

No jak to... tak w ogóle!? Nie wierzę...! Chociaż rzeczywiście ostatnio coraz więcej się widzi, że matki noszą dzieci w jakichś takich chystach/nosiłkach...

5

Za granicą te chusty są bardzo popularne smile Chociaż w Polsce też się o tym mówi, czytałam ostatnio obszerny artykuł poświęcony różnym rodzajom nosidełek, podobno można nawet robić ze zwykłej koszuli czy kurtki, ale niestety nie przypomnę sobie gdzie to było hmm Za to wyszperałam teraz inny, o dobrych właściwościach noeszenia w ten sposób dzieci!
http://www.smyk.com/index.php?option=co … ;Itemid=48
Podobno takie noszenie dziecka wpływa dobrze na jego rozwój umysłowy, bo patrzy na świat z perspektywy dorosłego, a nie z "żabiej" perspektywy wink

6

nie wydaje mi sie zeby ta nowa moda byla rzeczyiscie taka swietna... jednak co wozek to wozek. moze i dziecko sie odrobine lepiej rozwija (nie jest powiedziane, ze te w wozkach rozwijaja sie zle!), ale za to matka sobie psuje kregoslup. zawsze cos za cos.

7

Ja też nie jestem za nosidełkami, niszczą kręgosłup i matce i dziecku. Niedługo spodziewam się dziecka i właśnie szukam wózka. Podobają mi się takie wielofunkcyjne (gondola + spacerówka + uchwyt na fotelik samochodowy). Co o nich myślicie? Tutaj taki przykładowy: http://www.mutsy.nl/products/transporter/options

8

Wasze porady na temat wózków są bardzo pomocne. Ja jednak chciałam wtrącić coś na temat noszenia dzieci.
Wózek ważna rzecz, ale co tu du\żo ukrywać maluchy uwielbiają i potrzebują noszenia na rękach. Mam trójkę dzieci, w odstępach wiekowych co dwa lata. Przy najmłodszej córce doceniłam zalety noszenia dziecka w chuście. Nauczyła mnie tego kuzynka męża i dzięki temu miałam odciążony kręgosłup,a wyjście na spacer z całą trójką też nie sprawiało problemu (najmłodsza w chuście ,a średnia w wózeczku). Chusty są bardzo zdrowe, nie mają nic wspólnego z nosidłami, ponieważ utrzymują anatomiczną pozycję dziecka, dziecko czuje ciepło mamy, bioderka prawidłowo się kształtują, a my nie czujemy zmęczenia i możemy mieć obie ręce wolne. W internecie jest masa stron na ten temat i warto poczytać, a jeśli jest taka możliwość to udać się do klubu kangura i zobaczyć to w praktyce.
Ja używałam chusty praktycznie od pierwszego dnia urodzenia i zdarza mi się jeszcze jej użyć (córka ma dwa lata) w sytuacji gdy jesteśmy w mieście, nie zabieramy wózka wkładam małą do chusty na biodrze i mogę szybko się poruszać. Polecam wszystkim mamom.

Mind is like a parachute... It works only when open...

9

dancia napisał/a:

Ja też nie jestem za nosidełkami, niszczą kręgosłup i matce i dziecku. Niedługo spodziewam się dziecka i właśnie szukam wózka. Podobają mi się takie wielofunkcyjne (gondola + spacerówka + uchwyt na fotelik samochodowy). Co o nich myślicie? Tutaj taki przykładowy: http://www.mutsy.nl/products/transporter/options

Wózek wygląda świetnie i modnie, ale zwróć uwagę na funkcję spacerówki. Gondoli i fotelika będziesz używać przez kilka pierwszych miesięcy, natomiast spacerówka służy znacznie dłużej.
Ważne by dziecko, nie miało ograniczonych ruchów a wystarczająco miejsca na poruszanie.Podczas zakupu warto zwrócic uwagę czy spacerówkę można rozłożyć praktycznie na płasko by maluch miał dużą wygodę podczas drzemki na spacerze. Niektóre wózki tego typu nie można rozkładać a jedynie przechylać co jest niezbyt wygodne dla malucha, bo dziecko lubi różne pozycje w czasie snu. Takie dodatki jak blat z przodu wózka jest również bardzo pomocny, można postawić kubeczek, zabawki itp.
Ja jestem zwolennikiem wóżków z "przekładaną" rączką bo w zależności od warunków pogodowych tak ustawiam wózek i nie muszę go "ciągnąć", gdy naprzykład pada deszcz tylko zawsze wygodnie pcham, poza tym gdy maluch coś je bądź pije wolę go mieć na oku. Życzę powodzenia i dobrego wyboru przy zakupie.

Mind is like a parachute... It works only when open...

10

foggia napisał/a:

Wózek wygląda świetnie i modnie, ale zwróć uwagę na funkcję spacerówki. Gondoli i fotelika będziesz używać przez kilka pierwszych miesięcy, natomiast spacerówka służy znacznie dłużej.
Ważne by dziecko, nie miało ograniczonych ruchów a wystarczająco miejsca na poruszanie.Podczas zakupu warto zwrócic uwagę czy spacerówkę można rozłożyć praktycznie na płasko by maluch miał dużą wygodę podczas drzemki na spacerze. Niektóre wózki tego typu nie można rozkładać a jedynie przechylać co jest niezbyt wygodne dla malucha, bo dziecko lubi różne pozycje w czasie snu. Takie dodatki jak blat z przodu wózka jest również bardzo pomocny, można postawić kubeczek, zabawki itp.
Ja jestem zwolennikiem wóżków z "przekładaną" rączką bo w zależności od warunków pogodowych tak ustawiam wózek i nie muszę go "ciągnąć", gdy naprzykład pada deszcz tylko zawsze wygodnie pcham, poza tym gdy maluch coś je bądź pije wolę go mieć na oku. Życzę powodzenia i dobrego wyboru przy zakupie.

No właśnie ostatnio zauważyłam, ze ten transporter nie ma podnóżka i chyba wybiorę slidera (http://www.mutsy.nl/products/slider/options) , gdyż ma dłuższy podnóżek, co może być wygodniejsze dla dziecka gdy będzie jeździło w spacerówce

11

Posty przeniesione

czarna napisał/a:

Kobietki!

mimo, ze jestem dopiero na polmetku..no moze troche dalej..rozgladam sie za wozkami.
Termin mam na pocz.wrzesnia, wiec uwazam, ze powinnismy kupic wozek z dosc spora gondola..
mam upatrzonych kilka modeli, ale napiewaja mnie watpliwosci za kazdzm razem gdy przegladam internet.
Nie chcemy przy okazji zbankrutowac, ale myslimy o kupnie wozka wraz z fotelikiem.
Poradzcie prosze..

Zwyczajnie-Sylwia napisał/a:

no właśnie ja też mam ten sam dylemat, sporo tego jest i podobnie jak ty zastanawiam się czy wózek 3 w 1 wraz z fotelikiem jest dobrym wyborem ?!

czarna napisał/a:

wydaje mi sie ze tak-tymbardziej jak porownywalam ceny to czesto zdarza sie, ze z fotelikiem jest w tej samej cenie co bez-wiec wydaje mi sie ze lepiej caly komplet..
Mam upatrzone Espiro, Jedo, ew. Coneco.Kiedys marzylam o Mutsy-sa strasznie drogie, ale mialam przyjemnosc go wyprobowac-jest naprawde godny uwagi-jesli ktos dysponuje taka gotowka-minus-gonodola nie jest zbyt wielka, a dla mnie to wazne-przynajmniej do marca chce dziecko wozic w gondoli, a jesli mi urosnie-to bede miala problem-taki sam jak moja znajoma-musiala kupic drugi wozek gleboki, bo dzidzia jej urosla:)i to sporo.

W ciagu dlaszym mam dylemat.Podobaja mi sie klasyki np Jedo i wazne abym zmiescila sie do bagaznika mojej "poloweczki".
Z kolei Espiro tez mi sie podoba i jest tansze, czytalam recenzje na jego temat-ogolnie ok.

enni napisał/a:

Jeśli chodzi o coneco,to Ja szczerze mowiac sama miałam go zamiar kupić na allegro,strasznie podobały mi się wszystkie modele a przewaznie coneco v3 mustang.Na całe szczescie pojechaliśmy osobiscie go wypróbowac i byłam niemile zdziwiona.Na allegro wydawał sie zgrabnym,małym wózkiem,miał być lekki itd.co się okazało to byl strasznie duzy,cięzki i i bardzo ciezko jezdzil do tyłu.Z tego co wiem to wiele os.bardzo na nie narzeka,że pruje sie materiał,psuja sie kołka itd.wybrałam polaka i jestem bardzo zadowolona.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

12

tak wiec dzis wstepnie bylam rozejrzec sie za wozkami.
Bylam i w sklepie i w komisie..w sklepie-obejrzalam, "przejechalam sie" i mam obycie co i jak, tzn. jezeli zdecyduje sie na wozek to wybiore jedo lub emmaljunga.
Moj pierwszy wybor-espiro odpada-wozek jest noweoczesny pod wzgeledm estetycznym-nie sprawdzi sie natomiast  na zime-dosyc mala gondola, niezbyt ciepla a wozek mimo skrecanych przednich kol-zbyt sztywny.
Jedo-podobny do emmaljungi(rozni sie np cena)-ciekawie sie prowadzi, jest masywny, gleboki i estetyczny..podobnie emmaljunga-duzy, nie powiem-to mnie przeraza-ale na zime-dla mnie idealny-duzy, przestronny z amortyzacja.Jezeli ktos szuka wozka na zime na wszelkiego rodzaju drogi, do samochodu-polecam jedo lub emmaljunge.

samaosobie

13

Post przeniesiony:

dudka83 napisał/a:

Hej Kobietki!!!
Przybieram się do kupna wózka dla mojegho synka i chciałam zasięgnąć porady. W sklepach jest ogromny wybór ale nie chciałabym wydawać pieniedzy w ciemno a ostatnio znalazłam ogłoszenie: wózek i fotelik i zastanawiam się czy ta firma jest godna polecenia i czy cena tez jest w porządku? Możecie mi doradzić:

"Wózek wielofunkcyjny Tako Jumper +fotelik samochodowy

Na aluminiowym stelażu , na dużycjh pompowanych kołach, przednie ksretne z blokadami do jazdy na wprost.

Gondolka mocowana jednym kliknięciem.Spacerówka z mocowaniem w obu kierunkach jazdy.Posiada regulowane oparcie do pozycji także na leżąco, regulowany podnóżek, szelki , własne zadaszenie, barierkę zabezpieczającą,przykrycie na nózki.

W zestawie torba na akcesoria oraz fotelik samochodowy 0-11kg z mocowaniem na stelaż wózka.Stan idealny

W przypadk sprzedaży wysyłkowej prosimy doliczyć 50zł

Cena 680zł.

http://hiperogloszenia.pl/x-pl/inz/134/134297-wozek-wielofunkcyjny-tako-jumper-fotelik-samochodowy-1.jpg
http://hiperogloszenia.pl/x-pl/inz/134/134297-wozek-wielofunkcyjny-tako-jumper-fotelik-samochodowy-2.jpg

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

14

Ja uważam , że wózki 3 w 1 to fajna sprawa , ostatnio byłąm w hurtowni i oglądałam wlasnie ten Tako Jumperx i jeszcze XLander
ale co do tej pierwszej firmy to lepszy jest model Warrior zamiast JumperX bo jest trochę większy i ma lepszy podnózek w spacerówce dla dziecka, jest trochę masywniejszy. Przede wszystkim wózek musi być lekki i nie za sztywny bo takim wózkiem ciężko jest manewrowac takze ja sie tym glownie bede kierowac. A co do tego , ze nie zawsze wielofunkcyjne znaczy dobre ... no ok .... ale jak kogos stac zeby 5 wozkow kupowac to niech kupuje , a ja jak moge miec komplet za 1400zl i to nie jest byle jaki wozek ...( moze nie bedzie mial super extra markowej metki z boku ale to jest najmniej istotne) to napewno wybiorę taki zestaw. Tak na prawdę wiele zależy od tego ile się ma w kieszeni pieniędzy .....

Dominika <3 Urodzona siłami natury 31.03.2011 Godz.13:10, 3500g, 55cm

15

My jeździmy wózkiem Delti Cat ? producent X-landera.
Wózeczek jest super. Bardzo lekko sie prowadzi, zaleta są skretne kółeczka. Regulowana wysokośc rączki odpowiednia dla osób wysokich jak i niskich.
Gondola jest szeroka i długa, więc dziecko długo w niej pojeździ. Dodatkowo podgłówek można podnieść, jeśli dziecko juz nie chce lezeć na płasko. Spory koszyk na zakupy. Budka wózka ma zainstalowany wentylator. No i dodatkowo bardzo ładnie wygląda ? spacery to czysta przyjemnośc.
Spacerówka ma mozliwośc montowania siedziska w obu kierunkach. Świetna sprawa ? warto o tym pomyśleć przy wyborze wózka. Wózek wg mnie bardzo dobrej jakości za rozsądną cenę.

16

A jakie kółka lepsze pompowane czy piankowe? Bo słyszałam , że na nasze polskie drogi to raczej pompowane , piankowe podobno nie zdają egzaminu ... a Delti Cat właśnie ma piankowe ...

17

słyszałam, ze piankowe koła są nietrwałe i dziecko na naszych drogach w wózku podskakuje. Co do marki wózka to ja polecam jednak x-landera xa, sprawdział sie doskonale, słyszałam od znajomych, że warto zastanowić się również nad bebetto vulcano, bo jest lekki i zgrabny, znam dobre opinie również o jedo i babyactive jet.

18

Ja mam wózek Tako jumperX 3w1 cena 1200zl. kola duże z przodu ciut mniejsze co najważniejsze pompowane! te z przodu są z możliwością zablokowania na jazdę na wprost.Wszyscy twierdza ze gondola w nim jest mała ale nie zgadzam się jest ok nie za duza nie za mała, tak w sam raz ma 3 poziomy ustawienia materacyka na którym dziecko leży wiec jeżeli maluch nie umie jeszcze sam siedziec aby jezdzic w spacerówce, może jezdzic nadal w gondoli w pozycji pół siedzącej.

Ja jestem w 100% zadowolona z tego wózka!

19

Ja się zastanawiam między Implast Bolder Eco Line  , Xlander Xa albo Baby Active Jet - jest bardzo lekki i zwrotny , koszt zestawu 1350zł w sklepie

20

Ja osobiście uważam, że najlepszymi markami wózków są X-LANDER oraz QUINNY.
Zdecydowałam się na zakup Quinny ponieważ jest lżejszy, dwoje Dzieci w nim "wychowałam", a wózek trzyma się świetnie. Największą zaletą tego wózka jest chyba łatwość prowadzenia. Quinny się nie pcha, tylko po prostu trzyma za rączkę. Poza tym   wygląd jest również atrakcyjny i nowoczesny. Polecam.
Zamieściłam w OGŁOSZENIACH wątek ponieważ chcę sprzedać swój wózek.

SEMPER FIDELES KACPER
             ????
            Razem...

21

Z wózkami X-Lander jest o tyle fajnie, że jak kupisz nowy to możesz go potem odsprzedać lub wymienić na inny wózek lub zabawki na nextway.pl. Zawsze to jakaś oszczędność, a te wózki są najfajniejsze. Lekkie i poręczne

22

witam was ja natrafiłam na wózek "NEO CARBON" baby smile firmy POLAK i wydaje mi sie ze to jeden z lepszych jaki oglądałam a juz chodze po sklepach troche i przeglądam internet,zwariowac mozna od tego,wybór wózków jest ogromny,ale czy ktos wie cos o tym wózku?

23

Ja osobiście uważam, że najlepszymi markami wózków są X-LANDER oraz QUINNY.
Zdecydowałam się na zakup Quinny ponieważ jest lżejszy, dwoje Dzieci w nim "wychowałam", a wózek trzyma się świetnie. Największą zaletą tego wózka jest chyba łatwość prowadzenia. Quinny się nie pcha, tylko po prostu trzyma za rączkę. Poza tym   wygląd jest również atrakcyjny i nowoczesny. Polecam.
Zamieściłam w OGŁOSZENIACH wątek ponieważ chcę sprzedać swój wózek.

hej. zastanawaim się nad kupnem wózka quinny. napisz coś więcej, albo kontakt.

24

WITAM SERDECZNIE! a ja poszukuje wózków dziecięcych takich firm jak BMW MERCEDES ALFA ROMEO z góry dziękuje za pomoc jakieś namiary na sklep lub strone smile

25

Ja zdecydowanie mogę polecić Osann Beebop. Fajny i nie drogi wózeczek 3w1, przede wszystkim funkcjonalny i po złożeniu mieścił się do bagażnika mojej ogromnej corsy bez problemu. Długo mi służyła gondolka (90) cm, spacerówka nie wygląda, ale też całkiem wygodna dla dziecka z najważniejszą jak dla mnie funkcją wpinania jej w dwóch kierunkach do jazdy, no i był kompatybilny z fotelikiem maxi cosi. Co do namiarów to ostatnio w mapetszop pl takie widziałam.

26 Ostatnio edytowany przez kicia26 (2011-12-27 18:46:13)

MagdaZ napisał/a:

post przeniesiony

negatyw napisał/a:

Wózki dziecięce Bolder 3, CASUALPLAY S4, MURA 3 [pojedynek]

Witam
Mój pierwszy post, więc witam smile
Wraz z żoną (choć to 4 miesiąc ciąży) rozglądamy się już za wózkiem.
Podobają nam się te 3 modele.

Może je znacie / używacie?
Prosimy o opinie smile

Pozdrawiam
Rob

ja już w sumie kupiłam ale jak bym miała jeszcze raz wybierać to model CASUALPLAY najbardziej mi się podoba

http://img210.imageshack.us/img210/5032/casualplays4zesbebyzero.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

27

A czy ma ktoś z Was może wózek z firmy Bebetto ?
Zastanawiam się nad zakupem ale chciałam się jeszcze poradzić i poczytać jakieś opinie.

28

Moja siostra 2 lata temu kupiła bebetto dla swojego synka, używała, a potem po 2 latach oddała przyjaciółce. Teraz ona używa ze swoją córeczką i wózek dalej jest sprawny, dobry, więc polecam.

29

brzoskwinia napisał/a:

Moja siostra 2 lata temu kupiła bebetto dla swojego synka, używała, a potem po 2 latach oddała przyjaciółce. Teraz ona używa ze swoją córeczką i wózek dalej jest sprawny, dobry, więc polecam.

a wiesz może jaki miała dokładnie model ? Bo ja się zastanawiam nad vulcano 8in1.

30

Ja mam zamiar kupić ORBIT BABY G2. Moja kochana przyjaciółka taki kupiła i powiem wam że jest świetny. Dobrze sie prowadzi, a jakie ma bajery to glowa boli. Prawdopodobnie jedyny na rynku. Ma obrotowe o 360 stopni siedzisko, widziałyście taki bajer? kosz ze spodu sie wyjmuje i jest z niego torba, są do niego płozy montuje sie pod gondole i jest kołyska. Można pisać i pisać. Poczytajcie sobie o nim na necie.

31

Najwazniejsze by wózek był lekki!!!!!!!!!!!!poreczny i szybko sie skladał i latwo do auta...tyle;)moj ma 16kg,dziecko juz 13kg,jest zima wiec plus ubrania i spiworek i niestety wysiadam przy pierwszej górce!

Patryś ur.12.01.2011 3630kg,57cm godz.1.05                                                                                                                   
Natalia ur.22.08.2012 3390kg,55cm godz 2.10

32

My dopiero zaczniemy szukać wózka, jeszcze trochę czasu mamy smile Jedyne co wiem, to to, że chcę 4kołowy, koła pompowane i amortyzatory smile Firmy jeszcze nie mam sprecyzowanej, na początku upierałam się na emmaljunga ( używany, bo na nowy to nas nie stać ). Ale poszukałam w internecie i zobaczyłam, że są tańsze i ponoć równie dobre smile

Agnieszka - 29.04.2012,godz. 16.40

33

Mam 9 miesięczną córkę ... i po już pewnym doświadczeniu z wózkami mogę Wam dać kilka ogólnych rad odnośnie ich :
-siedzisko spacerówki powinno się rozkładać na płasko , ale nie powinno być kubełkowe bo wtedy jak dziecko śpi to nogi ma w górze .. zwracajcie na to uwagę .. bo te " zgrabne " wózki z reguły mają siedziska kubełkowe
-daszek od spacerówki powinien być dostatecznie wysoko skontruowany , większość współczesnych wózków ma go bardzo nisko przez co większe trochę dziecko nie mieści się pod nim , do tego powinno dobrze osłaniać dziecko .. zwłaszcza przy wietrznej pogodzie lub słonecznej , a niektóre ledwo czoło zasłaniają dziecku - modele typu Espiro Vector .. Implast Bolder .. Quinny buzz ...
Gondola powinna być minimum na 80cm długości .. bo inaczej po 4 miesiącach trzeba będzie dziecko przesadzić na spacerówkę na co jest jeszcze za małe

- łatwość w montowaniu i demontowaniu ze stelaża gondoli , spacerówki , fotelika ... najlepsze są takie na jedno wkliknięcie ... wszystkie inne to porażka
- koła najlepiej pompowane z przednimi obrotowymi
- regulowany podnóżek
- amortyzatory ..i dobrze by wózek był dość miękki w prowadzeniu ... a nie sztywny smile

34

Byłam na wstępnych oględzinach wink W sklepie obon nas mają tylko i wyłącznie wózki firmy Jedo. Wózek był fajny, taki jaki chciałam, koła pompowane, amortyzatory, nieskręcane przednie koła, gondola 80cm, spacerówka. Szybka i łatwa wymiana gondoli, tak jak pisała Ivee na wkliknięcie. Jedynym minusem jest to, że folia przeciwdeszczowa oddzielnie, parasolka też, no i fotelik. Czy spotkałyście się z tą firmą??

35

Nie mam doświadczenia co do wózków ponieważ się spodziewam pierwszego dzieciątka, będzie to dziewczynka smile ale dostaliśmy od teściów dla córci ORBIT BABY G2. Wybrali ten wózek ze względu na to że teściowa uwielbia Anne Muche a ona właśnie taki ma smile Wózek jest boski. Musiałam oczywiście go przetestować i już woziłam nim siostrzeńca . No świetnie się prowadzi jest lekki ma obrotowe siedzonko o 360 stopni dwie rączki itd... Napewno się sprawdzi i nam długo posłuży. wink

36

Nam znajomi męża polecili firmę Roan, mają go już od jakiegoś czasu i są bardzo zadowoleni.  Jeszcze mamy trochę czasu na rozejrzenie się za wózkiem smile

37

Ja mam termin porodu na 25-27 maja, ale gdy się tylko dowiedziałam że jestem w ciąży to zaczęłam szukać w internecie wózków i innych akcesoriów smile hehe robię to co najmniej kilka razy w tygodniu (prawie jak obsesja) hehe smile ale nawiązując do tematyki postu, to mi bardzo podoba się wózek 3 w 1 COSMOS ADAMEX    lub też KOMEKO S-LINE . Czy któraś z was może napisać coś z własnego doświadczenia o tych wózkach ? Bo niestety ale wygląd to nie wszystko smile  pozdrawiam

" Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."

?  ?  ?   MARYSIA   ?  ?  ?
Ur. SN 12.05.2012 r. 15:00,  53 cm i 2930 g

38

Mi się podoba ten http://allegro.pl/nowy-wozek-3w1-gondola-spacerowka-fotelik-okazja-i2059287327.html - plan mam taki, żeby pojechać do sklepu w którym kupili wózek tej firmy znajomi i  go dokładnie obejrzeć, złożyć, potrząsnąć itp. smile

Posty [ 1 do 38 z 142 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Jak wybrać wózek?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018