Anioł Stróż - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Anioł Stróż

Witam planuję zrobić prezentacje multimedialną o aniołach stróżach potrzebne mi są informacje (chodzi o takie informacje, które mają czytelnika zmusić do przemyślenia wszystkiego). Kim są, co robią, itp. itd. smile
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Anioł Stróż

Napewno najważniejszym z aniolów jest Archanioł Gabriel. zwiastował narodziny Chrystusa a jego posatać ma udział także w islamie.
A więcej poszukaj na stronie http://adonai.pl/anioly/

Pozdrawiam.

3

Odp: Anioł Stróż

Wchodziłam tam ale te informacje mało co o nim mówią.

4

Odp: Anioł Stróż

Michał, Gabriel i Rafał s,a wymieniane z pismie ale aniołow i archaniołów jest więcej, a Gabriel poza zwiastowaniem jeste też panem Snów, Regentem Księżyca i... aniolem śmierci. To jemu podlegają anioly zniszczenia i anioly śmierci. On też jest wojownikiem bożym, bo tyle znaczy jego imię: Maż Boży Wojownik Boży. Choć w sumie to Michal jest panem Zastępow, Rafal wiadomo, uzdrawianiem.
Aniol stroż... Jesli poztrebujesz jeszcze informacji to wkleje ci tu atrtykul z innego forum gdzie o aniołach jest wiecej dobrych informacji miedzy innymi o tym jak nawiązać kontakt z aniolem strózem oraz fragmenty Wielkiej księgi Aniołów

Poszukaj też o aniolach ksiazki Gustawsona: "Słowinik aniołów w tym aniołow upadlych"
Pozycja ciekawa bo ukazuje skrzydlatych nie tylko w ujęciu chrześcijanskim ale tez kabalistycznym i innych, mamy tu więc Kabalę, Judaizm, okultyzm, islam i Chrześcijanstwo.

A tu masz artykul z o stróżu:

"Anioła Stróża, czy jak wolą niektórzy, ducha opiekuńczego, ma każdy. Jacy Ci opiekunowie są to juz inna sprawa, ale generalnie każdy z nich pełni przy nas funkcje stróżująco opiekuńcze, co wynika juz z samej nazwy.
Ale jak tą funkcję przy nas pełnią, to już zupełnie inna sprawa. Bo stróże nie są naszymi bodygartami i choć opiekuj ą się nami, i nie jeden raz wyciągają z poważnych opresji, to jednak nie uchronią nas przed każdym nieszczęściem.
Zwłaszcza taki, jakie czasem fundujemy sobie na własne życzenie.
Kiedyś miałam pretensję do swego opiekuna, że nie zauważył jak podeszła do mnie jakaś astralna paskuda, albo, że po domu kręcił mi się nieprzyjemny byt. Sporo czasu zajęło mi zrozumienie, ze te byty pojawiły się u mnie na własne życzenie i mój stróż choćby nie wiem jak chciał, nie mógł mnie przed nimi uchronić. Bo niewłaściwe zajmowanie się sferami ezo często prowadzi własnie do przyciągania takich paskud. I trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny a nie pokładać nadzieję, ze stróż ochroni, zauważy itd. To są nasze doświadczenia, a nie jego. On jest tym, kto wyciąga w potrzebie pomocną dłoń, ale czasem o tę pomoc trzeba też poprosić.
Porównuję to do płynięcia przez ocean. Kiedy nasze ramiona omdlewają ze zmęczenia nasz stróż zjawia się i podaje rękę, staje się tratwą na której możemy odpocząć zanim popłyniemy dalej. On nie przeniesie nas jednym pstryknięciem na bezpieczny ląd, ale właśnie da szansę by udało nam sie dobić do niego samodzielnie.
Lubię mego stróża. Jest moim najbliższym przyjacielem. Pomaga mi w potrzebie i zna mnie jak nikt inny. Ostatnio pomaga zagłębić się w siebie, staje się adwersarzem mnie samej i tym sposobem pomaga poznać siebie i stworzyć siebie od nowa.
Pomaga mi też zrozumieć pewne rzeczy i wskazuje słuszne drogi, ale ode mnie zależy czy tych rad posłucham.
Wiem jednak, ze on nie przeżyje i nie doświadczy życia za mnie. jest częścią mnie ale to ja decyduję, ja wybieram."

5

Odp: Anioł Stróż

Moim Aniołem Stróżem jest mój15 letni syn - tylko dzięki niemu żyję i dla niego

6 Ostatnio edytowany przez Szept (2011-01-23 18:18:06)

Odp: Anioł Stróż
CookieBitch napisał/a:

Napewno najważniejszym z aniolów jest Archanioł Gabriel. zwiastował narodziny Chrystusa a jego posatać ma udział także w islamie.
A więcej poszukaj na stronie http://adonai.pl/anioly/

Pozdrawiam.

A ja sie z Tobą nie zgodzę. To ze Dzibril zwiastował narodziny Jezusa i podyktował Koran nie czyni go najważniejszym archaniołem. Każdy z nich jest ważny i potzrebny. Czy Uzdrawiajacy chorych Rafael jest mniej ważny od Dzibrila (Gabriela)? Albo od Pana Zastępów Michała, który walczy z demonami?
Albo od Razjela, który nosi w sobie Tajemnice Boga? Czy Uriela, który jest emanacją najczystszego boskiego swiatła? Nie wspomnę o Metatronie, któy jest najblizej Boga i zgodnie z legendą wyśpierwał innych aniołów.

Nie mozna tu hierarchizować. Serafiny czy Cherubiny stoją w hierarchii wyzej niz archaniołowie.
Gabriel to jeden z mocih ulubionych archaniołów, choć jest tez aniołem śmierci. Ale i panem snów wiec zsyła spokojne sny.
Ale ustawianie któregokolwiek z aniołów na pozycji ważniejszego i mniej ważnego nie jest w porządku.

7

Odp: Anioł Stróż

A ja bym chciałam ogólnie o naszych Aniołach Stróżach... Wierzycie w nich? Modlicie się do nich?

Dla mnie myśl, że mam przy sobie Anioła, jest taka... uspokajająca. Choć jak byłam dzieckiem to sobie myślałam z nadzieją, że zamyka oczy jak jestem pod prysznicem big_smile big_smile

8

Odp: Anioł Stróż
allegra90 napisał/a:

A ja bym chciałam ogólnie o naszych Aniołach Stróżach... Wierzycie w nich? Modlicie się do nich?

Dla mnie myśl, że mam przy sobie Anioła, jest taka... uspokajająca. Choć jak byłam dzieckiem to sobie myślałam z nadzieją, że zamyka oczy jak jestem pod prysznicem big_smile big_smile

A jak ty się do nich modlisz? I jak myślisz, ile mamy Aniołów ?
Czy wiesz jak nazywa się twój Anioł Stróż ? Jest to temat tak samo trudny jak wiara w Boga.

9

Odp: Anioł Stróż
Ahriman napisał/a:

Czy wiesz jak nazywa się twój Anioł Stróż ?

Rumpelstirskin.
Dlaczego to właściwie miałoby być istotne..?

10

Odp: Anioł Stróż

Nie modlę się do Aniołów Stróżów, bo modlić można się jedynie do Boga.
W Biblii jest historia z aniołem Gabrielem w tle, kiedy to jakiś człowiek padł mu do stóp a on go zganił za to mówić, że klękać można jedynie przed Bogiem.
Wierzę natomiast, że aniołowie są, ale nie są duszami zmarłych. Po prostu stworzeniami Bożymi smile

11

Odp: Anioł Stróż
Vian napisał/a:
Ahriman napisał/a:

Czy wiesz jak nazywa się twój Anioł Stróż ?

Rumpelstirskin.
Dlaczego to właściwie miałoby być istotne..?

W twoim przypadku nie jest to wcale takie ważne, ty wiesz jak się twój Anioł Stróż nazywa Rumpelstilzchen  Titelitury .
Jeżeli jesteś osobą nie wierzącą  moje pytania są dla ciebie  bez sensu, i nasza dyskusja skończy się tylko na obrażaniu mnie . Proszę cię daj sobie spokój . Dla mnie jest to ważne jak nazywa się ten a nie inny Anioł Stróż.

12

Odp: Anioł Stróż

Nie no, kiedyś wierząca byłam, nawet odmawiałam paciorek w tym "Aniele boży, stróżu mój" i ja bym chciała wiedzieć, jakie znaczenie ma poznanie imienia anioła stróża i jak się za to wierzący zabierają, bo mnie się np. nigdy tego osiągnąć nie udało i nawet nikt mnie nie poinformował, że to konieczne. Totalna nowość dla mnie. A więc? Dlaczego DLA CIEBIE to takie ważne?

13

Odp: Anioł Stróż
Catwoman napisał/a:

Nie modlę się do Aniołów Stróżów, bo modlić można się jedynie do Boga.
W Biblii jest historia z aniołem Gabrielem w tle, kiedy to jakiś człowiek padł mu do stóp a on go zganił za to mówić, że klękać można jedynie przed Bogiem.
Wierzę natomiast, że aniołowie są, ale nie są duszami zmarłych. Po prostu stworzeniami Bożymi smile

Może nie chodzi tyle co  o modlitwę ale prośby, jakie mamy do Aniołów . Modlitwa i rozmowa z Panem  Bogiem wygląda całkiem inaczej jak rozmowa z Aniołami . Ale to trudny temat , i nie mam żadnej lektury w języku polskim jako przykład. Jedno wiem na pewno Bóg stoi na pierwszym miejscu i Aniołowie go nie zastąpią .Ale Aniołowie są pomocni w naszym życiu codziennym. Są pomocnikami Pana Boga , w ST są ciekawe teksty na ich temat.

14

Odp: Anioł Stróż

W religiach judeo-chrześcijańskich znajomość imienia demona przynajmniej do pewnego stopnia daje władzę nad tym demonem. Czy podobnie jest z aniołami? Jeśli nie, dlaczego?

15

Odp: Anioł Stróż

Aniołów Stróżów się nie wybiera dlatego dobrze jest zwracać się bezpośrednio do Maximus Militaris
"...Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio, contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude.
Amen..."

16

Odp: Anioł Stróż

Ja wierzę w swojego Anioła Stróża i jego imię nie jest dla mnie jakoś istotne. Oczywiście nie chodzi mi tu o taką modlitwę jak do Boga, bardziej takie proszenie o ich opiekę, w końcu to Bóg nam ich ofiarował.

17

Odp: Anioł Stróż

Ja podobnie jak allegra90 wierzę, że mam swojego Anioła. Jednak on nie ma swojego imienia, jest po prostu Aniołem, moją oazą spokoju, moim wytchnieniem i przede wszystkim ochroną. Nie ma też płci.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024