Dieta ubogoenergetyczna. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-12-20 08:29:22)

Temat: Dieta ubogoenergetyczna.

W diecie ubogoenergetycznej chodzi o ograniczenie liczby spożywanych kalorii o 1000.  Dostosowana dla każdego indywidualnie. Ograniczenie 1000 kcal na dzień, daje 7000 kcal na tydzień. Dzięki czemu, jeśli będziemy odpowiednio stosować się do diety możemy schudnąć nawet 1 kg na tydzień! To nie są żarty. Jest to jedna z diet leczniczych raczej dla ludzi mocno otyłych. Jednak dzięki temu, że do opracowania tej diety potrzeba obliczyć ile dana osoba powinna w ciągu dnia spozywac kalorii, może być stosowana przez każdego. W granicach rozsądku oczywiście.

Najpierw policzcie swój BMI. I jeśli okaże się, że macie nadwagę zapraszam do skorzystania z diety. Dla ułatwienia daję linka do kalkulatora BMI -> Link usunięty ze względu na naruszenie regulaminu

Teraz musimy policzyć ile jest nam potrzeba tych kalorii. Dorosły człowiek na godzinę wytwarza 1 ckal na 1 kg masy ciała.
PPM ( podstawowa przemiana materii ) = 1 ckal x 24h x masa ciała

Np. ( policzę dla siebie)

PPM=1 x 24 x 53
PPM=24 x 53
PPM= 1272 -> tyle kalorii powinnam spozywać. Moje BMI wskazuję, że moja waga jest na dobrym poziomie, więc odjęcie 1000 kcal jest niemożliwe. Jednak kto tak na prawdę spożywa tyle kalorii ile potrzeba? Nieregularny tryb życia, złe nawyki żywieniowe... ilość kalorii jaką spozywamy jest zazyczaj dużo za duża. Dlatego jeśli ja chcę się odchudzać, muszę po prostu zastosować się do tych 1272 kcal dziennie. Jednak jak już mówiłam... gdy ktoś ma nadwagę, spokojnie może odjąć te 1000 kcal. Posiłki: Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja, podawane mniejwięcej co 3-4 godziny.

I śniadanie powinno pokrywać 25% dziennego zapotrzebowania
II śniadanie 10%
Obiad 35%
Podwieczorek 10%
Kolacja 20%

Do ułożenia jadłospisu używać tabeli kalorii, która jest w większości książek kucharskich, w internecie.
Ponieważ dla każdego zapotrzebowanie jest inne, nie podam przykładowego jadłospisu na tydzień.

Dieta jest dość ciężka. Wymaga ograniczania się i tak na prawdę często niezapokajania naszego głodu. Ale chodzi o to by organizm korzytsał z substancji, które mamy zmagazynowane w boczkach, tzw oponce, czy gdzie tam jeszcze nadmiar odczuwamy. Gdy schudniemy, należy jeszcze praz policzyć PPM i jeść tyle ile nasz organizm potrzebuje.

PS podwieczorek nie może składać się ze słodyczy. Polecam budynie, kisiele, owoce itd.

Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dieta ubogoenergetyczna.

Ja na szczęście odchudzać się nie muszę, ale przypuszczam, że gdyby zaszła taka konieczność, ta dieta byłaby dla mnie przekonująca smile

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024