Jak reagujecie na pierwsze oznaki starzenia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Jak reagujecie na pierwsze oznaki starzenia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Jak reagujecie na pierwsze oznaki starzenia?

Jak reagujecie na pierwsze oznaki starzenia, pierwszy siwy włos, zmarszczki. Czy też wpadacie w małą panikę? A co ma zrobić osoba, która ma wrażliwą cerę i prawie wszystkie kremy uczulają. Ja na razie używam tylko dermosan półtłusty, bo inne próby kremowania skończyły się uczuleniem i wizytą u dermatologa. sad

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak reagujecie na pierwsze oznaki starzenia?

ech jak tam mówią starość nie radość. pamietam jak zobaczyłam pierwszy siwy włos - wpadłam w taka panike ,ze w pięć minut byłam w sklepie i kupowałam farbę, żeby go zamalowac. oczywiscie po jakimś czasie wylazł, razem z kolegą jednym, drugim , trzecim .. potem już przestałam liczyć. bo pojawiły się kurze łapki wokół oczu i trzeba było ostro się wziąśc za pielęgnacje okolic oczu.
powie, wa, tylko ze najbardziej chamskie jest to ze ledwo człowiek po wielu latach walki zaleczy wszystkie pryszcze to juz go lapie starosc i pojawiaja sie zmarszczki i siwe wlosy. ehh zycie , zycie. ehhh dzis już jestem bardziej pogodzona. jedna kura łapka nie czyni ze mnie przeciez staruszki, najważniejsze to to co ma sie w sercu. a ja mam wiosne i tak zostanie.

3

Kobitki mam dziś jakąś deprechę, To chyba ta pogoda na mnie wpływa. Jestem tak zmęczona i to oczywiście widać na mojej twarzy. Mam problem,bo nie mogę używać żadnego kremu. Co jakiś eliksir kupię to mam uczulenie. Chyba zacznę zbierać na jakiś lifting smile)
Martwi mnie fakt starzenia. No co ja na to poradzę.

4

Kobieta ma tyle lat,na ile się czuje.W kalendarzu -dojrzałość,a w sercu maj.Pierwsza zmarszczka,siwy włos,to nie koniec świata.Dadają nie lat,ale dostojeństwa.

5

To prawda. Tylko jak oglądam zdjęcia z przed paru lat to coś we mnie pęka. Mąż mi powtarza,że jestem z roku na rok piękniejsza ,ale ja wiem swoje. Uzależniłam się od makijażu. Lekki makijaż,bo nie lubię przesady.

6

Jakoś nie miałam wcześniej z tym problemów,ale po wszystkich wydarzeniach z ostatnich 8 lat zauważyła u siebie zmarszczki na czole i koło oczu,mam podobny problem do twojego witch nie mogę używać specjalnych kremów ,bo strasznie mnie piecze twarz i robią się czerwone plamy,ale znalazłam jeden krem,który mogę używać na dzień i na noc tj.Garnier do cery suchej i wrażliwej przez pierwsze 3 dni buzia troszkę mnie piekła ale minimalnie a potem już wszystko było ok.i tak nie mogę narzekać bo nie widać po mnie ,że mam prawie 28 lat i czasami dzieci u mojej córki w szkole się pytają czy na pewno jestem jej mamą i w pracy też nie wierzyli że mam już 6,5 letnią córkę bo myśleli,że mam góra 24 lata.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

7

Ja mam 31 smile Najgorzej jest po nocy. Jak się dobudzę i pomaluję lekko jest ok. Ja miałam przez pewien czas Dermosan półtłusty ( śmieszna cena 7 zł) kupowany w aptece. Nic mi po nim nie było.Teraz kupiłam Nivea Visage (Różowy ) i katastrofa. Łzawią mi oczy, małe wypryski ropne mam na czole ( 2 sztuki !!!) i oczywiście krem poszedł w odstawkę. Jak to jest,ze jak mam próbkę kremu to wszystko jest ok. Kupię w słoiczku zaraz coś mi jest. czyżby to były podróby????

8

Nie wiem jak to z tymi próbkami,bo też tak mam stosowałam zwykły krem nivea,a dostałam próbkę nivea soft stwierdziłam,że jest lepszy więc go kupiłam,a zaledwie 2 dni potem oddałam go mamie,bo myślała,że dziury w twarzy mi wypali,tak samo jest z innymi kosmetykami nivea kupiłam specjalnie do cery wrażliwej i katastrofa znowu mama skorzystała.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

9

To witaj w Klubie Stokrotko smile Ja mam to samo i też mamie oddaję kosmetyki. No i teraz kup np. vichy (Ceny szok). Próbka spoko,a potem okaże się ,że krem do bani smile

10

Spróbujcie kosmetyków z serii AA. Ceny względne a maja specjalna recepturę , mnie służą a też uczulam się prawie na wszystkie kosmetyki. Przyjmuję objawy starzenia z pokorą. Siwe włosy farbuję a zmarszczek nie mam chociaż skończyłam właśnie 46 lat . Jest jak jest , figura też ok. Szczerze mówiąc cała tajemnica tkwi w tym aby przyjmować siebie bez zastrzeżeń. Do dzieła dziewczyny.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

11

Siwych włosów nie mam, ale kiedy się pojawią, to raczej nie spędzą mi snu z powiek, bo od czego są farby? Na sylwetkę nie narzekam, a resztę generalnie akceptuję. Czasu zresztą nie cofnę. Za to bardzo siebie nie lubię, kiedy jestem zmęczona i niewyspana, bo to jednak od razu widać na twarzy. Kiedyś wystarczył chłodny prysznic, lekki makijaż i było w porządku, ale z wiekiem zdolność szybkiej regeneracji zdecydowanie się popsuła.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

12

Ja zaczełam siwieć jeszcze przed 20. Teraz to chyba już 1/3 włosów mam siwych i przynajmniej od 7 lat już ich nie farbuję. Zauważyłam, że Angielki dość dumnie noszą swoje siwe włosy i postanowiłam też nie dać wpędzić się w kompleksy tongue

A co do regeneracji po zarwanej nocy to niestety... wiek robi swoje, tego już oszukać się nie da ;P

13

Jak reaguje na pierwsze oznaki starzenia ? Zdecydowanie  źle... tym bardziej, że moje już takie pierwsze nie są wink To wprost traumatyczne doświadczenie kiedy człowiek budzi się któregoś pięknego dnia i ze zdumieniem odkrywa, że ma zmarszczkę na dekolcie, której jeszcze wczoraj nie było... Żaden tam odgniotek od pościeli tylko naprawdę chamska, regularna, trwała i "przepięknej urody pliska" wink
Jakoś tak do czterdziestki czas specjalnie mnie nie nadgryzał ale teraz... kalorie wciągam chyba z tlenem. Tu coś mi się marszczy, tam opada, tutaj jakby wiotko się zrobiło... no, świeżo to wszystko już raczej nie wygląda. Z tego też powodu zdecydowanie bardziej zaczęłam się zakrywać. Oczywiście jeszcze w worku pokutnym nie chadzam ale... walorów do eksponowania zdecydowanie coraz mniej. Staram się oczywiście o siebie dbać ale... jednocześnie  staram się w tym staraniu, nie przekroczyć granicy śmieszności...

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

14

Jest to dla mnie fascynujace , jak moje cialo sie zmienia. Co mnie jednak martwilo zawsze to jest fakt, ze stary wyglad moze mi przeszkodzic w pracy.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

15

Nina, na swój pokrętny sposób to fascynujące jest, nie przeczę  wink ale... noszę  w sobie dziwne przekonanie, że  jakby mnie etap starzenia ominął, to chyba jakoś  specjalnie nie zubożałabym wewnętrznie... wink Generalnie nie mam nic przeciwko temu, że muszę kiedyś umrzeć ale co by się takiego stało, jakbym pozostawiła po sobie atrakcyjne zwłoki ? big_smile

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

16

Hahaha big_smile
Nie wiem, ja uwazam starsze kobiety za lepiej wygladajace od mlodszych.
Ja wygladam lepiej i lepiej i wiecej kobiet jakie znam wyglada lepiej i lepiej jesli o siebie dba.
Ostrzejsze rysy, te buzie to nie jest taka masa jedrna nudna.

With the wrong tune

Heh, kobitki, ja bedę miała 22 lata. A już mam zmarszczki na czole. Jedna pionowa, na środku pomiędzy brwiami, to już się pojawiła w liceum. A teraz wiele nerwów stresu i na czole mam poziome ewidentne zmarszczki. No i po prostu wstałam rano, odsłoniłam czoło, patrzę, a tam kreski jakich nie było wcześniej. Trochę dziwne, 22 lata i to niecałe. Ale cóż poradzić, taka uroda. Denerwuje mnie to, że choć sama uważam że to normalne, to dzisiejszy świat jakoś na mnie wpłynął, że zaczęłam się załamywać. Ale tylko chwilowo. Przecież kto powiedział, że oznaki starzenia się są brzydkie, są rzeczą którą trzeba ukryć? To jest oszukiwanie samego siebie niestety. Warto tylko się nie denerwować, nie stresować, żyć wolniej i dbać o siebie.

18 Ostatnio edytowany przez NinaLafairy (2015-02-02 01:37:04)

Mi sie pojawilo kilka zmarszczek na czole jak mialam 21 lat, ale to bylo na tyle.
Mam doslownie kilka siwych wlosow, ale i tak farbuje dwa razy do roku.
Poza tym nie moge zarwac nocy juz bo wygladam koszmarnie
Moja skora zmienila sie na taka, ktora jest sucha i wymaga masy nawilzenia
Jak sie przypudruje to wygladam jak stara baba, musze miec podklad taki co robi blask mlodzienczy
Jestem chudsza i troche bardziej chuda niz szczupla.
Ale wygladam lepiej niz jak mialam 15 lat czy 20 lat.

With the wrong tune

19

herbata_różana napisał/a:

Przecież kto powiedział, że oznaki starzenia się są brzydkie, są rzeczą którą trzeba ukryć? To jest oszukiwanie samego siebie niestety. Warto tylko się nie denerwować, nie stresować, żyć wolniej i dbać o siebie.

Nie wiem kto konkretnie powiedział ale mnie się wydaje, że obecnie starzenie się jest... jakby to powiedzieć... w złym guście wink
W moim otoczeniu panuje wśród kobiet jakaś ogólna presja na "dbanie" o siebie, co przejawia się we wstrzykiwaniu czego się da i gdzie się tylko da... z różnym skutkiem niestety wink Jeżeli kogoś to uszczęśliwia, to mnie specjalnie nic do tego, miło by tylko było, żeby takie osoby nie uważały, że każdy musi się wypychać i paraliżować, żeby czerpać satysfakcję z życia...

20

NinaLafairy napisał/a:

Mi sie pojawilo kilka zmarszczek na czole jak mialam 21 lat, ale to bylo na tyle

Zmarszczki to pikuś... praktycznie ich nie mam ale z panem Newtonem i jego grawitacją już się zaczynamy kolegować... hmm

Volver, no ogólnie według mnie media przede wszystkim, prawie wszystkie gwiazdy zbotoksowane, kremy na zmarszczki itd.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Jak reagujecie na pierwsze oznaki starzenia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018