RELAX - techniki relaksujące - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » RELAX - techniki relaksujące

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: RELAX - techniki relaksujące

Witam,
jak widać po tematach na forum, stres towarzyszy nam ciągle. Więc może spróbujemy znaleźć wspólnie jakieś techniki/metody relaksujące, na pozbycie się stresu smile Stosujecie jakieś?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: RELAX - techniki relaksujące

Ja parę razy podchodziłam do medytacji niestety mam słomiany zapał smile , ale podobno pomaga smile

3 Ostatnio edytowany przez gazia (2010-12-07 16:50:57)

Skupiam sie , o ile nie jestem zbyt rozedrgana i :
albo liczę do ilus tam, dopóki nie będzie lepiej,
albo odmawiam  w skupieniu modlitwe do póki nie będzie lepiej,
albo   milcze w skupieniu, dopóki......................
albo pogadam z kims fajnym tutaj,wtedy nie liczę do iluś tam, nie skupiam sie i nie modle się w tym czasie. gadam, gadam, czasami pomaga, a czasami nie...
albo wspominam cos miłego , wtedy czasami odpływa  problem , a czasami nie
albo słucham bezsensownej muzy .bywa, że pomaga,a czasami nie...
albo zakładam bloga i za kilka dni go likwiduję...nie umiem stwierdzić  czy pomaga mnie to czy nie

Wszelkie inne techniki relaksacyjne powodują u mnie zniecierpliwienie i zniechęcenie...

W dniach lepszego samopoczucia, stosuje technikę marketologii stosowanej . Jest to technika szwędania się po marketach i wyszukiwania czegoś fajnego na grzbiet.Polecam.

4

kazdy ma swoje zainetersowania..wiec mysle ze kiedy oddajemy sie swojemu hobby relaksujemy sie najlepiej..
poza tym
sport,
zakupy,
rozmowa z kims
przytulenie kota

Tak jak napisała orbitka26, można zrelaksować się wykonując swoje hobby, chociaż kiedy to robimy to też mogą pojawiać się niechciane myśli.

Dla mnie najlepszym sposobem na wyciszenie umysłu jest skupienie się na swoim ciele, co teraz odczuwam, odczuwam jak moje ciało jest pełne życia, odczuwam puls w rękach, stopach, odczuwam ciepło, zimno. Czasami koncentruję się tylko na oddychaniu. Przedstawię tutaj jedną prostą metodę:

Cykl nr 1
- Wdychamy i liczymy od 1 do 7
- Wstrzymujemy teraz powietrze i liczymy od 1 do 7
- Wypuszczamy powietrze i liczymy od 1 do 7
- Wstrzymujemy oddech i liczymy od 1 do 7
Koniec cyklu nr 1

Cykl nr 2
...
...

Robimy 9 cykli i możemy z powrotem powracać do swoich zajęć smile

Kiedy jesteśmy skupienie na odczuwaniu swojego ciała to tym samym przełączamy się z myślenia na odczuwanie i co za tym idzie wchodzimy w stan zrelaksowania.

6

Czytałam, że jeszcze napinanie i rozluźnianie mięśni pomaga, ale jeszcze nie próbowałam. Też kiedyś myślałam o jodze ale nie wyszło smile
Co do hobby to zdecydowanie tak, ale mi bardziej chodzi o stres w pracy, szkole, taki gdzie same musimy sobie z nim poradzić i to szybko smile

Graszka jeżeli chcesz szybko zniwelować stres w pracy, to w pierwszej kolejności trzeba popracować nad swoimi emocjami i uczuciami. Dopiero wtedy osiągniesz wewnętrzny spokój nawet jak wszyscy zwalą ci się na głowę smile a jeżeli się pojawi się ponownie to będziesz w stanie szybko go uwolnić.

8

Najlepszym środkiem na stres nie są techniki a  zwykły magnez. Jak mamy niedobór to każdy stres nas dopadnie i to silniej odczuwalny. Bierzecie magnez??

9

Najlepszym sposobem walki ze stresem jest zjedzenie czekolady:)nio i przytulenie się do bliskiej Nam osoby. Ja Też gdy jestem zestresowana robię coś żeby nie myśleć o czymś co Mnie doprowadziło do tego stanu.np jakiś wysiłek fizyczny,ja zawsze tańczę lub biegam i robię brzuszki,a potem wygaduje się Swojemu chłopakowi co Mnie wpienilo:* i czekolada pomaga też drogie Panie:*:*:*tylko nie za dużo:);) najlepiej to unikać stresu i sytuacji które doprowadzają do takiego stanu:*a i Jesio polecam gorąca Kąpiel:)odpręży na pewno:*pozdrawiam:*:*:*

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » RELAX - techniki relaksujące

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018