globulki. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: globulki.

prosila mnie o ten temat kolezanka. jej pytanie brzmi: jakie sa globulki antykoncepcyjne bez recepty [jak sie nazywaja] i ile kosztuja?

dziekuje za odp smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: globulki.

o ile pamiętam to nazywają się one Patentex oval.
cena w granicach 12- 15 zł

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

3

Teraz wyjdzie moja niewiedza n a ten temat- czy sa skuteczne?

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

4

globulki same w sobie są niby środkiem anty, ale niezbyt bodry - ja tak uważam
najlepiej jak łączy się je z prezerwatywą

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

a czy sa ,,wygodne" czy odczuwa sie dyskomfort?

'... Ja w Twoich ramionach nieistotny dysonas... '

6

No nie wiem czy globulki to akurat dobre zabezpieczenie,jakoś nigdy nie miałam do nich zaufania,a jeszcze dodatkowo jak się dowiedziałam od znajomej,ze używała ich dłuższy czas i myślała,że to 100% zabezpieczenie, a i tak zaszła w ciążę moje obawy się zwiększyły.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

7

i jaka to przyjemność z piany która wypływa. Co wrażliwsze kobietki mają uczulenie i wtedy sex to żadna przyjemność :>)

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

8

niki napisał/a:

globulki same w sobie są niby środkiem anty, ale niezbyt bodry - ja tak uważam
najlepiej jak łączy się je z prezerwatywą

Zdecydowanie racja. Może się zdarzyć wpadka na samych globulkach.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

9

Globulki i kremy plemnikobójcze
Globulkę wkłada się do pochwy na 10 - 15 minut przed stosunkiem. Globulka rozpuszcza się, powstaje pianka z nonoxynolem-9, który unieruchamia, a następnie niszczy plemniki. Kolejny stosunek wymaga użycia następnej globulki.

Krem wprowadza się do pochwy za pomocą specjalnego aplikatora dołączonego do opakowania. Jest skuteczny natychmiast. Działa 6 godzin, można go więc zaaplikować wcześniej. Stosunek po 6 godzinach wymaga następnej porcji kremu.

Zalety:

* obojętne hormonalnie
    * łatwe w stosowaniu
    * dostępne bez recepty
    * zapobiegają zapaleniu pochwy
    * zmniejszają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową

Wady:

* mała skuteczność o ile nie są stosowane ze środkiem mechanicznym
    * czasami wywołują pieczenie lub uczucie nieprzyjemnego ciepła
    * zdarzają się uczulenia
    * globulki obficie się pienią, co również powoduje pewien dyskomfort
    * trzeba je wkładać do pochwy na kilkanaście minut przed stosunkiem, a to może zakłócić grę miłosną.

Wskaźnik Pearla: 2 - 30

Czy ja wiem, czy one są takie fajne? Poza tym trzeba je stosować np. z prezerwatywami, więc ja bym ich nie polecała. Może dla par, które stosują tylko prezerwatywy i chcą się dodatkowo zabezpieczyć.

10

ojej w sumie zapomnialam o tej formie antykoncepcji, nigdy nie mialam okazji jej wyprobowac i po waszych komentarzach tez sie juz raczej na nie, nie zdecyduje

11

Hej. Mam takie pytanie. Jak bezpieczne jest kochanie się używajac tylko globulki Patentex Oval ale bez finału w pochwie?

12 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2012-05-01 08:39:59)

pytający napisał/a:

Hej. Mam takie pytanie. Jak bezpieczne jest kochanie się używajac tylko globulki Patentex Oval ale bez finału w pochwie?

Raczej do ciąży nie dojdzie. Musiałby być niesamowity pech.

13

pytający napisał/a:

używałam tych globulek po pierwszym porodzie,masakra!
pienią się,śmierdzą jak dla mnie seks z tym czymś to żadna przyjemność

14

Jak ktoś chce to nic nie poradzisz:) ja raczej odradzałabym stosunek przerywany o którym tu też mowa:)

15

globulki sa tyllko stosowane do jendej pozycji lezacej.
dla mnie globulki to czysta przyjemnosc... smile chodz myslalam o tabletkach ale to chyba jak bede z chlopakiem czesciej uprawiac seks bo teraz akurat co 3-4 miesiace dochodzi do aktu milosnego wink

tylko ten kto kocha widzi co jest prawdziwe w człowieku...

.. Książka to 2 przyjaciel człowieka

16

disti serio to CZYSTA przyjemnosc? big_smile

17

Hm, ja mam tego pecha, że mi zostały tylko glopbulki. Nie moge uzywac tabsow, plastrow, hormonalnych lekow. To powoduje ze prezerwatywa albo globulki. Stosunek przerywany odpada. Stad z zainteresowaniem patrzylam na globulki, plus wyjecie przed wytryskiem...

Na serio tylko pozycja misjonarska sie nadaje?;/

18

to może wkładka? a gumki nie są złe. w każdym razie lepsze niż globulki, przynajmniej dla tej populacji, która miała okazję sprobować i jednego i drugiego.

19

Wkładka czyli spirala jest dla kobiet po pierwszej ciąży wink

20

Annalea napisał/a:

Wkładka czyli spirala jest dla kobiet po pierwszej ciąży wink

Niekoniecznie. Zakłada się je również kobietom, które jeszcze nie rodziły,

21

Ale to na 5 lat i kosztuje wiele.

22 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2012-05-24 09:52:16)

Annalea napisał/a:

Ale to na 5 lat i kosztuje wiele.

No z tego co się orientuję jakieś 100 zł w sumie:)  Nie mówię o wkładce Mirena, bo ona kosztuje około 500 zł, faktycznie, ale wkładka miedziana, niehormonalna kosztuje okolo 30 zł, założenie jeśli prywatnie to jakieś 50-70 zł i masz spokój na tak długo....jak chcesz.

Osobiście nie zdecydowałabym się na wkładkę, ale tobie może całkiem przypaść do gustu. Zresztą.......od czego jest internet? poczytaj trochę;)

23

jak pytalam w aptece to mowili ze wkladka na 5 lat kosztuje najtaniej 630 zl plus zalozenie jej i wizyta kontrolna to okolo 1300 zl.

24

Annalea napisał/a:

jak pytalam w aptece to mowili ze wkladka na 5 lat kosztuje najtaniej 630 zl plus zalozenie jej i wizyta kontrolna to okolo 1300 zl.

Bo powiedzieli Ci zapewnie o Mirenie. Poczytaj sobie w netku ,wejdź na forum na wątek np. spirali.... naprawdę niepotrzebnie Cię tym przerazili, ale w dobie internetu nie musisz zdawać się na jedną opinię.

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018