Jak poprawić wzrok? - bez okularów! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 46 ]

Temat: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Bardzo długo noszę okulary i w zasadzie lepiej w nich widzę, ale wzrok mi się pogarsza. Stosuję witaminy, ale to pomaga na krótko. Mogę zrobić coś jeszcze - żeby poprawić wzrok?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Cóż, żeby się nie pogarszał, to ogólnie nie należy nadwyrężać oczu (czyli nie czytać w kiepskim oświetleniu, nie oglądać za dużo telewizji).

Pamiętam, że lata temu (jakieś 10 lat temu) czytałam o jakimś facecie, który organizował specjalne kursy podczas których uczył specjalnych ćwiczeń i metod, które pozwalały nawet prawie całkowicie "wyleczyć" oczy. Ale nie wiem na ile to była bujda a na ile faktycznie działało. Wiem jedynie, ze te zajęcia były bardzo drogie, bo zastanawiałam się żeby w wakacje wyjechać na taki obóz dla młodzieży, ale jednak nie miałam tyle pieniędzy.

3

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Podobno na takim kursie można się nauczyć, jak najlepiej wykorzystywać oczy, jak je ćwiczyć, żeby były sprawniejsze. W sumie to logiczne, bo jak przyzwyczaisz oczy, że okulary "odwalą" za nie całą robotę, to one słabną. Ja często chodzę bez okularów (po domu) żeby oczy musiały się wysilić, a potem zakładam okulary i widzę w nich lepiej niż wcześniej.

4

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Ja noszę okulary od 14 lat, mam dużą wadę, i wiem ze nigdy nic nie zniweluje jej do zera. Przez dłuższy czas chodziłam na ćwiczenia korekcyjne, miałam zasłaniane mocniejsze oko i tym słabym musiała wykonywać różne ćwiczenia z obrazkami tekstami itp. ale teraz już mam 20 lat i mnij czasu więc na to bym się nie zapisała, nie zgodziła. Ale często wychodzę bez okularów by one trochę popracowały na pełni mocy, czasem sama w domu sobie przymykam oko i staram czytać chodź to nie łatwe przy mojej wadzie by przeczytać cokolwiek słabszym okiem.

Jedyne wyjście to ćwiczenia  oka, zdrowe odżywianie (chyba ryby są dobre na oczy) wizyty u okulisty i pamiętanie że gdy jest ciemno to nie czytać, przed komputerem mieć okulary a na dużym słońcu okulary słoneczne z filtrem smile

5 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-04-25 08:00:05)

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

A może ktoś z Was myślał o laserowej korekcji, żeby poprawić widzenie? Ja się właśnie nad tym zastanawiam i zbieram opinię.  Siostra była u nich na czymś takim nieregulaminowy link i mówi, że bardzo mocno poleca no i w końcu mogła zapomnieć o okularach i o soczewkach. Podobno szybko, sprawnie i bez większego bólu więc może jest nadzieja, że i u mnie się wzrok poprawi......

6

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
smerfetka251 napisał/a:

A może ktoś z Was myślał o laserowej korekcji, żeby poprawić widzenie? Ja się właśnie nad tym zastanawiam i zbieram opinię.  Siostra była u nich na czymś takim nieregulaminowy link i mówi, że bardzo mocno poleca no i w końcu mogła zapomnieć o okularach i o soczewkach. Podobno szybko, sprawnie i bez większego bólu więc może jest nadzieja, że i u mnie się wzrok poprawi......

Byłam dwukrotnie na konsultacji kwalifikującej do laserowej korekcji wzroku - dwa razy w ramach tej samej kwalifikacji. Niestety budowa mojej rogówki (jest zbyt cienka) nie pozwoliła na podjęcie ryzyka, to znaczy było ono zbyt duże, aby miało to sens, tym bardziej, że z bliska widzę bardzo dobrze, a w mojej sytuacji nie dość, że musiałabym zamienić okulary dla krótkowidza na soczewki do patrzenia z bliska (standard dla osób w moim wieku), to dodatkowo groził mi astygmatyzm. Pani doktor, notabene przemiła, poradziła wstrzymać się kilka lat i nie dość, że medycyna w tym zakresie robi ogromny postęp, więc być może już za chwilę pojawi się coś nowego, to już dziś jest metoda, którą można będzie bez przeszkód zastosować, by cieszyć się doskonałym wzrokiem wink.

7

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

a laser?? myslę, ze to najlepsza metoda.

8

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
mayarannek napisał/a:

a laser?? myslę, ze to najlepsza metoda.

Laser ma tyle efektów ubocznych jak stąd na księżyc. I wcale nie jest aż tak pewne, że cała wada zostanie zniwelowana. Po noszeniu soczewek może zostać nawet -0.5 dioptria.

Koleżanka miała robioną metodę soczewkową, ale ona jest u nas mało popularna i droga. A szkoda, bo to świetna alternatywa dla lasera, człowiek się dużo szybciej regeneruje (już na drugi dzień można spokojnie iść do pracy jeżeli nie siedzi się całego dnia przed monitorem, a po kilku dniach spokojnie można już działać tak jak zawsze). Plus jest krótsza niż laser, bo trwa max kilkadziesiąt sekund na jedno oko.

Ja noszę soczewki, nie wiem czy przełamałabym stres patrzenia na to, jak ktoś mi grzebie w oczach big_smile

9

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Przeciez metoda soczewkowa tez jest robiona laserem, tylko technika jest trochę inna.
Akurat jestem na bieżąco, bo bylam na konsultacji kwalifikującej.
Nie slyszalam tez o innych skutkach ubocznych, jak tylko tych przemijających, moim zdaniem warto, jak ktoś chce się pozbyć wady (-0.5 dioptrii czasem zostawiają jako tolerancje na stare lata, ale to tylko jak pacjent sobie zyczy). Zreszta, nawet jakby miało zostać pol dioptrii to przecież to jest nic.

Ja nie znosze okularow, a ponieważ soczewek kontaktowych od jakiegoś czasu nie toleruję, z uwagi na przebyte zap rogówki, wiec zdecydowałam się, choć, iadomo, jakiś stres jest..

10

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Tak, wiem, że to też laser, ale ma mniej skutków ubocznych w porównaniu z tradycyjną laserową korekcją.
Nie wszystkie skutki uboczne przemijają. Wystarczy poczytać o ludziach, którzy nie mogą już jeździć wieczorami, bo nie widzą, o efekcie halo, o kurzej ślepocie itd.
Pół dioptria to pół dioptria. Dla mnie dużo. Gdybym chciała pozbywać się wady to w całości albo wcale.

11

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Czasem okularami, albo kontaktami tez nie skorygujesz do zera, zwłaszcza przy towarzyszącym astygmatyzmie, przynajmniej u mnie jakos nie bardzo się dalo, raczej zawsze mnie denerwowalo, ze nie widze całkowicie ostro "na dal". Wiec w sumie liczę na poprawę teraz; choć slysząc o tych długotrwałych skutkach ubocznych jestem trochę zaskoczona.

A metoda soczewkowa jest coraz bardziej popularna, ale chyba tylko jedna siec Klinik ma ją w swojej ofercie.

12

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Ja to doskonale wiem, okuliści mi doborem okularów tak zrąbali wzrok, że nie widzę dobrze w żadnych okularach. W soczewkach jest ciut lepiej, ale też bez większego szału. Nie da mi się dobrać okularów, bo mój mózg uważa, że mam inną wadę niż wychodzi na wszystkich okulistycznych sprzętach, a żaden normalny okulista nie przepisze mi okularów o wyższej wadzie niż mam technicznie big_smile zresztą to by i tak nic nie dało, bo przy takich okularach umierałam na migrenę i było jeszcze gorzej niż jest teraz.
Więc trochę liczę na cud.

13

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

luteina, witaminy i jeżeli chcesz bez okularów to albo soczewki albo laser :<

14

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

A ile kosztuje taki laser na oczy?

15

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
Cocio napisał/a:

A ile kosztuje taki laser na oczy?

Ceny są mocno zróżnicowane, a zależą od ośrodka wykonującego zabieg i wybranej metody. Naprawdę nie da się tego jednoznacznie określić.

16

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

podepnę się pod znaleziony temat... czy są może tu netkobietki które próbowały poprawić wzrok jakimiś ćwiczeniami ?? albo takimi u ortoptyka? interesuje mnie skuteczność takich ćwiczeń - czy to się utrzymuje czy tylko jak się cwiczy to jest lepiej i po zaprzestaniu wszystko wraca do stanu sprzed cwiczeń....

17

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
Lady Loka napisał/a:

Ja to doskonale wiem, okuliści mi doborem okularów tak zrąbali wzrok, że nie widzę dobrze w żadnych okularach. W soczewkach jest ciut lepiej, ale też bez większego szału. Nie da mi się dobrać okularów, bo mój mózg uważa, że mam inną wadę niż wychodzi na wszystkich okulistycznych sprzętach, a żaden normalny okulista nie przepisze mi okularów o wyższej wadzie niż mam technicznie big_smile zresztą to by i tak nic nie dało, bo przy takich okularach umierałam na migrenę i było jeszcze gorzej niż jest teraz.
Więc trochę liczę na cud.

Stary wpis, ale jak to jest możliwe? Jak to nie można dobrać szkieł? Nie widzisz ostro w nich ?

18 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2020-06-14 16:41:53)

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
rossanka napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Ja to doskonale wiem, okuliści mi doborem okularów tak zrąbali wzrok, że nie widzę dobrze w żadnych okularach. W soczewkach jest ciut lepiej, ale też bez większego szału. Nie da mi się dobrać okularów, bo mój mózg uważa, że mam inną wadę niż wychodzi na wszystkich okulistycznych sprzętach, a żaden normalny okulista nie przepisze mi okularów o wyższej wadzie niż mam technicznie big_smile zresztą to by i tak nic nie dało, bo przy takich okularach umierałam na migrenę i było jeszcze gorzej niż jest teraz.
Więc trochę liczę na cud.

Stary wpis, ale jak to jest możliwe? Jak to nie można dobrać szkieł? Nie widzisz ostro w nich ?

No nie można. Okulista, którego miałam w przychodni dał mi za mocne szkła. I moje oczy się do nich tak przyzwyczaiły, że teraz, jak mam taką moc szkieł jaką powinnam, to nie widzę ostro. Jednocześnie nie mogę mieć zbyt mocnych szkieł, bo boli mnie od nich głowa. I tak od kilku lat jestem w kropce i pojęcia nie mam co z tym zrobić i czy da się to jakoś naprostować. Bo tak naprawdę w żadnej konfiguracji szkieł nie widzę ostro, na badaniach mam zawsze problem z odczytaniem liter na planszach, zawsze ten problem zgłaszam, a okuliści ignorują twierdząc, że pewnie jestem zmęczona albo tylko mi się wydaje.
A ja mam problem jak muszę oglądać w tv film z napisami, bo nie widzę napisów. Ogólnie komfort życia bardzo słaby.
Dwa lata temu zmieniałam okulary i szkła mam dobrane do wady, ale co z tego, skoro średnio w nich widzę. Metodą prób i błędów dobrałam sobie sama soczewki kontaktowe, w których czuję się w miarę dobrze, ale to też nie jest rozwiązanie. Ja po prostu chciałabym widzieć normalnie i wyraźnie. A nie widzę.

To tak jakby robić zdjęcie i ustawić ostrość na najbliższy element, a reszta jest na zdjęciu zamazana. Tak ja widzę świat.

19

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

A masz astygmatyzm?

20

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
Snake napisał/a:

A masz astygmatyzm?

Mam. Ale bardzo mały i okuliści o tym wiedzą, bo im to wychodzi w badaniach, a mimo to, nie są w stanie dobrać mi takich szkieł, w których faktycznie widziałabym wyraźnie. Mam też jakiegoś minimalnego zeza, który wychodzi na badaniach, ale którego nie widać jak się patrzy na moje oczy. Ot jedno minimalnie ucieka. Sprawa do operacji, ale dopiero jak się pogłębi, bo teraz to nie ma sensu.

Serio, jak ostatnio dobierałam okulary to po kilkunastu przymiarkach i próbach okulistka po prostu stwierdziła, że da mi te szkła, które wychodzą jej z badań, bo nie jest w stanie zrobić tak, żebym widziała.

Już nie mówiąc o tym, że przez dłuższy czas tak naprawdę lekarze robili ze mnie wariatkę, bo mówiłam, że w okularach mega boli mnie głowa, a oni bagatelizowali. Zresztą do tej pory nie jestem w stanie długo chodzić w okularach, wolę soczewki. I w okularach mam duży problem w wielkich przestrzeniach typu centra handlowe, supermarkety, bo mam takie dziwne wrażenie, jakby wszystko mi się zamazywało.
Okuliści też, jeden twierdził, że okulary mam za mocne w stosunku do wady, a inny twierdził (kilka miesięcy później), że wcale nie, bo są za słabe. No i tak się bujam z tym co mam. Kwarantanna też nie poprawiła sytuacji, bo przez to, że pracuję w domu przy komputerze i przez to, że mam małe mieszkanie i długo nie wychodziłam, to mam większe problemy z widzeniem na dalsze odległości niż miałam wcześniej. Tak jakby oczy się przyzwyczaiły przez te kilka miesięcy, że wszystko jest blisko. Wcześniej jeździłam do pracy, więc jednak było inaczej.

No i tak się bujam i nie mam pojęcia co zrobić i do jakiego lekarza uderzyć, żeby wreszcie byc potraktowaną poważnie.

21

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
Lady Loka napisał/a:
Snake napisał/a:

A masz astygmatyzm?

Mam. Ale bardzo mały i okuliści o tym wiedzą, bo im to wychodzi w badaniach, a mimo to, nie są w stanie dobrać mi takich szkieł, w których faktycznie widziałabym wyraźnie. Mam też jakiegoś minimalnego zeza, który wychodzi na badaniach, ale którego nie widać jak się patrzy na moje oczy. Ot jedno minimalnie ucieka. Sprawa do operacji, ale dopiero jak się pogłębi, bo teraz to nie ma sensu.

Serio, jak ostatnio dobierałam okulary to po kilkunastu przymiarkach i próbach okulistka po prostu stwierdziła, że da mi te szkła, które wychodzą jej z badań, bo nie jest w stanie zrobić tak, żebym widziała.

Już nie mówiąc o tym, że przez dłuższy czas tak naprawdę lekarze robili ze mnie wariatkę, bo mówiłam, że w okularach mega boli mnie głowa, a oni bagatelizowali. Zresztą do tej pory nie jestem w stanie długo chodzić w okularach, wolę soczewki. I w okularach mam duży problem w wielkich przestrzeniach typu centra handlowe, supermarkety, bo mam takie dziwne wrażenie, jakby wszystko mi się zamazywało.
Okuliści też, jeden twierdził, że okulary mam za mocne w stosunku do wady, a inny twierdził (kilka miesięcy później), że wcale nie, bo są za słabe. No i tak się bujam z tym co mam. Kwarantanna też nie poprawiła sytuacji, bo przez to, że pracuję w domu przy komputerze i przez to, że mam małe mieszkanie i długo nie wychodziłam, to mam większe problemy z widzeniem na dalsze odległości niż miałam wcześniej. Tak jakby oczy się przyzwyczaiły przez te kilka miesięcy, że wszystko jest blisko. Wcześniej jeździłam do pracy, więc jednak było inaczej.

No i tak się bujam i nie mam pojęcia co zrobić i do jakiego lekarza uderzyć, żeby wreszcie byc potraktowaną poważnie.

Dziwne. A moż e astygmatyzm? Albo za krótko chodzisz w okularach aby się przyzwyczaić do nich , zmieniasz na soczewki zanim oko się przyzwyczai?

22

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
rossanka napisał/a:

Dziwne. A moż e astygmatyzm? Albo za krótko chodzisz w okularach aby się przyzwyczaić do nich , zmieniasz na soczewki zanim oko się przyzwyczai?

Zdarza mi się chodzić pół dnia w okularach, ale na 100% kończy się to takim bólem głowy, że potem cały wieczór umieram, więc raczej unikam takich sytuacji jak tylko mogę. No i w okularach źle mi się patrzy.

Ja kiedyś widziałam normalnie, nie miałam takich problemów w okularach. Potem zmieniłam okulary u jednego lekarza i właśnie okazało się, że on je jakoś źle dobrał wtedy, a potem nie słuchał mnie, jak przychodziłam do niego na kontrole i mówiłam, że boli mnie głowa i że źle mi się patrzy.

Kurcze, ja już sama nie wiem.
Gdybym miała pewność, że pójdę do lekarza i ten lekarz realnie zajmie się mną tak, żeby było ok, to bym poszła, poświęciła czas i dogłębnie to zbadała. A tak to byłam od tamtego czasu u kilku lekarzy (w tym 2x miałam okulistę z medycyny pracy) i żaden się nie skupił na tym, co mówiłam. A moim zdaniem ja nie powinnam przejść tej medycyny pracy, bo ja czasami mam problemy z przeczytaniem tekstu na komputerze, bo mi się literki rozmazują.

23

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
Lady Loka napisał/a:
rossanka napisał/a:

Dziwne. A moż e astygmatyzm? Albo za krótko chodzisz w okularach aby się przyzwyczaić do nich , zmieniasz na soczewki zanim oko się przyzwyczai?

Zdarza mi się chodzić pół dnia w okularach, ale na 100% kończy się to takim bólem głowy, że potem cały wieczór umieram, więc raczej unikam takich sytuacji jak tylko mogę. No i w okularach źle mi się patrzy.

Ja kiedyś widziałam normalnie, nie miałam takich problemów w okularach. Potem zmieniłam okulary u jednego lekarza i właśnie okazało się, że on je jakoś źle dobrał wtedy, a potem nie słuchał mnie, jak przychodziłam do niego na kontrole i mówiłam, że boli mnie głowa i że źle mi się patrzy.

Kurcze, ja już sama nie wiem.
Gdybym miała pewność, że pójdę do lekarza i ten lekarz realnie zajmie się mną tak, żeby było ok, to bym poszła, poświęciła czas i dogłębnie to zbadała. A tak to byłam od tamtego czasu u kilku lekarzy (w tym 2x miałam okulistę z medycyny pracy) i żaden się nie skupił na tym, co mówiłam. A moim zdaniem ja nie powinnam przejść tej medycyny pracy, bo ja czasami mam problemy z przeczytaniem tekstu na komputerze, bo mi się literki rozmazują.

Moze za krótko chodzisz? Kiedyś ponad 2 tyg się przyzwyczajałam do nowych szkieł, nawet byłam w reklamacji myśląc, ze włożyli mi złe szkła.  Może to to?

24

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
rossanka napisał/a:

Moze za krótko chodzisz? Kiedyś ponad 2 tyg się przyzwyczajałam do nowych szkieł, nawet byłam w reklamacji myśląc, ze włożyli mi złe szkła.  Może to to?

Nie, bo u mnie to jest kwestia liczona już w latach. Ja od lat mam problemy z okularami i to nie jest zależne od tego, czy mam stare czy nowe szkła. Zdarza mi się chodzić kilka dni z rzędu w okularach, ale jest mi po prostu niewygodnie i stopień rozmycia obrazu w nich się nie zmienia. Teraz siedzę w okularach, a nie widzę całkiem wyraźnie tego, co sama piszę.
Kiedyś faktycznie miałam tak, żeby widziałam wyraźnie chodząc w okularach. Poza tym jeżeli nie widzę dobrze u okulisty na szkłach, które ma okulista i na tych wszystkich maszynach, to nie jest kwestia tylko okularów.
W soczewkach zresztą też nie widzę do końca wyraźnie, ale jest mi wygodnie. Kiedyś próbowałam kombinować z soczewkami o większej mocy, ale nie sprawiło to, że lepiej widziałam, więc zakładam, że problem faktycznie jest w tym, że moje oko w jakimś momencie źle się przystosowało do okularów, które miałam i teraz wypadałoby to odwrócić, ale nikt nie wie jak.

Jedna okulistka którą spotkałam miała na to plan, ale plan zakładał wymianę szkieł w okularach raz na kilka miesięcy, żeby przestawić oko z wyższej wady na niższą, a mnie wtedy nie było na to stać i wydawało mi się do bardzo abstrakcyjne, ale może wrócę do tej opcji.

25

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
Lady Loka napisał/a:

Jedna okulistka którą spotkałam miała na to plan, ale plan zakładał wymianę szkieł w okularach raz na kilka miesięcy, żeby przestawić oko z wyższej wady na niższą, a mnie wtedy nie było na to stać i wydawało mi się do bardzo abstrakcyjne, ale może wrócę do tej opcji.

Moze to rzeczywiście opcja i warto spróbować. To możesz czytać , prowadzić auto, pracować na komputerze ?

26

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
rossanka napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Jedna okulistka którą spotkałam miała na to plan, ale plan zakładał wymianę szkieł w okularach raz na kilka miesięcy, żeby przestawić oko z wyższej wady na niższą, a mnie wtedy nie było na to stać i wydawało mi się do bardzo abstrakcyjne, ale może wrócę do tej opcji.

Moze to rzeczywiście opcja i warto spróbować. To możesz czytać , prowadzić auto, pracować na komputerze ?

Czytać mogę, nawet bez okularów, jeżeli książkę mam blisko, jestem krótkowidzem. Więc odległość książki sobie dopasuję.
Auta nie prowadzę, chociaż prawo jazdy mam, ale właśnie robiłam je jak jeszcze dobrze widziałam, a teraz uważam, że prowadzenie auta mogłoby być mało rozsądne.
Na komputerze pracuję, ale monitor mam ciut blizej niz powinnam i trochę rozmazują mi się litery, ale tak do przyjęcia. Nie muszę mrużyć oczu, żeby wiedzieć co mam napisane.

27 Ostatnio edytowany przez cześka8 (2020-06-15 00:10:04)

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

no wlasnie moja corka ma nadzwrocznosc, 1 oko slabsze (czasem go wylacza, jak zakrywa oko mocniejsze by go pobudzac to w okularach nie jest w stanie czytac), astygmatyzm i w.. cholere... okulary po wymianie, dopasowane, wada spadla - widzi w korekcji ok. 50%- 70%, cos okolo. .. nie moge pojac dlaczego okulisci nie moga uzyskac 100% widzenia w okularach... nieoperacyjna z uwagi na oczoplas...chyba z 6 roznych okulistow, ortoptyk zaleca cwiczenia a okulista mowi ze i tak bez sensu i juz nie wiem, ona sie u optyka strasznie meczy na tych cwiczeniach... Nie moge tez pojac dlaczego nie da sie lepiej dobrac szkiel.... sad(
Nad laptopem prawie lezy, nad zeszytem tez i jeszcze glowe przekreca, no super szkla dobrane... i nie chce w nich chodzic (w trudny wiek wchodz).. . masakra jakas...  sad
Nie wiem czy zmuszac do tych cwiczen... szukam osob z podobnymi problemami...

28

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Zastanawiam się, Lady Loka i cześka8, czy w obu Waszych przypadkach problemu przypadkiem nie stanowi jakaś specyficzna budowa oka? Generalnie współczuję, że pomimo takiej ilości podejmowanych prób wciąż nie ma efektów, bo wszyscy rozkładają ręce.

Dwa lata temu byłam na badaniach kwalifikujących do laserowej korekcji wzroku, były one bardzo dokładne, po miesiącu badania miałam powtórzone, ale dwukrotnie wskazały, że nie mogę zostać zakwalifikowana do operacji ze względu na specyficzną budowę siatkówki, z którą po prostu się urodziłam. U mnie okulary spokojnie dają radę, ale dążę do tego, że w ciągu tylu lat wzrok miałam badany wielokrotnie w różnych gabinetach i przez różnych specjalistów, nikt nigdy tego nie zauważył, dopiero te szczegółowe, wysoko specjalistyczne badania były w stanie wykryć tę indywidualną cechę.
Może to jest jakiś trop i nadzieja na właściwą diagnozę i możliwość określenia drogi skutecznego postępowania?

29

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Cześka, zmuszaj do cwiczeń! Trzeba ćwiczyć, wytłumacz jej dlaczego tak jest i niech ćwiczy?
Czemu aż tak ją to męczy?
Ja też mam jedno oko słabsze i przez długi czas to drugie pracowało za oba.

Olinko, sprawdzę to smile chociaż ja nie mam ochoty na korekcję, za bardzo mnie przeraża. No i po 10 latach chodzenka w soczewkach nie ma pewnoścu, że laser usunie wadę.

30

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

jakiś czas temu prowadzący lekarz tłumaczył coś, że budowa oka jest niewłaściwa ale to tłumaczył w kontekscie astygmatyzmu chyba raczej.. dla mnie to niepojęte trochę.. wiem, że kazdy przypadek jest inny,  człowiek idzie do lekarza z wiarą, że ten pomoże a też okazało się że przez około rok zakrywaliśmy nie to oko (mam to na piśmie ile i które zakrywać), więc z tymi lekarzami to też tak różnie... ale jak to mówi nasz profesorek nie może nam dawać złudnej nadziei - super podejscie...
właśnie nie wiem czemu ją tak męczy, fizycznie jakoś się mocno wytęża .. i jestem z nią na kontroli i ma korekcję i myli zamiast O rzekomo widzi A (totalnie różne kształty)..   młoda się stawiać zaczyna, bo jak słyszy od prowadzącego profesora że to i tak bez sensu to po co ma cwiczyć, niby optyk zachęca do ćwiczeń (ale gwarancji poprawy nie da oczywiscie), nie wiem czy okulary "odwalają" robotę, czy to faktycznie do któregoś wieku -jak była malutka chodziła na takie zajęcia a teraz to nie wiem czy coś to faktycznie da (trochę czasu mało ma bo chodzi juz na inną rehabilitację).. też bylismy u jednej fajnej okulistki - dała nadzieję, tłumaczyła, jakos przyzwoicie, że ma tylko 2 ręce a potrzeba na 4 operację i odesłała gdzieś tam na zabieg a tam po ortoptycznym badaniu określili nas jako beznadziejny przypadek... i to tak przy dziecku, porażka... sad
generalnie chociaż szkła są już takie że nie muszę na indywidualne zamówienie czyli jest jakaś tam poprawa, a widzenie w korekcji nadal okolo 50-70%.. co to za poprawa.. sad

31

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Loka tak jak czytam o tym jaki widzisz na zewnątrz, w centrach handlowych to dla mnie nie do wyobrazenia jak moje dziecko widzi, bo ona tak widzi od urodzenia - Ty masz porównanie jak było i jak jest, ale wada tlumaczy dlaczego zawsze za rękę, dlaczego nie chce jezdzic na rowerze lub czyms innym, nie lubi spacerów na otwartym powietrzu, w sklepach też czepia się mnie (co mnie denerwuje trochę ale tak juz ma.. ), dlaczego odstawala zawsze od grupy, pomijam bzdury przepisywane z tablicy bo "tak było napisane"... tak, siedzi w 1 ławce ale... wiadomo róznie piszą na tablicy.. szkoda że zaden okulista, psycholog nie skierował na diagnoze widzenia wczesniej, dopiero od niedawna mamy swiadomosc ze córka w okularach nie widzi wszystkiego..  a badali kilka lat .. dysleksję.. z powodu odwracania liter, nie trzymania linii... tiiaaa..
nie prowadzisz auta, córę czasem się uda namówić na rower - siedzi wtedy na błotniku (w sensie na swoim rowerze z tymże blisko)..  ale gwiazdy widzi na niebie, niepojete dla mnie...
a na basenie tez tragedia?? rozważałam kupno okularów z korekcją ale rosnie, wada się zmienia a to trochę kosztowne .. .. przynajmniej masz perspektywę korekcji operacyjnej, liczę że medycyna pójdzie do przodu, że moze jak dorosnie to sie uda jeszcze... może... nie wiem co jeszcze można.. sad

32 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2020-06-15 10:49:34)

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Wiesz, ja nigdy nie miałam problemu z rozróżnianiem kształtów. P i R pomylę jak mam daleko, ale nie aż tak, żeby mylić O i A.
A spacery jakoś mniej mi przeszkadzają niż właśnie otwarte przestrzenie w galeriach handlowych. Ile lat ma Twoja córka?
Bo mnie pomagają soczewki kontaktowe, więc może teraz ćwiczcie ile się da, a jak już będzie wystarczająco duża na soczewki to przejdziecie na soczewki? To jest inna jakość życia jeżeli chodzi o wrażenia w galeriach handlowych smile z soczewkami nie mam takiego natłoku przestrzeni i poczucia zgubienia się. Ja mam 28 lat i jak pierwszy raz poczułam się tak w galerii handlowej to wpadłam w panikę, bo nie wiedziałam co się dzieje. To tak jakby jednocześnie wszystko mi się rozmazywało i jednocześnie zbliżały się do mnie ściany. Nie wiem jak to opisać, ale to jest straszne. W soczewkach tak nie mam, ale też staram się skupiać na celu i nie rozglądać bardzo.

Badałyście się pod kątem zeza? Zeza nie zawsze widać, a może to to? Lekkiego da się wyćwiczyć, a jak nie to potem można zoperować. Tylko idźcie do poradni leczenia zeza, bo normalny okulista ani optyk nic nie dadzą.

edit. Na basenie pływam bez okulatów i bez soczewek. Najlepiej mi jak mam pusty tor, ale z bliska widzę, a jak idę z kimś to ta osoba wie, że musi mnie łapać jak coś ode mnie chce, bo ja nie widzę big_smile

edit2. Ja bez okularów nie mam takich sensacji ze wzrokiem jak w okularach. Na basenie bez okularów daję radę. Na zewnątrz bez okularów nie wyjdę, bo przy wadzie -4 i tak nic nie zobaczę, ale w soczewkach czuję się lepiej. Może to kwestia tego, że okulary mają szkła i jest ta przestrzeń między okiem a szkłem, a soczewki są właściwie na oku i tej przestrzeni nie ma, więc jest inny kąt załamywania się światła, mocy czy co tam ma być.

33

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

dzięki Loka za opis - córka do niedawna sądziła że wszyscy widzą jak ona, a my sądziliśmy że ona w tych okularach widzi jak my, i taki był to czeski film, najgorzej ze w szkole sądzą tez ze przeciez ma okulary to widzi...
młoda ma juz 14lat, niestety ma tez alergię .. próbowaliśmy soczewek, ale kłopot był z włozeniem (chyba za mala była bo to rok temu), teraz z tymi maskami to juz w ogole problem bo okulary parują, alergia - ona łzawi bo coś pyli.. trochę kiepsko... ale spróbujemy po koronie jeszcze raz..
od jakiegoś czasu oko odpływa czasem (złapałam na zdjęciu na spacerze w lesie.. jakaś zmęczona nie była, okulista nie wierzył ze dobrane przez niego okulary nie eliminują zeza i mu pokazałam na fotce jak to wygląda, ale młoda teraz sporo urosła i .. chyba częściej wyłącza slabsze oko..), także zez jest (skośny czyjakis tam) ...  operować nie da rady, bo mamy oczopląs i byliśmy w poradni.. ba .. instytucie leczenia oczopląsu i zeza i to tam uznali nas za przypadek beznadziejny, byłam w szoku podejsciem do pacjenta.. trudno.. moze za kilka lat..
Po koronie musimy spróbować te soczewki, bo teraz na kontroli nie chcieli nawet dobrać, tym bardziej ze mloda nadal chce spróbować, nie wiem jak bedzie.. bo ona kicha, łzawi i w ogole, ale próbować trzeba...

34

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Z soczewkami zawsze na początku jest problem z włożeniem, to jest kwestia praktyki smile ja za pierwszym razem siedziałam 2h i próbowałam. Po prostu trzeba na luzie do tego podejść. Plus jest taki, że jak się odkryje mechanizm jak się je wkłada, to potem kolejne próby już idą szybciorem. A 14 lat to już spoko wiek na soczewki. Ale alergię ma nie na soczewki prawda? big_smile to idźcie jak już nie będzie pylić. Potem ewentualnie przy nasileniu alergii nie będzie nosić, ale to zawsze lepiej niż wcale.

Nie wiem jak okulary miałyby korygować zeza... ja bym spróbowała jeszcze zmienić lekarza. Soczewki niestety na zeza nic nie dadzą. Ja też już się łapię na tym, że czasami na zdjęciach u mnie go widać, albo ja go widzę, a jeszcze kilka lat temu nikt by się nie zorientował. Pora do poradni wink
ale to może też jest kierunek, że to zez powoduje takie widzenie.

35

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

A bierzesz luteine? Jesz marchewki? Stosujesz krople do oczu? a moze laserowa korekcja?

36

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
Hija napisał/a:

A bierzesz luteine? Jesz marchewki? Stosujesz krople do oczu? a moze laserowa korekcja?

Jak już chcesz odpowiadać to patrz na daty pierwszych i ostatnich postów smile

37 Ostatnio edytowany przez cześka8 (2020-06-15 13:44:36)

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

.. jedno szkło jest mocniejsze dla slabszego oka, z tymże i tak ono gdzies czasem ucieka, młoda nie ma widzenia obuocznego, i fajnie nawet ukrywał się zez przez lata ale ostatnio sporo urosła i chyba coś nie nadąża, jestesmy swieżo po wymianie szkieł i kolejna wizyta za kilka miesięcy, moze będzie kolejna wymiana, zobaczymy..
do zmiany lekarza juz za bardzo nie mam siły, bo to atropina, opowiadanie historii od poczatku.. ten teraz to rzekomo dobry profesor, tylko .. nieprzyjemny gbur jest i tyle, on z kolei nie wierzył mi że jego okulary nie korygują zeza - no..zdjęcie nie kłamie.. młoda w gabinecie współpracuje, nawet nauczyła się sumować figury i "dobrze" odpowiada.. czy okulistę można oszukać??  (jest takie smieszne badanie w okularach z zielonym i czerwonym szkłem i córa bardzo długo tu odpowiadała ale ..trafiła.. po wizycie jak ją pochwaliłam to się wygadała że sobie posumowała obiekty, nie trafiła tylko z kolorem .. )
alergia na kurz i roztocza i kota i pyłki i cos tam jeszcze, przeczekam az troche przestanie choć pylić... próbować trzeba...
marchewkę je tyle ile się je, jakos nie przepada i nie uwielbia... ale jada, nic nie łyka... (łyka na alergię)..
wolną chwilą przypominam córce by przysłaniała zdrowsze oko jak cos bez sensu w komputerze ogląda ale ostatnio właśnie powiedziała że nie umie nim czytać co mnie bardzo zmartwiło (choc przeciez nigdy jej nie pytałam jak widzi gorszym okiem, mloda coraz bardziej swiadoma jest i sama wiecej mowi... no ze oszukala okulistę to kosmos jak dla mnie) stąd się zastanawiam nad powrotem do ćwiczeń, tylko jest taki opór.. i brak czasu ..  coś muszę w necie poszukać w formie quizu, zabawy..  sama nie wiem... sad

38

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Może Ty też powinnaś jej wytłumaczyć, że takie oszukiwanie okulisty nie jest dobre, bo na zamiast pomagać to przeszkadza?

U mnie też bardziej pracuje jedno oko, na dodatek to, które nienjest okiem dominującym. Tak ciekawie.

39

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

dostała opierdziel, najpierw pochwałę bo dobrze odpowiadała a potem jak juz sie wygadała to ją zjechałam, ze takie numery za tyle kasy odstawia (nie wiem czy następnym razem to się w ogole przyzna, ale tez mnie wkurzyła)... z drugiej strony to ja nie wiem, moze faktycznie powinnam zmienic tego lekarza.. skoro dał się tak oszukać - wpisuje namiętnie, że córka ma widzenie obuoczne, tylko on...
Faktycznie ciekawie, sądziłam że wyłącza się oko niedominujące (czyli to z wyższą wadą?), a tu odwrotnie, no każdy przypadek jest inny.. jak widać .. smile

40

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

.... no dobra.. rozmawialam bardzo dlugo z psychologiem z ppp, zalecila terapię widzenia - ktos moze mial stycznosc??? To nie sa rzekomo tylko cwiczenia ortoptyczne....

41

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

... masakra.. bylam na diagnozie widzenia, op osiaga w korekcji 0,5, ol w korekcji 0,3, ol sie wylacza i niestety ma rzekomo tak byc by nie miala podwojnego widzenia, wiec... slabsze bedzie tylko sleplo??? Leczymy ja od... 3 roku zycia, az nie moge uwierzyc ze wyszedl chyba najgorszy scenariusz...  sad((

42

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
cześka8 napisał/a:

... masakra.. bylam na diagnozie widzenia, op osiaga w korekcji 0,5, ol w korekcji 0,3, ol sie wylacza i niestety ma rzekomo tak byc by nie miala podwojnego widzenia, wiec... slabsze bedzie tylko sleplo??? Leczymy ja od... 3 roku zycia, az nie moge uwierzyc ze wyszedl chyba najgorszy scenariusz...  sad((

O kurcze hmm ja jak wrócę z urlopu, idę do poradni leczenia zeza się zdiagnozować.

43

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

... okulista sobie a ortoptyk sobie, ide na cito w czwartek do polecanej ortoptystki, moze da sie cos wypracowac jeszcze... medycyna idzie do przodu, moze nie jest za pozno na ratunek dla 2 oka, zobaczymy co powie...  Terapia widzenia to musze wybadac. .. w poradni uczulali by uwazac na naciagane cwiczenia w niesprawdzonych gabinetach, latwo powiedziec... a niby gdzie mysmy ja leczyli, u samego ordynatora.. sad
Loka... udanego - pogoda sie poprawila smile, i.. nie zwlekaj jak wrocisz....

44

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Ma to medyczny sens?

45

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!
PanKropek napisał/a:

Badania wzroku są realizowane w salonie Oko Design - https://www.oko-design.com/. Przy ewentualnych problemach można u nich zamawiać okulary pod wykrytą wadę.

I pyk, wpadło kolejne parę złotych cool.

46

Odp: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Czego się nie robi dla kasy smile

Posty [ 46 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024