włókniak piersi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » włókniak piersi

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: włókniak piersi

Hej.Wykryto u mnie włókniaka na piersi.Czy to coś groznego. Skierowano mie na operacje .Jestem z Płocka. Nie wiem czy lepiej dać się operować w Warszawie. Jak ktoś może niech odpisze

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: włókniak piersi

Włókniaki powodują bóle, ponieważ uciskają - podobnie jak torbiele - tkankę nerwową. Ich wielkość waha się od jednego do kilku centymetrów i zazwyczaj występują grupowo. Nie martw się, włókniaki są zupełnie niegroźne, wymagają jednak wycięcia przez chirurga. Zabieg bezbolesny.

3

hej.. jestem 3 dni po zabiegu, miałam włókniaka w prawej piersi ale już się go pozbyłam:) strasznie się bałam ale teraz wiem,że nie było czego. Miałam znieczulenie ogólne krótkotrwałe dożylne więc cały zabieg przespałam;) Najbardziej bałam się znieczulenia ale moment odleciałam. Najpierw dwa zastrzyki pózniej maska i jeden oddech i już spałam;) Trochę mnie boli pierś ale to normalne po zabiegu. Opiekę miałam super a byłam w publicznym szpitalu. Więc dziewczyny nie martwcie się na zaś;) Pozdrawiam

4 Ostatnio edytowany przez gosiaorze (2011-03-12 21:45:05)

Hej dziewczyny ! weszlam pierwszy raz na ten portal i czytam i czytam i tak szczerze to jestem jedną z Was. Od 4 lat chodzę na kontrole piersi -zaczęło sie od stluczenia piersi i wykryto mi torbiel zrobili biobsję -stres jest zawsze i to czekanie czy jest dobrze ! Bylam parę dni znowu no i wykryto mi następne włókniaki czyli ogolnie mam ich 5 sztuk w lewej piersi . piszecie że je usuwacie i jest wszystko ok a co gdy jesy ich tyle ? Mam znajoma ktora z tym zyje i nie wycina ! Wszystko gra gdy nie rosną . W prawej piersi mam pojedyncze torbiele do 5mm a w lewej piersi włokniaki od 4mm do 9mm. Zawsze chodzilam co rok do kontroli teraz mam wizytę za 6 miesiecy. Jak to widzicie i co o tym myślicie ? Dziekuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam ! Przpomniała mi sie jeszcze jedna wazna rzecz czy wiecie że jak sie ma włókniaki to nie mozna brac hormonów ! Dowiedzialam się dopiero po 3 latach badań -ja nie biore hormonów zadnych ale moze nie kazda z WAS o tym wie !

5

Witam,
Mialam wycinanego włókniaka piersi, jednak po badaniu USG okazało się, że znów się pojawił. W styczniu był określany mianem torbieli 5mm, a teraz jako włókniak 13 mm. Oprócz tego włókniaka pojawiły się także dwa mniejsze.
Pytania:
1. Czy nalezy je wycinać?
2. Czy może się zezłośliwić?
3. Czy mogą znów się pojawić?
4. Czy mogą się rozejść w czasie trwania ciąży?
5. Czy w przypadku planowania ciąży lepiej je usunać?

6

Hej, mam 18 lat, i wykryłam w swojej piersi guzek( podczas kompania), zmartwiłam się tym trochę,ale później przeszedł strach. Lecz nie poszłam od razu z tym do lekarz bo bałam się co to może być, zwlekałam z tym, aż 7-8 miesięcy .Któregoś dnia poszłam do przychodni na szczepionkę i w końcu odważyłam się powiedzieć lekarzowi, a  on wysłał mnie do specjalisty, i tam wykryto że mam włókniaka. Termin na operację ustalono szybko.Aż dziwne, ale niczego się nie bałam, choć moja rodzina i przyjaciele wręcz przeciwnie.Zabieg odbył się szybko i bez boleśnie, miałam znieczulenie miejscowe. Jedynie po zabiegu jak znieczulenie odchodziło bolało mnie ale to normalne.
Więc nie bójcie się i nie odkładajcie wizyty u lekarza tak jak ja, bo to głupota.  Pozdrawiam smile

Miałam dziś usg piersi, wykryto dwie zmiany w lewej piersi i jedną w prawej- ta jest bolesna. Na skierowaniu do Poradni Chorób Piersi mam  napisane Tu. Mammae lat. dex. co to znaczy?

"Tyl­ko życie poświęco­ne in­nym war­te jest przeżycia. "
Albert Einstein

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » włókniak piersi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021