Czy sauna jest rzeczywiście aseksualna? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Czy sauna jest rzeczywiście aseksualna?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Czy sauna jest rzeczywiście aseksualna?

Czy chodzicie do sauny, w której przestrzega się zasad prawidłowego saunowania, tzn. przebywa się tam nago?
Kilka razy odwiedziłam takie miejsce i nie mogłam się powstrzymać od ocen mężczyznyzn tam przebywających. Sauny koedukacyjne charakteryzują się zdecydowaną przewagą mężczyzn więc jest co podziwiać. Akurat byłam w takim miejscu, gdzie było kilkunastu mężczyzn i kilka kobiet. Wszyscy stosowali się do regulaminu, czyli mieli na sobie tylko ręcznik. Jednak pod przysznicem ciężko się ochłodzić w ręczniku, więc każdy/każda spłukiwał się pokazując to co na co dzień szczelnie przykrywa.
Czy macie jakieś doświadczenia z saunami gdzie nagość jest normalną rzeczą?
Tylu nagich mężczyzn w jednym miejscu to jeszcze w życiu nie widziałam:)
Jeśli jesteście w takich miejscach to czy staracie się jakoś opanować podniecenie? Bo ja mam z tym problem.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy sauna jest rzeczywiście aseksualna?

Bardzo lubię chodzić do sauny, ale akurat tam, gdzie chodzę wszyscy są zawsze w strojach kąpielowych wink

Byłam kiedyś w takiej saunie, o której opowiadasz i jakoś nie miałam z tym problemu. To trochę tak, jakbym zobaczyła nagiego faceta na środku ulicy - jest małe prawdopodobieństwo, żeby nie wiadomo jak na mnie zadziałał - nie to miejsce, nie ten czas itd wink

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

3

Rzeczywiście sauna to fajne miejsce aby sobie poogladac facetów :-). Ale na zasadzie muzeum. Idziesz tam w celach spełnienia przeżyc estetycznych. Z podnieceniem nie miałam kłopotów, zreszta nie każdy facet sie nadaje do oglądania. Dla mnie sauna jest aseksualna. Jest wystarczajaco gorąco aby myślec o czyms innym - skupiam sie na sobie, w końcu poszlam do sauny, aby się zrelaksować, poprawic samopoczucie itd. Facetów i seks w tej sytuacji wyłaczam.  Na szczęscie to faceci mają większy problem - jak im sie kobietka podoba to cięzko to ukryć.

4

Byłam parę razy i rzeczywiście i kobiety i mężczyźni mieli na sobie tylko ręcznik. Dalej co się działo to nie wiem, bo prysznice były zamykane więc zazwyczaj jak ktoś wychodził to był z powrotem odziany w inny ręcznik. wink

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

5

Ciekawe pytanie czy sauna jest aseksualna? należy dodać czy nagość jest aseksualna???1) Sądzę że tak przy założeniu że w saunie siedzą sami faceci i żaden z nich nie jest gejem.2) Z sauny korzystają same kobiety i żadna z nich nie jest lesbijką.3)Sauna i nagość jest asekualna w momencie gdy wchodzisz do sauny a widownia odwraca z niesmakiem wzrok.Definicja aseksualności wyraźnie mówi brak "pociągu seksualnego"  jakoś nie potrafię sobie wyobrazić że jak wejdzie doskonale zbudowany facet nie pomyśli żadna z nas ale ciacho,podobnie myślą o nas faceci ale tutaj są już ostrzejsze kryteria.Wracając jednak do rzeczy sama idea saunowania jest pozyteczna dla tych którzy w nią wierzą, ponoć wiara czyni cuda jest jednak w naszym i innych społeczeństwach została całkowicie wykrzywiona przez ludzi którzy lubią się publicznie obnażać.W Finlandii kraju ojczystego sauny jest cirka 5mln ludzi, 1,6mln saun.Sauna od zarania pełniła funkcję łazienki,sali porodowej itp.W naszym społeczeństwie pewne grupy zaczęły do  przebywania w saunie dorabiać swoją własną filozofię czyli usprawiedliwiania  przed innymi grupami społecznymi swojej dewiacji.Reasumując,nie jestem zwoleniczką ojca dyrektora nie noszę moherowego bereta i jest mi oboętne czy sauny są koedukacyjne czy nie czy ludzie opalają się nago,czy też uprawiają seks w miejscach publicznych mnie to nie rusza ALE miejmy odwagę jasno i szczerze powiedzieć TAK kręci mnie jak siedzę w saunie i wchodzi fajny młody wysportowany facet a panowie gdy wchodzi super laska z pięknym ciałem.Miłe panie bierzmy się do rzeczy wzrokowców(czyt.facetów) w saunach jest wiele więcej niż nas czas zabłysnąć.

6

Sauna w Polsce kojarzona jest raczej z miejscem nadmiernej potliwości i jeżeli chce sie schudnąć to tylko do sauny. I jeżeli wchodzimy to najlepiej przykryć wszystko co sie ma. Spotkałem sie z określeniem tego typu, że ręcznik w pasie i na piersiach przyspiesza proces pocenia a co za tym idzie    szybsze chudnięcie .... big_smile
Gdy byłem w Finlandii zaskoczyła mnie ilość saun jaka jest w tym kraju. Na każdym skrzyżowaniu -Sauna.I tam ludzie wchodzą do sauny przed pracą po pracy dla RELAKSU ! a nie dla chudnięcia czy innych zabiegów Cielesnych.
I teraz najważniejsze Ludzie czy są pod krawatem, czy dresowo czy normalnie zakupowo do sauny wchodzą NAGO ! I jeżeli wejdzie ktoś w majtkach lub staniku to widzą, że przyjezdny, jak to mówił Pawlak "Nietutejszy" Generalnie mieszkańcy Finlandii przyzwyczajeni sa, że jakiśnie tubylec wlezie do sauny w gaciach i nic sie z tym nie robi bo trudno takim np. Polakom pojąć, że jak można wejść  do sauny nago !? Jest to krępujące na początku ale potem jest ok.
I tam nikt nie myśli o tym, że jak chłopak wejdzie to kobieta już rozkłada nogi. I na odwrót.
A w Polsce ...... Oko trzeba mieć czujne bo nie raz idzie sie naciąć na kolonie Domu Spokojnej Starości, które przyjechało do Ciechocińskich Saun i chcą z nich w pełnej krasie korzystać. Ale jeżeli wchodzi ładna kobieta do sauny to  emocje+temperatura Robią SWOJE wink

Pzdr Pawcio

06.08.2011  --> Nasz ślub smile

7

nie zgadzam się z opinią, ze sauna w Polsce jest miejscem do którego chodzi się żeby schudnąć ale przyznam, że klimaty w polskich saunach są dziwne i ludzie do końca nie wiedzą jak z nich korzystać.
Mam kolegę z Finlandii, który już kilka lat mieszka w Polsce i on twierdzi, że u nas nie ma porządnych saun.
Do sauny powinno wchodzić się nago, a nie w ręczniku czy w majtach. I wcale nie trzeba się owijać ręcznikiem, żeby się bardziej wypocić. Na ręczniku to można usiąść, żeby nie poparzyć pupy i żeby twój pot w niego wsiąkał a nie w deski.
Ja w polskich saunach czuje się dziwnie właśnie ze względu na tę nagość lub raczej jej brak. Gdy wszyscy siedzą w ręcznikach to dziwnie jest mi się samej rozbierać, szczególnie gdy siedzą tam sami faceci. Zupełnie inaczej czuję się w saunach gdy pojadę za granicę. Tam wszyscy są nago i moja nagość nie robi na nikim wrażenia i dlatego czuje się tam  swobodniej.

8 Ostatnio edytowany przez november (2010-10-12 16:52:14)

Przecież to zależy od podejścia jakie jest w danej społeczności. Nie mówicie, że normalne jest chodzenie nago do sauny w kraju takim jak nasz. To w żaden sposób nie odpowiada zwyczajom u nas uznanym za "normalne", bez względu na to czy je podzielam czy nie. Przede wszystkim do sauny powinno się chodzić w takim "stroju" który nie uciska ciała. Zatem wskazana jest nagość lub właśnie ręcznik, żadne kostiumy itp. Ręcznik, po drugie, służyć ma kwestiom higieny, zatem zbieraniu potu, który spływa z ciała.
Na studiach na saunę chodziłam 2-3 krotnie w ciągu tygodnia i była taka sytuacja, że przyszedł sobie facet i siedział nago. Potem obsługa zwróciła mu uwagę...  Niejednokrotnie korzystałam tż z sauny na Słowacji, i oni, nawet jako mniej konserwatywni i pruderyjni np. dają na wejściu płachty (czy prześcieradła, nie wiem jak to nazwać, w każdym razie kawałki materiału) by się owinąć...
Co kraj to obyczaj.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

9

Myślę, że w publicznych saunach powinno się chociaż czymś okryć - choćby wspomnianym wcześniej ręcznikiem przede wszystkim ze względów higienicznych. Kultura, czy wstyd, to inna sprawa i każdy ma do tego trochę inne podejście. Ja nie korzystałam z sauny publicznej, odkąd mam swoją (wybudowaną przez firmę Sauna M+J - polecam!) w domu. Nie jest duża ale kilka osób się w niej bez problemu zmieści. Przynajmniej nie muszę się zastanawiać, kto był w niej przede mną lub czy za chwilę nie przyłączy się jakiś obcy golas.

10

Moim zdaniem wszystko zalezy od kultury ale na pewno nie powinno sie wchodzic do sauny w stroju kapielowym bo jest mozliwosc poparzenia i zniszczenia stronu, czy do sauny parowej zupelnie nago nawet nie siadajac na reczniku. Jesli jest inaczej gdzies to po prostu ktos nie rozumie pewnych podstawowych rzeczy. A reszta jest kwestia kultury, nastroju, ktorego zwykle brakuje w polskich saunach. Dlatego jak juz chodze dla odmiany (bo mam przy domu) to wtedy kiedy jest mniej ludzi. Typowe zjawiska ktore zaobserwowalem to sznurek panow podazajacych tropem samotnej ladnej pani albo natrectwo ze strony gejow do mezczyzn w postaci przysiadywania sie, dziwnego nagabywania sie, prezenia sie przed kims, itp. Kiedys chodzac regularnie, spotykalem sie z takim zjawiskiem 1 raz/pobyt, obecnie 2 razy ostatnio wogole ale raz 3/pobyt kiedys z tego powodu opuscilem saune. Jednak poniewaz brak jest stalych zasad zachowan sie, draznia mnie tzw. "podsiadywacze" pod prysznicem dlatego czasami sam nie wiem jak sie mam zachowac.

Veritas in omnem partem sui eadem est

11

Dla mnie sauna jest kompletnie aseksualna, bo nie przychodzę do Niej w celach matrymonialnych, a relaksacyjnych. No i niektórzy ludzie (nie tylko w Polsce) tego nie rozumieją - NIESTETY. Dlatego preferuję sauny gdzie występuje tylko jedna płeć, bo nie ma problemów z gapieniem się mężczyzn. Zamiast przyjemności, ciągle czujesz cudzy wzrok na Sobie - no chyba, że tylko ja mam takiego pecha w saunie.
To samo tyczy się PROFESJONALNYCH masażystów/masażystek Swoje preferencje zostawiają za drzwiami gabinetu, bo w nim wykonują masaż relaksacyjny, bądź leczniczy smile. W sumie zdecydowanie wolę masaż, bo jest bardziej intymnym/wewnętrznym przeżyciem - koncentrujesz się na Sobie, a nie gadaniu czy gapieniu się.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Czy sauna jest rzeczywiście aseksualna?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018