Child Benefit - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Child Benefit

Kobietki mam jeszcze pytanie o zasiłek na dziecko w Wielkiej Brytanii tzw.Child Benefit.Czy ojciec dziecka może pobierać go bez mojej zgody?Czy mogę mu to jakoś utrudnić skoro dziecko jest ze mną w Polsce i nie dostaje z tego ani grosza?Czy jak złoże papiery w MOPR o zasiłek to wystarczy żeby go "zablokować''?Jeżeli któraś z was wie coś na ten temat proszę o wyczerpujące informacje.Bardzo dziękuję

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Child Benefit

oczywiscie ze malzonek nie ma prawa pobierac zasilku na dziecko jesli nie ma go przy sobie w UK, gdyz jest to niezgodne z prawem. malo tego,pobierajac zasilek deklaruje ze wszystkie informacje zawarte w formularzu sa aktualne. gdy tylko cos sie zmienia obowiazkiem osoby pobierajacej zasilek jest poinformowanie Inland Revenue o tych zmianach. ja na Twoim miejscu zadzwonilabym do IR i poinformowala o sytuacji. Istnieje takze infolinia dla osob ktore zglaszaja osoby bezprawnie pobierajace benefity. alternatywnie mozesz napisac list. zasilek zostanie wstrzymany,malo tego maz prawdopodobnie bedzie musial zwrocic pieniadze ktore pobral na dziecko od momentu Waszego rozstania!!!

Poza tym urzad predzej czy pozniej dowie sie ze maz pobiera benefity bezpodstawnie jesli dziecko jest w wieku szkolnym a nie uczeszcza do szkoly w UK. Tutaj takie sprawy bardzo szybko sa wylapywane.

p.s dzialania w Polsce nie pomoga-sprawa musi zostac rozwiazana na terenie Wielkiej Brytanii.

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

3

A czy mogę jeszcze spytać o to czy w Polsce ktoś udzieli mi informacji na temat zasiłków z UK?Ponieważ nie jesteśmy i nie byliśmy małżeństwem a ojciec mojego dziecka ma pełne prawa rodzicielskie może jeszcze pobierać inne zasiłki Tax credit i tym podobne.

4

To nie jest ważne czy jesteście małżeństwem. Napisałam tak bo myślałam że tak jest-mój błąd, przepraszam.

Iwono-otrzymywanie zasiłku Child Benefit, przede wszystkim opiera się na wychowywaniu dziecka na terenie Wielkiej Brytanii. Jeśli dziecko mieszka z Tobą, w Polsce, ojciec NIE MA PRAWA otrzymywać tego zasiłku. Bo niby z jakiej racji? Czyli pobieranie przez niego tego zasiłku jest kompletnie bezprawne i nielegalne.

Jeśli chodzi o WOrking Tax Credit to nie można pobierać go jednocześnie z Child Benefit, więc nie sądzę że zostałby mu przyznany jeśli pobiera zasiłek na dziecko. Przy ubieganiu się o jakikolwiek inny benefit, musiałby potwierdzić opiekę nad dzieckiem, zapewne niezbędne byłyby jakieś dokumenty potwierdzające, że dziecko jest przy nim-np zaświadczenie ze szkoły.. Poza tym tak jak pisałam wcześniej, ktoś sprawdzi czy rzeczywiście dziecko chodzi do szkoły, przyjmuje szczepionki itd.

Co do pomocy w Polsce, to nie wydaje mi się żeby funkcjonowała tam taka instytucja... W końcu to zasiłek angielski i w Polsce nie się go nie załatwi... W Wielkiej Brytanii sprawę musiałabyś zgłosić właśnie do HM Revenue &Customs, listownie bądź telefonicznie- jeśli zadzwonisz to możesz poprosić o polskiego tłumacza, jeśli język stanowi problem. Zawsze też możesz zgłosić się z tą sprawą do Citizen's Advice Bureau.

5

Noelle bardzo bardzo dziękuję za pomoc.

6

Nie ma za co, mieszkam w UK, więc w razie czego pisz, postaram się pomóc smile

I nie obawiaj się tego zgłosić! Jeśli facet nie opiekuje się dzieckiem, a bierze pieniądze na jego utrzymanie, musisz to zmienić!

I spokojnie wtedy ubiegaj się po zapomogę czy zasiłek w PL

7

Witaj noelle.Z tymczasowego braku możliwosci zadzwonienia do UK w sprawie benefitu próbowałam dowiedzieć się czegoś na ten temat w Polsce.Otóż według polskich przepisów sprawa przedstawia się następująco.Nie mogę go w żaden sposób ''zablokować'' ponieważ dziecko nosi jego nazwisko,ma do niego pełne prawa rodzicielskie i ułatwie mu sprawę całkowicie gdyż zamierzam założyć mu sprawę o alimenty.W momencie prawomocnego wyroku o alimenty on będzie musiał łożyć na syna a to jeszcze bardziej ułatwi mu otrzymanie zasiłku.A nikogo nie obchodzi to że nie interesuje się dzieckiem,od prawie roku go nie widział.Daje kasę więc trochę jest ''zaineresowany''.Mają już takie przypadki że ojciec jest sam za granicą matka z dzieckiem w Polsce i normalnie pobierają zasiłki.Pozostaje mi tylko liczyć na jego dobrą wolę że nie złoży papierów.Postaram się jeszcze zadzwonić do insytucji które mi podałaś w mieście gdzie on jest ale narazie informacje nie są dobre.

8

Witam bardzo bym prosiła również o te numery do tych instytucji w Wielkiej Brytani które przyznają child benefit tzn. do HM Revenue&Customs ponieważ znalazłam się w podobnej sytuacji co kobietka Iwona 80.Ojciec mojego dziecka pobiera child  benefit w Wielkiej Brytanii od 4 lat,od 2 lat niejesteśmy ze sobą i nieprzysyła tych pieniedzy dziecku,prubowałam zablokowac mu pobieranie tego child benefitu  przez Olsztyński Urząd.Urzad ten przekazal moj wniosek z opisem calej sutyacji( ze ojciec pobiera a niewysyla pieniedzy dziecku do Polski od 2 lat)do Wielkiej Brytani ,lecz czekam juz 8 miesiecy na jakąś odpowiedz i nic.Wiec moze ktos mi pomoze co mam dalej robi.Czekam na pomoc.

9 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-16 13:52:26)

myśle, że wpiszesz tą nazwe w wyszukiwarke powinno wyskoczyć wszystko;  HM Revenue&Customs uk.   Postaram się poszukać te numery do tych instytucji-bo przecież nie może być tak jak w waszych przypadkach dziewczyny.

ps.postaram się poszukać. Pozdrawiam,bo wiem jak wam ciężko.

10

Witam ja rowniez mieszkam w UK mam dziecko.
Moi znajomi pobieraja Child Benefit nawet jesli ich dzieci sa w Polsce, wiec nie ma problemu.  Jestem pewna, ze byly partner zalozycielki watku musial zaznaczyc, ze jest juz samotny, a dziecko, jesli ma 4 lata powinno isc juz do szkoly w UK, wiec odpowiednie sluzby by sie zajely zagadnieniem dlaczego dziecko nie uczeszcza do adnej placowki. Jednakze Child Benefit jak sama nazwa wskazuje musi byc przeznaczona na dziecko.I to jest juz lamanie prawa. Mozna odwiedzic strone internetowa revenue, napisac maila do instytucii z informacja kiedy dziecko opuscilo kraj, o tym ze matka, przy ktorej jest dziecko nie otrzymuje zadnych pieniedzy od ojca dziecka.

Podaje link: http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/index.htm
Oraz numer telefonu help line dotyczaca zagadnien Child Benefitu (mozna poprosic o tlumacza) : 09040 490 527 (czynny pn-nd 8:00 do 20:00)

Od siebie jeszcze dodam, ze facet powinien zostac ukarany grzywna. Co z reszta sie stanie, w najlepszym dla niego przypadku edzie musial oddac rownowartosc kwoty pobieranej od momentu wyjazdu dziecka.

Powodzenia

Wzrost: 170cm
Bylo:78kg
Jest:59,5kg

11

Witam ,mieszkam w Polsce z synem ,ojciec w Wielkiej Brytanii pobiera zasiłek na syna mimo ,że jesteśmy po rozwodzie .Po wielu próbach z child benefit i pisaniu listach nic nie dostałam nawet odpowiedzi.Wysyła alimenty ale przelew jest nie opisany ,wiem że sprawdzali go przedstawił przelew alimentów i tym sposobem udokumentował że zasiłek jest wysyłany .Powinien przedstawić 2 dokumenty -przelew alimentów i przelew zasiłku .Niestety jeden nie opisany wystarczył żeby kasę brać dalej .W tej chwili prawdopodobnie kazano mu zwracać bo wysłałam papiery rozwodowe ,ale nie wiem na ile jest to prawdą ?Nie wiem czy pobiera dalej zasiłek ,wydaje mi się że tak i co zrobić w takiej sytuacji ?Jak dowiedzieć się czy pobiera ten zasiłek ?Przecież on musi to wysyłać na dziecko a nie utrzymywać się z tego ? CO ZROBIĆ ???

POSZUKUJĘ KOBIET, KTÓRYCH BYLI MĘŻOWIE POBIERAJĄ CHILD BENEFIT NA DZIECI MIESZKAJĄCE W POLSCE.  ZAMIERZAM PRZEPROWADZIĆ KAMPANIĘ POPIERAJĄCĄ WPROWADZENIE PRZEZ PREMIERA D. CAMERONA OGRANICZEŃ W SPRAWIE WYPŁATY BENEFITÓW NA DZIECI PRZEBYWAJĄCE W PL.  Proszę o kontakt za pośrednictwem portalu.

13

Wybaczcie, ale piszecie straszne bzdury. Mieszkam w UK i przepisy dotyczace dzieci mam w malym palcu jako samotna matka.
1. Mozna pobierac zasilek Child Benefit na dziecko, ktore przebywa w Polsce. Zalatwienie formalnosci trwa bardzo dlugo i Revenue zawsze kontaktuje sie z polskim MOPS czy w Polsce nie sa pobierane inne zasilku na dziecko. Jezeli sa wtedy decyzja jest odmowna, jezeli zas nie wtedy ujcu przyznawany jest Child Benefit. Do zlozenia wniosku potrzebny jest akt urodzenia dziecka, zgoda matki nie jest wymagana
2. Working Tax Credit jest zasilkiem dla osob malo zarabiajacych i nie ma nic wspolnego z Child Benefit. Sa to dwa odrebne zasilki i mozna pobierac je rownoczesnie jezeli ma sie dziecko i malo zarabia.
3. Child Tax Credit jest zasilkiem dla osob malo zarabiajacych majacych dziecko na utrzymaniu w Wielkiej Brytanii. W tym wypadku dziecko fizycznie musi przebywac na terenie UK by zasilek ten otrzymac.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018