Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez camellya (2010-07-19 09:10:50)

Temat: Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku

rozstaliśmy się. i wiecie co, odczuwam silną potrzebę porozmawiania o swoim byłym z jego ex'. on byli ze sobą 3 lata. znam ją. ona sama udzieliła mi błogosławieństwa: "jak zaakceptujesz jego pewne zachowania będziesz się miała cudownie". ale nie zaakceptowałam... chodzi o jego zachowania. powtórzyły się i w naszym związku. to tak, jakbym chciała żeby mi wytłumaczyła mechanizmy, które nim powodowały..

spotkałybyście się z jego ex' na rozmowę?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku

Trochę nie rozumiem tej usilnej potrzeby rozmowy. Co takiego nowego wniesie do Twojego życia? Rozstaliście się, nie zaakceptowałaś pewnych spraw. Nie wiem czy ma sens doszukiwanie się czegokolwiek w jego "filozofii postępowań". Po prostu, facet okazał się taki a nie inny.
Na Twoim miejscu wyciągnęłabym wnioski i szukała kogoś nowego. Wiesz już czego nie chcesz i czego oczekujesz od faceta... Już nie drąż, nie rozdrapuj, nie dopytuj się...
Z perspektywy kogoś z zewnątrz, np. tak jak teraz gdy o tym piszesz, wygląda jakbyś chciała zemsty obrobić mu tyłek (nie ukrywajmy że rozmowa o jego "mechanizmach" to nic innego jak babskie obgadywanie), czyli chcesz sobie ulżyć, upewnić się, że stało się dobrze.
Lub inna opcja (mam nadzieję, że tak nie masz wink), są dziewczyny które po rozstaniu zbierają "materiały dowodowe" w postaci usilnej psychoanalizy charakteru ex na podstawie rozmów z innymi, tylko po to, aby później po raz ostatni spotkać się z byłym i wygarnąć wszystko... Dziewczyna odczuwa wtedy przewagę nad exem, mści się słownie równając go z ziemią, a w jego oczach wychodzi na desperatkę, muchę którą trzeba odgonić...

Także uważaj z tą chęcią "dyskusji". wink

3

Odp: Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku

Pewnie masz rację z tym pierwszym (babskie obgadywanie), że byłaby to kwestia ulżenia sobie, upewnienia się że dobrze zrobiłam. Ale z tą drugą opcją.. hm.. chyba nie bardzo, bo rozstaliśmy się spokojnie, bez awantur, na końcu nawet był telefon pożegnalny z próbą wyjaśnienia 'dlaczego nie mogliśmy się dogadać'. Tu wchodzą inne kwestie: 1. szkoda mi tego co między nami było 2. jest chęć  powrotu. A ta rozmowa to raczej jak z psychologiem - o nim oczywiście (zarówno on jak i ona są psychologami) żeby się dowiedzieć dlaczego on tak robi. Bo po 3. ja czuję, że przez nasze problemy z komunikacją mogłam zle go ocenić, nadinterpretować pewne rzeczy. Bo jak się też okazuje, dopiero w tym związku odkryłam, że mogę mieć syndromy DDA (mój ojciec był alkoholikiem), że mogę wybierać podobnych partnerów (on dużo pił).

wiem, to może się Wam wydać śmieszne, zbyt skomplikowane, ale dla mnie życie nie jest czarno-białe.. nie w relacjach z ludzmi.
a może powinno być. zerwałaś i koniec. nie ma i już nigdy nie wróci.

4

Odp: Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku

Pytanie tylko- po co? Żeby się pożalić, stworzyć kółko wzajemnej adoracji? Nie skorzystałaś z "życzliwych" rad jego eks dziewczyny (i słusznie- każdy powinien postępować według SWOICH zasad, niezależnie, czy na tym skorzysta, czy nie), bo to był nowy związek, którego nie zbudowałaś na fundamencie poprzedniego.
To, dlaczego ten facet robi tak a nie inaczej, już nie powinno Cię interesować. Po co rozgrzebywać rany i skupiać się na tym, co Ci tak naprawdę nie wyszło? Zajmij się przyszłością smile

5

Odp: Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku

tak, masz rację 'PO CO TO??'. nie wyszło, facet nie do życia, a ja się tu chcę 1. trochę oszukiwać, 2. szukać sobie towarzyszki do ulżenia sobie. po co.. ??;)

dzięki dziewczyny wink

6 Ostatnio edytowany przez Okruszka (2010-07-20 21:51:34)

Odp: Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku
camellya napisał/a:

1. szkoda mi tego co między nami było 2. jest chęć  powrotu. A ta rozmowa to raczej jak z psychologiem - o nim oczywiście (zarówno on jak i ona są psychologami) żeby się dowiedzieć dlaczego on tak robi. Bo po 3. ja czuję, że przez nasze problemy z komunikacją mogłam zle go ocenić, nadinterpretować pewne rzeczy. Bo jak się też okazuje, dopiero w tym związku odkryłam, że mogę mieć syndromy DDA (mój ojciec był alkoholikiem), że mogę wybierać podobnych partnerów (on dużo pił).

Na pierwszym etapie związku gdy ludzie są ze sobą krótko, relacje powinny być czarno-białe. Jeżeli od początku jest coś nie tak, to nie licz na to, że później nastąpi zmiana na lepsze. Szansa na to jest jak 1 do 1000.

1. Zakończyłaś pewien etap. Nawet jeśli było w wielu kwestiach dobrze, nie oznacza że było SUPER skoro się rozstaliście. Wiedz jednak, że mając to doświadczenie, znajdziesz kogoś o niebo lepszego. Musisz się tylko otworzyć na kolejne etapy które przyniesie Ci życie. A stare zachowaj jako pewien pouczający rozdział.

2. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego jest ta chęć powrotu. Za czym tęsknisz? Czy na prawdę był chodzącym ideałem? Czy czułaś się w 100% szczęśliwa przy nim? A może problem tkwi w Tobie? Pragniesz powrotu bo się boisz, że nic lepszego Cię nie spotka? Że tacy jak on nie istnieją? Może brakuje Ci wiary w siebie?

3. Nie podważam Twoich obserwacji, być może masz rację, ale nie zgodzę się z jedną sprawą.
NIE OBWINIAJ SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gwarantuję Ci, że gdyby to był "TEN" facet, to byłaby również "TA" podpora, którą każda kobieta powinna mieć w związku. Jeżeli wiesz, że z pewnych względów masz problemy emocjonalne to on miałby za zadanie dać Ci wsparcie I NIE POZWOLIŁBY na to, co teraz piszesz.

Dla własnego dobra, zacznij od nowa! :*

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Rozmowa z ex' o swoim byłym chłopaku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024