Zbyt dużo mówię o sobie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zbyt dużo mówię o sobie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Zbyt dużo mówię o sobie

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że nie do końca potrafię zatrzymać w sekrecie spraw, które powinnam zachować tylko dla siebie lub moich bliskich. Bywa, że jestem jak otwarta księga, nie ważne czy rozmawiam z kimś z pracy czy z dawnym znajomym spotkanym na ulicy. O tym, że powinnam powiedzieć mniej lub całkowicie trzymać język za zębami, orientuję się dopiero po fakcie, gdy przychodzi żal i rozczarowanie swoją nadmierną szczerością.

Wydaje mi się, że problem leży w stresie związanym z relacjami międzyludzkimi - obawiam się odrzucenia, chcę być postrzegana za swojską i żeby każdy czuł się dobrze w moim towarzystwie. Ale przecież na pewno da się osiągnąć dobrą reputację i fajne kontakty bez konieczności dzielenia się zbyt osobistymi szczegółami z życia.

Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią zachować swoje prywatne sprawy czy problemy w całkowitym sekrecie, zwłaszcza w pracy. Jak to robicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zbyt dużo mówię o sobie
Cindy_ napisał/a:

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że nie do końca potrafię zatrzymać w sekrecie spraw, które powinnam zachować tylko dla siebie lub moich bliskich. Bywa, że jestem jak otwarta księga, nie ważne czy rozmawiam z kimś z pracy czy z dawnym znajomym spotkanym na ulicy. O tym, że powinnam powiedzieć mniej lub całkowicie trzymać język za zębami, orientuję się dopiero po fakcie, gdy przychodzi żal i rozczarowanie swoją nadmierną szczerością.

Wydaje mi się, że problem leży w stresie związanym z relacjami międzyludzkimi - obawiam się odrzucenia, chcę być postrzegana za swojską i żeby każdy czuł się dobrze w moim towarzystwie. Ale przecież na pewno da się osiągnąć dobrą reputację i fajne kontakty bez konieczności dzielenia się zbyt osobistymi szczegółami z życia.

Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią zachować swoje prywatne sprawy czy problemy w całkowitym sekrecie, zwłaszcza w pracy. Jak to robicie?

A czego żałujesz ?
Ktoś wykorzystuje te informacje przeciwko Tobie?
Ludzie nie dzielą się z Tobą prywatnymi sprawami wzajemnie?
Czego zazdrościsz tym  którzy są  skryci?

3

Cindy_ napisał/a:

Dlaczego uważasz, ze podczas rozmowy o pogodzie ktoś nie będzie czuł się dobrze w twoim towarzystwie?
Co prawda mi się kiedyś też język omsknął i powiedziałam za dużo, jednak to była jednorazowa sytuacja.

Są tematy interesujące dla obojga ludzi - np. seriale czy co tam. Natomiast mówienie o swoim prywatnym życiu jest interesujące głównie dla mówiącego. O omawianiu przykrych zdarzeń już nie wspominając.

4

Kwestia segregacji własnych wartości i priorytetow

5 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2024-04-17 15:39:18)

Dla mnie ciekawi są ludzie.
Jeśli autorkę spotkałabym w kolejce po bilety a ona opoaiedIala cos o sobie prywatnego, to byłoby to ciekawe.
Coś prawdziwego.
Na gadanie o serialach czy pogodzie szkoda czasu i zakłócania ciszy
A jak czasem mi się ktoś pożali czy pochwali, biorę to  za plus, bo to znaczy że budzę zaufanie.

Problemem jest to, że nie umiesz dbać o swoje granice. Jak sama zauważyłaś, boisz się odtrącenia i z tego powodu podświadomie starasz się przypodobać - jesteś w kontakcie uległa, nazbyt otwarta. Sama świadomość problemu, to już dużo. Teraz musisz o tym pamiętać i trenować. Wybierać tematy komfortowe dla Ciebie, a kiedy pojawi się jakieś niewygodne pytanie, nie musisz na nie odpowiadać. Możesz nawet zaznaczyć, że to sprawy prywatne, rodzinne i wolisz zostawić je dla siebie. Normalna osoba to zrozumie. Powodzenia.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zbyt dużo mówię o sobie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024