Temat: Czy można łączyć dwa rodzaje kremów jedno po drugim ?

Np krem nawilżający  i po chwili krem przeciwzmarszczkowy

Z gór dziękuję za odpowiedźi  smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy można łączyć dwa rodzaje kremów jedno po drugim ?

Tylko po co?

3 Ostatnio edytowany przez lody miętowe (2023-08-23 18:24:47)

Kremy, kosmetyki do twarzy dobiera się do rodzaju cery, więc to co komus pasuje niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie. Zależy jaka masz cerę, czy jest np. normalna, a może tlusta, czyli w ciągu dnia Ci się wyświeca, błyszczy się, czuć warstwę sebum ( tluszczu), jakies wypryski wychodzą, a może masz zaczerwieniona, sucha, swędząca,podrażniona, alergiczna itd. Później pod swoją cerę dobierasz Kremy, kosmetyki do twarzy. W innym wątku widziałam ktoś polecił krem nivea, który jest bardzo ciężki wg mnie i przy cerze tlustej narobisz sobie problemów, bo pozatyka pory. Jest taka strona KWC, kosmetyk wszech czasów, tam ludzie umieszczają opinie kosmetyków których używają,  możesz też wpisać konkretny i zobaczysz co inni napisali na temat danego kosmetyku, czy bubel czy coś wartego uwagi big_smile i komu co spasowało a co nie posłużyło.
Stosowanie jednego po drugim noe ma sensu, ale można stosować na noc jeden, drugi na dzień, w zależności od potrzeb cery.

4

Tak mozesz,ale lepiej osobno to wtedy bedziesz wiedzial, ktory krem jest najlepszy dla ciebie, jak bedziesz mieszal to niewiadomo bedzie

5

Miklosza napisał/a:

Np krem nawilżający  i po chwili krem przeciwzmarszczkowy

Z gór dziękuję za odpowiedźi  smile

Można, o ile pierwszy z kremów dobrze i całkowicie się wchłania, ale ja bym rekomendowała stosowanie kremów albo naprzemiennie albo jeden na noc a drugi na dzień.

6 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2023-08-23 20:19:15)

Można, o ile się pierwszy dobrze wchłonie. Zasada jest taka, by ciężki był jako ostatni

Natomiast lepsze efekty osiągniesz przy stosowaniu serum a na to krem.
Np serum przeciwzmarszczkowe a później zamykasz to kremem nawilżającym

7

To mi dało do zrozumienia dziękuję wam  smile