Ziemia Święta środkiem świata ludzi wierzących - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Ziemia Święta środkiem świata ludzi wierzących

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-05-31 18:09:09)

Temat: Ziemia Święta środkiem świata ludzi wierzących

Miejsca święte wyznaczają wiernym swoisty środek świata. Pielgrzymowanie do nich jest nieodłączną cechą wielu systemów religijnych ,a w niektórych nabiera nawet charakteru obowiązku, warunku koniecznego do zbawienia.
Zapraszam do dyskusji !

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ziemia Święta środkiem świata ludzi wierzących

Trochę nie wiem o czym tu dyskutować, bo nie został postawiony żaden problem smile

Każdy kult faktycznie posiada jakieś miejsca gdzie ludzie pielgrzymują. przeważnie są to jakieś początki wyznań, albo miejsca gdzie zdarzyły się rzeczy mocno z wiarą związane. Dla mnie to zupełnie naturalne. Byłam ostatnio w Starym Sączu na Ołtarzu Papieskim - tam JPII odprawiał kiedyś mszę. Niby zwykły Ołtarz... a człowiek czuje się tam niezmiernie inaczej. Byłam wtedy na Błoniach Starosądeckich...

Relaks

3

Odp: Ziemia Święta środkiem świata ludzi wierzących

Przyznaję, że ja też nie bardzo rozumiem jaki był cel założenia tematu, przemknęło mi jednak przez głowę, że jestem przekonana, że dla osób głęboko wierzących pielgrzymka do Ziemi Świętej jest wydarzeniem o charakterze niemal mistycznym, bo pozwala dotknąć miejsc, które - w ich odczuciu - przepełnione są właśnie ową świętością.

Czy Ziemia Święta jest środkiem świata? Nie wiem i nawet trudno mi się do tego odnieść, niemniej na pewno większość z nas stąpając po poświęconym gruncie może poczuć niezwykłość takiego miejsca. I nawet jeśli nie zadziała to w aspekcie naszych własnych, wewnętrznych przeżyć duchowych, to zawsze może zadziałać psychologia tłumu, gdy człowiek poddaje się zachowaniom ogółu. Porównałabym to do wielkiego koncertu, gdy będąc sami wysłuchalibyśmy go w spokoju, ale w tłumie czujemy przypływ pewnego rodzaju euforii, który każe nam podnieść się z miejsc i poddać temu, co dzieje się wokół. Co więcej, w takiej chwili zwykle mamy wrażenie, że jesteśmy sobą i tego dokładnie chcemy.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Ziemia Święta środkiem świata ludzi wierzących

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018