Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 165 ]

1

Temat: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Temat może wydawać się nieco absurdalny, ale pozwólcie, że przedstawię Wam splot pewnych wydarzeń, których większa część społeczeństwa zdaje się nie zauważać.

1. Nasz rząd - poczynając od wyroku ws. aborcji - coraz bardziej umacnia sojusz opozycji i radykalnych feministek. To oznacza, że po ewentualnym przejęciu władzy przez opozycję możemy mieć w kraju niemalże wodospad mizoandrii, czego przedsmak już możemy usłyszeć u pewnego pana o charakterystycznej wymowie litery "r". Dlaczego? Chociażby dlatego, że w sprawie aborcji opozycja jest podzielona - tak więc przywrócenie przedwyrokowego stanu prawnego zamiast aborcji na żądanie jest najbardziej realne. I tu pojawi się zapewne pokusa, żeby formalny brak aborcji na życzenie zrekompensować skrajnej lewicy (czym jest zapewne jeszcze bardziej zainteresowana) radykalnie antymęskim ustawodawstwem. Tak więc mogą się pojawić przepisy wprowadzające jednostronną definicję przemocy seksualnej/domowej, radykalne ograniczenia testów na ojcostwo, instytucjonalne ograniczenia kontaktów ojców z dziećmi itd.

2. Z drugiej strony zagrożenie rosyjskie i coraz głośniejsze przebąkiwanie o przywróceniu poboru do wojska. W kwestii polityki wschodniej, różnice między PiS a PO nie istnieją już w ogóle. Jako, że przywrócenie ZSW popiera głównie elektorat PiS; na konserwatywnych pozycjach opozycji może pojawić się słuszne - strategicznie - przekonanie, że wzięcie mężczyzn w kamasze pomoże odłapać od PiS-u nieco konserwy utraconej wskutek aborcyjnego lewoskrętu.

3. Ukraińskie kobiety nadal będą napływać do Polski, gdyż tamtejsi mężczyźni - ze względu na wojenne PTSD - nie będą atrakcyjną partią na męża.

Tak więc polscy mężczyźni oberwą zarówno z lewa, jak i z prawa co będzie silnym czynnikiem proimigracyjnym. Z kolei Ukrainki będą generować wysoki wskaźnik feminizacji.

Pytanie do Was - realny scenariusz, czy głównie moja fantazja?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Myślenie życzeniowe. Nie grozi nam taki scenariusz - wg mnie.

3

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Najzabawniejsze jest to że ZSW popierają głownie kobiety.
Wiec jak tak bardzo chcą przywrócenia ZSW, to niech będzie,ale tylko dla kobiet.

Ale fakt jest taki że raczej ZSW nie będzie, właśnie z tego powodu że większość młodych mężczyzn po prostu po szkole sie spakuje i wyjedzie,i tyle ich będzie widać.
Ta 300tys armia to mrzonki.

4

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Analiza jak z teleekspresu.
Zaloz kanal na YT z teoriami spiskowymi zamiast tutaj onanizowac swoje zaburzenia.

5

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Najzabawniejsze jest to że ZSW popierają głownie kobiety.
Wiec jak tak bardzo chcą przywrócenia ZSW, to niech będzie,ale tylko dla kobiet.

Nie jestem kobietą, a popieram mając dwóch synów, którzy by się na ZSW załapali.

Szeptuch napisał/a:

Ale fakt jest taki że raczej ZSW nie będzie, właśnie z tego powodu że większość młodych mężczyzn po prostu po szkole sie spakuje i wyjedzie,i tyle ich będzie widać.

Nie wiem czy wiesz, pamiętasz (w zależności od wieku) ale nieuregulowany stosunek do służby wojskowej potrafił bardzo skomplikować życie młodemu mężczyźnie. Na przykład kiedy brałem pierwszy kredyt hipoteczny, a ZSW jeszcze funkcjonowało musiałem w zębach przynieść do banku kwit, że mam uregulowany stosunek do służby wojskowej. Przy czym w czasach ZSW unikanie służby wojskowej było przestępstwem i jako takie ścigane i karane. Dla przypomnienia dziś na Odrze nie ma granicy i funkcjonuje współpraca międzynarodowa w ściganiu przestępców. Może być tak, że ta większość młodych mężczyzn, to naprawdę daleko będzie musiała wyjechać lol


Szeptuch napisał/a:

Ta 300tys armia to mrzonki.

To akurat prawda.

6

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Temat dotyczy SPLOTU DWÓCH sytuacji i wpływu ich wypadkowej a nie temacie przywrócenia ZSW jako tematu niezależnego.

7 Ostatnio edytowany przez Szeptuch (2022-11-12 21:02:33)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Kiedyś,dziś nikt w banku nie każe pokazywać książeczki wojskowej.
To wyjadą, świat jest duży,a prędzej zaczynom sie protesty.
Nikt normalny nie będzie sobie marnował roku życia,bo są tacy jak ty którzy uważają że wiedza co jest najlepsze dla drugiego człowieka.
Jak Ci juz zresztą pisałem w innym temacie,chcesz sie bawić w harcerzyka i bohatera biegającego po lasach z karabinem, baw sie na zdrowie, ale nie masz prawa popierać zabierania młodym ludziom wolności.

8

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Kiedyś,dziś nikt w banku nie każe pokazywać książeczki wojskowej.
To wyjadą, świat jest duży,a prędzej zaczynom sie protesty.
Nikt normalny nie będzie sobie marnował roku życia,bo są tacy jak ty którzy uważają że wiedza co jest najlepsze dla drugiego człowieka.
Jak Ci juz zresztą pisałem w innym temacie,chcesz sie bawić w harcerzyka i bohatera biegającego po lasach z karabinem, baw sie na zdrowie, ale nie masz prawa popierać zabierania młodym ludziom wolności.

Teraz nikt w banku nie każe, bo ZSW jest zawieszona. Jak się odwiesi, to będą tak samo żądać książeczki wojskowej. A odwieszenie ZSW, to jest pikuś, pan pikuś... lol
Ale nie martw się tymi wyjeżdżającymi młodymi Polakami, jedna nowelizacja ustawy wprowadzająca szybką ścieżkę obywatelstwa dla obcokrajowców, którzy odbędą ZSW i na pęczki będziemy mieć nowych obywateli.

9 Ostatnio edytowany przez Szeptuch (2022-11-12 21:22:33)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Snake napisał/a:
Szeptuch napisał/a:

Kiedyś,dziś nikt w banku nie każe pokazywać książeczki wojskowej.
To wyjadą, świat jest duży,a prędzej zaczynom sie protesty.
Nikt normalny nie będzie sobie marnował roku życia,bo są tacy jak ty którzy uważają że wiedza co jest najlepsze dla drugiego człowieka.
Jak Ci juz zresztą pisałem w innym temacie,chcesz sie bawić w harcerzyka i bohatera biegającego po lasach z karabinem, baw sie na zdrowie, ale nie masz prawa popierać zabierania młodym ludziom wolności.

Teraz nikt w banku nie każe, bo ZSW jest zawieszona. Jak się odwiesi, to będą tak samo żądać książeczki wojskowej. A odwieszenie ZSW, to jest pikuś, pan pikuś... lol
Ale nie martw się tymi wyjeżdżającymi młodymi Polakami, jedna nowelizacja ustawy wprowadzająca szybką ścieżkę obywatelstwa dla obcokrajowców, którzy odbędą ZSW i na pęczki będziemy mieć nowych obywateli.

Nie jest pikus.

Na polityce kompletnie sie nie znasz.
Bo to będzie decyzja polityczna,a wiec będzie musiała być skalkulowana.
Jak myślisz Ci młodzi mężczyźni będą zadowoleni że ktoś im zabiera wolność?
Raczej nie.
Czy normalni rodzicie tych dzieci będą zadowoleni ze ktoś im dzieciom ogranicza wolność?
Raczej nie.

Czy Janusze prowadzący swoj interes w Polsce B, będą zadowoleni z utraty młodych pracowników?
Raczej nie.


Wiec jak sam widzisz,dość duza grupa wyborców.

popierasz zmianę struktury etnicznej polski?

10

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Tak, teorie spiskowe maja sie dobrze.

11

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Na polityce kompletnie sie nie znasz.
Bo to będzie decyzja polityczna,a wiec będzie musiała być skalkulowana.
Jak myślisz Ci młodzi mężczyźni będą zadowoleni że ktoś im zabiera wolność?
Raczej nie.
Czy normalni rodzicie tych dzieci będą zadowoleni ze ktoś im dzieciom ogranicza wolność?
Raczej nie.

Czy Janusze prowadzący swoj interes w Polsce B, będą zadowoleni z utraty młodych pracowników?
Raczej nie.


Wiec jak sam widzisz,dość duza grupa wyborców.

Ha, ha sięgnij sobie do moich starszych postów na ten temat, gdzie wyraźnie i jasno napisałem, że ZSW zostanie odwieszona po wyborach przyszłorocznych. Swoje niezadowolenie wyborcy będą mogli wyartykułować za kolejne 4 lata, a że Polacy mają pamięć ameby, to nie bój żaby. Szczególnie, że zanim do tych kolejnych wyborów dojdzie (a może nie dojdzie...), to może być tak, że ci wyborcy po rękach będą całować tych co ZSW odwieszą.

Szeptuch napisał/a:

popierasz zmianę struktury etnicznej polski?

Jest mi ta struktura dosyć obojętna o ile na ulicach nie ma za dużo ciapatych.

12

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Poczekamy,zobaczymy.
Moim zdaniem nie zostanie odwieszona.
Tak ze względów społecznych,gospodarczych jak i logistycznych.
A władza która sie na to pokusi przegra następne wybory.
Bo to nie będzie sytuacja że jest decyzja cos sie dzieje i przez 4 lata sie nie wraca do tematu.
tylko co roku albo  i 2 razy do roku społeczeństwo będzie odczuwało skutki tej decyzji.

13 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2022-11-12 21:45:01)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Czego by nie mówić o ZSW, to z pewnością nauczyłaby wielu młodych facetów pewnej samodyscypliny, porządku i ogłady...Spora część młodych facetów dzisiaj to zwyczajne ciapy, nie tyle żywioe, co "samonieogary"..

14

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Gówno a by nie nauczyło, to taki żałosny mit powtarzany przez starszych ludzi.
"Wojsko cie życia nauczy" i inne bzdury.
Właśnie widać na przykładzie tych 40+  januszy, co dają sie nabrać na reklamy z wygranym telefonem w internecie, gdzie syn musi zabukować hotel,bo on nie wie co to znaczy,ale z uporem maniaka uważa ze fakt rozwalania łózka po raz setny "bo zle pościelone" jest to umiejętność która odmieniła jego życie i zmieniła go w faceta.
Mieszkam w polsce B, gdzie studia mało kogo uratowały przed poborem, wiec tutaj pełno takich którzy w mysl zasady"ja miałem przejebane,to fajnie żeby tez inni mieli" popierają ZSW.
I wszystko mogę o tych ludiach powiedzieć, wiele negatywów ale na litosc szatana, nie to ze maja samodyscyplinę ,porządek a tym bardziej ogładę....

Nienawidzę ludzi którzy uważają ze wiedza co jest lepsze dla innych.

15

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Gówno a by nie nauczyło, to taki żałosny mit powtarzany przez starszych ludzi.
"Wojsko cie życia nauczy" i inne bzdury.
Właśnie widać na przykładzie tych 40+  januszy, co dają sie nabrać na reklamy z wygranym telefonem w internecie, gdzie syn musi zabukować hotel,bo on nie wie co to znaczy,ale z uporem maniaka uważa ze fakt rozwalania łózka po raz setny "bo zle pościelone" jest to umiejętność która odmieniła jego życie i zmieniła go w faceta.
Mieszkam w polsce B, gdzie studia mało kogo uratowały przed poborem, wiec tutaj pełno takich którzy w mysl zasady"ja miałem przejebane,to fajnie żeby tez inni mieli" popierają ZSW.
I wszystko mogę o tych ludiach powiedzieć, wiele negatywów ale na litosc szatana, nie to ze maja samodyscyplinę ,porządek a tym bardziej ogładę....

Nienawidzę ludzi którzy uważają ze wiedza co jest lepsze dla innych.

Spokojnie, ciebie też by się naprostowało lol

A tak poza tym to masz mylne wyobrażenia co do sensu ZSW obecnie. Ostatni jej przejaw wiązał się chyba z 12 miesięczną służbą, choć nie wiem czy nie 9 miesięczną. Można uznać, że nawet te 9 miesięcy jest wystarczającym okresem czasu żeby wyszkolić przyzwoitego żołnierza na etacie strzelca, celowniczego broni wsparcia jak uniwersalny karabin maszynowy, RPG itp. lub inne, mniej zaawansowane specjalizacje. Jest to zbyt krótki okres czasu żeby zrobić z poborowego dobrego specjalistę w artylerii, łączności, radiolokacji, wojskach pancernych. Z tym, że i obecnie zakłada się, że stanowiska takie zajmują żołnierze zawodowi. Trzeba mięcha armatniego lol
Oczywiście może ktoś to dobrze wymyśli i powstanie dobry system zachęt do szkoleń uzupełniających po właściwej ZSW. Natomiast na chwilę obecną przygotowane na ten rok miejsca dla ochotniczej ZSW w ilości 15 tysięcy zdaje się zostały wyczerpane. Realnie do jako takiego odtworzenia przeszkolonych rezerw ludzkich potrzeba by powoływać co roku ok. 50-70 tysięcy młodych ludzi.
Ja przywróciłbym też kontrakty ale jednoznacznie na krótki okres czasu tj. maksymalnie 6-7 lat. Z dużymi benefitami w postaci stypendiów na studia, kursami zawodowymi itp. oraz wizją obywatelstwa dla obcokrajowców, a jakże smile
To powinno pozwolić bez problemu osiągnąć liczebność WP ponad 200 tysięcy, a przede wszystkim odmłodzić kadry rezerwistów, bo jak na razie to w razie czego bronić cię będą 40 letni Janusze lol

16 Ostatnio edytowany przez Rumunski_Zolnierz (2022-11-12 23:54:02)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Wejdź sobie na stronę GUS, tam jest podane, że w przedziale wiekowym 18-40 jest o ok. 1 milion więcej mężczyzn niż kobiet, więc tytuł Twojego tematu jest kompletnie z dupy.

Co drugi facet do 30stki jest kawalerem, podczas gdy jego rówieśniczki są pannami tylko w 20%.

17 Ostatnio edytowany przez Serberys (2022-11-13 01:49:31)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Najlepiej decydować o czymś, czego sami już nie doświadczymy, nie? big_smile
Wojsko uczy co najwyżej jak lecieć w chuja, żeby nikt nie widział; darcia mordy, przeklinania, kombinatorstwa, złodziejstwa, wykorzystywania, etc. Ilość niekompetencji na każdym kroku jest wręcz niemożliwa...

18 Ostatnio edytowany przez Legat (2022-11-13 08:54:12)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Na kanale Wolskiego, płk Lewandowski mówił, że w Rosji państwo na czas służby poborowym spłacało ich kredyty. Myślę, że przy przyjęciu takiej zasady u nas, znalazło by się sporo chętnych do wojska. smile

19

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Legat napisał/a:

Na kanale Wolskiego, płk Lewandowski mówił, że w Rosji państwo na czas służby poborowym spłacało ich kredyty. Myślę, że przy przyjęciu takiej zasady u nas, znalazło by się sporo chętnych do wojska. smile

Chyba nie poborowym, a żołnierzom na kontrakcie. Poborowy, to poborowy, dostaje wezwanie i idzie służyć, nie trzeba go jeszcze wynagradzać specjalnie wink
Z tym, że sami Rosjanie krytykują ten zbudowany reformami system, bo zawalił się pięknie na Ukrainie. To znaczy, ci kontraktowi żołnierze tak hojnie opłacani przez państwo rosyjskie gremialnie nie palili się do walki i to oni są źródłem największych strat armii ROS tzw. 500-ek, czyli żołnierzy, którzy rzucili kwitami na froncie, że zrywają kontrakt.
Bo pieniądze to nie wszystko. Była taka rozmowa z separatystą rosyjskim służącym od lat w wojsku, szkolącym rosyjskich żołnierzy. I on z nienawiścią mówiący o Ukraińcach jednocześnie przyznawał, że żołnierzy ukraińskich na froncie pcha ich wysokie morale, choćby nawet zbudowane wokół nazistowskich idei lol Natomiast żołnierzy rosyjskich nic nie pcha, może poza pułkami zaporowymi, a żołnierz, który na froncie myśli o emeryturze jaka mu się należy, dopłatach do kredytu itp. nie będzie walczył jak należy. Bo na froncie możesz zginąć co sekundę i minutę, a ty o emeryturze myślisz?

20

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

@Serberys ma niestety rację.

W takim Izraelu ZSW jest i dla kobiet i dla mężczyzn obowiązkowa.
Podstawy można ogarnąć w kilka mc. Dziołchy z tipsami obsługujące karabin to żadne SF.

Podczas ll wś kobiety były wszędzie, również i na pierwszej linii. Snajperki, czołgistki, pilotki.. wszędzie.
I były świetne.

Myślę że tym wszystkim rurkowcą i tym spędzającym w łazience więcej niz 15 min.zrobiło by to dobrze..

21

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Poczekamy,zobaczymy.
Moim zdaniem nie zostanie odwieszona.
Tak ze względów społecznych,gospodarczych jak i logistycznych.
A władza która sie na to pokusi przegra następne wybory.
Bo to nie będzie sytuacja że jest decyzja cos sie dzieje i przez 4 lata sie nie wraca do tematu.
tylko co roku albo  i 2 razy do roku społeczeństwo będzie odczuwało skutki tej decyzji.

Nie zapominaj, że UOO zmieniła jedną, zasadniczą rzecz - pobór odwiesza się na mocy rozporządzenia Prezydenta, a nie tak jak do tej pory uchwały Sejmu.

Czyli hipotetycznie, PiS dostaje w tyłek w przyszłorocznych wyborach - ale Dudzie, którego opozycja uznaje za marionetkę Prezesa - zostaje jeszcze ponad półtora roku kadencji. I w sytuacji, kiedy opozycja zaczyna rządy od wewnętrznych wojenek o zmianę ustawy aborcyjnej, inne tematy ginocentryczne (może właśnie celem tekstu o "dawaniu w szyje" było utwardzanie gruntu pod taką akcję) , a tymczasem zagrożenie na wschodzie nie ustaje, myk i Duda ogłasza pobór. Jak myślisz, czy PiS, przy którym w takiej sytuacji został głównie twardy elektorat, straci coś na takim zagraniu? Za to wepchnięta na lewicowe tory opozycja nie wymiga się od tematu, bo sama poparła ustawę upoważniającą "Notariusza" do wzięcia chłopaków w kamasze.

22

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Umiejętność obsługi karabinu to jedno, a chęć do walki to drugie. Ja nie znam nikogo, kto chciałby ryzykować życie w obronie tego syfu.
Zresztą w '39 było podobnie przecież.

23

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Czy ten temat nie powinien byc zamieszczony raczej w dziale "styl zycia, spoleczenstwo"?
W tym dziale ludzie chcą czytac o związkach.
Grasse.

24

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

@Rumuński Żołnierz

Dane sprzed wojny na temat zakresu wiekowego 20-39 (GUS)

M    5 120 059
K    4 958 363
Różnica    161 696

Zatem na około 10 mln populację masz około 160 tys. przewagi mężczyzn. A teraz dorzuć do tego lekko pół miliona Ukrainek, (tyle mniej więcej w tej grupie zostanie)

25

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
noben napisał/a:

Umiejętność obsługi karabinu to jedno, a chęć do walki to drugie. Ja nie znam nikogo, kto chciałby ryzykować życie w obronie tego syfu.

O proszę, to znasz już jednego lol

noben napisał/a:

Zresztą w '39 było podobnie przecież.

Jasne, dlatego Polska wystawiła do obrony milionową armię, a mój dziadek zapierdalał na piechotę przez pół Galicji w poszukiwaniu swojego punktu mobilizacyjnego lol

Mef91 napisał/a:

Jeżeli mogę odniosę do tego punktu, ZSW jest nierealna do przywrócenia w Polsce, wpływ na to ma bardzo wiele czynników. Główny to najzwyczajniejszy brak pieniędzy, zaniedbane i wyprzedane jednostki pod prywatne zagospodarowanie, brak sprzętu i organizacji logistycznej (miejsce zakoszarowania, łóżka, śpiwory) itp., itd.

Acha, to dlatego w jednostkach wojskowych trwają takie wielkie prace budowlane? lol Ryją wszystko i wszędzie, całkowita wymiana infrastruktury podziemnej, budują nowe (a jakie ładne) koszary, stołówki, garaże, magazyny. To dlatego, że wprowadzenie ZSW jest nierealne? lol
Oj panowie, panowie... widać chyba dawno albo nigdy nie widzieliście żadnej jednostki wojskowej.

noben napisał/a:

A jeżeli miałoby to zostać przywrócone to na pewno nie od razu jak było to kiedyś, dużym problemem jest też brak ludzi, pamiętajcie że niedobory w służbach mundurowych to dzisiaj bardzo poważny problem i mierzą się z tym wszystkie formacje, kto miałby szkolić żołnierzy z ZSW?

I tu się kłania dobrowolna ZSW, która ma dwa cele. Jeden oczywisty, czyli pozyskać nowych rezerwistów, a część przejdzie do wojsk zawodowych. Drugi, umykający obserwatorom, tzn. przywrócenie w jednostkach wojskowych zdolności i bazy do szkolenia poborowych, bo pomijając powołania rezerwy wojsko zawodowe nie robiło tego od 12 lat. Oczywiście prowadzi to do pewnych wynaturzeń, bo w tej chwili trwa polowanie na podoficerów tzn. każdego szeregowego, który nie schowa się na czas wysyła się do szkoły podoficerskiej. Po co? Ano dlatego, że żołnierze zawodowi mają dowodzić drużynami poborowych więc potrzeba dużo podoficerów. Wynaturzenie, bo do tej pory żeby zasłużyć na łaskę skierowania do szkoły podoficerskiej trzeba było spełnić pierdyliard warunków. A teraz jest łapanka i wysyłają każdego kto chce i nie chce.
Panowie, połączcie kropki... lol

noben napisał/a:

Póki co sprawdzają się albo i nie w małym stopniu lub większym twory zwane NSR, WOT, itd. bo tak jest łatwiej i taniej niż organizować ZSW.

Bzdura. WOT nie jest w stanie zastąpić wojsk operacyjnych. To dobra formacja uzupełniająca, która od biedy na froncie może obsadzać mniej zagrożone kierunki lub wspierać wojska operacyjne. Natomiast żadna brygada WOT nie jest w stanie wytrzymać natarcia byle ruskiej brygady zmotoryzowanej, nie mówiąc o zmechanizowanej. Z tego prostego powodu, że organiczną częścią każdej nawet byle jakiej brygady zmotoryzowanej lub zmechanizowanej są opancerzone transportery piechoty i bojowe wozy piechoty. Nie dość, że opancerzone, to jeszcze uzbrojone w broń wsparcia piechoty tj. automatyczne armaty, granatniki i PPK. A WOT może co najwyżej liczyć na wsparcie moralne kierowców Jelczy i Starów, którzy podrzucą ich w pobliże terenu działania lol
To znaczy, że działając samodzielnie brygada WOT nie może wiązać się w bezpośredni bój z żadną wrażą jednostką zmechanizowaną, a nawet zmotoryzowaną. Co najwyżej może prowadzić działania opóźniające, mobilne zasadzki (panowie na Jelcza i spierdalamy!) itp. działania pomocnicze.

26 Ostatnio edytowany przez maku2 (2022-11-13 10:52:26)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Grasse napisał/a:

Nasz rząd - poczynając od wyroku ws. aborcji - coraz bardziej umacnia sojusz opozycji i radykalnych feministek.

Radykalne feministki są i będą na głupotę nic nie poradzisz.
Ale gdzie Ty widzisz sojusz opozycji?

Grasse napisał/a:

To oznacza, że po ewentualnym przejęciu władzy przez opozycję możemy mieć w kraju niemalże wodospad mizoandrii, czego przedsmak już możemy usłyszeć u pewnego pana o charakterystycznej wymowie litery "r".

Złotousty Donek obieca wszystko i wszystkim żeby tylko dorwać się ponownie do koryta a później będzie tak jak u Sowy pewni politycy sobie gaworzyli -"obietnice obowiązują tylko tych którzy w nie uwierzyli" lub "dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać". W przypadku wygranej jedno jest pewne Donek znowu będzie prowadził politykę baaaaaardzo przychylną kanclerzowi a w Polsce znowu będzie nijakość pod hasłem " polskość to nienormalność"

Grasse napisał/a:

Dlaczego? Chociażby dlatego, że w sprawie aborcji opozycja jest podzielona - tak więc przywrócenie przedwyrokowego stanu prawnego zamiast aborcji na żądanie jest najbardziej realne.

Ciekawe jak ominą wyrok TK?

Grasse napisał/a:

I tu pojawi się zapewne pokusa, żeby formalny brak aborcji na życzenie zrekompensować skrajnej lewicy (czym jest zapewne jeszcze bardziej zainteresowana) radykalnie antymęskim ustawodawstwem. Tak więc mogą się pojawić przepisy wprowadzające jednostronną definicję przemocy seksualnej/domowej, radykalne ograniczenia testów na ojcostwo, instytucjonalne ograniczenia kontaktów ojców z dziećmi itd.

Nigdy w Polsce nie było aborcji na życzenie. Co do reszty...mówisz o rządach Donka, spokojnie będzie nijako a nie radykalnie.

Grasse napisał/a:

2. Z drugiej strony zagrożenie rosyjskie i coraz głośniejsze przebąkiwanie o przywróceniu poboru do wojska. W kwestii polityki wschodniej, różnice między PiS a PO nie istnieją już w ogóle.

Oczywiście że istnieje, w momencie zmiany rządu PO będzie realizowało politykę Berlina - wystarczy sobie przypomnieć jak tę politykę prowadzili wcześniej co mówił Donek czy Sikorski - ta polityka znowu wróci.
W chwili obecnej z uwagi na to jak zareagowali Polacy pewne partie po prostu się krygują.

Grasse napisał/a:

Jako, że przywrócenie ZSW popiera głównie elektorat PiS; na konserwatywnych pozycjach opozycji może pojawić się słuszne - strategicznie - przekonanie, że wzięcie mężczyzn w kamasze pomoże odłapać od PiS-u nieco konserwy utraconej wskutek aborcyjnego lewoskrętu.

Jeżeli odwieszą ZSW to nie będą pobory kilkusettysięczne raczej kilka lub kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Twardy elektorat pozostanie przy PIS tak jak i przy PO, mówimy tutaj o młodych a ci podobno nie są elektoratem PIS więc czy coś stracą?

Grasse napisał/a:

3. Ukraińskie kobiety nadal będą napływać do Polski, gdyż tamtejsi mężczyźni - ze względu na wojenne PTSD - nie będą atrakcyjną partią na męża.

Tak więc polscy mężczyźni oberwą zarówno z lewa, jak i z prawa co będzie silnym czynnikiem proimigracyjnym. Z kolei Ukrainki będą generować wysoki wskaźnik feminizacji.

Z tym urazem to nie przesadzaj, nie każdy walczy na froncie - i przypomnij sobie że to samo dotyczyło naszych dziadków i dali radę.
I gdzie ci biedacy wyjadą?

Szeptuch napisał/a:

Ale fakt jest taki że raczej ZSW nie będzie, właśnie z tego powodu że większość młodych mężczyzn po prostu po szkole sie spakuje i wyjedzie,i tyle ich będzie widać.

Myślisz? Strach ma wielkie oczy.

Szeptuch napisał/a:

Nikt normalny nie będzie sobie marnował roku życia,bo są tacy jak ty którzy uważają że wiedza co jest najlepsze dla drugiego człowieka.
Jak Ci juz zresztą pisałem w innym temacie,chcesz sie bawić w harcerzyka i bohatera biegającego po lasach z karabinem, baw sie na zdrowie, ale nie masz prawa popierać zabierania młodym ludziom wolności.

Rozumiem że w przypadku wojny Ty się spakujesz i uciekasz w siną dal?
Po za tym dlaczego innym odbierasz prawo do posiadania prawa? Bo ma inne zdanie niż TY? 

Szeptuch napisał/a:

Jak myślisz Ci młodzi mężczyźni będą zadowoleni że ktoś im zabiera wolność?

Szkolenie wojskowe które ma na celu obronę kraju oraz swoich bliskich jest według Ciebie zabieraniem wolności?
Zdajesz sobie sprawę że to można dopisać do wszystkiego?

Szeptuch napisał/a:

Czy normalni rodzicie tych dzieci będą zadowoleni ze ktoś im dzieciom ogranicza wolność?

To zależy jaki mają światopogląd.

Szeptuch napisał/a:

Czy Janusze prowadzący swoj interes w Polsce B, będą zadowoleni z utraty młodych pracowników?

To zależy od kilku czynników
- czy i jakie będą rekompensaty dla pracodawcy
- jeżeli będą brani zaraz po szkole to nie będą mieli pracodawcy
I co to jest Polska B?

Szeptuch napisał/a:

Wiec jak sam widzisz,dość duza grupa wyborców.
popierasz zmianę struktury etnicznej polski?

Nikt normalny tego nie popiera ale pewne partie po dorwaniu się do władzy nam to zafundują.
Co nie zmienia faktu że ona postępuje.

Szeptuch napisał/a:

Poczekamy,zobaczymy.
Moim zdaniem nie zostanie odwieszona.
Tak ze względów społecznych,gospodarczych jak i logistycznych.
A władza która sie na to pokusi przegra następne wybory.
Bo to nie będzie sytuacja że jest decyzja cos sie dzieje i przez 4 lata sie nie wraca do tematu.
tylko co roku albo  i 2 razy do roku społeczeństwo będzie odczuwało skutki tej decyzji.

Każdy rząd będzie miał opory/bał się.
Tylko tutaj rodzi się pytanie czy my będziemy bronić Polski czy też mamy to w d.pie?

Snake napisał/a:

Ha, ha sięgnij sobie do moich starszych postów na ten temat, gdzie wyraźnie i jasno napisałem, że ZSW zostanie odwieszona po wyborach przyszłorocznych.

Skąd pewność że PIS wygra wybory? W chwili obecnej coraz więcej jest młodych wyborców którzy nie pamiętają rządów Donka.

Snake napisał/a:

Swoje niezadowolenie wyborcy będą mogli wyartykułować za kolejne 4 lata, a że Polacy mają pamięć ameby, to nie bój żaby. Szczególnie, że zanim do tych kolejnych wyborów dojdzie (a może nie dojdzie...), to może być tak, że ci wyborcy po rękach będą całować tych co ZSW odwieszą.

Każdy Polak i Polka powinni przejść szkolenie wojskowe - można się spierać czy wzorem Izraela czy Szwajcarii.

Szeptuch napisał/a:

Gówno a by nie nauczyło, to taki żałosny mit powtarzany przez starszych ludzi.
"Wojsko cie życia nauczy" i inne bzdury.

Rozumiem że Ty w wojsku nie byłeś i masz wiedzę tylko z opowiadań lub filmu?

Szeptuch napisał/a:

ale z uporem maniaka uważa ze fakt rozwalania łózka po raz setny "bo zle pościelone" jest to umiejętność która odmieniła jego życie i zmieniła go w faceta.

Pewnie masz na myśli "falę"? To już nie jest wojsko PRL-u. Zapomnij o tym żaden zawodowy żołnierz nie będzie ryzykował pracy dla pokazania "kotowi"  kto tam rządzi.

Snake napisał/a:

To powinno pozwolić bez problemu osiągnąć liczebność WP ponad 200 tysięcy, a przede wszystkim odmłodzić kadry rezerwistów, bo jak na razie to w razie czego bronić cię będą 40 letni Janusze

Uważam podobnie jak Ty.
Ale to będą Janusze bliżej 50-tki. Zwróć jeszcze uwagę jak po wybuchu wojny na Ukrainie skokowo wzrosło zainteresowaniem paszportem, jak wielu odważnych inaczej szykowało się do wyjazdu - ciekawe jakie są statystyki?
Każdy powinien być przeszkolony ale takie szkolenie to maks 6 miesięcy.

Serberys napisał/a:

Najlepiej decydować o czymś, czego sami już nie doświadczymy, nie?

1,5 roku skoszarowany i parafrazując słowa Kazika - oddałem krajowi co mu się należy.

Serberys napisał/a:

Wojsko uczy co najwyżej jak lecieć w chuja, żeby nikt nie widział; darcia mordy, przeklinania, kombinatorstwa, złodziejstwa, wykorzystywania, etc. Ilość niekompetencji na każdym kroku jest wręcz niemożliwa...

Rozumiem że jesteś żołnierzem i wiesz to z własnego doświadczenia?

Grasse napisał/a:

Czyli hipotetycznie, PiS dostaje w tyłek w przyszłorocznych wyborach - ale Dudzie, którego opozycja uznaje za marionetkę Prezesa - zostaje jeszcze ponad półtora roku kadencji. I w sytuacji, kiedy opozycja zaczyna rządy od wewnętrznych wojenek o zmianę ustawy aborcyjnej, inne tematy ginocentryczne (może właśnie celem tekstu o "dawaniu w szyje" było utwardzanie gruntu pod taką akcję) , a tymczasem zagrożenie na wschodzie nie ustaje, myk i Duda ogłasza pobór. Jak myślisz, czy PiS, przy którym w takiej sytuacji został głównie twardy elektorat, straci coś na takim zagraniu? Za to wepchnięta na lewicowe tory opozycja nie wymiga się od tematu, bo sama poparła ustawę upoważniającą "Notariusza" do wzięcia chłopaków w kamasze.

Bardzo naciągane.
Przypuśćmy że Duda tak robi - tylko co to zmieni?
On podpisał ale to minister MON musiałby się tym zająć.
I zajmuje przez kolejne 1,5 roku do kolejnych wyborów prezydenckich - a ich prezydent znowu zawiesza.
Oczywiście pod warunkiem że PIS przegrywa wybory.

noben napisał/a:

Umiejętność obsługi karabinu to jedno, a chęć do walki to drugie. Ja nie znam nikogo, kto chciałby ryzykować życie w obronie tego syfu.
Zresztą w '39 było podobnie przecież.

Syfem nazywasz Polskę? Żenada.
Na dodatek widzę że wiedza historyczna na wysokim poziomie.

Mef91 napisał/a:

Dokładnie tak, w życiu nie poszedłbym bronić kaczki i jego państwa z kartonu

Co z wami młodymi jest nie tak? Dlaczego postrzegacie Polskę tylko przez pryzmat polityków?
Ty nie masz bronić Kaczyńskiego czy Tuska tylko swój kraj, swoją rodzinę - tak trudno to zrozumieć?

Snake napisał/a:

O proszę, to znasz już jednego

Nawet dwóch.

27

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
maku2 napisał/a:
Snake napisał/a:

Ha, ha sięgnij sobie do moich starszych postów na ten temat, gdzie wyraźnie i jasno napisałem, że ZSW zostanie odwieszona po wyborach przyszłorocznych.

Skąd pewność że PIS wygra wybory? W chwili obecnej coraz więcej jest młodych wyborców którzy nie pamiętają rządów Donka.

Nigdzie nie napisałem, że to PiS odwiesi pobór wink

maku2 napisał/a:

Ale to będą Janusze bliżej 50-tki. Zwróć jeszcze uwagę jak po wybuchu wojny na Ukrainie skokowo wzrosło zainteresowaniem paszportem, jak wielu odważnych inaczej szykowało się do wyjazdu - ciekawe jakie są statystyki?

Komentarz "wojska" wobec naśmiewających się z młodych Ukraińców co uciekli do Polski jest taki, że w razie zagrożenia Polski 1/3 polskich mężczyzn w wieku poborowym zapcha wszystkie drogi i połączenia lotnicze prowadzące za granicę kraju lol

28

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
maku2 napisał/a:

Złotousty Donek obieca wszystko i wszystkim żeby tylko dorwać się ponownie do koryta a później będzie tak jak u Sowy pewni politycy sobie gaworzyli -"obietnice obowiązują tylko tych którzy w nie uwierzyli" lub "dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać". W przypadku wygranej jedno jest pewne Donek znowu będzie prowadził politykę baaaaaardzo przychylną kanclerzowi a w Polsce znowu będzie nijakość pod hasłem " polskość to nienormalność"

Z twierdzeniem o proniemieckiej PO jak również o antyniemieckim PiS to, delikatnie mówiąc, mocno się przesadza. PO to partia bezideowa, która wybory wygrywa na instynkcie tłumu a nie jakiejś Realpolitik.

maku2 napisał/a:

Ciekawe jak ominą wyrok TK?

Ogłoszą, że TK jest nielegalny, uznają prawomocność kompromisu aborcyjnego a następnie podadzą ustawę o liberalizacji PA? Wy z tą praworządnością, to tak na serio?

29

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Mef91 napisał/a:
Mef91 napisał/a:

Dokładnie tak, w życiu nie poszedłbym bronić kaczki i jego państwa z kartonu

Mef91 napisał/a:

Co z wami młodymi jest nie tak? Dlaczego postrzegacie Polskę tylko przez pryzmat polityków?
Ty nie masz bronić Kaczyńskiego czy Tuska tylko swój kraj, swoją rodzinę - tak trudno to zrozumieć?

A no nawet to że jestem młody i mam w 4 literach prowadzić wojenki za jakiś śmiesznych kaczorów czy temu podobnych:) na szczęście mam możliwość wyjechania stąd jak najdalej w razie W i tak też uczynię o ile nie zrobię tego wcześniej bo też to rozważam smile
Obrona rodziny powiadasz? jak najbardziej, pakuje i zabieram ich ze sobą jak najdalej się da żeby nie musieli taplać się w tym chlewie i łajnie który się właśnie tworzy.

Ty się lepiej dzisiaj spakuj a jutro leć i nie wracaj.

30

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Grasse napisał/a:

Z twierdzeniem o proniemieckiej PO jak również o antyniemieckim PiS to, delikatnie mówiąc, mocno się przesadza. PO to partia bezideowa, która wybory wygrywa na instynkcie tłumu a nie jakiejś Realpolitik.

Donek był i jest bardzo proniemiecki - dlatego w nagrodę został "prezydentem"UE.
Wystarczy prześledzić jego karierę.

Grasse napisał/a:

Ogłoszą, że TK jest nielegalny, uznają prawomocność kompromisu aborcyjnego a następnie podadzą ustawę o liberalizacji PA? Wy z tą praworządnością, to tak na serio?

Teraz politycy opozycji mogą sobie mówić co chcą ale w momencie sprawowania władzy wizja się zmienia.
Zmienia bo muszą stosować się do zapisów prawa - czyli na jakiej podstawie prawa ogłoszą nielegalność TK?
Nie uznają kompromisu aborcyjnego bo nie mogą tak postąpić, prędzej wprowadzą nowe prawo a posiadając swoje TK to zalegalizują.

Grasse napisał/a:

Wy z tą praworządnością, to tak na serio?

A tu musisz rozwinąć bo nie wiem o co Ci chodzi?

31

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Snake napisał/a:
noben napisał/a:

Zresztą w '39 było podobnie przecież.

Jasne, dlatego Polska wystawiła do obrony milionową armię, a mój dziadek zapierdalał na piechotę przez pół Galicji w poszukiwaniu swojego punktu mobilizacyjnego lol

No i co się stało z ta armia?
Rzuciła karabiny po tygodniu i poszła do domu, również na piechotę.
Fakty są takie, ze Niemcy stracili więcej czołgów i samolotów w wynika awarii niż polskiego ostrzału.

32

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
noben napisał/a:
Snake napisał/a:
noben napisał/a:

Zresztą w '39 było podobnie przecież.

Jasne, dlatego Polska wystawiła do obrony milionową armię, a mój dziadek zapierdalał na piechotę przez pół Galicji w poszukiwaniu swojego punktu mobilizacyjnego lol

No i co się stało z ta armia?
Rzuciła karabiny po tygodniu i poszła do domu, również na piechotę.
Fakty są takie, ze Niemcy stracili więcej czołgów i samolotów w wynika awarii niż polskiego ostrzału.

Ha, ha, jesteś najlepszym dowodem jak nisko upadła edukacja powszechna w Polsce.

33

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Wszystko fajnie, ale zdaje się, że kampania wrześniowa trwała ponad miesiąc a nie tydzień..

Natamiast fakt obrony kraju a walki za jakichś tam aparatczyków to dwie różne sprawy..

34

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
noben napisał/a:
Snake napisał/a:
noben napisał/a:

Zresztą w '39 było podobnie przecież.

Jasne, dlatego Polska wystawiła do obrony milionową armię, a mój dziadek zapierdalał na piechotę przez pół Galicji w poszukiwaniu swojego punktu mobilizacyjnego lol

No i co się stało z ta armia?
Rzuciła karabiny po tygodniu i poszła do domu, również na piechotę.
Fakty są takie, ze Niemcy stracili więcej czołgów i samolotów w wynika awarii niż polskiego ostrzału.

Ja rozumiem że można nie znać historii ale żeby do tego się przyznawać?
Tydzień to broniło się Westerplatte, obrona Helu trwała ponad 30 dni, obrona Warszawy trwała 28 dni, Hubal walczył do kwietnia 1940 roku.17 września ruscy zaatakowali nas od wschodu - myślisz że mogliśmy wygrać tę walkę?
Dlaczego w tak złym światłe przedstawiasz polskie wojsko?

35

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Mef91 napisał/a:
maku2 napisał/a:
Mef91 napisał/a:


A no nawet to że jestem młody i mam w 4 literach prowadzić wojenki za jakiś śmiesznych kaczorów czy temu podobnych:) na szczęście mam możliwość wyjechania stąd jak najdalej w razie W i tak też uczynię o ile nie zrobię tego wcześniej bo też to rozważam smile
Obrona rodziny powiadasz? jak najbardziej, pakuje i zabieram ich ze sobą jak najdalej się da żeby nie musieli taplać się w tym chlewie i łajnie który się właśnie tworzy.

Ty się lepiej dzisiaj spakuj a jutro leć i nie wracaj.

Na Ty to tramwaj staje.
Polecę jak będę chciał a Tobie nic do tego smile

Ojoj pańcio strzelił focha?
Taki jak Ty sprzeda nasz kraj za parę marek, sorrki euro.

36

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
bagienni_k napisał/a:

Wszystko fajnie, ale zdaje się, że kampania wrześniowa trwała ponad miesiąc a nie tydzień..

Natamiast fakt obrony kraju a walki za jakichś tam aparatczyków to dwie różne sprawy..

I dlatego nie chodzę na żadne wiece i tym podobne spędy.

37

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
maku2 napisał/a:
Grasse napisał/a:

Wy z tą praworządnością, to tak na serio?

A tu musisz rozwinąć bo nie wiem o co Ci chodzi?

Twoją wypowiedź zrozumiałem jako rozumowanie, że wyrok TK uniemożliwia KO liberalizację prawa aborcyjnego.

38

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Grasse napisał/a:
maku2 napisał/a:
Grasse napisał/a:

Wy z tą praworządnością, to tak na serio?

A tu musisz rozwinąć bo nie wiem o co Ci chodzi?

Twoją wypowiedź zrozumiałem jako rozumowanie, że wyrok TK uniemożliwia KO liberalizację prawa aborcyjnego.

Były trzy przesłanki do przerwania ciąży
- ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej
- badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
- zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego
zostały dwie, żeby ten stan zmienić ustawodawca czyli posłowie muszą niejako napisać na nowo prawo które coś zmieni.
Ale to prawo nie może stać w kontrze do wyroku TK.

39

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Mef91 napisał/a:
maku2 napisał/a:
Mef91 napisał/a:

Na Ty to tramwaj staje.
Polecę jak będę chciał a Tobie nic do tego smile

Ojoj pańcio strzelił focha?
Taki jak Ty sprzeda nasz kraj za parę marek, sorrki euro.

Nie strzelił, nie mam zamiaru z Tobą konwersować bo to sensu nie ma w dalszej perspektywie smile na takich ludziach się dobrze w Polsce zarabia którzy wierzą w taką utopie jak Ty.
Sprzeda i zarobi i będzie miał się dobrze a Ty idź wojować u boku kaczki ze swoją utopijną ideą to tylko prowadzi w jedną stronę.

Nie będziesz rozmawiał bo nie masz argumentu żeby mnie przekonać co do swoich miałkich racji.
Jesteś po prostu tchórzem i kto by w Polsce nie rządził to Ty w razie wojny i tak uciekniesz.
Spakuj się i wyjedź zabierz ze sobą sobie podobnych będzie nam wszystkim lepiej.

40

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
maku2 napisał/a:

Jesteś po prostu tchórzem i kto by w Polsce nie rządził to Ty w razie wojny i tak uciekniesz.
Spakuj się i wyjedź zabierz ze sobą sobie podobnych będzie nam wszystkim lepiej.

Jak Donek będzie ładnie wprowadzał ZSW i poprowadzi nas do boju też spierdoli. Jemu nie chodzi o to kto od niego wymaga, jemu nie podoba się, że w ogóle wymaga. To jest typowy czytelnik tej wersji Konstytucji, w której obowiązki obywatela są skrupulatnie wyczernione lol

41

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Mef91 napisał/a:
maku2 napisał/a:
Mef91 napisał/a:

Nie strzelił, nie mam zamiaru z Tobą konwersować bo to sensu nie ma w dalszej perspektywie smile na takich ludziach się dobrze w Polsce zarabia którzy wierzą w taką utopie jak Ty.
Sprzeda i zarobi i będzie miał się dobrze a Ty idź wojować u boku kaczki ze swoją utopijną ideą to tylko prowadzi w jedną stronę.

Nie będziesz rozmawiał bo nie masz argumentu żeby mnie przekonać co do swoich miałkich racji.
Jesteś po prostu tchórzem i kto by w Polsce nie rządził to Ty w razie wojny i tak uciekniesz.
Spakuj się i wyjedź zabierz ze sobą sobie podobnych będzie nam wszystkim lepiej.

Nie potrzebuje przekonywać jakiegoś typa z internetu do swoich racji, nie jest mi to potrzebne, każdy ma oczy i widzi co się dzieje, wyraziłem swoją opinie a czy Ty się z nią zgadzasz czy nie to akurat mam to w ****u, wierz dalej w swoje ideologię i wspieraj kaczkę smile
Nazywaj sobie mnie jak chcesz, mam to również głęboko w ****u smile
Jak przyjdzie pora to zabiorę i spakuje a Ty będziesz w tym chlewie z rozrzuconym łajnem się taplał.

Kaczka czy Tusk i tak byś uciekał bo jesteś tchórzem i nic tego nie zmieni - tak masz i tak będziesz miał.
A chlew w tym kraju robią tacy jak Ty.
Dlatego jeszcze raz apeluję - wyjedź i nie wracaj.

42

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Snake napisał/a:
maku2 napisał/a:

Jesteś po prostu tchórzem i kto by w Polsce nie rządził to Ty w razie wojny i tak uciekniesz.
Spakuj się i wyjedź zabierz ze sobą sobie podobnych będzie nam wszystkim lepiej.

Jak Donek będzie ładnie wprowadzał ZSW i poprowadzi nas do boju też spierdoli. Jemu nie chodzi o to kto od niego wymaga, jemu nie podoba się, że w ogóle wymaga. To jest typowy czytelnik tej wersji Konstytucji, w której obowiązki obywatela są skrupulatnie wyczernione lol

On o Konstytucji dowiedział się w czasie protestów. A że to "gruba" ustawa to i pewnie nie czytał.

43

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
maku2 napisał/a:

On o Konstytucji dowiedział się w czasie protestów. A że to "gruba" ustawa to i pewnie nie czytał.

A po co czytać jak w Berlinie przeczytali lol

44

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Tu się nie ma co śmiać. Po wyborach będziemy kupować od Niemców chińskie wiatraki i fotowoltaikę. Bo te elektrownie atomowe co są planowane, będą bardzo szkodzić środowisku. smile

45

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Tak maku2.
Gdy tylko zaczną sie jakieś niepokoje, ze już o realnym konflikcie nie wspomnę to pakuje swoja rodzinę,każe sie pakować swoim przyjaciołom i wyjeżdżamy.
A ty jak sie chcesz bawisz w bohatera to droga wolna,karabin w ręce i paszoł na front.

Tak jest zabraniem wolności,a nikt kto nie wyrządza krzywdy drugiemu człowiekowi,nie powinien  mieć ten wolności ogarnionej.
bo czym innym jest PRZYMUSOWE siedzenie rok w koszarach, z dala od bliskich,wypuszczony jak wiezień na przepustki?

Dla mnie liczy sie moja rodzina,moja zona,dziecko teściowie i przyjaciele, o nich dbam i o nich sie troszczę,cała resztę spokojnie może trafić szlag,nie interesują mnie przesadnie ani moi sąsiedzi ani tym bardziej obcy ludzie czy kraj.
Mam obywatelstwo austriackie i tam wyjadę,ale jeżeli niepokoje pochłoną również tamten kraj,to swiat jest długi i szeroki: Japonia,USA.

Jeżeli ktoś woli iść zabijać albo dac sie zabić,jego sprawa.
Tylko niech potem nie płacze że wrócił jako kaleka albo zona uciekła z dziećmi od niego bo ma ptsd.

46

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Mef91 napisał/a:

I tak zrobi 99% myślących i normalnych ludzi.
Ale hemoroidziarze będą kozaczyć z szabelką dlatego serdecznie im wszystkiego dobrego życzę big_smile

wiesz,ja ich nie osądzam,i jedynie chce żeby mnie nie osądzano.
Jeżeli chcą sie bic o ten kraj,jeżeli uważają że warto, a nawet jeżeli nie o kraj to o jakieś swoje zasady/poglądy/wiarę czy moralność to maja do tego prawo,i ja im tego prawa nie zabieram.
A nawet szanuje.

Ale wprost gardzę ludźmi którzy chcą czegoś wymuszać na innych w imię swojej ideologi/poglądów czy dlatego ze uważają ze to dla nich będzie lepsze.
Wszystkie totalitaryzmy rodziły sie właśnie w imię tej zasady: Ktos uważał że wie jak powinni żyć ludzie i co jest dla nich najlepsze.

47

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Legat napisał/a:

Tu się nie ma co śmiać. Po wyborach będziemy kupować od Niemców chińskie wiatraki i fotowoltaikę. Bo te elektrownie atomowe co są planowane, będą bardzo szkodzić środowisku. smile

Ino paczeć jak rożne greeny będą się zlatywać co by blokować wbicia szpadla.

48

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
maku2 napisał/a:

Ja rozumiem że można nie znać historii ale żeby do tego się przyznawać?
Tydzień to broniło się Westerplatte, obrona Helu trwała ponad 30 dni, obrona Warszawy trwała 28 dni, Hubal walczył do kwietnia 1940 roku.17 września ruscy zaatakowali nas od wschodu - myślisz że mogliśmy wygrać tę walkę?
Dlaczego w tak złym światłe przedstawiasz polskie wojsko?

Dlatego, ze takie są fakty.
Spójnej, zorganizowanej obrony nie było ani przez godzinę. Polska, ponad milionowa armia w ogóle nie zdołała utworzyć spójnej linii frontu. Pomiędzy poszczególnymi zgrupowaniami od początku istniały luki po kilkadziesiąt kilometrów, gdzie nie było żadnej obrony.

Fakt, ze tu i owdzie Niemcy napotkali na punktowy opor nie zmienia ogólnego obrazu dziadostwa i tchórzostwa.
Westerplatte ze swoim stuosobowym garnizonem w skali tej wojny nie znaczyło nic. Ot, symbol, ze jednak znalazła się garstka w miarę rzetelnych żołnierzy.
Hubal, Hel - epizody bez znaczenia.

Zanim znów zacytujecie propagandowe bzdury z podręczników szkolnych, proponuje przeczytać nieco materiałów źródłowych. Na początek mogą być wspomnienia generała Sosnkowskiego z jednej, i Guderiana z drugiej strony.

49

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Tak maku2.
Gdy tylko zaczną sie jakieś niepokoje, ze już o realnym konflikcie nie wspomnę to pakuje swoja rodzinę,każe sie pakować swoim przyjaciołom i wyjeżdżamy.

Żałosne jakiego pokolenia dorobiła się Polska. Pewnie Tobie jest obojętne w jakim języku będziesz mówił i w jakim kraju żył ale mi nie.

Szeptuch napisał/a:

A ty jak sie chcesz bawisz w bohatera to droga wolna,karabin w ręce i paszoł na front.

Powiedź Ukraińcom że są idiotami walcząc dla swojego kraju.

Szeptuch napisał/a:

Tak jest zabraniem wolności,a nikt kto nie wyrządza krzywdy drugiemu człowiekowi,nie powinien  mieć ten wolności ogarnionej.
bo czym innym jest PRZYMUSOWE siedzenie rok w koszarach, z dala od bliskich,wypuszczony jak wiezień na przepustki?

To niestety jest bardzo typowe że ludzie piszący o wolności innym jej chcą ograniczać.
Ci ludzie będą bronić(oby nie) naszego kraju, Ty masz z tym problem bo wiesz że Twoja reakcją będzie ucieczka - tylko patrząc na to jak Ukraińcy byli i są przyjmowani na zachodzie to ja nie wiem gdzie Ty chcesz uciekać.

Szeptuch napisał/a:

Dla mnie liczy sie moja rodzina,moja zona,dziecko teściowie i przyjaciele, o nich dbam i o nich sie troszczę,cała resztę spokojnie może trafić szlag,nie interesują mnie przesadnie ani moi sąsiedzi ani tym bardziej obcy ludzie czy kraj.

Europejczyk całą gębą. Swoje dzieci też wychowujesz w kulcie samolubstwa?

Szeptuch napisał/a:

Mam obywatelstwo austriackie i tam wyjadę,ale jeżeli niepokoje pochłoną również tamten kraj,to swiat jest długi i szeroki: Japonia,USA.

I wszędzie będziesz witany z kwiatami. Bez urazy a Twoje rozumowanie jest głupie - tylko tutaj jesteś u siebie, gdzie indziej będziesz popychadłem - przykładem Ukraińcy.

Szeptuch napisał/a:

Jeżeli ktoś woli iść zabijać albo dac sie zabić,jego sprawa.
Tylko niech potem nie płacze że wrócił jako kaleka albo zona uciekła z dziećmi od niego bo ma ptsd.

To prawda że tchórz wojnę przeżyje - chyba - ale skąd masz pewność że żona Ciebie na obczyźnie nie zostawi jak się wszystko posypie? I to bez ptsd?
Wiesz dlaczego w Polsce jest jak jest - przez Tobie podobnych którzy mają swój(wybacz, ten) kraj w d.pie.

50

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Mef91 napisał/a:
Szeptuch napisał/a:

Tak maku2.
Gdy tylko zaczną sie jakieś niepokoje, ze już o realnym konflikcie nie wspomnę to pakuje swoja rodzinę,każe sie pakować swoim przyjaciołom i wyjeżdżamy.
A ty jak sie chcesz bawisz w bohatera to droga wolna,karabin w ręce i paszoł na front.

Tak jest zabraniem wolności,a nikt kto nie wyrządza krzywdy drugiemu człowiekowi,nie powinien  mieć ten wolności ogarnionej.
bo czym innym jest PRZYMUSOWE siedzenie rok w koszarach, z dala od bliskich,wypuszczony jak wiezień na przepustki?

Dla mnie liczy sie moja rodzina,moja zona,dziecko teściowie i przyjaciele, o nich dbam i o nich sie troszczę,cała resztę spokojnie może trafić szlag,nie interesują mnie przesadnie ani moi sąsiedzi ani tym bardziej obcy ludzie czy kraj.
Mam obywatelstwo austriackie i tam wyjadę,ale jeżeli niepokoje pochłoną również tamten kraj,to swiat jest długi i szeroki: Japonia,USA.

Jeżeli ktoś woli iść zabijać albo dac sie zabić,jego sprawa.
Tylko niech potem nie płacze że wrócił jako kaleka albo zona uciekła z dziećmi od niego bo ma ptsd.

I tak zrobi 99% myślących i normalnych ludzi.
Ale hemoroidziarze będą kozaczyć z szabelką dlatego serdecznie im wszystkiego dobrego życzę big_smile

Szydź sobie ile chcesz ale prawda jest taka że jesteś tchórzem i z tym nic nie zrobisz.

51

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Ale wprost gardzę ludźmi którzy chcą czegoś wymuszać na innych w imię swojej ideologi/poglądów czy dlatego ze uważają ze to dla nich będzie lepsze.

Dobrze wiesz że nie o to chodzi.
Bo wymusza na nas państwo każdego dnia bardzo wiele rzeczy i żyjesz.
Tu chodzi o to że Ty wiesz że nie będziesz bronił tego kraju to po co wojsko, szkolenia itp.

Szeptuch napisał/a:

Wszystkie totalitaryzmy rodziły sie właśnie w imię tej zasady: Ktos uważał że wie jak powinni żyć ludzie i co jest dla nich najlepsze.

No to teraz jedziesz po całości - wszyscy politycy na całym świecie wiedzą lepiej niż Ty czy ja jak mamy żyć - prawda ? - i urządzają nam świat.
Totalitaryzmem nazywasz obronę kraju?

52

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Gdyby jeszcze wojsko faktycznie czegoś uczyło, a nie tego co napisałem wyżej... 3 lata spędziłem w tym syfie i nikomu nie polecam.

53

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

maku2:
ale czy ja  nazywam cie idiota bo chcesz walczyć za swój kraj?
Nawet napisałem ze to szanuje.
Po prostu uważam że każdy kto wyzbył sie tego romantyzmu wie,że w Polsce nic się nie zmieni.
Wystarczy zobaczyć co reprezentuje sobą polska klasa polityczna, oraz na kogo głosują Polacy w wyborach.
Ludzie wykształceni,którymi cos sie chce,którzy chcą sie rozwijać sa skutecznie nie od dziś wypychani z polski.
Nagradzana jest byle jakość,kumoterstwo,nepotyzm.
jak to sie mówi mierny,bierny ale wierny.
I to wszędzie, na każdym szczeblu życia społecznego czy publicznego.
W Polsce jest chujowo i będzie coraz bardziej.
i żaden cud tego nie zmieni.
chyba że kosmici przybędą na ziemie i ten kraj uratują.

co ci z tego ze pójdziesz sie bić za polske?
Jak UE nad twoimi głowami dogada sie z rosja czy chinami, i tak będziesz robił to co oni beda chcieli.
Postanowią ze Polacy maja byc w strefie wpływów Rosji, i tak będzie,nie będziesz miał nic do gadania.
Będziesz chciał walczyć dalej?
To uznają was za terrorystów i razem ramie w ramie z ruskimi będą was tępić.
Myślisz że nie?
Na świecie liczy sie tylko siła.
A polska nie ma jej wcale.

54

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
noben napisał/a:

Dlatego, ze takie są fakty.

Czyli brniemy dalej? No dobra spróbujmy.
Faktem jest to że wytknąłem Ci błąd i że Polska broniła się dłużej niż twierdzisz.

noben napisał/a:

Spójnej, zorganizowanej obrony nie było ani przez godzinę. Polska, ponad milionowa armia w ogóle nie zdołała utworzyć spójnej linii frontu. Pomiędzy poszczególnymi zgrupowaniami od początku istniały luki po kilkadziesiąt kilometrów, gdzie nie było żadnej obrony

Ty uważasz że jak Niemcy atakowali to żołnierze szli ramię w ramię na całej długości linii frontu? To chyba żart? Przecież II WŚ nie ma nic wspólnego z I WŚ.

noben napisał/a:

Fakt, ze tu i owdzie Niemcy napotkali na punktowy opor nie zmienia ogólnego obrazu dziadostwa i tchórzostwa.

Rozumiem że nie masz wiedzy historycznej ale z tym dziadostwem czy tchórzostwem przeginasz - aż rodzi się pytanie - kim są Twoi przodkowie?
Obrona Westerplatte, Poczty Gdańskiej, Helu, bitwa nad Wizną, Bzurą, obrona Warszawy - i Ty tych ludzi co tam walczyli i ginęli nazywasz tchórzami?
Zdajesz sobie sprawę że wielka Francja padła po około 42 dniach? A Hiszpania ich nie najechała tak jak nas 17 września ruscy.
Co z wami młodymi że tak gardzicie dokonaniami przodków?

noben napisał/a:

Westerplatte ze swoim stuosobowym garnizonem w skali tej wojny nie znaczyło nic.

Według rożnych danych stan obrońców wynosił od 185 do 225.
Idąc Twoim tokiem rozumowania powinni się poddać, tak?

noben napisał/a:

Hubal, Hel - epizody bez znaczenia.

Ponad 30 dniowa walka i wielomiesięczna wojna partyzancka to dla Ciebie epizody - szkolnictwo sięgnęło dna.

noben napisał/a:

Ot, symbol, ze jednak znalazła się garstka w miarę rzetelnych żołnierzy.

Symbole są potrzebne dla każdego narodu, dla Ciebie nic nie znaczą i masz to w d.pie tylko nie rozumiem skąd ta potrzeba umniejszania dokonań polskiego oręża? Zwykły błąd w nauczaniu czy też jakaś ideologia?

noben napisał/a:

Zanim znów zacytujecie propagandowe bzdury z podręczników szkolnych, proponuje przeczytać nieco materiałów źródłowych. Na początek mogą być wspomnienia generała Sosnkowskiego z jednej, i Guderiana z drugiej strony

Czytaj czytaj przyda Ci się.

55 Ostatnio edytowany przez Snake (2022-11-13 14:54:41)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

Tylko niech potem nie płacze że wrócił jako kaleka albo zona uciekła z dziećmi od niego bo ma ptsd.

Tylko żebyś nie płakał jak kiedyś będziesz chciał wrócić ale dostaniesz bana na granicy i okaże się, że twój dom jeśli nie zdążyłeś go sprzedać jest spalony i zrujnowany, bo nikomu nie chciało się go bronić i gasić. No ale żadne zmartwienie, bo razem z działką i tak został znacjonalizowany na potrzeby wysiłku wojennego lol

noben napisał/a:

Dlatego, ze takie są fakty.
Spójnej, zorganizowanej obrony nie było ani przez godzinę. Polska, ponad milionowa armia w ogóle nie zdołała utworzyć spójnej linii frontu. Pomiędzy poszczególnymi zgrupowaniami od początku istniały luki po kilkadziesiąt kilometrów, gdzie nie było żadnej obrony.

Fakt, ze tu i owdzie Niemcy napotkali na punktowy opor nie zmienia ogólnego obrazu dziadostwa i tchórzostwa.
Westerplatte ze swoim stuosobowym garnizonem w skali tej wojny nie znaczyło nic. Ot, symbol, ze jednak znalazła się garstka w miarę rzetelnych żołnierzy.
Hubal, Hel - epizody bez znaczenia.

Zanim znów zacytujecie propagandowe bzdury z podręczników szkolnych, proponuje przeczytać nieco materiałów źródłowych. Na początek mogą być wspomnienia generała Sosnkowskiego z jednej, i Guderiana z drugiej strony.

Ha, ha widzę, że ktoś tu postanowił się nadal kompromitować. Na początek sięgnę do porady z ostatniego zdania i tak, polecam sięgnąć do materiałów źródłowych. Przy czym żaden ze wspomnianych generałów takim nie jest. Choćby z tego powodu, że całość planu obronnego była znana tylko Naczelnemu Wodzowi (i jego sztabowi), a generał Sosnkowski nie mógł mieć o nim zielonego pojęcia jako generał bez żadnego przydziału wojskowego.
Po drugie, zgodnie z planem 3 dni trwała bitwa graniczna, bo takie było założenie tego planu obronnego. To co nie wyszło zgodnie z tym planem, to planowe wycofywanie się w głąb kraju. To znaczy nie wyszło w takim znaczeniu, że wojsko polskie cofało się tak jak to było przewidziane ale szybkość niemieckich wojsk pancernych uniemożliwiała budowanie kolejnych linii obronnych. Co powodowało, że polskie jednostki musiały się wciąż cofać żeby uniknąć okrążenia. Nie ma w tym żadnego tchórzostwa, rejterady, a jest to jedynie chłodna sztuka wojenna. Przy czym jak to na wojnie, jednym jednostkom udało się w miarę sprawnie wycofać, a innym nie. Nie ma tu co zresztą ukrywać dwóch rzeczy tzn., że wydanie bitwy granicznej było decyzją polityczną, a nie wojskową, oraz że dowództwo polskie nie doceniło możliwości szybkich jednostek pancernych. Cóż, trudno mieć o to do tego dowództwa pretensje. Bitwa graniczna była podyktowana obawami, że niemiecki atak będzie ograniczony, a brak obrony terenów nadgranicznych spowoduje, że Niemcy je zajmą i zakończą działania wojenne, a na arenie międzynarodowej podniosą argumenty, że zajęli tylko tereny, których Polska i tak nie broniła. Natomiast co do niedoszacowania możliwości niemieckich szybkich dywizji, to brak było wówczas materiału źródłowego do analizy, wypadło na nas w debiucie blitzkriegu. Na pociechę dla nas, nasi sojusznicy mając materiał do analizy z Polski też niewiele wniosków z niego wyciągnęli wink
Mimo jednak przegranej bitwy granicznej i postępów niemieckich dowództwo polskie zachowało przytomność dowodzenia opracowując plan kontrofensywy nad Bzurą, która trwała od początku drugiego tygodnia wojny, a przecież polskiej armii już nie było, żołnierze zdezerterowali itd. lol Co więcej, polska kontrofensywa nad Bzurą była dla Niemców tak zaskakująca, że sam Hitler się pofatygował dopingować swoich generałów, ponieważ w pierwszych dniach jej trwania w szeregi niemieckie wdarł się chaos i panika. Kontrofensywa nie wyszła ale ten zorganizowany wysiłek dowództwo i armia podjęły. Natomiast od 17 września dalszy opór był właściwie bezcelowy, a mimo to walki kontynuowano do końca września, zarówno wobec jednego jak i drugiego najeźdcy. Co więcej, duże ilości wojska w sposób całkiem zorganizowany doszły do granicy z Rumunią i przekroczyły ją. Większość z tych żołnierzy udała się następnie do Francji i kontynuowała walkę tworząc Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. De facto oznaczało to, że Polska jako państwo nie przestała walczyć z III Rzeszą od 1 września 1939 do 8 maja 1945 r. I to przy użyciu regularnych, dobrze wyposażonych Sił Zbrojnych. A jeszcze na dodatek, praktycznie od razu stworzono w kraju armię podziemną, która również kontynuowała walkę.

Przy czym polecam ku refleksji takie ćwiczenie umysłowe.
Gdyby 12 marca 2022 roku Wojsko Polskie wkroczyło na tereny zachodniej Ukrainy idąc z bratnią pomocą dla ludności cywilnej zagrożonej zbrodniczym konfliktem, to pod koniec marca 2022 mielibyśmy nie Ukrainę ale linię demarkacyjną między siłami zbrojnymi Rzeczpospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej. Zapewne gdzieś tak wzdłuż Dniepru, a nad Odessą być może powiewałaby polska flaga...

56

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Snake napisał/a:

Tylko żebyś nie płakał jak kiedyś będziesz chciał wrócić ale dostaniesz bana na granicy i okaże się, że twój dom jeśli nie zdążyłeś go sprzedać jest spalony i zrujnowany, bo nikomu nie chciało się go bronić i gasić. No ale żadne zmartwienie, bo razem z działką i tak został znacjonalizowany na potrzeby wysiłku wojennego lol

mi tam rybka, na mocy prawa międzynarodowego i tak będę mógł się domagać odszkodowania.

57

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

ale czy ja  nazywam cie idiota bo chcesz walczyć za swój kraj?Nawet napisałem ze to szanuje.

Szkoda że nie uważasz Polski za coś za co warto narazić życie.

Szeptuch napisał/a:

Po prostu uważam że każdy kto wyzbył sie tego romantyzmu wie,że w Polsce nic się nie zmieni.

Nic się nie zmieni jeśli my tego nie zrobimy, bo kto ma to zmienić za nas, Niemcy, ruscy - oni chętnie ale czy tego chcemy?

Szeptuch napisał/a:

Wystarczy zobaczyć co reprezentuje sobą polska klasa polityczna, oraz na kogo głosują Polacy w wyborach.

Czyli swoja gotowość do walki uzależniasz od wyborów, czyli jak inni będą głosować jak Ty to będziesz bronił ojczyzny a jak nie to spadam?
A co do polityków - takich wybieramy a jaki naród to i tacy politycy.

Szeptuch napisał/a:

Ludzie wykształceni,którymi cos sie chce,którzy chcą sie rozwijać sa skutecznie nie od dziś wypychani z polski.
Nagradzana jest byle jakość,kumoterstwo,nepotyzm.
jak to sie mówi mierny,bierny ale wierny.
I to wszędzie, na każdym szczeblu życia społecznego czy publicznego.

Słuchasz Bartosiaka? tak mi się skojarzyło.

Szeptuch napisał/a:

W Polsce jest chujowo i będzie coraz bardziej.
i żaden cud tego nie zmieni.
chyba że kosmici przybędą na ziemie i ten kraj uratują.

Na początek - nie idź w Wałęsę.
Czy w Polsce jest ujowo to zależy co masz na myśli - ale dlaczego ma być jeszcze gorzej? Bo nie ta partia rządzi? Bo nie widać końca inflacji? Bo się starzejemy?

Szeptuch napisał/a:

co ci z tego ze pójdziesz sie bić za polske?

To moja ojczyzna, tu jest kawałek mojej ziemi, tu leżą moi przodkowie, tu żyje moja rodzina, przyjaciele - czy walka za swój kraj musi być uwarunkowana jakąś korzyścią?

Szeptuch napisał/a:

Jak UE nad twoimi głowami dogada sie z rosja czy chinami, i tak będziesz robił to co oni beda chcieli.

Czyli Bartosiak a momentami Zychowicz - to teraz grozi Ukrainie. Dlatego nie możemy rezygnować z prawa weta bo Niemcy na bank by się dogadali naszym kosztem.
Jeśli my Polacy nie będziemy walczyć za swój kraj to nikt inny tego nie zrobi. I to nie musi być walka na froncie.

Szeptuch napisał/a:

Postanowią ze Polacy maja byc w strefie wpływów Rosji, i tak będzie,nie będziesz miał nic do gadania.
Będziesz chciał walczyć dalej?
To uznają was za terrorystów i razem ramie w ramie z ruskimi będą was tępić.
Myślisz że nie?
Na świecie liczy sie tylko siła.
A polska nie ma jej wcale.

Bo zamiast o to zabiegać to poddaliśmy się wierząc w koniec historii oraz w to że się nie uda. Po to żebyśmy byli potrzeba nam silna armia, elektrownie atomowe, własny przemysł, technologie - pamiętaj że jesteśmy krajem postkomunistycznym i tak już wiele osiągnęliśmy ale musimy nadal budować dzień po dniu siłę Polski - i tylko my to możemy zrobić, reszta świata ma nas w d....
Ja tej wiary nie straciłem

58

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:
Snake napisał/a:

Tylko żebyś nie płakał jak kiedyś będziesz chciał wrócić ale dostaniesz bana na granicy i okaże się, że twój dom jeśli nie zdążyłeś go sprzedać jest spalony i zrujnowany, bo nikomu nie chciało się go bronić i gasić. No ale żadne zmartwienie, bo razem z działką i tak został znacjonalizowany na potrzeby wysiłku wojennego lol

mi tam rybka, na mocy prawa międzynarodowego i tak będę mógł się domagać odszkodowania.

Od ruskich? powodzenia.

59 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2022-11-13 15:31:17)

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Dużo rzeczy już widziałem, ale tak jawne kwestionowanie wysiłku wojenego, jak i faktycznie prowadzonych operacji, jakie miały miejsce podczas wojny obronnej Polski w 1939 roku, to już zakrawa na kpinę. Nie dość, że polskie siły zbrojne brały czynny udział w walkach na prawie wszystkich frontach, to od początku do końca działało Państwo Podziemne ze swoją własną armią, szkolnictwem i sądami. Czy to jednak o czymś nie świadczy? MOże o tym, że dla wielu z nas ten kawałek ojczystej ziemi jednak ma znaczenie?

Co nie zmienia faktu, żę jeśli np ja byłbym gotów bronić mojego kraju, to nie zabraniam nikomu z niego wyjechać, jeśli tego chce, bo chce ocalić swoje życie, życie swoich bliskich lub szuka dla siebie szansy za granicą..

60

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

maku litosci
żeby mieć siłe trzeba mieć pieniądze,
żeby mieć pieniądze trzeba mieć silna nowoczesna gospodarkę,
żeby mieć silna nowoczesna gospodarkę to co potrzebni specjaliści,ludzie wykształceni,zaradni i gospodarni.
I teraz zagadka:
Jak co państwo polskie pokazuje takim ludziom jak wyżej?
Otóż wielkiego faka.
Poprzez głupia legislacje,podatki, a przede wszystkim ciągle rosnąca biurokracje, wypycha tych ludzi z polski.
I tak tez było zemną.
Wiesz o tym że pomimo wydania miliardów na informatyzacje, w Polsce mamy więcej urzędników niz 20 alt temu?
Próbowałeś kiedyś szukać sprawiedliwości z nieuczciwym kontrahentem w polskich sadach?
Ja próbuje
Szybciej doczekam sie kosmitów niz wyroku.
W poilsce nic nie działa dobrze,ani system zdrowia,ani edukacja,ani biurokracja
Kompletnie nic.
Inie,nie system jest winny tylko ludzie, którzy gdy dostają choć odrobinę władzy nad drugim człowiekiem np urzędnik zaczynają ta władze wykorzystywać aby z czystej złośliwości zepsuć komuś dzień.

Ja akurat mieszkam w południowo zachodniej Polsce, wiec myślę że akurat te ziemie wpadną pod protektorat Niemiec, w razie wielkiej wojny.

61

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:

maku litosci
żeby mieć siłe trzeba mieć pieniądze,
żeby mieć pieniądze trzeba mieć silna nowoczesna gospodarkę,
żeby mieć silna nowoczesna gospodarkę to co potrzebni specjaliści,ludzie wykształceni,zaradni i gospodarni.
I teraz zagadka:
Jak co państwo polskie pokazuje takim ludziom jak wyżej?
Otóż wielkiego faka.
Poprzez głupia legislacje,podatki, a przede wszystkim ciągle rosnąca biurokracje, wypycha tych ludzi z polski.
I tak tez było zemną.
Wiesz o tym że pomimo wydania miliardów na informatyzacje, w Polsce mamy więcej urzędników niz 20 alt temu?
Próbowałeś kiedyś szukać sprawiedliwości z nieuczciwym kontrahentem w polskich sadach?
Ja próbuje
Szybciej doczekam sie kosmitów niz wyroku.
W poilsce nic nie działa dobrze,ani system zdrowia,ani edukacja,ani biurokracja
Kompletnie nic.
Inie,nie system jest winny tylko ludzie, którzy gdy dostają choć odrobinę władzy nad drugim człowiekiem np urzędnik zaczynają ta władze wykorzystywać aby z czystej złośliwości zepsuć komuś dzień.

Ja akurat mieszkam w południowo zachodniej Polsce, wiec myślę że akurat te ziemie wpadną pod protektorat Niemiec, w razie wielkiej wojny.

Ha, ha i to pisze gość, który zdaje się ma obywatelstwo austriackie i siłą go tu w Polsce trzymają, i nie pozwalają wyjechać lol
Przyznaję, że nawet całkiem zabawny jesteś.

62

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Snake napisał/a:

Ha, ha i to pisze gość, który zdaje się ma obywatelstwo austriackie i siłą go tu w Polsce trzymają, i nie pozwalają wyjechać lol
Przyznaję, że nawet całkiem zabawny jesteś.

Polska gospodarka jest tak w złym stanie że juz nawet wymieniać euro za złotówkę się średnio opłaca.
A to był główny powód dlaczego tu zostałem.
Juz teraz ceny w austrii 1do 1 sa niższe niż w Polsce.
Nawet we Wiedniu.
że np o japonii nie wspomnę bo tam inflacja 0.3
Jak ci pisałem,jedyne co mnie tu trzyma to rodzina zony,która nie specjalnie chciała by przeprowadzki oraz syn, który tu ma kolegów i znajomych.

63

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

A ja proszę o powrót do postawionego przeze mnie tematu.

64

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
bagienni_k napisał/a:

Dużo rzeczy już widziałem, ale tak jawne kwestionowanie wysiłku wojenego, jak i faktycznie prowadzonych operacji, jakie miały miejsce podczas wojny obronnej Polski w 1939 roku, to już zakrawa na kpinę.

Grube lata programowania przyniosły swoje owoce. Udało nam się wmówić, że my to tacy popaprańcy, nieuki, co nic nie potrafimy zrobić.

65

Odp: Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?
Szeptuch napisał/a:
Snake napisał/a:

Ha, ha i to pisze gość, który zdaje się ma obywatelstwo austriackie i siłą go tu w Polsce trzymają, i nie pozwalają wyjechać lol
Przyznaję, że nawet całkiem zabawny jesteś.

Polska gospodarka jest tak w złym stanie że juz nawet wymieniać euro za złotówkę się średnio opłaca.
A to był główny powód dlaczego tu zostałem.
Juz teraz ceny w austrii 1do 1 sa niższe niż w Polsce.
Nawet we Wiedniu.
że np o japonii nie wspomnę bo tam inflacja 0.3
Jak ci pisałem,jedyne co mnie tu trzyma to rodzina zony,która nie specjalnie chciała by przeprowadzki oraz syn, który tu ma kolegów i znajomych.

Matko Przenajświętsza, prawdziwy męczennik!

Posty [ 1 do 65 z 165 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Brak/skrajny niedobór mężczyzn w Polsce?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024