Własna firma w Polsce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

1 Ostatnio edytowany przez Kamil2205 (2012-11-16 23:18:28)

Temat: Własna firma w Polsce

Cześć. Co myślicie o zakładaniu firmy w Polsce? Czy jest duża szansa na powodzenie? Wiadomo, słychać nieciekawe opinie na temat własnych biznesów w Polsce, że ciężko jest utrzymać firmę, że podatki itp... Co o tym myślicie? Moim zdaniem warto spróbować nawet jeśli miałbym stracić duże tysiące i oczywiście trzeba mieć najlepiej własne pieniądze odłożone.

Aha, jakie są zalety i wady prowadzenia własnej firmy Waszym zdaniem?

Moim zdaniem zaletą jest niezależność własna, oraz finansowa, nie muszę u nikogo pracować za grosze, można też więcej zarobić, niż jako pracownik zatrudniony u kogoś. Jeśli firma się rozwinie i będzie przynosiła zyski to mogę mieć więcej czasu dla siebie i rodziny, co jest dla mnie bardzo ważne. Czyli więcej pieniędzy, czas, niezależność.

Natomiast wadą jest odpowiedzialność, co złego to ja, właściciel ponosi odpowiedzialność, ryzyko bankructwa, bo chyba zawsze jest ta obawa? Zawsze sobie myślę, że własna firma to jak chodząca bomba, teraz przynosi zyski a nagle może wybuchnąć. To jest chyba najgorsze w posiadaniu własnej firmy. W zakładaniu firmy wadą jest też obawa niepowodzenia, strata dużych pieniędzy włożonych w firmę.

Zalety i wady są. Jednak myślę, że warto podjąć ryzyko dla zalet w posiadaniu własnej firmy:)
Osobiście nigdy bym nie chciał być takim szefem, jakich można przeważnie spotkać w Polsce zatrudniając się w firmach:) Chodzi mi o wyzysk i umowy śmieciowe. Chciałbym dobrze opłacić swoich pracowników za swoją dobrze wykonywaną pracę. Moim zdaniem tylko wtedy firma może dobrze działać na rynku:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Własna firma w Polsce

NO wiesz, chyba nie jest aż tak źle, bo w końcu trochę firm w Polsce funkcjonuje.

Własny biznes to zawsze ryzyko. Niemniej jednak wszystko zależy też od branży.

Jak masz pomysł to próbuj.

3

Odp: Własna firma w Polsce

Też sie zastanawiam nad otworzeniem własnej firmy tylko jeszcze nie bardzo mam konkretny pomysł na to w jaką branże uderzyć o teraz tego wszystkiego jest tyle, że niewiadomo co otworzyć żeby nie skazać sie na porażkę.

4

Odp: Własna firma w Polsce

Wszystko zależy od branży.
Jesli chcesz załozyć firmę po to, aby w ten formalny sposób pracowac dla kogoś, to troche to moim zdaniem mija się z celem, bo bedziesz uzależniona od tej osoby i tylko formalnie będisz się czuła niezależna, a de facto na każde zawołanie będziesz biec.

Sklep? tak... ale taki sklep gdzie na prawde produkty są poszukiwane. Jesli masz sklep z ciuchami i na prawde ciekawych dostawców, produkty są ładne, nie za drogie, ale lepsze niż w supermarketach to sklep taki ma szansę na powodzenie. Zerknij w centach handlowych, ale nie na sieciowe sklepy, a na takie gdzie właściciel pracuje i ewentualnie zatrudnia 1-2 osoby do pomocy w sprzedaży.
Również sklep spozywczy nie jest złym rozwiązaniem, ale jest w nim o wiele więcej pracy, czynny być musi od 6:00 no max od 7:00 codzienne dostawy, klienci po bułki kawałek sera mleko czy wędliny, to już lepiej sklep z pieczywem o ile nie ma podobnego w okolicy.

mam znajomą, która kupuje regularnie rękodzieło artystyczne, lubi dekorowac swoje mieszkanie, stawia jakieś kubeczki, lodówkę obwiesza magnesilami w kształcie zwierzątek czy śmiesznych innych kształtów, również unikatowe obrusy ręcznie haftowane, czy przesądy: obrazki z Żydem liczącym pieniądze, ikony, kubki, porcelana, szmaciane lalki - wbrew pozorom takie drobiazki nieźle się moga sprzedawać i przynosić dochód, ale to trzeba wejść w kontakt z kilkunastoma artystami którzy będa do Twojego sklepu wstawiać te swoje obrazy na zasadzie komisu.

Podobnie sklep z butami. Wiadomo, ludzie boso chodzić nie będa. Buty zawsze będą potrzebne, ale też ważna jest jakość towaru. Nie wszyscy kupują w sieciach Deichmann, CCC czy innych, czasem szukają czegoś lepiej zrobionego niż maszynowo.

A taka praca, aby pracowac kiedy chcesz ? to informatyka, robienie stron, spzedaż ubezpieczeń... na prawde nienormowany czas pracy.

Zrób licencję detektywa. Deregulacja jeszcze nie weszła w zycie, a praca jest na prawdę ciężka, stresująca i trzymająca w napięciu. Ale nie myśl, że będzie jak w filmie. Długie godziny obserwacji niewiernych zon, niewiernych mężów, czy nielojalnych pracowników. Do tego zawodu trzeba mieć predyspozycje, a zapotrzebowanie na detektywów jej duże. jak będzies miec licencje, to każda agencja detektywistyczna Ciebie przyjmie, bo wiadomo, łatwo się "spalić" i twarz będzie rozpoznawalna, a to już nie daje szans na zrobienie kolejnego zlecenia, bo wiadomo, detektyw odkrywa sprawy które w zasadzie ktoś chce ukryć.

5 Ostatnio edytowany przez Kamil2205 (2012-11-19 21:29:57)

Odp: Własna firma w Polsce

Myślałem o małej restauracji własnej, lub o klubie fitness, masażach, uroda, czyli zdrowie. Czy trzeba spełnić jakieś wymagania, żeby móc założyć własną firmę? Musi być jakieś odpowiednie wykształcenie??

6 Ostatnio edytowany przez Sundari (2012-11-20 10:55:32)

Odp: Własna firma w Polsce
Kamil2205 napisał/a:

Myślałem o małej restauracji własnej, lub o klubie fitness, masażach, uroda, czyli zdrowie. Czy trzeba spełnić jakieś wymagania, żeby móc założyć własną firmę? Musi być jakieś odpowiednie wykształcenie??

Nie musisz posiadać konkretnego wykształcenia o ile nie wymaga tego prawo. Są pewne dziedziny, które muszą być podparte papierem stwierdzającym odpowiednie wykształcenie (leczyć nie będziesz przecież, bez studiów tongue). Nie mniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że wykształcenie może nam pomóc w rozwinięciu własnego interesu.

Polecam odnaleźć fora dotyczące zakładania i rozwoju przedsiębiorstw i tam się udzielać - z doświadczenia wiem, że to co mamy prawnie przedstawione w ustawach jest o kilometry oddalone od stanu faktycznego. Użytkownicy też mogą Ci pomóc przeskoczyć pewne rzeczy:)

Co do kapitału warto założyć spółkę (sp. cywilna - w kodeksie cywilnym, reszta spółek - w kodeksie handlowym) - bo co dwa kapitały to nie jeden tongue

Co do Twoich pomysłów - nie wiem gdzie mieszkasz, ale polecam myśleć trochę bardziej kreatywnie. Tak wiadomo jeść ludzie będą zawsze, teraz mamy modę na zdrowie i ruch fizyczny, piękny wygląd itp., ale pomyśl o tym, że każdy kiełkujący przedsiębiorca tak myśli...:P

I zasada, którą zapamiętaj przy rozkręcaniu biznesu: ZAWSZE poniesiesz stratę. Od Twojej przedsiębiorczości i "nosa" zależeć będzie jak wysoka to będzie kwota:)
Pozdrawiam!

7 Ostatnio edytowany przez misiasisia (2012-11-20 17:45:54)

Odp: Własna firma w Polsce

Ja jestem właśnie w momencie chyba rezygnowania z posiadania własnej firmy smile

Postaram się być obiektywna w tym co napiszę, mimo żalu który mną teraz targa.

Odniosę się do tego co napisałeś smile
Więcej pieniędzy - pierwsze lata to straty, straty i jeszcze raz straty. Chyba, że naprawdę świetnie z czymś trafisz smile wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele kosztuje prowadzenie działalności i jak bardzo ludzie nie chcą wydawać pieniędzy - a ich pieniądze są niezbędne. Ty mówisz o restauracji czy fitness klubie - to trudne działalności, musisz mieć dużo kasy na zabezpieczenie się, bo od razu musisz mieć pracowników, w restauracji jedzenie ciągle musi być przygotowywane, towar kupowany na bieżąco.
Czas - niestety właściciel firmy nie ma czasu smile jeśli to jednoosobowa dzialalnośc to pracujesz cały czas, w trakcie urlopu nikt Cię nie zastąpi, więc wszystko stoi, nie masz szans na L4, świąteczne wolne ani nic w tym rodzaju. Każdy dzień lenistwa i choroby to dzień stracony zarobkowo.
Niezależność - owszem, ale ma to wady i zalety. Musisz robić wszystkie opłaty więc nie jesteś tak bardzo niezależny. Wszystko jest na Twojej głowie, wszystkiego musisz dopilnować, mieć w sobie ogromne pokłady skrupulatności i samodyscypliny. W pracy u kogoś martwisz się tylko o to, żeby tam być i robić co Ci każą smile
Poza tym działalność jest dość stresująca - nie wiadomo co będzie, jak pójdzie, czy zarobisz czy nie zarobisz. Ciężko jest się wybić smile gdzieś słyszałam, że klient uczy się firmy 5 lat a reklama trafia tylko do 5% procent osób smile

Reklama to klucz do sukcesu.

Dopiero prowadząc działalność zrozumiałam dlaczego ceny są takie wysokie, dlaczego ludzi zatrudnia się na śmieciowe umowy albo nie zatrudnia wcale i dlaczego 'grube ryby' mają wrzody, nadwagę i przedwcześnie umierają na zawał big_smile. Prowadzenie firmy to solidna lekcja życia, zarządzania pieniędzmi i czasem, obchodzenia się z ludźmi, cierpliwości.

Satysfakcja z pracy wykonanej samemu, z tego czego dokonaliśmy własnymi rękami jest nieoceniona i ogromna. Wszystko zawdzięczamy sobie. A jeśli się uda - jesteśmy bogaci materialnie i doświadczeniowo, szczęśliwi i zadowoleni big_smile chyba zawsze warto próbować, pod warunkiem, że nie ma się zbyt wiele do stracenia. smile

8 Ostatnio edytowany przez sam22 (2012-11-20 18:12:49)

Odp: Własna firma w Polsce

Najgorzej jest zacząć -- jak sam masz pomysł i pracujesz. Są dwa wyjścia -- jesteś wyjątkowy (np. Fakro, Nowy Styl) i rozwijasz się błyskawicznie od garażu do giganta. Inny sposób -- wykładasz masę pieniędzy i albo się uda, albo nie uda.

Zatrudniasz pierwszego pracownika -- wielki przełom. Potem drugiego, trzeciego... Potem jest pięć lub 10 osób... jest coraz trudniej, musisz zacząć się organizować. Firma rośnie, rośnie... Po kilkunastu latach masz 50 pracowników, dużo zamówień, ale wszystko zaczyna się walić -- nie wyrabiasz z terminami, nie dostarczasz super jakości, klienci zaczynają odchodzić. Możesz upaść...

Ale nie upadasz... zatrudniasz specjalistów, dyrektorów, kierowników, tworzysz strukutry. Po 20 latach zatrudniasz sto lub więcej osób. Duża sprzedaż, mała marża, musisz walczyć z dużymi koncernami i małymi dynamicznymi firmami. Ale masz od wszystkiego odpowiedzialne osoby, możesz wyjechać na 3 tygodnie i nikt nie zauważy nawet że Cię nie ma.

Zatem teraz masz dwa wyjścia -- etat, gdzie pracujesz 8 godzin, nie zarabiasz super-dużo, i po pracy oglądasz TV, albo drugie wyjście -- prowadzisz firmę, która zawsze musi się rozwijać... Ale w tym wszystkim najważniejsze jest aby dawać coś ludziom, coś czego potrzebują. To jest prawdziwy sens działalności gospodarczej. Np. Fakro daje ludziom okna, Nowy Styl krzesła, Cersanit płytki i kible. Oczywiście restauracja czy fitness jest fajny, ale trzeba mieć 400 tys zł, aby mieć sukces.

9

Odp: Własna firma w Polsce
sam22 napisał/a:

Zatem teraz masz dwa wyjścia -- etat, gdzie pracujesz 8 godzin, nie zarabiasz super-dużo, i po pracy oglądasz TV, albo drugie wyjście -- prowadzisz firmę, która zawsze musi się rozwijać... Ale w tym wszystkim najważniejsze jest aby dawać coś ludziom, coś czego potrzebują. To jest prawdziwy sens działalności gospodarczej. Np. Fakro daje ludziom okna, Nowy Styl krzesła, Cersanit płytki i kible.

i to jest złota myśl.
podoba mi się.

10

Odp: Własna firma w Polsce

Witam wszystkich.Często myśle o założeniu swojej firmy.Każdy chyba wie jak żyje się i jakie są realia w Polsce.Co myślicie o sklepie z odzieżą używaną?Dobry pomysł?

11

Odp: Własna firma w Polsce
dorota8483 napisał/a:

Witam wszystkich.Często myśle o założeniu swojej firmy.Każdy chyba wie jak żyje się i jakie są realia w Polsce.Co myślicie o sklepie z odzieżą używaną?Dobry pomysł?

No jeszcze nie widziałam w okolicy sklepu z odzieżą używaną, który by upadł. Trzeba tylko pamiętać, że ludzie widząc sklep "odzież używana" idą tam kupić ciuch góra za 10 zł, a są i takie, w których ceny nierzadko przewyższają ceny nowych ubrań i to już nie ma racji bytu. Chyba.

12

Odp: Własna firma w Polsce

Prowadzę taki sklep od kilku miesięcy. Praca, która wymaga ciągłych nakładów i pieniędzy (zwłaszcza na początku)i Twojego zaangażowania. Tu nic się samo nie zrobi i to nie jest praca z której możesz wyłączyć się na wieczór czy mieć wolny weekend.
Niestety, ale lumpeksy też padają i to mit, że każdy daje radę przetrwać. W każdej branży jest coraz trudniej się wybić, pokazać, że jest się lepszym od konkurencji, w tej również.
Ale....jeśli masz zapał, chęci,dużo siły, kasę, dostęp do atrakcyjnego towaru, lokal w dobrym miejscu,to może Ci się udać smile

13

Odp: Własna firma w Polsce
dorota8483 napisał/a:

Witam wszystkich.Często myśle o założeniu swojej firmy.Każdy chyba wie jak żyje się i jakie są realia w Polsce.Co myślicie o sklepie z odzieżą używaną?Dobry pomysł?

Nie wiem. To zależy od tego, czy jesteś dobrą właścicielką sklepu z odzieżą.
Na pewno musisz sprawdzić kilka rzeczy - jaka dzielnica miasta, jaka konkurencja (wbrew pozorom, jak jest dużo sklepów z odzieżą używaną w okolicy, to znaczy, że w tej branży są pieniądze, które ludzie chcą wydawać - ale uważaj! Dowiedz się, czy czasem te sklepy nie powstały z dofinansowań unijnych, więc wcale nie muszą być dobrze zarządzane przez ludzi z pomysłami i wiedzą i padną za niedługo) i jeszcze parę innych rzeczy;)
W każdym razie powodzenia! W tym, czy innym biznesie.
ps. Polecam czytać Kiyosakiego w tej dziedzinie;)

14 Ostatnio edytowany przez cslady (2016-10-20 11:42:23)

Odp: Własna firma w Polsce

Myślałam nad założeniem swojej firmy w Polsce, ale jednak bardziej skusiły mnie Czechy big_smile Lepiej tam prowadzić biznes, jest łatwiej smile Ale jak macie jakieś pytania, to zgłoście się do [spam]. Oni mi pomogli to ogarnąć smile

15 Ostatnio edytowany przez Chomikowa (2016-10-20 11:36:24)

Odp: Własna firma w Polsce

Wady - ZUS morderca pączkujacego biznesu

Odp: Własna firma w Polsce

Zobaczymy jakie propozycje dla prowadzących firmy będzie mieć obecny rząd. Ten pomysł wprowadzenia jednej opłaty ZUS i podatki w ramach jednej kwoty i przede wszystkich uzależnienia ZUS-u od wysokości dochodów, może nieco ułatwić wejście na rynek nowym firmom.

17 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-08-24 18:31:59)

Odp: Własna firma w Polsce

Po nowym roku moi znajomi planują otwarcie gospodarstwa agroturystycznego z domowym spa w okolicach Borów Tucholskich. Mają już zakupiony cały sprzęt jedyne nad czym się zastanawiają to czy  zdecydować się na własne prowadzenie księgowości czy podpisać umowę z biurem rachunkowym. Ja optuje za podpisaniem umowy z  [nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]. Pozostałe osoby uważają, że sami nie damy rady ze wszystkim.
Szukam opinii osób, które mają wykupiony taki pakiet księgowości. Jak wygląda to w praktyce? czy jest bardzo skomplikowanie samodzielne wystawianie faktur? Czy to prawda, że wystarczy zeskanować faktury a profesjonalna księgowa ją zaksięguje? Jak to jest z kosztami?

18

Odp: Własna firma w Polsce

Ja prowadzę salon kosmetyczny już od 3 lat i bardzo dobrze mi idzie na początku miałam wiele obaw już nie mówiąc o tym, że wszyscy mi to odradzali zakładanie firmy. Nie miałam pieniążków prawie nic na początku dostałam dofinansowanie a reszta tj. urządzenia wzięłam w i-leasingu online poprzez platformę finansowa. Obecnie już wyszłam na prostą także opłaca się zakładać firmę

19

Odp: Własna firma w Polsce

Nie wszystko zależy od branży. Ważna jest reklama. Jeśli ktoś dopiero otwiera własną firmę warto kampanie reklamową zlecić firmie z doświadczeniem. Ostatnio słyszałam ogromną popularnością cieszy się reklama w social mediach. Znam jedną firmę która się w tej reklamie specjalizuje socialpedia.pl ale nie tylko. Warto zlecić kompletną kampanię i wyróżnić się na tle konkurencji. Zawsze wygrywa ten kto jest bardziej widoczny w internecie.

20

Odp: Własna firma w Polsce
nnina napisał/a:

Ja prowadzę salon kosmetyczny już od 3 lat i bardzo dobrze mi idzie na początku miałam wiele obaw już nie mówiąc o tym, że wszyscy mi to odradzali zakładanie firmy. Nie miałam pieniążków prawie nic na początku dostałam dofinansowanie a reszta tj. urządzenia wzięłam w i-leasingu online poprzez platformę finansowa. Obecnie już wyszłam na prostą także opłaca się zakładać firmę

Pamiętam że mój narzeczony też korzystał z oferty i-leasing podobno maja najlepszą ofertę i można wszstko online załatwić

21

Odp: Własna firma w Polsce

Zdecydowanie i-leasing jest najlepszy dla firm można wiele zaoszczędzić m.in na podatkach itd. Mi znajomy pracownik z urzędu pracy polecił właśnie leasing online

22

Odp: Własna firma w Polsce

Zabawna sprawa, bo temat dla mnie dosyć aktualny. Rok temu zakupiłam sobie maszynę do waty cukrowej i pojechałam do Sopotu - efekt? Zarobiłam naprawdę sporo smile Wystarczyło założyć firmę - reszta poszła jak składka! To świetne rozwiązanie szczególnie dla młodych ludzi wink Polecam zerknąć na umieszczanie reklamy na naszym forum jest płatne - mają świetne produkty i już sam pobyt na tej stronie jest inspirujący!

23 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-11-27 23:49:36)

Odp: Własna firma w Polsce

Ja prowadzę własną restaurację i założenie jej było jedną z lepszych decyzji, jakie podjąłem. Wiem, że każda rada w tej branży jest dobra, więc mogę wam polecić stronę internetową nieregulaminowy link, bo mają bardzo dobrej jakości urządzenia przemysłowe dla branży. Cena też jest super, więc jakbyście tylko czegoś potrzebowali to zajrzyjcie na nią, bo na prawdę warto.

24 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-28 15:54:22)

Odp: Własna firma w Polsce

Na pewno trzeba postawić na dobrą reklamę. Porządny branding.
Warto do tego zatrudnić firmę, która zajmie się tym wszystkim profesjonalnie.
Porządna, przyciągająca oko strona internetowa, seo, social media- to wszystko jest bardzo ważne żeby dotrzeć do jak najwększej liczby klientów.
Ze swojej swtrony mogę polecić współpracę z firmą spam smile

25 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-09-18 21:57:03)

Odp: Własna firma w Polsce

Najgorsze sa poczatki przy zakladaniu własnej firmy. Ale pamietaj ze to jest praca 24/h przynajmniej na poczatku. Jak juz rozkrecisz biznes warto podjac wspołrace z kancelaria zajmujaca sie przepisami z zakresu prawa i podatków. Masz wtedy spokojna głowe ze w razie kontroli bedzie wszystko w porzadku. Ja wspólpracuje z kancelaria spam z Warszawy i dzieki temu mam wiecej czasu dla siebie i rodziny. Profesjonalna obsługa z zakresu doradztwa prawno podatkowego na najwyzszym poziomie. Odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. Polecam

26

Odp: Własna firma w Polsce

Ewentualnie usługi cateringu.  Które w ostatnim czasie ciesza się dużą popularnością. Ludzie obecnie rzadko już samodzielnie przygotowuja jedzenie na spotkania rodzinne. O wiele wygodniej jest skorzystać z usług zewnętrznej firmy, która przygotuje jedzenie.

Dzięki temu oszczędza się naprawdę dużo czasu:

https://okruchychleba.pl/jak-wybrac-odp … -skladany/

Kilka porad w tym temacie jest na stronie.

27

Odp: Własna firma w Polsce

w przypadku każdego biznesu, istnieją również wyzwania i ryzyka związane z prowadzeniem firmy w Polsce, takie jak konkurencja na rynku, biurokracja czy zmiany w przepisach podatkowych.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2023