Ciąża i adopcja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża i adopcja

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez Justa773 (2022-09-11 16:16:50)

Temat: Ciąża i adopcja

Witam wszystkich jestem tu nowa i nie mam pojęcia co dalej robić. Jestem z mężem juz 25 lat i niestety jak dotąd nie udało nam się doczekać  maleństwa. ....
Może jakieś rady macie dla mnie ,może nam ktoś pomoże. ...Myślimy o adopcji ze wskazaniem. Zwykła adopcja długo trwa....

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2022-09-11 17:10:34)

Odp: Ciąża i adopcja
Justa773 napisał/a:

Witam wszystkich jestem tu nowa i nie mam pojęcia co dalej robić. Jestem z mężem juz 25 lat i niestety jak dotąd nie udało nam się doczekać  maleństwa. ....
Może jakieś rady macie dla mnie ,może nam ktoś pomoże. ...Myślimy o adopcji ze wskazaniem. Zwykła adopcja długo trwa....

Jeżeli czekaliście tyle lat to czekanie kolejnych kilka nie zrobi różnicy.
A może wiele wam jeszcze pomóc. Szkolenia, badania pomogą wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

A co z leczeniem? A in vitro?

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3 Ostatnio edytowany przez Justa773 (2022-09-11 17:54:38)

Próbowaliśmy wszystkiego i nic ,jesteśmy już  po 40 i przyznam się ze juz się poddaliśmy, ale ktoś nam opowiedział o takiej adopcji tylko czy będzie nam to dane i znajdzie się taka osoba kto wie. ...a co do leczenia z badań wynika ze jest wszystko ok.

4

W dziale chyba psychologia jest wątek Feniks, napisz do niej smile

Ja tylko nie wiem czy w PL adopcja ze wskazaniem jest w 100% legalna. Przy okazji książki o surogacji czytałam, że właśnie u nas jest z tym jakiś problem prawny.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie rozmawiam z idiotami.

5

Hej;)
Jako świeża mama adopcyjna po 40 stce mogę Ci dać kilka wskazówek tak od razu.
Adopcja ze wskazaniem nie jest legalna. Chyba że dotyczyłaby dziecka kogoś z rodziny. W innym przypadku żaden osrodek adopcyjny  przynajmniej w Polsce na to nie pojdzie.  Zostaje wiec zrobić kurs na rodzinę adopcyjna i czekać. My zaczęliśmy w roku w którym skończyliśmy 40 lat. Po niecałych 2 latach od zakończenia szkolenia jesteśmy rodzicami przekochanej 2 latki:) Także jeśli czujecie właściwą motywację do bycia rodzicami adopcyjnymi to do dzieła. Są różne Ośrodki Adopcyjne, w niektórych szkolenie i propozycja dziecka następuje w ciągu kilku miesięcy. Tak ekspresowo podobno działa np Osrodek w Rybniku. Piszę podobno bo mam info tylko z grupy dyskusyjnej na fb ( Adopcja pytania i odpowiedzi). Wiele osób bardzo chwaliło ten Osrodek. Jeśli więc nie straszna Wam daleka podróż ( zakładając że nie jesteście z Rybnika) to może warto spróbować. Ja osobiście mogę podpowiedzieć Osrodek w Łodzi.
Jeśli masz do mnie więcej pytań to śmiało albo tu albo przez maila na forum. Pozdrawiam wink

Justa773 napisał/a:

Próbowaliśmy wszystkiego i nic ,jesteśmy już  po 40 i przyznam się ze juz się poddaliśmy, ale ktoś nam opowiedział o takiej adopcji tylko czy będzie nam to dane i znajdzie się taka osoba kto wie. ...a co do leczenia z badań wynika ze jest wszystko ok.

Justa, nie wiem czy jeszcze tu zajrzysz, ale natknęłam się na taki krótki filmik o przyczynach bezpłodności.
Może warto spróbować, niezależnie od tego czy zdecydujecie się z mężem na adopcję.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża i adopcja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021