zaburzenia emocjonalne - jak sobie z nimi poradzić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » zaburzenia emocjonalne - jak sobie z nimi poradzić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: zaburzenia emocjonalne - jak sobie z nimi poradzić?

Postanowiłam opisać tutaj swoją historię, bo już sama nie wiem co powinnam robić. A przez swoje dotychczasowe zachowanie tracę ludzi, na których mi najbardziej zalezy. Moim głównym problemem jest brak umiejętności panowania nad emocjami. Gdy tylko coś jest nie po mojej myśli to zaczynam cała się trząść i postępować irracjonalnie. A gdy ktoś mówi mi coś przykrego to wybucham płaczem. Nie potrafię sobie z tym poradzić szczególnie w relacjach z chłopakiem. Gdy coś mi nie pasuje to wybucham najpierw złością, a gdy to nie pomagą to płaczem, a ostatnio zaczęłam się okaleczać, żeby tylko ze mną został. Gdy on ma mnie już dość i chce wyjść to potrafię go zatrzymać siłą. A gdy uda mu się ucieć, to i tak go znajdę (Potrafię pojechać w nocy na drugi koniec miasta). Ja wiem, ze on jest bardzo cierpliwy, ale boję się, ze ta cierpliwość się u niego kiedyś skończy. A strach przed tym , że mnie zostawi potęguje moje zachowanie.

Podobno dorośli umieją panować nad swoimi emocjami, czy to oznacza, że ja jeszcze nie dojrzałam emocjonalnie (mam 24 lata)? I czy kiedyś to nastąpi? Nie chcę stracić najbliższych mi osób, bo oni mogę wreszcie stracić cierpliwość.

Jak można nauczyć się panować nad emocjami? Czy powinanm udać się do specjalisty?

Proszę o porady.

Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zaburzenia emocjonalne - jak sobie z nimi poradzić?

Yhm... jeżeli wygląda to tak ostro, jak opisujesz to udałabym się na Twoim miejscu do Psychologa.
Tam naprawdę pomagają. My tutaj możemy Cię pocieszyć i wesprzeć, ale to tam otrzymasz prawdziwą pomoc.
Trzymam kciuki. smile

3 Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-06-11 23:55:09)

Powinnaś znaleźć sposób na ujście tych emocji, moim sposobem jest sport, a dokładniej bieganie wink

4

Ja zazwyczaj też reaguje bardzo emocjonalnie. Ale wtedy gdy czuje sie bezradna i w niejasnej sytuacji, gdy ktos zachowuje sie inaczej niz wczesniej, a ja nie wiem o co mu chodzi. I mysle przezywam, choc tak naprawde boje sie spytac wprost. Wtedy dusze to w sobie placze do poduszki. Reaguje złoscia. A u psychologa niejednego byłam. No i kazdy stwierdził, ze lezy to u podstaw dorastania, w sensie takie lęki powstały przez sytuacje w jakiej dorastałam. Rodzina. Boje sie rowniez ze facet mnie moze zostawic. Ale np gdy ktos na mnie krzyknie,od razu koncze znajomosc. Cala sie trzese. To przez to ze mam ojca ktory cale zycie na mnie wrzeszczal i o wszystko co robie. I ze jestem głupia itd. Byl jedyna osobą, ktora mnie nie ceniła. I dlatego boje sie ze trafie na takie faceta i ze wyjde za niego za maz. Jest to wiec pewien lęk. Mysle ze takie emocjonalne podejscie to tez troche Twoja natura. No i na pewno cos zwiazane z domem. Romantycy zazwyczaj mają takie emocjonalne podejscie. Poczytaj "Wertera" tongue smilewink ten to dopiero emocjonalny koleś:P:P

Zacznij chodzic na joge. To Cię uspokoi i odzyskasz równowage i spokoj. Ja tak robie od 2 miesiecy i naprawde czuje sie lepiej smile:):):) Pozytywnie nastawiona do zycie;)

5

no jeżeli twój facet to wytrzymuje, to pierwsze co powinnas zrobic, to przeprosic go za takie zachowanie, bo przeciez nikt i nic mu nie każe to znosic ( fakt ze ucieka), i pogadaj z nim szczerze , podziekuj tez za cierpliwosc, moze ci sie to przydac, bo jako osoba ci bliska, bedzie mogl obiektywnie( bo to jednak obcy czlowiek nie mama, siostra, czy ojciec, brat) ocenic twoje zachowanie. Przezyjesz jesli powie ci cos przykrego, ale bedzie to sygnal co masz kontrolowac. Przemysl sobie jeszcze raz swoje zachowanie na spokojnie, nie od razu musisz isc do specjalisty, moze jest jeszcze szansa, zeby w naturalny sposob sprawy sie ułozyly, porozmawiaj tez z rodziną, od tego są, powinnaś od nich dostać wsparcie, jesli sie nie spisza, to tez sie nie zalamuj, nie kazdy rodzic ma w sobie poklady empatii, moze za to maja jakas przydatna madrosc zyciowa, ktora ostudzi twoje emocje. Pozdrawiam i powodzenia, napisz oczywiscie co u Ciebie.

6

jeszcze odnosnie tego co piszesz o doroslosci , o emocjach i dojrzewaniu...nie kazdy dorosly czlowiek jest dojrzaly, to nie tak działa wink Każdy z nas dojrzewa na swój własny sposób, dzięki wydarzeniom w naszym życiu i umiejętności ich przeżywania. Z czasem człowiekowi stygną emocje, dobrze jest sobie popatrzeć na dziadków, jeśli ktoś ich ma...spokój ludzi starszych, ich zwolnione tempo nie bierze sie z nikąd...;) ale jak wcześniej pisałam, twoim problemem nie jest brak dojrzałości, problem tkwi w czymś innym, ale nie jestem psychologiem nie poradze ci fachowo, czuje, że to leży w sferze uczuciowej, musisz nabrać pewnosci siebie i analizowac co sie dzieje z twoim organizmem i myslami w momentach napadu tych irracjonalnych zachowan, w tym wlasnie powinni ci pomoc rodzina i chlopak, bedziesz miala punkt widzenia swoj, biologiczny i z zewnatrz. Jeszcze raz pozdrawiam. smile

7

Uwazam, ze twoj glowny problem to po prostu twoj "facet", zapewne on stanowi przyczyne problemow emocjonalych, ktore spowodowal, a aktualnie je podsyca. Wniosek jest prosty i klarowny.. ;>

8

Niestety nawet dorosli nie potrafia panowac nad emocjami a gdy tak sie dzieje to konieczna jest wizyta u specjalisty i nie zwlekaj z tym lepiej bo w koncu kazdy bliski sie od Ciebie odwroci.jezeli nie umiesz nad soba panowac to nie wstyd ze czasem tak jest a lekarz jest po to by nam pomoc.a moze najpierw wyprobuj jakis lek uspokajajacy dostepny bez recepty-valerin mite,melisa,nawet zwykly nerwosol.

1)Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni! 2)Z idiota nie ma co dyskutowac,najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona zdobytym tam doswiadczeniem!

9

powinnaś iść do psychologa, sport i joga nie pomogą, to jest dobre, kiedy trzeba rozladować stres, a nie jak ktoś się samookalecza!!!!!!!!!Odczuwasz lęk przed tym że chłopak Cie zostawi,to jest poważny problem, jak juz padlo wcześniej przyczyny mogą tkwić we wczesniejszych doświadczeń z domu rodzinnego. A samookaleczenie to forma autoagresji, a autogresja to agresja która zostaje skierowana, czy zawrócona do siebie, to jest byc może jakaś niewyrażona złość, może czułaś sie odrzucona przez któregoś z rodziców,wyśmiewana, poniżana? strzelam w ciemno... To samo nie przejdzie i żaden sport tutaj nie pomoże, (choć oczywiście warto go uprawiać dla wielu innych korzyści)
pozdrawiam i życze dużo siły i wiary w siebie!

10

Katrinka88 napisał/a:

Uwazam, ze twoj glowny problem to po prostu twoj "facet", zapewne on stanowi przyczyne problemow emocjonalych, ktore spowodowal, a aktualnie je podsyca. Wniosek jest prosty i klarowny.. ;>

z całym szacunkiem, ale to bzdura...

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » zaburzenia emocjonalne - jak sobie z nimi poradzić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021