38 lat, Poznań - co mam robić aby kogoś poznać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » 38 lat, Poznań - co mam robić aby kogoś poznać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: 38 lat, Poznań - co mam robić aby kogoś poznać?

Witajcie,

jest to mój pierwszy post na forum, ale postanowiłam się przełamać.
Mam 38 lat i jestem samotna...
Młodość poświęciłam na studia, kariere, szkolenia itp. Miałam przelotne związki, ale nie mogłam znaleść mężczyzny do stworzenia długotrwałej relacji. Po prostu albo nie miałam czasu, albo facet okazywał się niedojrzały itd. Być może za bardzo wciągnęłam się w wir pracy i teraz mam za swoje.
Próbuje od 2,5 roku kogoś poznać, niestety pandemia dużo namieszała. Próbowałam poznać kogoś przez portale randkowe tinder, sympatia. Byłam na kilku spotkaniach, ale byłam bardzo rozczarowana. Do tego masa napaleńców i masa zdjęć przyrodzeń. Spotkania związane z poznaniem kogoś w pracy / delegacji / wakacjach - też marne efekty.
Nie żebym miała wymagania z kosmosu. Ale jak facet pyta się mnie na pierwszym spotkaniu ile zarabiam albo widzę, że ma kamień na zębach to po prostu mnie mrozi.

Napiszcie mi proszę co mam robić.
Mieszkam w Poznaniu, może polecicie mi jakieś miejsca gdzie warto się pojawić i dać się poznać mężczyźnie?
Chciałabym po prostu nadrobić straconą młodość. Przeżyć przygodę: może być młodszy, ale żeby mu ręcę i głos nie drżały ze strachu, może być starszy, ale niech to nie będzie oblech z nieleczonymi zębami.
Gdzie chodzić? jak pokazać, że jestem zainteresowana poznaniem?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez szeptem (2021-09-14 23:12:57)

Odp: 38 lat, Poznań - co mam robić aby kogoś poznać?

Szczerze Ci wyznam, że o ile nie jesteś wyjątkowo urodziwą i zgrabną kobietą w typie supermodelki, to w tym wieku będzie Ci ciężko kogoś sensownego poznać - a to dlatego, że najlepsi faceci są już pozajmowani lub nie chcą się wiązać. Już to przerabiałam i mówię z doświadczenia. Szkoda, że późno się ocknęłaś ale portale randkowe na pewno odpuść - szkoda czasu i nerwów. Najlepiej poznawać ludzi na żywo. Ale gdzie - już Ci nie powiem, bo nie wiem. Teoretycznie - wszędzie. smile

PS - jeśli szukasz kogoś jedynie na przygodę, będzie łatwiej. Ale i tu trzeba być ostrożną bo pełno żonatych chętnych wink

3

A czytałaś wątek:

https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=126404

Co o tym wszystkim sądzisz?

Młodzi ludzie są z kimś w związku, bo ten ktoś ma zalety.
A w dorosłości nie chcemy być z kimś, kto ma wady, których nie akceptujemy. Ale każdy ma wady.

W liceum jak było kilka klas po kilkadziesiąt osób, to wokół widzieliśmy kilkaset (!) osób... każðego dnia, na wycieczkach,dyskotekach, w klasie. Stworzyło się z tego kilka par.
Więc nie sądzę, aby z kilku spotkań z internetu można było znaleźć kogoś fajnego. Musi być kilkadziesiąt spotkań.

Mężczyźni też szukają fajnych kobiet. I też w internecie. Ale trzeba dać sobie szansę.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

4

Ja bym sie zapisala na jakies sporty.. plywanie nurkowanie rowery silownia albo na jakies platne portale randkowe

5

W tym wieku znaleźć faceta to jest ciężko, po prostu dlatego, że ludzie w znakomitej wiekszości są już w wieloletnich związkach. Wolni faceci są raczej koło 30tki.. Nie mam pojęcia gdzie można spotkać jakiegoś sensownego koło 40tki. Musisz dużo ludzi poznawać.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

6

Idź na jakieś sporty, albo kursy. W jednym miejscu spotkasz dużo ludzi, ale uwaga: facetów spotkasz duzi fajnych ale już żonatych ( dla równowagi spotkasz też beznadziejnych ale też zonatych). Wolni będą w wieku 20-25, może koło 30ki. Ale nie poddawaj się, kiedyś w końcu musisz trafić.
Powiem Ci, że wolni mężczyźni mogą mieć ten sam problem. Kobiety 35letnie, 40 letnie itd są w większości od dawna mezatkami, albo maja nieformalne związki, wiec panom też jest ciężko i zastanawiają się, gdzie są jakieś wolne 40 latki.

7

Ja zaproponuje szybkie randki speed dates. Mieszkasz w dużym mieście więc tu nie masz problemu. Jednak nie licz, że za pierwszym razem kogoś poznasz, chociaż może? Ja byłam na tym kilka razy, z jednego wyszedł 2 letni związek, z innego fajna znajomość, ale nie na związek. Na jednym było beznadziejnie i nic nie wyszło, bo połowa facetów to było desperaci, a druga połowa mnie nie chciała

8

AgaBec napisał/a:

Ja bym sie zapisala na jakies sporty.. plywanie nurkowanie rowery silownia albo na jakies platne portale randkowe

Szprycha Team Poznań, znajdziesz autorko na fb

9 Ostatnio edytowany przez apropo_defacto (2021-09-15 18:20:39)

szeptem napisał/a:

Szczerze Ci wyznam, że o ile nie jesteś wyjątkowo urodziwą i zgrabną kobietą w typie supermodelki, to w tym wieku będzie Ci ciężko kogoś sensownego poznać - a to dlatego, że najlepsi faceci są już pozajmowani lub nie chcą się wiązać. Już to przerabiałam i mówię z doświadczenia. Szkoda, że późno się ocknęłaś ale portale randkowe na pewno odpuść - szkoda czasu i nerwów. Najlepiej poznawać ludzi na żywo. Ale gdzie - już Ci nie powiem, bo nie wiem. Teoretycznie - wszędzie. smile

PS - jeśli szukasz kogoś jedynie na przygodę, będzie łatwiej. Ale i tu trzeba być ostrożną bo pełno żonatych chętnych wink

Oho. Uważaj bo to niepopularny pogląd tutaj.
Co nie zmienia faktu że masz 100% racji.

10

AgaBec napisał/a:

Płatne portale, tzn.?

Pływanie, nurkowanie, rowery, siłownia - to głównie mężczyzni 18-25, trochę za młodzi....

11

szeptem napisał/a:

Powiedziałabym, że czuje się pewnie pod względem urody na tyle, aby się nie wstydzić. Brzuszka też nie mam.

12

masz za sobą 20 lat dorosłego życia. Jacy byli męzczyżni których poznawałaś przez ten czas? Jak ich widzisz? Nikt sie Toba nie interesował kto by sie Tobie podobał?

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

13

Ela210 napisał/a:

masz za sobą 20 lat dorosłego życia. Jacy byli męzczyżni których poznawałaś przez ten czas? Jak ich widzisz? Nikt sie Toba nie interesował kto by sie Tobie podobał?

Mój najdłuższy związek trwał 2 lata, było nawet bardzo fajnie, ale w pewnym momencie zaczęło się psuć i jak zaczął nade mną dominować i mi wydawać za dużo poleceń co do tego co mam robić to odpuściłam.

14

agatapoznan napisał/a:
AgaBec napisał/a:

Płatne portale, tzn.?

Pływanie, nurkowanie, rowery, siłownia - to głównie mężczyzni 18-25, trochę za młodzi....

Jest pełen przekrój wieku od małolatów po emerytów. Jak ostatnio organizowałam taki trening dla nowych, żeby się ludzie poznali, to były chłopaki w wieku mojej córki i osoby pod 60-ke. W ten weekend był wyjazd na single w Karkonoszach, w zeszły - Berlin. Poznańska grupa też coś ciągle organizuje, był tam kolega i stąd kojarzę.

15

Może spadną na mnie gromy, ale uwazam, że zajęcia na których spotyka się jakaś grupa pasjonatów czegoś tam jako sposób na szukanie partnera na życie są bez sensu.
jako środek do realizacji pasji, walki z samotnością czy rozwijanie pasji tak- ale oczekiwanie że w grupie kilkudziesięciu osób gdzie część to pewnie jeszcze kobiety jest zbyt optymistyczne. Tym bardziej że z tych co zostaną ktoś moze mieć nie takie zęby albo zatrząść się mu mogą ręce przy autorce.
a więc szukanie przyjaciół- tak- liczenie na partnera- niekoniecznie.

moze lepiej zainwestować czas w jakieś kursy podnoszące umiejętności społeczne, poprawę relacji z ludżmi.
A potem rozglądać się za pracą, gdzie spotyka się wiele osób?
lub przerabiać portale randkowe z załozeniem, że spotkań ma być 100 a nie 10.

16

Ela210 napisał/a:

A potem rozglądać się za pracą, gdzie spotyka się wiele osób?
lub przerabiać portale randkowe z załozeniem, że spotkań ma być 100 a nie 10.

Pracy nie zmienię za dużo w to czasu poświęciłam, a teraz zaczynam "odcinać kupony finansowe" z tego

Mam wrażenie, że na portalach jest ogromny problem, jak tylko próbowałam to b. dużo czasu zabierało wybranie 1-3 na konwersację a ciągle był zalew wiadomości od innych nowych chętnych...

17

Z mojej grupy po tym sezonie kojarzę 2 nowe pary, z tego jedna się szybko rozleciała ( 40 i 47 l), druga trwa (ok. 25-26). Na pewno trzeba to lubić, a nie tak na siłę, by kogoś spotkać smile

18

Ja z grup tanecznych znam kilka par, które się tam poznały w ostatnich 2 latach. Wszystko ludzie w wieku dwadzieścia kilka, trzydzieścikilka lat. Wspólne projekty, imprezy, spotkania kilka razy w tygodniu, wyjazdy dały możliwość poznania się przy okazji robienia czegoś fajnego dla siebie. Czeterdziestolatkom czy starszym na pewno trudniej się tam poznać, bo mało ich jest, ci co przychodzą to prawie zawsze są sparowani, przychodzą razem.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

19

Więc może warto sobie opracować metodę  selekcji?  Nie wchodzić w długie konwersacje dowiedzieć  się podstawowych rzeczy o sobie i się spotkać na kawę  w biegu. 
Tu nie chodzi tylko o to że zobaczysz na żywo kandydata ale też zobaczysz jakie Ty na nim robisz wrażenie. 
Pisaliśmy o tym w wielu wątkach ostatnio.
Jak się ktoś nie chce szybko spotkać to znaczy że nie szuka teraz związku.
Jak nie bedzie chciał kontynuować relacji  to też się dowiesz od razu.

20 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-09-16 16:18:20)

Ela210 napisał/a:

Więc może warto sobie opracować metodę  selekcji? Nie wchodzić w długie konwersacje dowiedzieć  się podstawowych rzeczy o sobie i się spotkać [...]  w biegu.

Otóż to. Aby małym kosztem poznać wiele osób. Jak na szybkich randkach, tylko to są spotkania indywidualne, bez "tłumnego spędu".

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

21

Może masz złe podejście do portali?
Ja tam znalazłam męża, koleżanki swoich TŻ.
Grunt to jie ograniczać się do tych 2-3 osób no nie wiadomo kto z tego grona zaraz się wykruszy. Na sympatii w wersji płatnej mozna było określić oczekiwania co do drugiej strony, opis też jest ważny. Chyba głównie opis był moim głównym kryterium. Ci którzy coś o sobie napisali i to coś pokrywało się z moim światopoglądem mieli zielone światło do konwersacji. Ci którym zależało na znajomości odzywali się systematycznie - takie 2 tygodnie pisania wystarczyły żeby mogło dojść do spotkania. Fakt, dużo osób pisało raz, drugi i milkli ale znaczyło to że nie ma sensu poświęcać na nich czasu - taka naturalna selekcja. Faktycznych spotkań miałam 4 albo 5 i w sumie to raczej wszyscy mieli dobre rokowania.
Moje koleżanki w przedziale wiekowym 38+, 40+ również znalazły kogoś sensownego do związku.  Grunt to się nie poddawać.

22 Ostatnio edytowany przez kamiloo86 (2021-09-18 12:42:33)

zapisz się na cross-fit, sztuki walki (wschodnie jak karate, judo, hapkido), brydża, to są miejsca gdzie jest dużo obozów i szans konwersacji, bardzo dużo tam facetów na poziomie, którym też życie przeleciało na karierze i sporcie, znam dużo małżeństw po 30 tak poznanych, wszyscy to są bardzo wartościowi ludzie z pasją plus silne chłopy smile na sporcie a na brydżu często mega inteligentni

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » 38 lat, Poznań - co mam robić aby kogoś poznać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021