Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Koleguję się z Basią (imię zmienione) od jakichś 4 lat. Mamy po 23 lata. Na początku to była taka licealna znajomość, wtedy jeszcze nie byłyśmy tak ze sobą zżyte. Stałyśmy się bliższe sobie jak poszłyśmy na studia, potem nasza znajomość się zacieśniała i trwa do dziś. Wszystko było okej, mimo tego, że mamy różne charaktery- ona jest dominującą osobą, ja raczej jestem ta spokojna, choć wychodzę na imprezy, spotykam się ze znajomymi, itd. Od pewnego czasu jednak zaczęłam zauważać dziwne zachowanie z jej strony i nie wiem czy to wychodzi z zawiści czy nie. Mianowicie jeżdzę sobie gdzieś z innymi znajomymi, to ta wypytuje się mnie gdzie, z kim, po co i potem dogryza mi, że jestem wygodna i lubię się wozić. Albo: jestem blondynką i dobrze się czuję w tym kolorze włosów, zauważam także zainteresowanie płcią przeciwną wobec mnie. I ta koleżanka cały czas dogryza, że rozjaśniacz niszczy włosy, że ona w życiu by się nie przefarbowała już na blond,itd. Powtarza to cały czas praktycznie, doczepia się nawet do tego, że powinnam ściąć włosy, bo cały czas mam krótkie i powinnam coś w sobie zmienić, ona ma krótkie włosy. Chodzę także na zabieg keratynowy i oczywiście też wtedy, jakie te zabiegi są niedobre, itd.
Była też taka sytuacja, że byłyśmy na domówce, ona była ze swoim chłopakiem, ja zaczęłam flirtować z jego kolegami, a ona cały czas kontrolowała sytuację, nie dopuszczała do tego, żeby ktoś mnie gdzieś dotknął, itd. Moje pytanie jest takie- myślicie, że to zwykła opinia i zwracanie uwagi na pewne kwestie czy zwykła zawiść?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Może to wcale nie jest dogryzanie, a po prostu znajomość na tyle już zażyła, że można sobie pozwolić na większą swobodę w komunikacji?

Totalnie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś z moich znajomych albo ja sama rzucam tekstem „ty to się lubisz wozić”, ale w sposób żartobliwy, żeby się po prostu pośmiać. Ludzie w swobodnych relacjach lubią sobie czasem psotnie dogryźć jako punkt wyjściowy do dalszych żartów, ba, budują na tym udany flirt. Oczywiście wszystko zależy od użytego tonu. Jeżeli był on protekcjonalny bądź jakkolwiek inaczej poniżający, no to wybitnie nie jest to ta sytuacja. Również „wypytywanie” mogło być zwykłą ludzką ciekawością, zresztą całkiem miłą, bo jednak ktoś poświęca tutaj czas i uwagę.

Uwagi o rozjaśniaczu, zabiegach keratynowych i blokowanie zainteresowanych kolegów może wynikać z roli, którą nadała sobie w relacji. Sama stwierdziłaś, że jest tym dominującym typem – możliwe, że za bardzo poczuła się w roli Twojej mentorki życiowej i opiekunki. Jeżeli Ci to nie odpowiada, to stanowczym acz grzecznym tonem po prostu powiedz, że znasz jej zdanie na ten temat, rozumiesz jej punkt widzenia, ale nie zamierzasz zmienić swojego, więc nie ma sensu więcej o tym dyskutować.

Oczywiście są tacy ludzie, którzy będą podminowywać innych by urosnąć we własnych oczach. Może to jest ten przypadek, może nie. Być może jednak Twój odbiór demonizuje trochę jej zachowania?

3

Podpisuje się pod postem i pytaniami zadanymi przez chouchou

Dla mnie przyjaźń to taka relacja gdzie możemy być całkowicie sobą, bez obawy o ocenę, gdzie jest pełne zrozumienie dla charakteru i sposobu bycia drugiej strony, gdzie jest miejsce na krytykę choćby miało boleć. Przecież przyjaciele ufają swoim zamiarom, znają się dobrze i powinni wiedzieć, że są dla siebie a nie przeciw sobie, prawda? Jeżeli takie obawy są, to co to za przyjaźń. Także ta kwestia "zażyłości" poruszona w poście wyżej jest myślę istotna.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

4

Moim zdaniem koleżanka jest zazdrosna o Twój wygląd i o Twoje powodzenie. Po za tym jak napisałaś jest osobowością dominująca i lubiąca skupiać uwagę  innych na sobie, niestety w Twoim przypadku to nie działa, bo Ty nie skupiasz się tylko na przyjaźni z nią, dlatego to ją tak denerwuje i stąd krytyka twojego zachowania wobec innych znajomych. Głupia zazdrość osoby z przerośniętym ego.

5 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-05-13 18:18:02)

Zazdrosna o twój wygląd, nieświadoma swojej zazdrości i tak dziwnie się zachowuje.

Jak dasz rady to ignoruj jej docinki na zasadzie   "Boże wybacz jej bo nie wie co czyni". Nie próbuj jej reformować.

Druga opcja, to oddalenie się. Rozmowa z koleżanką na temat jej zachowania spowoduje oddalenie. Szkoda czasu i nerwów na reformowanie jej -- wtedy lepiej oddal się bez tłumaczenia.

Wnioski?

-- albo ignoruj
-- albo koniec z Wami

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

6 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-05-13 20:07:13)

skoro to bliska znajoma, to dlaczego jej nie powiesz co Ci przeszkadza w jej zachowaniu, zamiast snuć domysły
swoją drogą uwagi typu p[orady kosmetyczne to sobie kobiety między soba wymieniają na co dzień i chyba nikogo nie uraża, jedna lubi to, druga tamto.
naucxz się bronić swoich racji bo to Twoje włosy, itd.
ale jak nie chcesz by ingerowała w Twoje życie towarzyskie to jej powiedz o tym po prostu. Moze ktoś ze znajomych jej chłopaka to był jakiś nieprzyjemny typ i ona o tym wiedziała?  Moz etrzeba było powiedzić: lubię go, coś do niego masz?
niby bliska znajoma, ale nie może sie dopytać jak wypadł wyjazd? Tu się moze jednak niepotrzebnie doszukujesz złośliwości.

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

7 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-05-13 20:28:48)

...

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Co sądzicie o zachowaniu mojej koleżanki?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021