Oddanie brata do DPS - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Oddanie brata do DPS

Witam wszystkich forumowiczów

Moja historia jest krótka. Ostatnie 16 lat opiekowałam się niepełnosprawnym intelektualnie bratem. W tym czasie przekonałam się na jakie wsparcie może liczyć osoba która zajmuje się niepełnosprawnym członkiem rodziny - odpowiedź : na żadne, ponieważ za dużo zarabia i jest zaradna życiowo. Nie będę Was zanudzała całą historią pobytów w szpitalach i szczegółami na temat naszego codziennego życia. Z wszystkim musiałam radzić sobie sama gdyż rodzice nie żyją a drugi - zdrowy brat dosłownie się na nas "wypiął". Ponieważ stan zdrowia mojego brata pogarsza się z roku na rok ( od ubiegłego roku ma coraz większe problemy z swobodnym poruszaniem się ),zmuszona byłam do podjęcia najsmutniejszej decyzji w moim życiu. Jestem już po rozprawie sądowej (  sąd musiał wyrazić zgodę na pobyt mojego brata w DPS pomimo, że jestem jego prawnym opiekunem ), jestem po wizycie pracownika socjalnego który uświadomił mnie, że mam obowiązek alimentacyjny względem brata ( ciekawe gdzie było Państwo przez ostatnie 16 lat...... ) i czekamy na decyzję oraz wolne miejsce. Mam straszne wyrzuty sumienia. Boje się , że brat nie poradzi sobie w DPS. Nie wiem do jakiej placówki trafi ( jesteśmy z Górnego Śląska ). Z jednej strony wiem, że to słuszna decyzja lecz moje wyrzuty sumienia są coraz większe. Rozmawiam z bratem na temat jego pobytu w DPS ale nie wiem czy on to rozumie. Może ktoś z forumowiczów był w podobnej sytuacji ?? Oglądałam strony kilku placówek dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie osób ale wiadomo - na zdjęciach wszystko wygląda super. Nie chcę aby mój brat był nieszczęśliwy i pozostawiony sam sobie. Wiem, że bardzo to oboje przeżyjemy ale nie mam innego wyjścia...i to nie daje mi spokoju...

I still haven't found what I'm looking for...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Oddanie brata do DPS
Poziomka79 napisał/a:

Witam wszystkich forumowiczów

Moja historia jest krótka. Ostatnie 16 lat opiekowałam się niepełnosprawnym intelektualnie bratem. W tym czasie przekonałam się na jakie wsparcie może liczyć osoba która zajmuje się niepełnosprawnym członkiem rodziny - odpowiedź : na żadne, ponieważ za dużo zarabia i jest zaradna życiowo. Nie będę Was zanudzała całą historią pobytów w szpitalach i szczegółami na temat naszego codziennego życia. Z wszystkim musiałam radzić sobie sama gdyż rodzice nie żyją a drugi - zdrowy brat dosłownie się na nas "wypiął". Ponieważ stan zdrowia mojego brata pogarsza się z roku na rok ( od ubiegłego roku ma coraz większe problemy z swobodnym poruszaniem się ),zmuszona byłam do podjęcia najsmutniejszej decyzji w moim życiu. Jestem już po rozprawie sądowej (  sąd musiał wyrazić zgodę na pobyt mojego brata w DPS pomimo, że jestem jego prawnym opiekunem ), jestem po wizycie pracownika socjalnego który uświadomił mnie, że mam obowiązek alimentacyjny względem brata ( ciekawe gdzie było Państwo przez ostatnie 16 lat...... ) i czekamy na decyzję oraz wolne miejsce. Mam straszne wyrzuty sumienia. Boje się , że brat nie poradzi sobie w DPS. Nie wiem do jakiej placówki trafi ( jesteśmy z Górnego Śląska ). Z jednej strony wiem, że to słuszna decyzja lecz moje wyrzuty sumienia są coraz większe. Rozmawiam z bratem na temat jego pobytu w DPS ale nie wiem czy on to rozumie. Może ktoś z forumowiczów był w podobnej sytuacji ?? Oglądałam strony kilku placówek dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie osób ale wiadomo - na zdjęciach wszystko wygląda super. Nie chcę aby mój brat był nieszczęśliwy i pozostawiony sam sobie. Wiem, że bardzo to oboje przeżyjemy ale nie mam innego wyjścia...i to nie daje mi spokoju...

Nie miej wyrzutów. Przecież oddajesz brata do profesjonalnej opieki.
Osoby niesprawne w podobnej sytuacji żyją tam latami, nawiązują przyjaźnie nawet. Powinnaś jedynie kontrolować czy wszystko jest w porządku.
Wprawdzie obecnie nie ma możliwości odwiedzin i będzie to utrudnione.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

Hej
Jako była wolontariuszka DPS mogę Cię uspokoić, iż brat będzie pod opieką osób pracujących tam z powołania. Podopieczni DPS-ów mają możliwość nawiązywania przyjaźni, nawet sympatie się zdarzają smile Sama się przekonasz, jak już będzie możliwość odwiedzin brata, że mimo tęsknoty, potrafi się cieszyć z przebywania z innymi smile
Powodzenia!

"Opróżnij swą filiżankę, by można ją było napełnić. Stań się pustym, aby osiągnąć pełnię". Bruce Lee

4

Bardzo Wam dziękuje za wsparcie smile trochę się uspokoiłam aczkolwiek będzie to dla nas mega niefajne przeżycie. Na pewno będę brata odwiedzała ( jak tylko będzie taka możliwość ) i sprawdzała czy wszystko jest w porządku. Potrzeba będzie czasu, aby to wszystko poukładać. Pozdrawiam Was cieplutko.

I still haven't found what I'm looking for...

5

Witam, pracowałam w DPSie a obecnie z osobami niepełnosprawnymi.
Absolutnie nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia. Wiadomo, że jest Ci ciężko, to jak najbardziej zrozumiałe bo to Twój brat. Ale uwierz, krzywda mu się nie będzie działa. Będzie zaopiekowany, nakarmiony, bezpieczny. Ty też masz prawo do swojego życia. Przecież możesz zabierac brata na urlop do siebie, odwiedzać go. Nie linczuj się. Powodzenia ❤️

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...

6

Popieram zdanie poprzedniczek, nie powinnas sie czuc zle z tego powodu, jak sytuacja pandemiczna sie poprawi, to bedziesz mogla odwiedzac brata czesto, a on tam bedzie mial opieke i moze nawet nawiaze nowe znajomosci. Ty tez mozesz zajac sie swoim zyciem, juz tyle lat poswiecilas na opiece dla brata. Mysle, ze dla Was obojgu to pozytywna zmiana (chociazby dlatego, ze mowisz, ze jego stan sie pogarsza, a tam bedzie mial dobra opieke). Co do obowiazku alimentacyjnego, to moze warto sie dowiedziec, czy drugi brat rowniez nie moze brac w nim udzialu.
Trzymaj sie!

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021