Mój dom; jakie kolory ścian? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Mój dom; jakie kolory ścian?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Mój dom; jakie kolory ścian?

Jestem na etapie wykańczania mojego wymarzonego domku.I właśnie teraz przyszedł czas na pomalowanie ścian w całym domu. Ciągle wymyślam kolory do poszczególnych pomieszczeń , jaki kolor w kuchni, jaki w sypialni  no i nie mam pomysłu na kolor w salonie? Wiem że chciała bym kupić czerwoną kanapę. Może jakieś podpowiedzi by mi pomogły?

Bo w życiu chodzi o to, a żeby nadać mu sens...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mój dom; jakie kolory ścian?

Czerwona kanapa to jest tak mocny kolor, że dowalenie czegoś ostrego na ściany może już tylko przytłoczyć - tak mi się przynajmniej wydaje wink Chyba, że chciałabyś mieć pokój w czerwieni i dobierasz meble pod kolor ścian.

Ładnie mogłoby wyglądać połączenie kawy z mlekiem z czekoladą, bo to też ciepłe barwy smile

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

3

To zależy jakiej wielkosci masz salon. Jesli jest mały to poleciłabym pomalowanie ścin na jasno ponieważ to optycznie powiększy metraż.

Jeśli jest spory to można trochę " zaszaleć" i pomalowac jedną ścianę w kolorze kanapy jako element/motyw łączący.

Jak coś dodatki mogą być w kolorze kanapy np dywanik, firanki, zasłonki etc etc.

Mi również podobają się kolory o których wspomniała Yvette . U siebie w kuchni mam  cafe late smile (bo tak chyba nazywała się ta farba hmm )

4

Cafe late mam w sypialni big_smile piękny kolor

5

Do sypialni proponuje kolor "brudnego różu". Moja koleżanka ma taki kolor połączony z łóżkiem i toaletką do kompletu wykonanego z metalowych, czarnych drutów. Podobne jak na reklamie decorala. Nie jest taki mdły jak zwyczajny róż a czerń metalowych wykończeń "uspokaja: kolor. Nie wiem co Ci poradzić w związku z czerwoną kanapą, bo nigdy mi nie przyszła na myśl w urządzaniu mieszkania, ale może jakieś odcienie szarości. Osobiście, gdybym miała zdobyć się na kupno czerwonej kanapy, ściany pomalowałabym na biało albo szaro (oczywiście jasnym szarym) i do tego czarne dodatki, typu: czarno- białe obrazy na ścianach, czarne ramki do zdjęć, wazon czy inne dodatki smile

Jeśli chodzi o kuchnie, to podsunę Ci ściągawkę (od razu mówię- nie mój pomysł niestety:)) Mój szanowny przyszły teść ma kuchnię w kolorze białym, ALE kafelki między meblami są czarne i takie drobniutkie, nie tradycyjnych wymiarów. Meble są białe, blat drewniany i jeszcze bufet, wyłożony takimi samymi kafelkami, tylko w kolorze czerwonym. Fajnie to wygląda i mimo bieli na ścianie jest o dziwo praktycznie. Fajne są też oliwkowe ściany w połączeniu z jasnymi meblami. To jest mój typ i w jakiejś tam dalekiej przyszłości chętnie bym się pisała na coś takiego smile

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

6

Pokój taki salonowy mam w odcieniu sliwki (półtora ściany) a reszta w takiej brudnej bieli, jak ecru:) pięknie to wygląda smile do tego meble w kolorze jabłoni (czyli taki jasne), no i wielki narożnki też jasny smile na tej ciemnej ścianie smile

Kuchnia :
Jedna ściana w takiej barwie mcnego amarantu, pozostałe takie też lekko brudnej bieli smile meble takie o mieszanych frontach w kolorze jasnej kawy z mlekiem i brązu, no i w końcu taka sofka mocno zielona smile i dodatki też zielone smile ale takie intensywne smile do tego dużo chromoniklu smile

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

7

Ja kocham kolory pastelowe i taki też mamy cały dom, delikatne kolory łososiowe, lekkie minimalne brązy, trochę różu i ekstrawagancka czerwień w sypiali. W nocy jest efekt prawie czarny, ale jak jest lampa nocna to fajnie to wygląda.

8

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi smile

9 Ostatnio edytowany przez Olinka (2012-06-22 21:40:08)

Do czerwonych mebli dobrze będzie wyglądał grafitowy kolor, albo fiołkowy [to taka odważniejsza wersja], a do tego bym Ci polecała naklejkę welurową, teraz są bardzo modne, np. niedozwolony link taka obok kanapy urozmaiciłaby trochę salon, no i pomieszczenie od razu będzie wyglądać oryginalniej.

Post został edytowany ze względu na naruszenie Regulaminu Forum. Jednocześnie przypominam, że na forum nie umieszczamy treści o charakterze reklamowym, nie wklejamy linków do komercyjnych stron internetowych i innych forów. Dziękuję za dostosowanie się i pozdrawiam, Moderatorka Olinka

10

Fajne są te naklejki  ; też sie nad nimi zastanawiałam. smile

11

Ja swój wymarzony salon widzę tak: czerwone meble wypoczynkowe, białe ściany i jedna (ta w centrum) czerwona. smile do tego kominek i jest pięknie:)

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

12 Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-06-11 19:54:25)

Jeśli nie wiesz na jaki kolor ścian się zdecydować i boisz się, że podejmiesz złą decyzję, to radzę Ci skorzystać z porady specjalistów -jakiejś dobrej firmy projektowej. Oni wybiorą Ci odpowiedni kolor i przedstawią prezentacje multimedialne. Dzięki temu będziesz wiedziała czego możesz się spodziewać. spam

Wszystko zależy, w jakiej stylistyce utrzymany jest dom - czy raczej klasycznej, czy bardziej nowoczesnej. Czy już zakupione bądź wybrane są meble? Wybór koloru warto rozważać jako element większej kompozycji, a nie jako niezależne rozwiązanie. W nowoczesnych wnętrzach świetnie wyglądają połączenia szarości z żywymi barwami - takimi, jak amaranty, żółcienie czy turkusy. W klasycznych z kolei lepiej będą prezentowały się beże, brązy, zgaszone zielenie, "kolory ziemi". Przed ostatecznym wyborem koloru warto przejżej materiały inspiracyjne, e-booki, portale, gazety i zdecydować, jaki kierunek w wystroju podoba nam się najbardziej - czy czysty, jasny styl skandynawski, czy raczej nowoczesny styl minimalistyczny, a może klimat sielskiego, rustykalnego domku. Możliwości jest wiele. :-) Można rownież postawić na uniwersalne, nigdy nie wychodzące z mody beże i kolory kremowe.

Pozdrawiam,
Ekspert Dekoral

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Mój dom; jakie kolory ścian?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018