Za stara na dziecko???? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Za stara na dziecko????

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Za stara na dziecko????

Cześć dziewczyny dawno mnie tutaj nie było. Mam do Was pytanie. W lutym straciłam swoje maleństwo 8 tydzień diagnoza ciąża obumarła. Skończyło się zabiegiem. W maju wizyta u gina jedyne co powiedział " Musi dać sobie Pani czas" . Tydzień temu kolejna wizyta i szok. Zrobi USG ale w grudniu bo nie ma terminu teraz. Cytologia nie potrzebna niby. Jak zapytałam czy mogę ponownie próbować powiedział że żarty sobie robię że w moim wieku to będzie to samo po co to przechodzić. Mogę zrobić badania np na chlamydie i robić co chcę ale na swoją odpowiedzialność on poleca tabletki i żadnej ciąży żadnego problemu. Mam 37 lat jednego syna i myślałam o drugim dziecku. A teraz jestem przerażona i i zrezygnowana. Za stara??? Co wy myślicie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez prego (2020-11-22 13:29:13)

Odp: Za stara na dziecko????

Przyszłaś tu usłyszeć stwierdzenie. Nie, nie jesteś za stara. A jaka jest prawda? Nie wiadomo. Każdy organizm ma inaczej. Są kobiety, które bez problemu rodzą dzieci w wieku 48 lat, a są takie, które już po 30 mają ogromne problemy, a to z zajściem w ciążę, a to z jej utrzymaniem. Takie mamy czasy, że w najlepszym czasie na rodzenie dzieci, kobiety często się na nie decydują. A gdy już chcą, zaczynają się problemy zdrowotne. Do tego nakłada się często kiepska dieta, dużo stresu, mało ruchu - no i kandydaci na ojców, też nie są już najmłodsi.

3

kesjehn napisał/a:

Cześć dziewczyny dawno mnie tutaj nie było. Mam do Was pytanie. W lutym straciłam swoje maleństwo 8 tydzień diagnoza ciąża obumarła. Skończyło się zabiegiem. W maju wizyta u gina jedyne co powiedział " Musi dać sobie Pani czas" . Tydzień temu kolejna wizyta i szok. Zrobi USG ale w grudniu bo nie ma terminu teraz. Cytologia nie potrzebna niby. Jak zapytałam czy mogę ponownie próbować powiedział że żarty sobie robię że w moim wieku to będzie to samo po co to przechodzić. Mogę zrobić badania np na chlamydie i robić co chcę ale na swoją odpowiedzialność on poleca tabletki i żadnej ciąży żadnego problemu. Mam 37 lat jednego syna i myślałam o drugim dziecku. A teraz jestem przerażona i i zrezygnowana. Za stara??? Co wy myślicie?

Może zmień ginekologa?
Jeśli kolejny potwierdzi to co pierwszy to wtedy zdecydujesz co dalej.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

4

Właśnie nad tym się zastanawiam czy lekarz mnie zbył czy ja coś próbuje sobie wmówić. Raz że nie zrobił żadnych badań dwa stwierdzenie że poronienie się powtórzy. Nie wspominając o ten wiek gdzie jego żona rodziła pierwsze dziecko ok 40.Czytam fora i z tego co widzę lekarze pozwalają po 3 miesiącach. Może problemem było to że wcześniej chodziłam do tego lekarza prywatnie.

5

Obawiam się, że my nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Tak naprawdę jest to zależne od wielu czynników - oprócz wieku (metryka to jedno, ale starzenie się organizmu, to już zupełnie inna kwestia) również od stanu Twojego zdrowia, od wydolności jajników, trybu życia jaki prowadzisz. Tak jak wyżej napisano, skonsultuj się z innym specjalistą - to powinno pomóc rozwiać wątpliwości.
Notabene, u mnie w mieście jest ginekolog od tzw. przypadków beznadziejnych. Wiele kobiet, którym dawano żadne, a w najlepszym wypadku niewielkie szanse na ciążę, pod jego opieką rodziło zdrowe dzieci.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

6

Myślę, że nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to czy "za stara". Zbyt wiele czynników na to wpływa.
Poszukaj może dobrego lekarza specjalizującego się trudnych przypadkach. Wielu ginekologów machnie ręką i będzie kierowało się utartymi poglądami.
Mojej kuzynce po 3 poronieniach (w odstępach około pół rocznych) mówiono, że ma sobie odpuścić bo nic z tego nie będzie. Znalazła specjalistę w innym mieście od trudnych przypadków i... jednak się dało i dziecko jest. Miała 39 jak urodziła (to było pierwsze).

7

Zbadaj sobie hormon AMH. On pokazuje tzw. rezerwę jajnikową czyli ilość i jakość komórek. Ja starania zaczęłam mając chyba 36 lat. Było bardzo ciężko zarówno z powodu słabej jakości komórek jak i słabych parametrów nasienia ówczesnego męża. Musieliśmy skorzystać z kliniki leczenia niepłodności żeby coś z tego wyszło. Pierwsze dziecko urodziłam mając prawie 40 lat. Na ostatnim ktg po którym kazali mi jechać do szpitala mam napisane Stara Pierwiastka z wykrzyknikami big_smile

8

Nie czytaj tych bzdur w internecie. Moja mama zaszła w drugą ciążę w wieku 41 urodzila 42 smile Wazne znajdź dobrego lekarza który poprowadzi twoją ciążę

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Za stara na dziecko????

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018