Moja Partnerka pisze z Przyjacielem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Cześć Wam!

Jest to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że to co opiszę nie będzie zbyt monotonne dla niektórych. A więc zacznijmy od początku. Mam 30 lat. W tamtym roku w czerwcu poznałem 18 letnią Dziewczynę. W Lipcu tamtego roku mieliśmy spięcie i na miesiąc nie odzywaliśmy się do siebie, po czym po napisała do mnie, że chce się spotkać i obgadać wszystko od początku. Wstydziła się tego, że ukrywała przed rodzicami mój wiek i różnicę między nami i dlatego musiała zrobić sobie przerwę.

Po tym okresie wszystko było idealnie, spotykaliśmy się praktycznie co weekend. Pierwsze spotkanie z rodzicami przyniosło dużo dobrego dla nas obojga. Od tego momentu nie ma weekendu żebym nie był u niej. Dodam tylko, że ona Ma Cukrzycę typu 1 (i jest naprawdę dojrzałą osobą) i ciągle ma podłączoną pompę insulinową gdzie na początku dla mnie był to kosmos. Ale już po ponad 1,5 roku przebywania ze sobą rozumiem już wszystko z czym się to je.

Od Października tamtego roku zaczęła pisać na wszelakich typu komunikatorach ze swoim Przyjacielem który mieszka w tym samym województwie co ja (ja mam do niej ok. 150 km - Inne Miasto).

Jakoś 4 miesiące temu nasiliło się to gdyż co nie spojrzę w jej stronę to rozmawia tylko z nim. Mieszkamy razem w jej miejscowości (weekendy). 2 Tygodnie temu była u mnie w mieście, spaliśmy razem (od początku śpimy razem), podczas jednego z filmów (bodajże coś o psach - Ona sama miała psa, lecz zdechł jakoś 2 msc temu) jaki oglądaliśmy na dobranoc, skończył się u niej płaczem. Zamknęła się w łazience. Nie chciała mnie wpuścić. Po 5 minutach zaniechałem dobijanie się do łazienki. Wyszła z telefonem w ręku. Pisała z tym Chłopakiem. Nie chciała mi pokazać o czym. Poszliśmy spać. Rano obudziliśmy się i zadałem jej pytanie co się stało. Dostała ataku Paniki (bierze psychotropy - wiem że bierze - nie zataiła) i pisała do niego żeby po nią przyjechał bo źle się u mnie czuje (Nadal ma ochotę czasem płakać z powodu Psa).

Jakiś miesiąc temu Oznajmiła mi, że to był jej były (*ciekawostka* on jest ode mnie starszy o rok). Pytałem się jej czy pisze o mnie w tych jej konwersacjach. Zaświadczyła mi, że nie. Nie dawało mi to spokoju, chciałem sprawdzić telefon - "błędny kod". Zapytałem się czemu zmieniła kod - powiedziała - że nie chce bym patrzył co pisała do niego w ten dzień. Poza tym po ostatniej wycieczce rowerowej żartowałem sobie z niej, nagle bez pytania przyśpieszyła i zostawiła mnie samego w jej mieście (Warszawa). Po 15 minutach udostępniła mi swoją lokalizację. Pojechałem tam gdzie ona była, dojechałem na ślepo przez ostatni kilometr (2% baterii w telefonie) pytając co się stało - odpowiedziała że "ją to zdenerwowało i nie wytrzymała", potem wracaliśmy do domu już w ciszy. Byłem na nią wściekły, miałem myśli w trakcie powrotu o końcu związku gdyż przerosło to moje oczekiwania wobec jej osoby. W domu nie odzywała się do mnie (pisała na telefonie - wiadomo z kim). Po dwóch godzinach przyszła do mnie i obiecała mi, że się to już nie powtórzy. Wybaczyłem jej.

Tydzień Temu gadaliśmy znowu o tym, że non stop z nim pisze, nawet kiedy leży obok mnie lub idziemy razem na kolację i w momencie ciszy wyjmuje telefon i pisze do niego zamiast konwersować ze mną. Po tej rozmowie zapytałem się czy konwersuje na tematy które są dla mnie drażliwe, typu zarabiane pieniądze, zdecydowała, że pokaże mi telefon i wszystko to co z nim pisała.

Pisze z nim głownie o Książkach które czyta lub o jego życiu ale, przewijając w górę natknąłem się na wiadomość o moich finansach.
Przekazała mu na co (ja) wydaje pieniądze, na co wydałem kredyt. (Oczywiście po wspólnym planowaniu finansów dałem jej na chwilę wgląd do mojego stanu konta, ale powiedziałem jej żeby tego nikomu nie mówiła, a jednak hmm). Wybaczyłem jej.

Od tego momentu Straciłem do niej zaufanie, nie podoba mi się, że tak dużo z nim pisze.

Podsumowując: Aktualnie nasze życie wygląda tak, że 60% ona siedzi na telefonie, ja pracuję w domu, teraz idzie na studia tez w innym mieście. W tygodni nie mam nad nią kontroli lecz widzę, że czasem gdy się z nią umawiam na rozmowę online w cztery oczy (kiedyś na samym początku była to codziennością) ona woli iść na głosowy (Discord) i gadać z tym Facetem (sporadycznie - ale się zdarza). W weekend jak przyjeżdżam jest zupełnie inna, kochająca, całuśna i przytula się. Odwzajemniam to tym samym lecz po ostatnich wydarzeniach mam mentlik w głowie. Prawdopodobnie czeka mnie poważna rozmowa z Nią.

Nie wiem jak mam się do tego zabrać, by nie robić tego źle a nie chcę by nasz związek się rozpadł gdyż ją kocham a ona nawet po tych występkach nadal mnie Kocha i tego nie kryje. Nie wiem czy dobrze robię, ciągle jej wybaczając. Rozumiem też, że jest niestabilna emocjonalnie i się tego uczy, ale chyba moim zadaniem lekko przesadza względem mojej osoby.

Co o tym sądzić?
Co robię nie tak, a jeśli robię to jak temu zaradzić?
Czy uważacie, że dobre byłoby udanie się razem do Seksuologa/Psychologa?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź,
J.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem
BraVurA napisał/a:

W tygodni nie mam nad nią kontroli

To nie jest Twoja corka tylko partnerka.
Z jakiej paki uwazasz, ze powinienes ja kontrolowac?

Nie mam zielonego pojecia dlaczego chcesz czytac jej wiadomosci i dlaczego pokazywales jej swoj stan konta.

Dziewczyna jest niedojrzala, ponad 10 lat mlodsza od Ciebie. Dopiero skonczyla liceum, naprawde oczekujesz partnerki na swoim poziomie?

3

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Zapamiętaj
Ludzie nieszczesliwi tworzą nieszczesliwe związki ,więc po co ci to?
Ludzie zaburzeni psychicznie czują się dobrze jedynie wśród osób podobnych do siebie i takich szukają
Jesli chcesz pobawić się w zbawiciela i rycerza ,to układ w sam raz dla ciebie

4

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Tresura nie przynosi pozytywnych efektów.

5 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-09-30 14:14:26)

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem
Lady Loka napisał/a:

Nie mam zielonego pojecia dlaczego chcesz czytac jej wiadomosci i dlaczego pokazywales jej swoj stan konta.


Tylko dlatego, że pożyczyła mi sporą ilość pieniędzy na Auto. A teraz mam problem z Płatnościami za nie, gdyż w związku z redukcją płac otrzymuje mniejsze wynagrodzenie, i robiliśmy wykaz na co wydaje co miesiać by móc na "czymś zaoszczędzić", żeby nie było takich sytuacji, że jestem na minusie.

Lady Loka napisał/a:

Dziewczyna jest niedojrzala, ponad 10 lat mlodsza od Ciebie. Dopiero skonczyla liceum, naprawde oczekujesz partnerki na swoim poziomie?

Na początku tak myślałem. Lecz pogodziłem się z tym, że nie jesteśmy w tym samym wieku, poza tym już miałem partnerkę od siebie młodszą o 7 lat przed nią i była bardziej dziecinna niż Ona teraz. Dodam tylko, że 3 lata temu przerwała karierę pływacką (ponad 15 lat) ze względu na Chorobę (Nadczynność tarczycy - wzrost wagi). I to też spowodowało u niej załamanie psychiczne i te lęki o których wspominałem wcześniej a od 2 lat Ma sesje co 2 tygodnie z psychologiem i bierze psychotropy. Ona naprawdę dużo przeszła i tak jak jej rodzice i ja, ona już dojrzała w wieku 17 lat. Dlatego neguję twoja opinię w tym momencie. Ale wiadomo każdy ma prawo do opinii.

A to, że większość osób (z małymi wyjątkami) nie wierzą w taką miłość z taką różnicą wieku, to dam tylko że moi rodzice się tak poznali. Moja Siostra będąc w wieku 20 lat poznała partnera o 25 lat starszego i już są ze sobą od 11 lat (a działo się gorzej niż u mnie).

6

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Chcesz powiedzieć że to taka rodzinna tradycja z tą różnicą wieku ?
No to ok. Przwyczaj się więc do jej zachowania z tym telefonem i będzie dobrze.
W końcu bycie na trzeciej pozycji ,tj. telefon ,jej znajomy i ty ,to dalej jeszcze podium

7

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem
BraVurA napisał/a:

Tylko dlatego, że pożyczyła mi sporą ilość pieniędzy na Auto. A teraz mam problem z Płatnościami za nie, gdyż w związku z redukcją płac otrzymuje mniejsze wynagrodzenie, i robiliśmy wykaz na co wydaje co miesiać by móc na "czymś zaoszczędzić", żeby nie było takich sytuacji, że jestem na minusie.

Ty masz 30 lat, jesteś czynny zawodowo, ale to licealistka przygotowuje Ci plan finansowy na gospodarowanie Twoim budżetem?
Ze wszystkiego co piszesz o niej wynika, że jest bardzo niestabilną emocjonalnie i niedojrzałą osobą.
Jednak niestety, Ty wydajesz się być dokładnie tak samo niedojrzały.

8

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

I to 18-latka pożyczyła "sporą ilość pieniędzy" autorowi, by ten mógł kupić auto? big_smile big_smile big_smile

9 Ostatnio edytowany przez paslawek (2020-09-30 16:36:55)

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

18 lat,  matura na horyzoncie, to najbardziej "dojrzały","dorosły" okres w "całym życiu", tak to pamiętam i jak to czasem widziałem np u mojej drogiej latorośli i nie tylko smile
BraVurA jak tak czytam Twoją historię to ta dziewczyna nastolatka z sobie tylko wiadomych (lub niewiadomych) powodów,ma niezłą zabawę i polewkę z dwóch trzydziestoletnich (potencjalnie ,oczadziałych desperatów ?) durniów płci męskiej smile Ona ,ex/orbiter i Ty tatuś,rycerz na kredyt, "ostatnie takie trio","potem będzie płacz i zgrzytanie zębów" takie życie .

10

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem
Wielokropek napisał/a:

I to 18-latka pożyczyła "sporą ilość pieniędzy" autorowi, by ten mógł kupić auto? big_smile big_smile big_smile

pewnie jeszcze z komunii zostało wink

11

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

18 latka moze miec kase teoretycznie to nie jest 20 lat temu. Moja znajoma za smarkuli zarabiala sporo na youtubie, poza tym miala od dziadka 'trust fund'.

Dziewczyna zachowuje sie raczej irytujaco, juz pomijajac jej wiek. Nie jest to grzeczne ciagle z kims pisac, jak sie spedza czas z partnerem czy z kolega nawet.
A kochasz Ty ja tak bardzo czy jestescie razem od tak?

12

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Jak dla mnie niedojrzała do związku. Obojętnie z kim się jest w danej chwili - koleżanka, rodzic, chlopak - nie wypada caly czas siedziec w telefonie. Ponad to, te pare akcji które napisales - szczeniackie mocno. Wydaje mi się, że problemem jest jej wiek i niedojrzałość. Gdybyś Ty byl kolo 40 a ona pod 30 sprawa by się miała zupelnie inaczej.

13

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem
Winter.Kween napisał/a:

18 latka moze miec kase teoretycznie to nie jest 20 lat temu. Moja znajoma za smarkuli zarabiala sporo na youtubie, poza tym miala od dziadka 'trust fund'.

Dziewczyna zachowuje sie raczej irytujaco, juz pomijajac jej wiek. Nie jest to grzeczne ciagle z kims pisac, jak sie spedza czas z partnerem czy z kolega nawet.
A kochasz Ty ja tak bardzo czy jestescie razem od tak?

Kocham ją bardzo, jeśli o to pytasz i dziękuję za pozytywne ustosunkowanie się do mojego problemu.

14

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Czytając Twój post mam wrażenie, że Twoja dziewczyna mocno daje się ponieść emocjom i nie bardzo wie czego chce. Niemniej jest w takim wieku, w którym ludzie zwykle są mocno zagubieni i ma prawo taka być jako nastolatka. Ona po prostu musi dorosnąć i dojrzeć, żeby się stała stabilną partnerką jakiej oczekujesz. Żadne próby kontrolowania ani tym bardziej wychowywania jej w mojej opinii nie przyniosą oczekiwanego skutku.

Jeśli nie odpowiada Ci jej zachowanie, to z nią o tym porozmawiaj. Przypadki, które opisałeś moim zdaniem nie powinny być akceptowane w związku. Ale czy od razu terapia albo seksuolog? Nie wiem. Jak wspomniałam na wstępie dziewczyna jest jeszcze bardzo młoda.

A jeśli miałabym powiedzieć co robisz źle... Z całą pewnością nie pomaga Ci to, że się z nią nie komunikujesz i nie stawiasz granic. Dlatego ona pozwala sobie na takie histeryczne zachowania jak opisałeś.

Jak dla mnie czerwona lampka też zapala się przy osobie przyjaciela... W mojej opinii nieelegancko jest siedzieć "na telefonie" kiedy przebywasz z drugim człowiekiem - to brak szacunku. Nie można nikomu zabronić kontaktów z drugą osobą (im bardziej będziesz ją odciągał od niego, tym bardziej będzie do niego lgnęła - zakazany owoc i te sprawy) natomiast można umówić się na szczerość, uczciwość i transparentność.

Życzę powodzenia i pomyślnych decyzji :)

15 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-02 08:30:52)

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Wybacz, ale to dziecko i zachowuje się jak dziecko. To że pozyczyla Ci pieniądze taty i mamy nie czyni z niej dorosłej.
Bardzo chcesz w niej widzieć kobietę z sobie znanych powodów.

16

Odp: Moja Partnerka pisze z Przyjacielem
sosenek napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

I to 18-latka pożyczyła "sporą ilość pieniędzy" autorowi, by ten mógł kupić auto? big_smile big_smile big_smile

pewnie jeszcze z komunii zostało wink

śmiechłam big_smile

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Moja Partnerka pisze z Przyjacielem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024