Zaległy rachunek a kaucja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

1

Temat: Zaległy rachunek a kaucja

Witam. Mam taką sprawę.
Moja córka w czasie studiów wynajmowała wraz z innymi osobami mieszkanie. Gdy się wprowadzała wpłaciła osobie, która była głównym najemcą kaucję w wys 300 zł. Przy wprowadzeniu nie było spisanego protokołu zdawczo-odbiorczego. Córka mieszkała tam przez 5 lat, zawsze terminowo uiszczała opłaty. Właścicielka bywała w mieszkaniu okazjonalnie 1-2 x w roku, nigdy nie zgłaszała żadnych uwag do sposobu korzystania z lokalu. W czasie najmu dokonywała drobnych napraw typu naprawa spłuczki. Pomalowała też 1 ściane w pokoju córki, ale nie wynikało to z dewastacji lecz ze zużycia - pokój nie był odmalowany gdy córka tam zamieszkała.
W Lipcu 2019 r córka się wyprowadziła. Właścicielka nie dokonała odbioru mieszkania, na miejsce córki zamieszkała inna osoba. Kaucja nie została zwrócona, ale córka nie miała ochoty na wykłócanie się o te pieniądze.
Dwa dni temu właścicielka przysłała pismo z żądaniem zapłaty za rozliczenie rachunku za ogrzewanie za rok 2019. Twierdzi, że uwzględniła w nim okres jaki córka w mieszkaniu przebywała (do lipca). Córka odpisała, aby potrąciła to sobie z kaucji (dopłata jest niższa niż kwota kaucji). Właścicielka odpisała ze kaucja pokryła naprawy wynikające z eksploatacji i straszy córkę sprawą sądową. Pytanie: płacić czy nie płacić. Kwota nie jest wielka, ale chodzi o zasadę. Dodam, że dysponuje dowodem wpłaty kaucji.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zaległy rachunek a kaucja

Właściciel ma prawo nie zwrócić kaucji (w całości lub jej części) jeżeli wynajmujący zalega z płatnościami lub dokonał uszkodzeń itp w mieszkaniu i ich nie naprawił. Jednak nie dzieje się to z automatu czy też na słowo. Właściciel musi udowodnić i podać udokumentowane koszty związane z np doprowadzeniem mieszkania do stanu jaki był przed wynajęciem mieszkania twojej córce. Tylko i wyłącznie udokumentowane koszty pozwalają nie zwrócić kaucji w określonej kwocie.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018