Sprzedaż mieszkania, a dług u zarządcy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Sprzedaż mieszkania, a dług u zarządcy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Sprzedaż mieszkania, a dług u zarządcy

Piszę w imieniu siostry.
Siostra postanowiła sprzedać mieszkanie własnościowe wolne od hipotek, zajęć komorniczych itp, ale z długiem wobec zarządcy. Przyszły właściciel oraz siostra podpisali umowę przedwstępną, została również wypłacona połowa całej ustalonej przez strony sumy pieniędzy. Przyszły właściciel wie o zadłużeniu wobec zarządcy, jednak podpisał dokumenty. Siostra chce spłacić w/w dług w ratach, gdyż nie stać jej ze względów osobistych na pokrycie całego długu.
Pytanie pierwsze: czy w momencie sporządzenia umowy przyrzeczonej (finalnej) nowy właściciel może pójść z dokumentami do zarządcy, aby wystawiono mu książeczki opłat itp, oraz czy wchodzi na mieszkanie "z czystym kontem"?
Siostra nie chce, aby jej dług wobec zarządcy przeszedł na nowego właściciela. Chce spłacić go ratalnie o co złożyła w zarządzie wniosek.
Drugie pytanie: Czy wobec przepisów prawa zarządca może rządać od siostry spłaty całości długu, wstrzymując finalną sprzedaż mieszkania?
Reasumując- siostra chciałaby, aby zarządca umożliwił spłatę długu ratalnie, nowy właściciel wszedł na mieszkanie z czystym kontem, a sprzedaż przebiegła bez komplikacji ze strony zarządcy. Jak "ugryźć" to prawnie? Istnieją na to uchwały/ustawy/paragrafy?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sprzedaż mieszkania, a dług u zarządcy

Nowy właściciel nie będzie miał długu, dług pozostaje u starego właściciela, tak jest. A co do spłaty to należy skontktować się z zarządcą i z nim to załatwić, to 2 różne sprawy.

3

Generalnie takie rzeczy jak zadłużenie lokalu, będącego przedmiotem transakcji, reguluje się w akcie notarialnym, zgodnie z wolą stron i w granicach prawa.
Dwa razy zdarzyło mi się kupować nieruchomość z rynku wtórnego, raz sprzedawać  i za każdym razem sprzedający przedstawiał zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami, ale pewnie można w akcie notarialnym umieścić jakąś informację odnośnie zadłużenia i na kim spoczywa obowiązek jego uregulowania.
Wydaje mi się, że to pytanie na forum prawne.

4

Ale skoro siostra dostała już połowę ceny za mieszkanie, to czy nie może z tego spłacić zadłużenia?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

Też niedawno kupowałam i od biura nieruchomości wiem, że ponoć jest zapis, że sprzedający otrzymując np 300tys ma obowiązek zapłaty np do 3 dni dług który ciąży na lokalu. Aby kupujący zakupił nieruchomość bez żadnych obciążeń. Bbasia idź do notariusza, wszystko ci wyjaśni co i jak wg prawa jest.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Sprzedaż mieszkania, a dług u zarządcy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018