Zauważyłam że faceci się mną nie interesują - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Zauważyłam że faceci się mną nie interesują

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

Temat: Zauważyłam że faceci się mną nie interesują

Hej mam 19 lat, rocznikowo 20 i kończę 4 klasę technikum. Zdaje sobie sprawę, że jestem jeszcze młodziutka i chodzę do szkoły średniej a już mam takie dość próżne zmartwienia. Mam chłopaka żeby nie było ale w innym mieście, jest ode mnie o 10 lat starszy. Jesteśmy ze sobą pół roku więc to dość świeży związek. Jednak jak widać moja próżna natura domaga się abym miała też jakiś adoratorów w swoim mieście, chciałabym po prostu widzieć że się podobam. Tylko że coś robię źle i nikt się mną nie interesuje. Co mogłabym zmienić w swoim zachowaniu, sposobie bycia czy charakterze aby bardziej przyciągać do siebie ludzi chodzi mi głównie o chłopaków aby dawali mi znaki zainteresowania. Co może też zmienić w swoim wyglądzie, ubierać się bardziej kobieca pytanie do mężczyzn przede wszystkim jakie wam się kobiety z urody najbardziej podobają jakie mają cechy które mogłam wycwiczyc np ćwiczeniami czy zadbaniem. Taki temat totalnie na luzie to nie jest mój problem który nie pozwala mi żyć ale czasami nachodzą mnie takie myśli i chciałabym się zmienić może nawet bardziej dla siebie.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2020-02-18 01:46:42)

Odp: Zauważyłam że faceci się mną nie interesują

To jest duzy problem, zeby cos doradzic bo nie wiem jak wygladasz.
Skoro nie wiem jak wygladasz i jak sie zachowujesz to ciezko cos poradzic.
Jeden lubi blondyne z glosnym smiechem i tylkiem Kim Kardashian, a inny lubi szczupla brunetke w stylu Rooney Mary.

Chodzi tez o tym, zeby wyglad to nie bylo przebranie. To masz byc Ty.
Musisz sie czuc jak ryba w wodzie.

Nie winie Cie za chec posiadania adoratorow. Kiedy sama mialam wielu adoratorow to zycie bylo bardzo przyjemne, haha. Nie tylko dlatego, ze to mile dla ego, ale przez to jak sie jest traktowanym.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

3

Monica1008 napisał/a:

Hej mam 19 lat, rocznikowo 20 i kończę 4 klasę technikum. Zdaje sobie sprawę, że jestem jeszcze młodziutka i chodzę do szkoły średniej a już mam takie dość próżne zmartwienia. Mam chłopaka żeby nie było ale w innym mieście, jest ode mnie o 10 lat starszy. Jesteśmy ze sobą pół roku więc to dość świeży związek. Jednak jak widać moja próżna natura domaga się abym miała też jakiś adoratorów w swoim mieście, chciałabym po prostu widzieć że się podobam. Tylko że coś robię źle i nikt się mną nie interesuje. Co mogłabym zmienić w swoim zachowaniu, sposobie bycia czy charakterze aby bardziej przyciągać do siebie ludzi chodzi mi głównie o chłopaków aby dawali mi znaki zainteresowania. Co może też zmienić w swoim wyglądzie, ubierać się bardziej kobieca pytanie do mężczyzn przede wszystkim jakie wam się kobiety z urody najbardziej podobają jakie mają cechy które mogłam wycwiczyc np ćwiczeniami czy zadbaniem. Taki temat totalnie na luzie to nie jest mój problem który nie pozwala mi żyć ale czasami nachodzą mnie takie myśli i chciałabym się zmienić może nawet bardziej dla siebie.

Albo nie jesteś zaangażowana w relację z Twoim chłopakiem, stąd potrzeba atencji ze strony innych mężczyzn, albo to rzeczywiście zwykła próżność.

Odpowiadając jednak wprost na Twoje pytanie - jest jak napisała Winter.Kween, czyli nie ma jednego, uniwersalnego wzorca zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i osobowość, zachowanie. Może popracuj nad swoim indywidualnym stylem, bądź jakaś, czymś się wyróżniaj, niemniej bądź sobą, bo przebrana będziesz czuć się i zachowywać nienaturalnie.

Edit:
Winter.Kween, edytowałaś i teraz widzę, że trochę się zdublowałyśmy wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

4

Olinka napisał/a:
Monica1008 napisał/a:

Albo nie jesteś zaangażowana w relację z Twoim chłopakiem, stąd potrzeba atencji ze strony innych mężczyzn, albo to rzeczywiście zwykła próżność.

Odpowiadając jednak wprost na Twoje pytanie - jest jak napisała Winter.Kween, czyli nie ma jednego, uniwersalnego wzorca zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i osobowość, zachowanie. Może popracuj nad swoim indywidualnym stylem, bądź jakaś, czymś się wyróżniaj, niemniej bądź sobą, bo przebrana będziesz czuć się i zachowywać nienaturalnie.

Edit:
Winter.Kween, edytowałaś i teraz widzę, że trochę się zdublowałyśmy wink.

Haha, tak, jednak wydaje mi sie, ze dla tego sie zdublowalysmy bo to jest prawda.
Nie ma takiego przepisu, ze jak bedzie taka i taka to kazdy bedzie za nia latal. I tez moze sie przefarbowac i na Monroe zrobic i to tez moze nic nie dac jak bedzie zachowywac sie jak gdyby wystepowala w para dokumencie (w sensie naturalnosci)

5

29 lat i 19.... Z Tobą jest wszystko w porządku, ale pozostaje pytanie, co jest nie halo z Twoim chłopakiem.

6

Olinka napisał/a:

Odpowiadając jednak wprost na Twoje pytanie - jest jak napisała Winter.Kween, czyli nie ma jednego, uniwersalnego wzorca zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i osobowość, zachowanie.

Jest. Otwartość, wygadanie, uśmiech. Co do ubioru, to nie ubierać się jak tabuny klonów. Takich dziewczyn jest w Polsce bardzo mało. Od razu pojawia się wianuszek adoratorów.

7

To nie o to w życiu chodzi, żeby mieć ciągłe zainteresowanie ze strony płci przeciwnej. Nie stąd powinna wynikać Twoja samoocena.
Jak masz swojego chłopaka, to na nim powinnaś się skupić, a nie na tym, żeby inni na Ciebie zwracali uwagę.

Nad swoją próżną naturą pracuj, a nie nad tym, jak spowodować zainteresowanie innych.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

8

Dla mnie ktoś, kto wymaga ciągłego zainteresowania czy adoracji musi mieć problem ze swoją samooceną i poczuciem wartości. Jeszcze mając partnera, to już w ogóle..Przecież to on powinien skupiać się na Tobie a Twoja uwaga na nim. Czujesz się w ogóle spełniona w tym związku, szczęśliwa i doceniana?

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

9

balin napisał/a:

Jest. Otwartość, wygadanie, uśmiech.

Mówisz, że to wygadanie jest takie ważne? Nie jestem mężczyzną, ale do tej pory wydawało mi się, że są również zwolennicy tych cichych, na pierwszy rzut oka 'niepozornych' kobiet. Zwłaszcza jeśli sami są nieśmiali.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

10

Olinka napisał/a:
balin napisał/a:

Jest. Otwartość, wygadanie, uśmiech.

Mówisz, że to wygadanie jest takie ważne? Nie jestem mężczyzną, ale do tej pory wydawało mi się, że są również zwolennicy tych cichych, na pierwszy rzut oka 'niepozornych' kobiet.

No i co ten adorator ma z taką robić? Patrzeć jak na ścianę?

11

balin napisał/a:

No i co ten adorator ma z taką robić? Patrzeć jak na ścianę?

Jeśli oboje są tacy sami, to... pomilczą sobie, posiedzą razem, od czasu do czasu zerkną na siebie nawzajem big_smile.

12

Na pewno są amatorzy szarych myszek, ale jeśli - jak napisała Olinka - sami są wtedy nieśmiali, to raczej nie będą okazywać zainteresowania autorce w pożądany sposób, zwłaszcza jeśli będą świadomi, że jest zajęta. Od nich dostałyby się jej jakieś westchnienia i łzawe spojrzenia posyłane z kąta, zbyt niezauważalne, żeby podniosły jej samoocenę. wink

13

A ja wciąż do końca nie rozumie, po co komu aż tak bardzo ta adoracja, uwaga czy westchnienia osób płci przeciwnej, jeśli jest się w związku? Odpowiedź jest chyba tylko jedna: w związku nie czujemy się spełnieni..

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

14

Bagienni_k, weź pod uwagę, że autorka chodzi do technikum. Z jej związkiem może nawet być wszystko w porządku, ale przecież tego nie widać, bo to na odległość... Więc przydałoby się paru rówieśników, na których niepożądane, a często widowiskowe, bo jeszcze niewprawne zaloty można by się skarżyć na przerwie między polskim a matmą. wink

15

Nie rozumiecie, autorka jest w technikum, a nie liceum o profilu humanistycznym. Ile tam macie dziewczyn? Po pięć na klase? Faktycznie coś jest nie halo big_smile

16

perydot napisał/a:

Nie rozumiecie, autorka jest w technikum, a nie liceum o profilu humanistycznym. Ile tam macie dziewczyn? Po pięć na klase? Faktycznie coś jest nie halo big_smile

A tu cie zdziwie, ale mimo że chodzę do technikum to jest więcej kobiet niż chłopaków. Mało tego jestem łączona z inną klasą o profirze "hotelarz" i jest tam 14 dziewczyn, a u mnie na profilu jest 9 chłopaków na 14 osób którzy są już zajęci od 1 klasy technikum i ciągle są z tymi samymi dziewczynami. Chodzę do technikum to prawda ale profile są takie fotograf i jest tam o połowe więcej dziewczyn, turystyka gdzie jest 25 dziewczyn i dwóch chłopaków jedyny profil gdzie są sami faceci to logistyka a tak to mam jeszcze dwie klasy licealne biol-chem też same dziewczyny prawie i kierunek związany z prawem gdzie też przeważają dziewczyny i jest tylko 5 chłopaków w klasie. Jeszcze dodam do tego, że jestem uważana za osobą nudną, bo nie chodzę na imprezy, ani do żadnych klubów bo nie lubie i nie są to moje klimaty, też nie pale a co zauważyłam palący zadają się z palącymi aby sie polansować.

Czuje że z równieśnikami czy osobami rok starszymi nadaje na zupełnie innych falach, oni gadają o imprezach, kto coś odwalił, ile ktoś wypił i kto kogo nie zdradził. Szczerze ja nie mam tematów z nimi do rozmowy, nie uważam że jest coś z nimi nie tak bo normalne że się w taki sposób bawią są młodzi i w taki sposób korzystają z życia. Niestety ale do takiego stylu bycia nie umiem się przekonać a z kilka razy próbowałam. Wolę zamiast na imprezy np coś zwiedzić, lubie podróżować i mam w planach w przyszłości pozwiedzać świat.

Mój chłopak jest o 10 lat starszy, nie uważam że jest z nim coś nie tak, wyglądam na 20 lat więc jak kobieta. Poza tym poznałam go w wieku lat 19 więc też nie sądzę że to by była jakaś masakryczna różnica, a za kilka lat jeśli w ogóle z nim będę to się bardzo  wyrówna. Jeśli chodzi o intelekt to umiem się z nim dogadać, czuję się przy nim świetnie więc czemu miałabym nie wejść w związek skoro czuje tą zwaną chemie. Nie zwracałam uwagę na wiek, poza tym wygląda młodziej i myślałam że ma tak 23-24 lata więc dla mnie to też potem była niespodzianka. Z nim mogę pogadać poważnie, może mnie dużo nauczyć, bo jest mądry wykształcony. Mogę też z nim korzystać z życia, on większość przyjemności mi funduje np kino, basen, teatr, za jedzenie płace najczęściej sama bo tak się dogadaliśmy. Skoro go lubię to czemu bym nie miała skorzystać szczególnie że nic w zamian ode mnie nie chce, po prostu lubimy spędzać ze sobą czas a że nie pracuję to on płaci. To nie jest tak że chce być czyjąmś utrzymanką bo chce iść na studia do pracy w przyszłości, ale skoro go poznałam to można też skorzystać z życia, szczególnie że nie mam takich kilku mężczyzn którzy by za mnie płaci i nie szukam wiec nie uważam że to coś złego i to sponsoring. Założyłam ten temat na luźno, to nie jest jakiś duży problem o którym rozmyślam dniami i nocami, po prostu tak mnie to zastanawiało i chciałam poznać wasze zdanie na ten temat smile

17 Ostatnio edytowany przez marakujka (2020-02-18 23:14:02)

Monica1008

Najlepiej jest jednak "nie dbać czy patrzą".
Tego nie da się za bardzo wyćwiczyć. Ktoś, hmm, charyzmatyczny, posiada co najmniej jakąś osobowość, do której może dochodzić uroda. - Wówczas można coś tam podszlifować.  Ktoś bez jednego czy drugiego nie ma czego ćwiczyć i szlifować. Na ciebie jednak spojrzał twój luby... nie wystarczy tobie?

18

Monica1008 napisał/a:

Mój chłopak jest o 10 lat starszy, nie uważam że jest z nim coś nie tak, wyglądam na 20 lat więc jak kobieta. Poza tym poznałam go w wieku lat 19 więc też nie sądzę że to by była jakaś masakryczna różnica, a za kilka lat jeśli w ogóle z nim będę to się bardzo  wyrówna. Jeśli chodzi o intelekt to umiem się z nim dogadać, czuję się przy nim świetnie więc czemu miałabym nie wejść w związek skoro czuje tą zwaną chemie. Nie zwracałam uwagę na wiek, poza tym wygląda młodziej i myślałam że ma tak 23-24 lata więc dla mnie to też potem była niespodzianka. Z nim mogę pogadać poważnie, może mnie dużo nauczyć, bo jest mądry wykształcony. Mogę też z nim korzystać z życia, on większość przyjemności mi funduje np kino, basen, teatr, za jedzenie płace najczęściej sama bo tak się dogadaliśmy. Skoro go lubię to czemu bym nie miała skorzystać szczególnie że nic w zamian ode mnie nie chce, po prostu lubimy spędzać ze sobą czas a że nie pracuję to on płaci. To nie jest tak że chce być czyjąmś utrzymanką bo chce iść na studia do pracy w przyszłości, ale skoro go poznałam to można też skorzystać z życia, szczególnie że nie mam takich kilku mężczyzn którzy by za mnie płaci i nie szukam wiec nie uważam że to coś złego i to sponsoring. Założyłam ten temat na luźno, to nie jest jakiś duży problem o którym rozmyślam dniami i nocami, po prostu tak mnie to zastanawiało i chciałam poznać wasze zdanie na ten temat smile

Gdzie w takim razie jest haczyk? Wydaje się, że z Twojego punktu widzenia wszystko jest w porządku, a jednak musi być coś, czego nie daje Ci Twój partner i potrzebujesz otrzymać to z zewnątrz. Nie czujesz się przy nim wystarczająco atrakcyjna i interesująca?
I jeszcze - naprawdę potrzebujesz uwagi ze strony rówieśników, których opisujesz jako niedojrzałych? Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego?

19

Aż się uśmiałam big_smile 19 i 29 lat to żadna różnica? Koleżanko, to jest przepaść pokoleniowa.

Mnie zawsze zastanawiało co kieruje dorosłymi mężczyznami, którzy biorą się za małolaty, bo sens takiego "związku" jest bliski zeru. Podczas kiedy nastolatka się jeszcze rozwija emocjonalnie i intelektualnie, nabiera doświadczeń, to facet około 30-stki już raczej marzy o zakładaniu rodziny i udomawianiu się- kompletny konflikt interesów. Z tego wynika proste rozumowanie, że albo jej w ogóle poważnie nie traktuje, tylko jako łóżkową przygodę, albo jest jakimś creepem, który chce sobie wychować przyszłą żonę, a wiadomo kobiety w jego wieku mają wystarczający rozum i życiowe rozeznanie by takiego popaprańca wyczuć.

20 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2020-02-19 11:32:11)

No wyjątki się może zdarzają..Choć rzeczywiście ciężko jest to czasami ogarnąć..Nie wiadomo z której strony jest większe parcie na taki związek: czy ze strony faceta, który chce sobie "wychować" kobietę czy dziewczyny pragnącej dojrzałości, którą chyba zawsze z góry neguje u swoich rówieśników. Jakby przesunąć u obojga wiek o 10 lat, to już było by inaczej..

21

Zgodze sie z opinia że taki związek to przepaść czasowa i róznica bez małą pokoleń chyba że facet wciąż mentalnie ma 19 lat a kasa pozwala mu kupic obecnośc dziewczyny. Nie sadze tez żeby obydwoje tylko ze soba " rozmawiali". Moze przeszkadza ci podswiadomie że ten zwiazek jest oceniany jak sponsoring jednak? Kazde z was ma korzysci. Niestety przyszłości to nie ma. Dwa swiaty - ty za chwile studencki, on swiat pracy, kolegów. Poszukaj chłopaka na tych studiach.

22 Ostatnio edytowany przez Monica1008 (2020-02-19 18:47:22)

Beyondblackie napisał/a:

Aż się uśmiałam big_smile 19 i 29 lat to żadna różnica? Koleżanko, to jest przepaść pokoleniowa.

Mnie zawsze zastanawiało co kieruje dorosłymi mężczyznami, którzy biorą się za małolaty, bo sens takiego "związku" jest bliski zeru. Podczas kiedy nastolatka się jeszcze rozwija emocjonalnie i intelektualnie, nabiera doświadczeń, to facet około 30-stki już raczej marzy o zakładaniu rodziny i udomawianiu się- kompletny konflikt interesów. Z tego wynika proste rozumowanie, że albo jej w ogóle poważnie nie traktuje, tylko jako łóżkową przygodę, albo jest jakimś creepem, który chce sobie wychować przyszłą żonę, a wiadomo kobiety w jego wieku mają wystarczający rozum i życiowe rozeznanie by takiego popaprańca wyczuć.

To możesz się śmiać dalej. Może jest różnica w Intelekcie, ale pary dobierają się przeróżne i czasami przeciwieństwa  bardzo sie przyciągają i wręcz uzupełniają.

Poza tym są różne przypadki gdzie mężczyzna około 30 jest w związku z 20 latka młoda kobietą, czy można stwierdzić, że od razu z nim jest coś nie tak. Oczywiście są takie przypadki gdzie naprawdę facet jest jakimś świrem i wybiera sobie taką młoda gdyż chce ja zmanipulować. Popatrzę jednak z tej strony, że mojego chłopaka nie znasz więc po co snuć jakieś własne teorie gdzie każdy przypadek jest inny.

Jak narazie jestem z nim związku kilka miesięcy i czerpie radości z bycia młodą i że mam taką możliwość miłego spędzenia czasu z osobą która bardzo lubię jeszcze na dodatek fajnie spędzamy czas i ciągle gdzieś razem wychodzimy i nie muszę płacić to tym bardziej głupia bym była jakbym nie skorzystała. Na dodatek mi się od początku podobał od momentu jak go zobaczyłam.

Co do zakładania rodziny, to często myślę o przyszłości i napewno chciałabym mieć dzieci i męża i żyć sobie spokojnym rodzinnym życiem. Nie jestem jakaś anty zakładania rodziny wręcz przeciwnie, ale uważam, że na to przyjedzie też czas. Jak narazie skupiam się na maturze aby pójść na wymarzone studia. Chciałabym studiować psychologię i to jest moim priorytetem. Nie wiem czy to się dalej utrzyma możemy się przecież rozstać, uczucie wygaśnie, będzie można zauważyć że za bardzo się różnimy. Różnie w życiu bywa, dlatego mam taką zasadę że w życiu mogę liczyć tylko na siebie bo każdy może ode mnie odejść.

Jednak na ten czas czerpie z tej znajomości co najlepsze i nie martwię się na zapas.

A jeszcze bym zapomniała. On nigdy nie wybierał sobie od tak młodszych. Ze swoją narzeczoną się rozstał, bo go zdradziła ( miała 23 lata on 26) Wcześniej też spotykał się z kobietą ale nie wynikneło z tego nic poważnego o 10 lat starsza jak miał 25 lat. Także różnie to bywa w życiu. Wiek to tylko liczba oczywiście są pewne granice bo dla mnie 15 latka z 27 latka to też gruba przesada.

23 Ostatnio edytowany przez Monica1008 (2020-02-19 19:18:16)

kruk1601 napisał/a:

Zgodze sie z opinia że taki związek to przepaść czasowa i róznica bez małą pokoleń chyba że facet wciąż mentalnie ma 19 lat a kasa pozwala mu kupic obecnośc dziewczyny. Nie sadze tez żeby obydwoje tylko ze soba " rozmawiali". Moze przeszkadza ci podswiadomie że ten zwiazek jest oceniany jak sponsoring jednak? Kazde z was ma korzysci. Niestety przyszłości to nie ma. Dwa swiaty - ty za chwile studencki, on swiat pracy, kolegów. Poszukaj chłopaka na tych studiach.

A może ja mam mentalność tak 22, a on też:D.

Przepraszam, ale nie jesteś jakimś jasnowidzem żeby pisać ile to będzie jeszcze trwało i że to nie ma przyszłości. Też nie nakręcam się jakość bardzo, nie wyobrażam sobie że to ma być od razu mój mąż. Żyje chwilą, po co mam się zamartwiać przyszłością jak jej nie znam. Jak będziemy ze sobą jeszcze bardzo bardzo długo nawet po studiach to super ale jeśli uczucie wygaśnie i wyjdzie jak bardzo się różnimy to cóż tak musiało być a i tak mam z nim super wspomnienia.

W moich oczach to nie jest sponsoring, ja uznaje sponsoring tylko wtedy kiedy mam kilku w tym samym czasie. Dla mnie to poważny związek, każdy go zna i nie ukrywamy się jakoś:).

Nie mam zamiaru planować sobie życia, poza tym ja tak mam że kręcą mnie starsi najlepiej tak o + 5 lat i zdaje sobie sprawę że jak będę miała już te 24 to nikogo nie będzie dziwić jakbym była z 32 latkiem.

Też mogę dodać że atrakcje mi funduje, bo dobrze zarabia a ja jeszcze nie pracuje. A jeśli chodzi o jedzenie to w 90% ja płacę za swoje bo tak jesteśmy umówieni.

To nie kasa sprawiła że się w nim zauroczyłam, bo o zarobkach się nie chwalił i dowiedziałam się o nich jak go bardziej poznałam. Tak szczerze to od samego początku mi się spodobał, według mnie był przystojny wiadomo są różne gusta i wyglądał tak na 23 lata poza tym dobrze nam się rozmawiało więc to naturalne że chciałam się z nim bardziej zapoznać.

24

marakujka napisał/a:

Monica1008

Najlepiej jest jednak "nie dbać czy patrzą".
Tego nie da się za bardzo wyćwiczyć. Ktoś, hmm, charyzmatyczny, posiada co najmniej jakąś osobowość, do której może dochodzić uroda. - Wówczas można coś tam podszlifować.  Ktoś bez jednego czy drugiego nie ma czego ćwiczyć i szlifować. Na ciebie jednak spojrzał twój luby... nie wystarczy tobie?

Mam inne zdanie kobieta która urodziła się niezbyt ładna też może być atrakcyjna dla otoczenia jeśli jest pewna siebie i na dodatek bardzo o siebie dba wie jak się malować i robi to profesjonalnie można zobaczyć na yt jak makijaż zmienia ludzka twarz. A jeśli jest szczupła to w ogóle można samym dbaniem o siebie dużo poprawiać. 

U mnie chyba chodzi o styl bycia nie mam gdzie poznawać chłopaków bo nie wychodzę ani na imprezy ani nie mam mieszanego towarzystwa. Jedyny styczność z chłopakami mam w szkole gdzie wszyscy są już zajęci w klasie bo mają swoje dziewczyny... Także to może być wina tego że nigdzie nie poznaje nowych chlopakow i nawet nie jeżdżę komunikacja miejska.

Mój chłopak coś tam mówił że zobaczył na spotkaniu fajna dziewczynę i wiedział że chce to kontynuować. Też coś mówił że bardzo wpisałam się w jego ideał bo on lubi takie dziewczyny z wyglądu jak ja czyli takie co mają dziewczęca sylwetkę chodzi o drobna, są delikatne i kruche wyglądają tak dziewczęco mają długie włosy i ja wszystkie takie cechy posiadam co prawda bo mam rudawe włosy za łokcie i ogólnie mam małe rączki i numer buta 35 ale to dlatego że taka moja uroda, azjatki są właśnie takie drobne i urocze i chyba mu się podoba taka uroda.

25

Monica1008, nie pisz, proszę, posta pod postem. Używaj opcji „edytuj”.

26

Nic nie zrozumiałaś.

Nie chodzi o to, że nastolatka koniecznie jest głupsza od dorosłego faceta. Ona może być całkiem inteligentna, wykształcona i ogarnięta. Niestety, pomimo tego, nie ma żadnego doświadczenia życiowego, a wobec tego trudno jej wiele sytuacji przewidzieć i dosyć łatwo zmanipulować.

Jeżeli chodzi zaś o zakładanie rodziny, to Ty chyba nie chcesz zauważyć, że choć Ty kiedyś w przyszłości będziesz chciała mieć dzieci, to mężczyzna około trzydziestoletni jest na nie gotowy TERAZ,  a nie za 10 lat, i wątpliwe, że będzie chciał czekać aż Ty będziesz na to gotowa.

27 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2020-02-20 04:21:57)

Beyondblackie napisał/a:

Nic nie zrozumiałaś.

Nie chodzi o to, że nastolatka koniecznie jest głupsza od dorosłego faceta. Ona może być całkiem inteligentna, wykształcona i ogarnięta. Niestety, pomimo tego, nie ma żadnego doświadczenia życiowego, a wobec tego trudno jej wiele sytuacji przewidzieć i dosyć łatwo zmanipulować.

Jeżeli chodzi zaś o zakładanie rodziny, to Ty chyba nie chcesz zauważyć, że choć Ty kiedyś w przyszłości będziesz chciała mieć dzieci, to mężczyzna około trzydziestoletni jest na nie gotowy TERAZ,  a nie za 10 lat, i wątpliwe, że będzie chciał czekać aż Ty będziesz na to gotowa.

Patrzysz za bardzo stereotypowo.
Stad takie wnioski. Nie ma tu mowy o jakies typowej parze, tylko o konkretnych ludziach.
Jak na kobiete wyksztalcona to masz myslenie strasznie sztywne. W stylu osob, ktore mysla, ze jak faceci sa statystycznie silniejsi od kobiet to w takim razie kazdy mezczyzna jest silniejszy od kazdej kobiety. big_smile Czyli zero zrozumienia statystyki i uogolnien.

Z kolei wracajac do tematu to zgadzam sie z Bagennikiem, ze w tym przypadku taka adoracja to jest wywolana niska samoocena. Warto spojrzec na swoje potrzeby z bliska.

28

Mnie wystarczy przeczytać wywody Autorki by domyślić się jej poziomu dojrzałości.

Żeby nie było, sama miałam 19 lat, głupia nie byłam i wydawało mi się, że jestem mega dorosła. Życie pomogło mi zweryfikować te iluzje. Nawet jako 25-latka miałam mleko pod nosem, emocjonalnie i związkowo.

A tak, poza tym, wyjątki tylko potwierdzają regułę. Może nie każdy facet jest silniejszy od każdej kobiety, ale 99.5% jest. Może nie każda nastolatka jest niedojrzałą panną, ale... you get my drift.

29

Może akurat Autorka załapuje się do wyjątków smile Nie wiem, nie znam Koleżanki i nie będę jej oceniał smile Ale jednak w większości wypadków taka różnica od 10 lat w górę to już i tak sporo. Problem z tym okresem życia, między 19 a powiedzmy 25 lat, to taki, że zazwyczaj ludzie starają się zdobyć zawód, wykształcenie i doświadczenie w dorosłym życiu. Za to powyżej lat 30-tu już często ma się pewien bagaż doświadczeń za sobą.
Jeśli jedno przyciąga drugie, to może się jakoś uda to pogodzić...

30

Beyondblackie napisał/a:

Mnie wystarczy przeczytać wywody Autorki by domyślić się jej poziomu dojrzałości.

Żeby nie było, sama miałam 19 lat, głupia nie byłam i wydawało mi się, że jestem mega dorosła. Życie pomogło mi zweryfikować te iluzje. Nawet jako 25-latka miałam mleko pod nosem, emocjonalnie i związkowo.

A tak, poza tym, wyjątki tylko potwierdzają regułę. Może nie każdy facet jest silniejszy od każdej kobiety, ale 99.5% jest. Może nie każda nastolatka jest niedojrzałą panną, ale... you get my drift.

Jej watek nie ma nic wspolnego z poziomem dojrzalosci. Ja zajmuje sie problemami ludzi z psychika i to co autorka tutaj mowi? To nie jest nic nowego, ani szczegolnego w stosunku do jej wieku. Ten caly wizerunek 40 letniej kobiety, ktora jest pewna siebie i ogolnie ludzi, ktorzy z wiekiem sa coraz lepsi w relacjach i coraz bardziej niezalezni emocjonalnie... To jest zwykly mit. W wiekszosci osob, taka 'dojrzalosc' nie nastepuje. Taka dojrzalosc nie wynika z doswiadczenia zyciowego i ilosci lat, ale z umiejetnosci analizowania wlasnego zycia i zachowan.
To nie sa jakies bardzo drastyczne przypadki, ale cos co ludzie maja pod kontrola, ale i tak czuja.
Chyba sama powinnas wiedziec o tym najlepiej, zakladajac, ze rozumiesz co sama robisz i dlaczego.

Roznica w zwiazku autorki moze byc wielka, lub mala. Ryzyko manipulacji wielkie lub zadne. Wszystko zalezy od autorki, a tej nie znamy.
Tak naprawde zmanipulowac kogos w zwiazku jest dziecinnie prosto. Niezaleznie od wieku.
Madry czlowiek zawsze wie, ze nic nie wie i zawsze wie, ze nadal sie uczy.

Autorka pytala nas jednak jak przyciagnac adoratorow. Nie o swoj zwiazek.

31

Skąd my mamy wiedzieć dlaczego faceci się tobą nie interesują, nie wiemy jak wyglądasz, piękne kobiety zawsze się komplementuje. Może problem być w facetach, może są nieśmiali lub niezainteresowani, może nie chodzisz w odpowiednie miejsca gdzie się poznaje facetów np. dyskoteki.

32

Dziewczyno, masz chłopaka, więc nim się zajmij i reguła "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal" nie odnosi się do wyrywania innych facetów, kiedy nasz chłopak nie widzi. Pomyśl, co byś sobie pomyślała, gdyby Twój facet szukał atencji dziewczyn pod Twoją nieobecność? No właśnie. Zastanów się trochę. Jak dla mnie, to Ty się chcesz tylko dowartościować i podłechtać ego

33

Po pierwsze, musisz sobie odpowiedziec na pytanie, dlaczego tak bardzo zalezy Ci na atencji ze strony innych mezyczny, jezeli jestes w zwiazku? Czy Twoj obecny partner wcale Cie nie komplementuje? Nie czujesz sie doceniona? Rozumiem, ze zwiazek na odleglosc jest trudny, ale jezeli czujesz, ze odbiera Ci to zapewnienie o tym, ze jestes pieknym czlowikiem - skoncz to i zajmij sie soba - przyciagnij faceta swoim hobby.

34

Ja mysle ze autorka jest MŁODA i potrzebuje tego czego potrzebują dziewczyny w tym wieku- atencji płci przeciwnej, przeciez to najgorszy czas kiedy w wieku dorastania nikt nie zwraca na ciebie uwagi- zaczynasz szukac problemu w sobie/w wyglądzie.
Mogę się wypowiedzieć od siebie, ja w wieku 16+ zmieniałam co chwile wyglad, bo nie wiedziałam co sie ludziom podoba, bo moja kolezanka np blondynka miała stu adoratorów, wiec farbowałam sie na blond, bo myślałam, ze to przyciagnie uwagę chłopaków. Nie miało znaczenia, czy akurat chodziłąm z kimś czy nie, bo generalnie chciałam byc akceptowana. Mysle ze o to autorce chodzi, o takie społeczne potwierdzenie, ze jest ok, ze warto z nią rozmawiac, czy flirtować.

Otóz dowiedziałam się po latach , ze byłam "zimna" dla wszystkich, podobałam się (nawet tym, ktorzy mi sie podobali!), ale faceci uwazali, ze nie ma co podchodzic nawet. Co wynikało z mojej nadrważliwosci- bojąc się zranienia wszystkich traktowałam nieufnie i z góry. Nie umiałam tez znależć balansu, byłam albo za miła(kosztem siebie wchodziłam w toksyczne relacje) albo za zimna(tu czułam sie samotna, ale bezpieczna).

To jest długa droga do zaakceptowania siebie. Nie pytaj jak sie ubierac, bo zmiana wygladu na nic jeśli nie jest to "twój" wygląd. Już tłumaczę; załózmy ze na topie jest rudy włosów, a ty masz delikatną rózową cerę, to ni cholery nie będzie to dobrze wyglądało, nawet jesli 99% lasek bedzie w tym rudym wyglądać super sexy.
Podkreślaj własne atuty urody, w czym TOBIE ładnie, wtedy poczujesz się dobrze i nastąpi ten legendarny moment, ze bedziesz mieć  "to coś" - kiedy dobrze sie ze sobą czujesz idziesz inaczej, wyglądasz inaczej, bije od Ciebie energia. Mam pytanie, trochę poza tematem- jak często patrzysz ludziom w oczy?

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Zauważyłam że faceci się mną nie interesują

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018