PROSZĘ PRZECZYTAJ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » PROSZĘ PRZECZYTAJ

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

1 Ostatnio edytowany przez Grzegorz38 (2019-11-25 15:10:57)

Temat: PROSZĘ PRZECZYTAJ

Dzień dobry wszystkim. Mam na imię Grzegorz mieszkam na podkarpaciu, mam 38 lat i od ponad roku nie pracuje gdyż opiekuje się moją mamą która ma 74 lata i jest po wylewie a także ma zespół aldshajmerowsko-parkinsonowko-otepienny. Do miesiąca sierpnia radzilem sobie dość dobrze bo mogłem pozwolić sobie na pracę dorywczą, ale w tej chwili opieka jest potrzebna 24 na dobę. W połowie października złożyłem wniosek o przyznanie zasiłku dla opiekuna ale czas oczekiwania jest bardzo długi bo około 3 miesięcy. W chwili obecnej żyjemy z mamy emerytury która wynosi 1570 zł netto ale na rękę dostaje 960 zł gdyż różnice zabiera komornik. Mój tata nie żyje od 16 lat. Na dzień dzisiejszy po opłaceniu rachunku za energię elektryczną, i wodę, wykupieniu leków, pampersow, zostało nam do życia tylko 83 zł. Jeśli ktoś chciałby pomoc w jakkolwiek sposób bardzo proszę, cała dokumentacja lekarska, wszystkie zaświadczenia są do wglądu, mogę wysłać na maila. Wiem że to dziwne że facet prosi o pomoc i pisze na forum dla kobiet ale naprawdę jest ciężko. Proszę o pomoc materialną, rzeczową, jakąkolwiek. Z góry dziękuję za przeczytanie i za zainteresowanie się moim wpisem. Proszę pisać, pytać odpiszę i odpowiem na każde pytanie, jeśli ktoś chciałby nr telefonu bardzo chętnie podam.
Proszę pomóżcie mi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: PROSZĘ PRZECZYTAJ
Grzegorz38 napisał/a:

Dzień dobry wszystkim. Mam na imię Grzegorz mieszkam na podkarpaciu, mam 38 lat i od ponad roku nie pracuje gdyż opiekuje się moją mamą która ma 74 lata i jest po wylewie a także ma zespół aldshajmerowsko-parkinsonowko-otepienny. Do miesiąca sierpnia radzilem sobie dość dobrze bo mogłem pozwolić sobie na pracę dorywczą, ale w tej chwili opieka jest potrzebna 24 na dobę. W połowie października złożyłem wniosek o przyznanie zasiłku dla opiekuna ale czas oczekiwania jest bardzo długi bo około 3 miesięcy. W chwili obecnej żyjemy z mamy emerytury która wynosi 1570 zł netto ale na rękę dostaje 960 zł gdyż różnice zabiera komornik. Mój tata nie żyje od 16 lat. Na dzień dzisiejszy po opłaceniu rachunku za energię elektryczną, i wodę, wykupieniu leków, pampersow, zostało nam do życia tylko 83 zł. Jeśli ktoś chciałby pomoc w jakkolwiek sposób bardzo proszę, cała dokumentacja lekarska, wszystkie zaświadczenia są do wglądu, mogę wysłać na maila. Wiem że to dziwne że facet prosi o pomoc i pisze na forum dla kobiet ale naprawdę jest ciężko. Proszę o pomoc materialną, rzeczową, jakąkolwiek. Z góry dziękuję za przeczytanie i za zainteresowanie się moim wpisem. Proszę pisać, pytać odpiszę i odpowiem na każde pytanie, jeśli ktoś chciałby nr telefonu bardzo chętnie podam.
Proszę pomóżcie mi.

Witaj, Grzegorzu.
Skąd jesteś?

3

Trochę dużo zabiera wam komornik, może warto się odwołać do niego o zmniejsznie zajęcia emerytury chociaż o 100, 200 zl miesiecznie ze wzgledu na waszą sytuacje a zwlaszcza na stan zdrowia mamy, która wymaga opieki 24h/dobę. Jeśli to nie pomoże, to można uderzyć do izby komorniczej i złożyć zażalenie na postę[powanie komornika, bo przeciez zostawia ciężko chorą mamę praktycznie bez środków do życia, na leki i na opiekę.

Poza tym możesz się starć o przydzielenie mamie zasiłku pielęgnacyjnego, jest to coś ok. 150 zł/m-c, wnioski sklada się w gminie bo zasiłek w odróżnieniu od dodatku pielęgnacyjnego nie jest wypłacany przez ZUS, ale przez urząd gminy lub właściwy dla miejsca zamieszkania ośrodek pomocy społecznej.

Nie wiem czy mama otrzymuje już dodatek pielegnacyjny (200złm/c) z ZUS, bo żeby go otrzymać wnioskodawca musi mieć ukończone 75 lat życia, ale co do tego nie jestem pewna.

Powinieneś porozmawiac w Ośrodku Pomocy Społecznej, czy nie istaniałaby szansa na zapewnienie mamie opieki dochodzącej, choć na kilka godzin dziennie. Po pierwsze móglbyś odpocząć, a nwet podjąć jakąś dorywczą pracę w tym czasie.

Nie poddawaj się i walcz o każdą zlotowkę, która się wam należy.
Trzymaj się.

4

Jestem z Podkarpacia z okolic Jasła

5

Grzegorz38 napisał/a:

Niestey, daleko ode mnie, nie będę miała możliwości pomóc. Ale może znajdzie się ktoś inny, powodzenia.

6

Może niech ktoś was zgłosi do "Szlachetnej Paczki"?
Zawsze to jakaś pomoc i będzie jeszcze przed świętami, w miarę szybko.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

7

Kleoma napisał/a:

Może niech ktoś was zgłosi do "Szlachetnej Paczki"?
Zawsze to jakaś pomoc i będzie jeszcze przed świętami, w miarę szybko.

To jest bardzo dobry pomysł.

Nie napisałeś, Grzegorzu, co oprócz pieniędzy byłoby Wam na ten moment najbardziej potrzebne? Mam tu na myśli rzeczy materialne.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

Grzegorz38

Odezwij się.
Wysłałam wiadomość prywatną.

9 Ostatnio edytowany przez Krejzolka82 (2019-11-30 21:39:28)

Cyngli napisał/a:
Grzegorz38 napisał/a:

Niestey, daleko ode mnie, nie będę miała możliwości pomóc. Ale może znajdzie się ktoś inny, powodzenia.

Serio musisz tak, co jakiś czas udzielać się w takich tematach, tylko po to, żeby zaistnieć, że niby taka pomocna jesteś?

Nie potrafisz być empatyczna, nie potrafisz pomyśleć, że takim postem: "Skąd jesteś?" robisz niewielką, aczkolwiek nadzieję, że chcesz pomóc?

Jeżeli nie chcesz/nie możesz pomóc, to  proszę nie udzielaj się pisząc " za daleko dla mnie", to takie trudne dla Ciebie?

Nie pomyślałaś, że możesz komuś zrobić przykrość,  że człowiek zdesperowany, który potrzebuje pomocy, może bardzo źle odebrać Twoje słowa: "Niestety, daleko ode mnie, nie będę miała możliwości pomóc."?

P.S.
I radziłabym Ci, abyś wreszcie nauczyła się czytać ze zrozumieniem, ponieważ w zacytowanym przez Ciebie poście Autor wątku napisał, że jest z Podkarpacia.

Czyli, jakbyś czytała ze zrozumieniem, nie zadałabyś tego głupiego pytania: "skąd jesteś?"  i ja nie musiałabym się produkować.
No chyba, że nie wiesz gdzie jest Podkarpacie... tylko, że wtedy nie wiedziałabyś, gdzie tym bardziej jest Jasło.

Autorze przepraszam Cię i mam nadzieję, że przeczytałeś pomocne posty od Kleomy i Salomonki.

I tak, zdaję sobie sprawę,  że mój post jest niepotrzebny i naprawdę przepraszam, ale może ktoś inny pomyśli, zanim napisze w podobnym tonie co Cyngli, a może i sama Cyngli.

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

10

Załatw mamie opiekunkę z MOPSu choćby na te 3 godziny dziennie, żeby Cię odciążyła, być może da się na więcej , żeby podjąć jakąś dorywczą pracę, nawet zdalną.
Sprawdź maila, mogę zaoferować małą pomoc przed świętami.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

11

Krejzolka82 napisał/a:
Cyngli napisał/a:
Grzegorz38 napisał/a:

Serio musisz tak, co jakiś czas udzielać się w takich tematach, tylko po to, żeby zaistnieć, że niby taka pomocna jesteś?

Nie potrafisz być empatyczna, nie potrafisz pomyśleć, że takim postem: "Skąd jesteś?" robisz niewielką, aczkolwiek nadzieję, że chcesz pomóc?

Jeżeli nie chcesz/nie możesz pomóc, to  proszę nie udzielaj się pisząc " za daleko dla mnie", to takie trudne dla Ciebie?

Nie pomyślałaś, że możesz komuś zrobić przykrość,  że człowiek zdesperowany, który potrzebuje pomocy, może bardzo źle odebrać Twoje słowa: "Niestety, daleko ode mnie, nie będę miała możliwości pomóc."?

P.S.
I radziłabym Ci, abyś wreszcie nauczyła się czytać ze zrozumieniem, ponieważ w zacytowanym przez Ciebie poście Autor wątku napisał, że jest z Podkarpacia.

Czyli, jakbyś czytała ze zrozumieniem, nie zadałabyś tego głupiego pytania: "skąd jesteś?"  i ja nie musiałabym się produkować.
No chyba, że nie wiesz gdzie jest Podkarpacie... tylko, że wtedy nie wiedziałabyś, gdzie tym bardziej jest Jasło.

Autorze przepraszam Cię i mam nadzieję, że przeczytałeś pomocne posty od Kleomy i Salomonki.
I tak, zdaję sobie sprawę,  że mój post jest niepotrzebny i naprawdę przepraszam, ale może ktoś inny pomyśli, zanim napisze w podobnym tonie co Cyngli, a może i sama Cyngli.

Nie rozumiem Twojego ataku na moją osobę, ale uważam, że jest bardzo nie na miejscu.
Tak, doczytałam, że Autor jest z podkarpacia, ale chciałam wiedzieć dokładniej, bo podkarpacie jest jednak duże.
I tak, wyobraź sobie, że chciałam pomóc, dlatego zapytałam i jest mi przykro, że nie mogę, ale do Jasła mam kawał drogi, więc odwiedzenie Autora wątku nie będzie możliwe, tym samym zweryfikowanie jego sytuacji i pomoc także nie.

Jestem bardzo ciekawa, ile Ty zrobiłaś, poza czepianiem się i zupełnie niepotrzebnym wyzłośliwianiem się. Mam nadzieję, że Ci ulżyło.

12

Autor chyba zrezygnował.

13

Witam. Nie, autor nie zrezygnował, poprostu ma ograniczony dostęp do internetu.
Jeśli chodzi o pomoc, to materialną, produkty spożywcze, środki czystości itp. Nie proszę o pieniądze. Każda forma pomoc jest ogromnym wsparciem dla mnie i mojej mamy.
W chwili obecnej nadal czekam na informacje z komisji do spraw orzecznictwa kiedy będzie komisja abym mógł się starać o zasiłek lub jaką kolwiek pomoc, ale czas oczekiwania jest długi bo około 3-4 mc a teraz może się wydłużyć biorąc pod uwagę czas świąteczne noworoczny. A jeśli chodzi o moją sytuację jest do sprawdzenia, wszystko jest do wglądu, wystarczy poprosić.

14

Grzegorz38 napisał/a:

Jeśli chodzi o pomoc, to materialną, produkty spożywcze, środki czystości itp. Nie proszę o pieniądze. Każda forma pomoc jest ogromnym wsparciem dla mnie i mojej mamy.

A odzież, ciepłe kurtki i buty, opał - to wszystko macie?

Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

15

Jeśli chodzi o opał to coś mam, tyle ile udało mi się zorganizować przy wycince drzew, przy lekkiej zimie powinno wystarczyć.
Odzież, obuwie też by się przydało ale to już wedle uznania i możliwości darczyńcy.

16 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2019-12-01 15:30:22)

Grzegorz38 napisał/a:

Jeśli chodzi o opał to coś mam, tyle ile udało mi się zorganizować przy wycince drzew, przy lekkiej zimie powinno wystarczyć.
Odzież, obuwie też by się przydało ale to już wedle uznania i możliwości darczyńcy.

To odpowiedz na mail smile

17

Mam prośbę, jeśli ktoś chce się ze mną skontaktować proszę pisać na maila, tylko proszę pisać ze swojego meila bo nie wiem czy  moje odpowiedzi dochodzą.

18 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-12-01 15:26:06)

Do mnie nie doszła odpowiedź. Może spróbuj odezwać się z prywatnego maila, bezpośrednio na ten, który ja podaję w profilu. Ty nie podajesz swojego, więc mogłam napisać tylko wiadomość za pośrednictwem forum.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

19 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2019-12-01 15:29:53)

Salomonka napisał/a:
Grzegorz38 napisał/a:

Może sprawdź dobrze skrzynkę, czy gdzies do spamu nie zakwalifikowalo.

20

W dniu dzisiejszym zgłosiła się do mnie wspaniała osoba, która zadeklarowała, że jeśli ktoś mieszka na Śląsku, a jest chętny pomóc, to zajmie się koordynacją odbioru paczek i przekazaniem ich Grzegorzowi oraz jego Mamie. Z uwagi na to, że chce pozostać anonimowa, pozwolę sobie wypowiadać się w jej imieniu i przejąć techniczną stronę akcji w tym zakresie, który ze względów technicznych najlepiej jest przeprowadzić tutaj.

W tym miejscu chciałabym poinformować, że jeśli mieszkacie na Śląsku i macie do przekazania jakieś rzeczy, to nie musicie narażać się na dodatkowe koszty, bo mogą zostać dostarczone wprost pod wskazany przez Grzegorza adres. Niemniej z uwagi na wyznaczony okolicznościami termin, paczki będą mogły zostać odebrane tylko do 16 grudnia, oczywiście bieżącego roku.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, może stosowną informację umieścić bezpośrednio w tym wątku albo wysłać na mój adres mailowy (olina_netkobiety@wp.pl) - przekażę ją wspomnianej osobie, ona z kolei skontaktuje się w celu omówienia szczegółów odbioru paczki.
Żeby uniknąć ewentualnych wątpliwości czy niedomówień, od razu zaznaczam, że nie jest to przypadkowa osoba, a Użytkowniczka z długim stażem, którą na pewno większość z Was doskonale kojarzy.

Grzegorzu, teraz zwracam się już bezpośrednio do Ciebie - byłoby bardzo pomocne, gdybyś, jak w "Szlachetnej Paczce", konkretnie wymienił, czego potrzebujecie, dzięki czemu potencjalni darczyńcy będą mogli wprost trafić w Wasze potrzeby, a przede wszystkim Wy macie możliwość otrzymania dokładnie tego, co na ten moment jest przez Was szczególnie pożądane.

Czy z produktów spożywczych jest coś, co jest Wam najbardziej potrzebne, bo najwięcej tego zużywacie lub po prostu szczególnie lubicie?
Jeśli odzież, to jaka – jaki nosicie rozmiar buta, rozmiar swetrów, odzieży wierzchniej? A może ciepłe skarpety, bielizna?
Środki czystości i artykuły higieniczne mogą być dowolne? Bo może macie na coś uczulenie albo coś powinno być określonego rodzaju?
Czy są Wam potrzebne jakieś lekarstwa dostępne bez recepty albo innego typu farmaceutyki?
Pościel, koce, coś z wyposażenia mieszkania? Może potrzebujecie elektrycznego piecyka, czajnika, garnków do gotowania?

Pytając tylko strzelam, ale chodzi o to, że jeśli coś jest Wam szczególnie potrzebne, to osoby chcące pomóc będą miały tego świadomość i na pewno wezmą pod uwagę w pierwszej kolejności, nawet jeśli przyda się każda pomoc. 

Mam też nadzieję, że nawet jeśli rzeczy nie będą nowe (odzież), ale w naprawdę dobrym stanie, to nie będzie Wam to przeszkadzało?

21

Nie mieszkam na Śląsku ale mogę wysłać paczką na mój koszt trochę rzeczy, o których napisała Olinka.
Gdy Grzegorz określi co im potrzeba.

Ja nie dostałam odpowiedzi na swoją wiadomość prywatną.
Autorze, nie masz podanego prywatnego maila na swoim profilu.
Albo nie potrafię dostrzec.

22

Mailowo otrzymałam od Grzegorza38 informację, którą pozwolę sobie tutaj przekazać:

(...) Jeśli chodzi o pomoc jaką potrzebuję, to praktycznie wszystkiego po trochu, bo z mamy emerytury (940zl) jest ciężko wszystko kupić, opłacić i jeszcze żyć.
Najbardziej chciałbym jakiś piecyk na drewno, węgiel bo mam tylko jeden którym ogrzewam jeden pokój w którym śpimy, jeśli jest w miarę ciepło to wtedy otwieram drzwi do drugiego pokoju.
Pościel koce też by się przydały, mogą być nawet używane, wogole mi to nie przeszkadza.

Piecyk elektryczny jest to rozwiązanie ale staram się oszczędzać na Energi na rachunku.

Odzież, bardzo chętnie tylko z tym jest zawsze problem bo jestem dość niewymiarowy wysoki 188 i szczupły.
Buty rozmiar 44-45, spodnie rozmiar 41 w pasie i długie na 110 cm. A odzież górna to rozmiar M-L.
Mama ma rozmiar L, buty 39.
Garnki, chemia, spożywka, cokolwiek co pozwoli odciążyć budżet będzie ogromnym wsparciem.

Jeśli mogę o coś poprosić szczególnego to potrzebuje trochę karmy suchej dla mojego pieska, mojego najlepszego przyjaciela, bo on też jest członkiem rodziny.

Z kolei osoba 'koordynująca Śląsk' bardzo prosiła, by osoby chcące za jej pośrednictwem przekazać paczkę, zadeklarowały taką chęć do 8 grudnia. Prośba wynika z faktu, że jest to dla nich (tak, tak, te osoby są jednak dwie smile) zupełnie nowe zadanie i muszą całą akcję jakoś ogarnąć logistycznie. W końcu omówienie z każdym potencjalnym darczyńcą szczegółów i dojechanie w wyznaczone miejsce też potrzebuje trochę czasu, a naprawdę ważne jest, by zdążyć ze wszystkim do 16 grudnia.

23

Dodam jeszcze od siebie, że dla osób, które z jakiegoś powodu nie są w stanie przygotować paczki, a mają chęć pomóc Autorowi, istnieje numer konta, który, jeśli Pan Grzegorz się zgodzi, udostępnię zainteresowanym.

24

Olinka napisał/a:

Mailowo otrzymałam od Grzegorza38 informację, którą pozwolę sobie tutaj przekazać:

(...) Jeśli chodzi o pomoc jaką potrzebuję, to praktycznie wszystkiego po trochu, bo z mamy emerytury (940zl) jest ciężko wszystko kupić, opłacić i jeszcze żyć.
Najbardziej chciałbym jakiś piecyk na drewno, węgiel bo mam tylko jeden którym ogrzewam jeden pokój w którym śpimy, jeśli jest w miarę ciepło to wtedy otwieram drzwi do drugiego pokoju.
Pościel koce też by się przydały, mogą być nawet używane, wogole mi to nie przeszkadza.

Piecyk elektryczny jest to rozwiązanie ale staram się oszczędzać na Energi na rachunku.

Odzież, bardzo chętnie tylko z tym jest zawsze problem bo jestem dość niewymiarowy wysoki 188 i szczupły.
Buty rozmiar 44-45, spodnie rozmiar 41 w pasie i długie na 110 cm. A odzież górna to rozmiar M-L.
Mama ma rozmiar L, buty 39.
Garnki, chemia, spożywka, cokolwiek co pozwoli odciążyć budżet będzie ogromnym wsparciem.

Jeśli mogę o coś poprosić szczególnego to potrzebuje trochę karmy suchej dla mojego pieska, mojego najlepszego przyjaciela, bo on też jest członkiem rodziny.

Z kolei osoba 'koordynująca Śląsk' bardzo prosiła, by osoby chcące za jej pośrednictwem przekazać paczkę, zadeklarowały taką chęć do 8 grudnia. Prośba wynika z faktu, że jest to dla nich (tak, tak, te osoby są jednak dwie smile) zupełnie nowe zadanie i muszą całą akcję jakoś ogarnąć logistycznie. W końcu omówienie z każdym potencjalnym darczyńcą szczegółów i dojechanie w wyznaczone miejsce też potrzebuje trochę czasu, a naprawdę ważne jest, by zdążyć ze wszystkim do 16 grudnia.

Proszę o kontakt te osoby koordynujące zbiórkę.

25

UWAGA! Ponieważ pojawiła się sugestia, że Forumowicze mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem, powtarzam:

PAN GRZEGORZ NIE ZOSTAŁ PRZEZ MODERACJĘ SPRAWDZONY W ŻADEN SPOSÓB (NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI), A JEGO SYTUACJA ZOSTANIE ZWERYFIKOWANA PODCZAS DOSTARCZENIA MU PACZEK PO 16-TYM GRUDNIA. DODATKOWO PAN GRZEGORZ POSIADA NUMER KONTA, NA KTÓRY MOŻNA WPŁACAĆ PIENIĄDZE, JEŚLI KTOŚ MA CHĘĆ I SIĘ NIE BOI, ŻE ZOSTANIE OSZUKANY. WPŁACACIE PIENIĄDZE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko jasne.

26

Witam.
Chciałbym wszystkich forumowiczów zapewnić że sytuacja w jakiej się znalazłem jest prawdziwa i nie mam nic do ukrycia.
Wiem że różne historie się zdarzyć mogą a w necie jesteśmy wszyscy anonimowi i ciężko jest uwierzyć komuś na słowo, dlatego jeśli ktoś chciałby zobaczyć zaświadczenia, historię choroby, i inne dokumenty mogę to przesłać na mail. Jeśli ktoś chciałby numer telefonu też mogę podać (janijas®wp.pl).
Prosze pisać, pytać odpiszę i odpowiem na każde pytanie.

27

Grzegorz38 napisał/a:

Witam.
Chciałbym wszystkich forumowiczów zapewnić że sytuacja w jakiej się znalazłem jest prawdziwa i nie mam nic do ukrycia.
Wiem że różne historie się zdarzyć mogą a w necie jesteśmy wszyscy anonimowi i ciężko jest uwierzyć komuś na słowo, dlatego jeśli ktoś chciałby zobaczyć zaświadczenia, historię choroby, i inne dokumenty mogę to przesłać na mail. Jeśli ktoś chciałby numer telefonu też mogę podać (janijas®wp.pl).
Prosze pisać, pytać odpiszę i odpowiem na każde pytanie.

To takie pytanie dla jeszcze większego uwiarygodnienia.
Czy można sprawdzić poprzez pracowników GOPS w miejscowości gdzie mieszkacie? Albo np. przez proboszcza miejscowej parafii? Albo kogoś innego?
Czy zgodzisz się aby tym osobom zadano pytanie o waszą sytuację?

28 Ostatnio edytowany przez Grzegorz38 (2019-12-03 22:13:54)

CHCĘ POINFORMOWAĆ WSZYSTKICH ŻE OSOBA KTÓRA ORGANIZUJE, KOORDYNUJE ZBIÓRKĘ, POMOC DLA MNIE I MOJEJ MAMY OTRZYMAŁA CAŁĄ DOKUMENTACJĘ KTÓRA POTWIERDZA MOJĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ I ZDROWOTNĄ. W RAZIE JAKICHKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI PROSZĘ PISAĆ DO ORGANIZATORA.

29

Grzegorz istnieje też możliwość złożenia pisma do GOPS,który  daje kartę do Banku Żywności.W Waszym przypadku by się przydało.Bo jedzenia jest naprawdę dużo.Tutaj ludzie na Dolnym Śląsku korzystają z takiej pomocy. Sprobuj może u Was też jest taka pomoc dla potrzebujacych. No i podanie o węgiel.Kto pyta nie błądzi.

30

W związku z tym, że pojawiają się wątpliwości, co mnie zresztą absolutnie nie dziwi, czuję się w obowiązku napisać, że po przeanalizowaniu dokumentów otrzymanych od Autora wątku, nie budzą one moich wątpliwości. Dokumenty są ze sobą spójne, zawierają dane osobowe, a przede wszystkim potwierdzają to wszystko, co zostało napisane, w tym stan zdrowia mamy, problemy zdrowotne Grzegorza38, jak również wysokość otrzymywanego świadczenia emerytalnego.
Oczywiście nie potrafię zagwarantować, że coś nie zostało pominięte, a czego w dokumentach nie ma, ale to co mam wygląda wiarygodnie.
Jeśli jednak ktoś chce przekonać się osobiście, to z tego co mi wiadomo, Grzegorz serdecznie do siebie zaprasza.

31 Ostatnio edytowany przez Grzegorz38 (2019-12-08 17:50:07)

Kruszynka1512 napisał/a:

Grzegorz istnieje też możliwość złożenia pisma do GOPS,który  daje kartę do Banku Żywności.W Waszym przypadku by się przydało.Bo jemudzenia jest naprawdę dużo.Tutaj ludzie na Dolnym Śląsku korzystają z takiej pomocy. Sprobuj może u Was też jest taka pomoc dla potrzebujacych. No i podanie o węgiel.Kto pyta nie błądzi.

Witam 14 listopada złożyłem wniosek do GOPS o zapomogę i inne świadczenia, zakup opału, żywność, zasiłek specjalny. Na dzień dzisiejszy niemam żadnej odpowiedzi a wiem że mam małe szanse bo dochód netto mamy jest za duży jak na dwie osoby, nie patrząc na to że tak naprawdę jest o wiele mniejszy, o różnice jaka zabiera komornik. Oni tego pod uwagę nie biorą.
Malo tego w cziraj moja mama wylądowała w szpitalu i w poniedziałek będzie mieć operacje, bo spadła ze schodów. Na szczęście z głową nie ma poważnych urazów ale lewa ręką niewiadomo co będzie bo ma cake kości połamane, będą ją składać na drutach i śrubach i nie wiadomo czy będzie wogole sprawna.
Poprostu jest coraz bardziej ciężko.

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » PROSZĘ PRZECZYTAJ

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018