Staż po 10 latach - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Staż po 10 latach

Cześć wszystkim smile
Mam taki dylemat ze związku z pracą. Mieszkam w mieście nieco powyżej 100 tyś ale tej pracy takiej ciekawej tutaj niezbyt. Wybrałam się po liceum do szkoły policealnej na Technika farmaceutycznego i zdobyłam tytuł tylko, że życie zweryfikowało mi trochę inne plany. Chciałam pójść na studia więc brałam pracę które akurat były na rynku pracy. Pracuję aktualnie na najniższej i jestem trochę bardziej ambitna i chciałam coś związku z tym zrobić. Aktualnie pracuję na recepcji i mam najniższą + nadgodziny tak średnio wychodzi 1800- 1900 zł za 180 h . Wszyscy moi znajomi mówią, że wszędzie lepiej zarobię niż w tym hotelu ( zwłaszcza,że robię w niedziele i święta). Stwierdziłam, że może warto byłoby poszukać i jeszcze zrobić ten staż w aptece. Tylko, że już po pierwsze minęło 10 lat a po drugie zarobki takie same i muszę dojeżdżać lub się przeprowadzić do większego miasta- Warszawa. Dostałam się do apteki na staż i bardzo się ucieszyłam bo myślałam,że to niewykonalne. Tylko jest tego minus muszę za 1800 zł przetrwać 2 lata ( staż tyle trwa)  i zastanawiam się czy warto w to brnąć. Później technik farmaceutyczny zarabia o wiele lepiej  tak 3000 zł. Boję się, że jak tak dalej będę kreować swoją karierę to zostanę z najniższą w sklepie i to byłoby dla mnie smutne  bo mogłabym sobie darować te szkoły i od razu iść do sklepu. Myślę ostatnio tak przyszłościowo. Jak oceniacie ten pomysł ? warto iść i spróbować ? czy zostać i rozważyć rozmowę o podwyżkę ? Tylko jak zostanę w hotelu to nie wiem ile tak mogę przetrwać bez rozwoju.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Staż po 10 latach

Wolisz być w hotelu i robić nadgodziny żeby mieć te 1800 niż pracować na stażu, gdzie potencjalnie jest możliwość rozwoju za tyle samo? big_smile

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Po pierwsze, chyba coś pomyliłaś, bo jesli masz 22 lata, to jak ci mineło 10 lat od ukończenia szkoły policealnej?
Po drugie, w ogóle się nie zastanawiaj i podejmij staż w aptece. Pieniądze te same, a możliwości rozwoju nieporównywalne. Łącznie z tym, że możesz pracując w aptece podjąc studia w trybie niestacjonarnym. W Warszawie na pewno masz takie możliwości. Będzie ci może trudno na początku, ale kto mówi że droga do sukcesu musi być  łatwa smile

4 Ostatnio edytowany przez Sun_Bia001 (2019-11-22 09:49:30)

Bardziej mi chodzi o to, że jak będę już Technikiem to zarobki będą wyższe. Nie wiem czy warto w to inwestować. Poza tym w takiej aptece nawet jak będę miała 50 lat to mogę w niej pracować a w hotelu ? W tym hotelu nie mam możliwości żeby piąć się wyżej.

* Mam 28 lat muszę edytować profil wink
Nie używałam konta chyba z  5 lat smile

No i lekko zaokrągliłam te 10 lat

5

Nie wiem nad czym ty się zastanawiasz, bo sama widzisz jaką szansę od losu dostałaś?

6

Większość osób mówi mi  żebym spróbowała chociaż bo nawet jak nie wyjdzie to trudno.  Zwłaszcza, ze Pani która przeprowadzała ze mną rozmowę powiedziała że jest mną zainteresowana i mnie zatrudniła.
Mieszkam z chłopakiem i ciężko mi tak zmienić miejsce zamieszkania. Chociaż już po stażu łatwiej o prace i mogę wrócić. Najważniejsze żeby skończyć ten staż. Warszawa to nie miasto w kosmosie i da się do niej dojechać. Tylko mój budżet na tym mocno ucierpi i zastanawiam się czy podołam.

7

Sun_Bia001 napisał/a:

Większość osób mówi mi  żebym spróbowała chociaż bo nawet jak nie wyjdzie to trudno.  Zwłaszcza, ze Pani która przeprowadzała ze mną rozmowę powiedziała że jest mną zainteresowana i mnie zatrudniła.
Mieszkam z chłopakiem i ciężko mi tak zmienić miejsce zamieszkania. Chociaż już po stażu łatwiej o prace i mogę wrócić. Najważniejsze żeby skończyć ten staż. Warszawa to nie miasto w kosmosie i da się do niej dojechać. Tylko mój budżet na tym mocno ucierpi i zastanawiam się czy podołam.

Może znajdziesz jakieś zatrudnienie dodatkowe np. w weekendy, albo dwa, trzy razy w tygodniu popołudniami? Możesz przecież odbywać staż i dodatkowo pracować, jesli nie masz znikąd wsparcia. Może chociaż jakieś zwroty za dojazdy z urzędu pracy? Rozejrzyj się, sprawdź wszystko..

8

Dziękuję za wsparcie smile
Też właśnie o czymś takim myślałam.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018