Wyparcie ? Co zrobić ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wyparcie ? Co zrobić ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Wyparcie ? Co zrobić ?

Witajcie mam problem z mama i nie wiem co zrobić...
Mój ojciec całe życie pracował na kontraktach za granica, Polskę odwiedzał raz na 4-5 miesięcy
Z mama kontakt głównie telefoniczny, skype, wizyty tygodniowe czasami krótsze
Jakieś pół roku temu okazało się, ze mój ojciec to seksoholik i alkoholik
Wyszło bo stał się za mało uważny, zreszta od 3 lat traktował moja matkę strasznie, wyzywał, gnębił, czepiał się wszystkiego
A moja mama nic nie przyjmuje do siebie... fakt, ze był dla niej okropny przez tyle lat usprawiedliwiała tym, ze ma depresje i trzeba mu pomoc
Możliwości zdrady/kochanek nie dopuszczała do siebie
Jak już wyszło to twierdziła, ze ma schizofrenie/inna chorobę psychiczna ale nie, ze jest seksoholikiem
Jak doszło do niej, ze jest seksoholikiem to JA ja musiałam uświadomić, ze powinna się zbadać na HIV bo sadzać po rachunkach telefonicznych to on ma kilka kobiet na miesiąc
Mój ojciec jak to wyszło to nagle miły do matki, pisze smsy, wysyła serduszka, odzywa się ludzkim głosem do mamy a ona mu odpisuje, żartuje, jest wesoła ze on na nia uwagę zwraca..
Jak mówię jej, ze ma w tym swój cel bo jak ma HIV-a to chciałby mieć kogoś do opieki to ona ze to dla niej za ciężkie i nie chce o tym myśleć
Ojciec ma zrobić badania ale znając jego przeszłość może być różnie

JAK można pisać z człowiekiem, który Ciebie tyle lat gnębił, może zaraził HIV-em i prowadzić z nim wesołe rozmowy, jak może się śmiać i wysyłać serduszka??????

Wyparcie? O co tu chodzi no ja tego nie rozumiem

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2019-10-28 16:53:48)

Odp: Wyparcie ? Co zrobić ?
AgnieszkaKole napisał/a:

Witajcie mam problem z mama i nie wiem co zrobić...
Mój ojciec całe życie pracował na kontraktach za granica, Polskę odwiedzał raz na 4-5 miesięcy
Z mama kontakt głównie telefoniczny, skype, wizyty tygodniowe czasami krótsze
Jakieś pół roku temu okazało się, ze mój ojciec to seksoholik i alkoholik
Wyszło bo stał się za mało uważny, zreszta od 3 lat traktował moja matkę strasznie, wyzywał, gnębił, czepiał się wszystkiego
A moja mama nic nie przyjmuje do siebie... fakt, ze był dla niej okropny przez tyle lat usprawiedliwiała tym, ze ma depresje i trzeba mu pomoc
Możliwości zdrady/kochanek nie dopuszczała do siebie
Jak już wyszło to twierdziła, ze ma schizofrenie/inna chorobę psychiczna ale nie, ze jest seksoholikiem
Jak doszło do niej, ze jest seksoholikiem to JA ja musiałam uświadomić, ze powinna się zbadać na HIV bo sadzać po rachunkach telefonicznych to on ma kilka kobiet na miesiąc
Mój ojciec jak to wyszło to nagle miły do matki, pisze smsy, wysyła serduszka, odzywa się ludzkim głosem do mamy a ona mu odpisuje, żartuje, jest wesoła ze on na nia uwagę zwraca..
Jak mówię jej, ze ma w tym swój cel bo jak ma HIV-a to chciałby mieć kogoś do opieki to ona ze to dla niej za ciężkie i nie chce o tym myśleć
Ojciec ma zrobić badania ale znając jego przeszłość może być różnie

JAK można pisać z człowiekiem, który Ciebie tyle lat gnębił, może zaraził HIV-em i prowadzić z nim wesołe rozmowy, jak może się śmiać i wysyłać serduszka??????

Wyparcie? O co tu chodzi no ja tego nie rozumiem

Ile ty masz lat? Wiesz, ze małżeństwo twoich rodziców, to nie twoja sprawa? W ogole jakim prawem, ty czytasz ich prywatną korespondencję? Posuwasz się za daleko moja panno.

3

Moja mama od kiedy to wszystko wyszło, to mnie we wszystko wtajemnicza. Dzwoni od dobrych 3-4 miesięcy codziennie i nawija na ten temat. Ja jestem wykończona, pracuje, mam dziecko, sama je wychowuje do tego mam problemy zdrowotne. Ja już powoli nie daje rady.
Mama jest z tych co wszystko mówią i się w ten sposób uspokajają. Traktuje mnie jak swoją powierniczkę, przyjaciółkę a ja nie jestem w stanie jej zostawić samej sobie bo się boje ze sobie nie poradzi.
Mama całe życie opierała się na ojcu, nie pracowała tylko była z dziećmi w domu a teraz wyszło coś takiego....
Moja mama dla mnie dużo zrobiła dlatego chciałbym jej pomoc ale to mnie przerasta powoli.
Sama byłam w toksycznym związku ale w pewnym momencie powiedziałam dość i odeszłam i dlatego nie potrafię zrozumieć mojej mamy.

4

Moim zdaniem powinnaś poszukać mamie dobrej terapii. Sama sobie z tym nie poradzisz, a widać, że kobieta już fiksuje

5

Salomonka napisał/a:
AgnieszkaKole napisał/a:

(...)

Posuwasz się za daleko moja panno.

Ty również, Salomonko, z czego chyba nie zdajesz sobie sprawy. Więcej szacunku dla rozmówcy mile widziane.

Autorko, Twoja mama wygląda na osobę uzależnioną od Twojego taty. Jak wyżej ktoś napisał, spróbuj namówić ją na terapię. Nie czujesz się na siłach, by być jej konfesjonałem i nic w tym dziwnego.

6

AgnieszkaKole napisał/a:

Moja mama od kiedy to wszystko wyszło, to mnie we wszystko wtajemnicza. Dzwoni od dobrych 3-4 miesięcy codziennie i nawija na ten temat. Ja jestem wykończona, pracuje, mam dziecko, sama je wychowuje do tego mam problemy zdrowotne. Ja już powoli nie daje rady.
Mama jest z tych co wszystko mówią i się w ten sposób uspokajają. Traktuje mnie jak swoją powierniczkę, przyjaciółkę a ja nie jestem w stanie jej zostawić samej sobie bo się boje ze sobie nie poradzi.
Mama całe życie opierała się na ojcu, nie pracowała tylko była z dziećmi w domu a teraz wyszło coś takiego....
Moja mama dla mnie dużo zrobiła dlatego chciałbym jej pomoc ale to mnie przerasta powoli.
Sama byłam w toksycznym związku ale w pewnym momencie powiedziałam dość i odeszłam i dlatego nie potrafię zrozumieć mojej mamy.

Rozumiem, ale twoi rodzice to dorośli ludzie. Nie możesz kogoś uszczęśliwiac na siłę. Masz swoje życie, swoje problemy, dziecko do wychowania i o tym myśl. Przejmujesz rolę opiekunki i rodzica dla swojej matki, chcesz ją teraz wychowywać? Znam wiele podobnych malżeństw; były kłotnie, zdrady, rozchodzenie się, a w końcu wszystko się uspokoilo i żyją dalej szczęsliwie obchodząc rocznice ślubu. Daj im szansę, nie skreslaj ich zwiazku, jesli oni sami tego nie robią. Masz złe doświadczenia, siedzi w tobie zadra i strach który cię paralizuje, ale sprawy małżeńskie rodziców zostaw im. Naprawdę nic więcej nie możesz zrobić.

7

Mama ma wyraźny problem z własnymi emocjami i trudno jej do siebie choćby dopuścić, że związek z mężem ją krzywdzi. Mało tego, ona boi się prawdy, dlatego desperacko usiłuje szukać innych przyczyn zaistniałego stanu rzeczy.
Jeśli Cię to obciąża, to nie masz obowiązku być mamy powierniczką. Możesz wprost powiedzieć, że nie czujesz się z tym komfortowo i zasugerować, że widzisz głębszy problem, z którym - jeśli wyrazi taką wolę - zmierzyć się pomoże jej specjalista. Należy jednak pamiętać, że aby terapia miała sens, to ona sama musi dostrzec w tym sens i chcieć z niej skorzystać.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

Tylko to tak strasznie boli takie rozliczanie się z przeszłością...
Moja mama zawsze dla mnie była Bogiem, tata tym złym, chorym, psychicznym, tym gorszym
Dopiero teraz jak już mam 30-pare lat, sama mam dziecko, związek i rozstanie z psychopatycznym partnerem, mogę realnie ocenić to wszystko
I kompletnie nie rozumiem mojej mamy... choruje na tocznia, choroba bardzo cieżko mnie doświadcza, dziecko tez mam chore przewlekle, mam ciężka prace ale jak tylko zobaczyłam, ze moj związek i Ex partner krzywdzi moje dziecko to wiedziałam, ze od niego odejdę
Mój tata robi i robił takie głupoty w swoim życiu
Obawiam się, ze tata ja zniszczy, ze jak tyle czasu nie odeszła to już nie odjedzie
Już jej wmówił, ze te zdrady to jej wina bo był zaniedbywany i czuł się samotny a ona w to wierzy

Moja mama bardzo pomogła mi w wyjściu z mojego toksycznego związku i bardzo chciałabym jej pomoc ale nie wiem jak, rozmawiam z nią a ona dalej swoje
Ja w końcu zacznę się od niej odsuwać, jak słyszę bełkot pijanego taty w słuchawce telefonu to mnie mdli, nienawidzę pijaków, serio, jak słyszę i widzę pijaka to dostaje sztywności dłoni, jakaś taka nerwica
Ciężkie to wszystko

9 Ostatnio edytowany przez Amethis (2019-11-05 07:27:45)

mam odczucie, że Tobie jest potrzebne rozliczenie z przeszłością, nie matce
jak i zastępczo nie można matce to serwować, oczywiście pozycja ta sprawia że wzmacnia się w niej przekonanie Ofiary
do niej należy decyzja, od nie powinna wychodzić siła, mądrość i chęć zmiany

nie uważasz że w takiej sytuacji odwracają się role, dziecko próbuje być rodzicem, to nie jest OK sytuacja, nie tylko dla matki

AgnieszkaKole napisał/a:

Moja mama zawsze dla mnie była Bogiem, tata tym złym, chorym, psychicznym, tym gorszym

od kogo dostałaś ten obraz?

AgnieszkaKole napisał/a:

Mój tata robi i robił takie głupoty w swoim życiu

Czy czasem to nie jego odpowiedzialność?

AgnieszkaKole napisał/a:

Obawiam się, ze tata ja zniszczy, ze jak tyle czasu nie odeszła to już nie odjedzie

czy jesteś od tego aby mówić matce co ma robić?

AgnieszkaKole napisał/a:

Już jej wmówił, ze te zdrady to jej wina bo był zaniedbywany i czuł się samotny a ona w to wierzy

przecież to są ich prywatne sprawy, czy czasem mama Twoja nie robi sobie powiernicy? zamiast samej się zmierzyć z problemem

i teraz pytanie, Czy ty czasem nie angażujesz się w jej problemy, by od swoich się odsunąć?

popatrz teraz na tytuł swojego postu, dokąd to zmierza smile

Miłego Dnia

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wyparcie ? Co zrobić ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018