Która praca? Jak podjąć dobra decyzję? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Która praca? Jak podjąć dobra decyzję?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Która praca? Jak podjąć dobra decyzję?

Jak pojąć odpowiednią decyzję i wybrac lepsza pracę dla siebie?

Aktualnie pracuje w dużym sklepie odzieżowym w galerii handlowej. Pracuje tam krótko i nie zamierzam wiązać się na dłużej z tą pracą że względu na to, iż praca nie zbyt mi się podoba.
W Między czasie  przypadkiem nadtknelam sie na ofertę pracy na recepcji silownii. Postanowiłam aplikować i otrzymałam pozytywną odpowiedź zwrotną.

I tutaj zaczęłam się zastanawiać co robić..  zostać w sklepie odzieżowy czy lepiej spróbować w nowym miejscu? Jakie są wasze opinie ? Która praca wydaje się "lepsza"? Która wy byście wybrali?
Plus pytanie : jak myślicie jak zareagował by pracodawca na zwolnienie się po niecałych 2 miesiącach od zatrudnienia? Czy zesloscilo by kierownictwo ewentualne takie zachowanie z mojej strony?

Co myślicie na ten temat?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Która praca? Jak podjąć dobra decyzję?

1. Idz do nowej pracy idz dalej nie siedz za dlugo w miejscu w ktorym czujesz ze nie chcesz pracować
2. Nie ma odpowiedzi na która praca wydaje się lepsza ? Ja jestem programistą i dla mnie żadna z nich nie jest lepsza. Nie zawsze pieniądze są ważne a osoby z którymi pracujemy.
3. Pracodawce interesują pieniądze i ma cie w dupie a przy redukcji etatów nie miałby nawet chwili zastanawiania się żeby cię wywalić więc nie patrz na 2 miesiące i to czy sie wkurzy bo za 2 dni zapomną o tobie. To twoje życie i idź po nie. Nie ogladaj się na innych. Zwlaszcza na korporacje dla ktorych jestes trybikiem do wymiany

Wiec TAK IDZ SPROBÓJ NOWEJ PRACY!!!

3

Dla kolejnych pracodawców za to nie będzie wygladać dobrze zmienianie pracy co 2 miesiące. Będzie im to zapalało alarm w głowie od razu na zasadzie "aha, czyli my też ją wyszkolimy, zapłacimy, a ona sobie pójdzie".

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4

Lady Loka napisał/a:

Dla kolejnych pracodawców za to nie będzie wygladać dobrze zmienianie pracy co 2 miesiące. Będzie im to zapalało alarm w głowie od razu na zasadzie "aha, czyli my też ją wyszkolimy, zapłacimy, a ona sobie pójdzie".

dlatego nie powinna sie przyznawac ze pracowala gdzies 2 miesiace proste. po co odkrywac swoja dupe kazdemu zreszta juz ja chca wziac

5

Wraith napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

dlatego nie powinna sie przyznawac ze pracowala gdzies 2 miesiace proste. po co odkrywac swoja dupe kazdemu zreszta juz ja chca wziac

Jak ma umowę o pracę to i tak będzie na świadectwie pracy.

a wracając do tematu dla mnie ani praca w odzieżówce ani na recepcji siłowni nie jest lepsza ani gorsza. Dorywczo dla studenta spoko. Ale nie na życie.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6

Zupełnie się tym nie przejmuj. Oni nie będą nawet źli. Bo za co? Uwierz, nie ty pierwsza, nie ostatnia, tak robisz. Nie patrz też na to, co mówi loka. Bo to bezsens. Najważniejsze jest to byś to TY czuła się w pracy najlepiej a nie co sobie myśli szef jak odchodzisz. Nie podoba Ci się praca - zmieniasz. Jeśli faktycznie jakiś pracodawca ma czerwoną lampkę gdy widzi, że ktoś pracował w jednym miejscu 2 miesiące, a zatrudniając Cie ponosi duże koszty związane w twoim szkoleniem to za pewne w umowie będzie zapis o tym, byś zwróciła koszt za szkolenie, gdy tuż po nim zrezygnujesz z pracy.
U mnie w dawnej firmie ściągneli z drugiego końca Polski pracownika, facet około 35 lat. Przeprowadził się z rodziną. Firma zapewniła mieszkanie, pomogła w przeprowadzce itp. Dokładnie po miesiącu, gdy zobaczył jak to wszystko działa, poszedł do szefa i powiedział "odchodzę". Wyjaśnili sobie normalnie dlaczego tak, i następnego wieczora jeszcze na piwo razem pożegnalne wszyscy wyszliśmy. Zero złości, jedynie żal, że taki pracownik nie chce tu zostać. Ale z niewolnika nie ma pracownika. Żyj tak jak chcesz, a nie tak, żeby inni byli zadowoleni. Bo to twoje życie.

7

Ta Marta to jednak spoko kumpel jest xD

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Która praca? Jak podjąć dobra decyzję?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018