Siostra faceta - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Siostra faceta

Dzień dobry.

To mój pierwszy post. Potrzebuje zerknięcia na problem kogoś z boku.
Jestem z facetem 2 lata. Oboje po 30, pracujący, niezależni. Mój facet ma siostrę, która nie ułożyła sobie z nikim życia. Po pracy siedzi w domu albo śpi albo ogląda z teściową telewizję. Ostatnio wróciliśmy z wakacji i opowiadaliśmy wrażenia. I tu teść wypalił, żeby na kolejną zabrać jego siostrę bo sama siedzi w domu. Dodał też, co to będzie gdy już ich braknie. Teściowie są dość wiekowi, teściowa rodziła ją po 40. Dziewczyna ma 30 lat. Co o tym sądzić? Jak to usłyszałam to mnie to zamurowało i nic nie powiedziałam, ale wiem, że temat na pewno wróci.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Siostra faceta
Anusia_ napisał/a:

Dzień dobry.

To mój pierwszy post. Potrzebuje zerknięcia na problem kogoś z boku.
Jestem z facetem 2 lata. Oboje po 30, pracujący, niezależni. Mój facet ma siostrę, która nie ułożyła sobie z nikim życia. Po pracy siedzi w domu albo śpi albo ogląda z teściową telewizję. Ostatnio wróciliśmy z wakacji i opowiadaliśmy wrażenia. I tu teść wypalił, żeby na kolejną zabrać jego siostrę bo sama siedzi w domu. Dodał też, co to będzie gdy już ich braknie. Teściowie są dość wiekowi, teściowa rodziła ją po 40. Dziewczyna ma 30 lat. Co o tym sądzić? Jak to usłyszałam to mnie to zamurowało i nic nie powiedziałam, ale wiem, że temat na pewno wróci.

Sądzę że należy ją zeswatać z jakimś znajomym singlem. Zanim dojdzie do następnego wyjazdu na wakacje można kilka razy zaproponować wyjścia na miasto razem z siostrą i kimś jeszcze - tak w czwórkę smile

3

Nie bardzo rozumiem. W czym miałaby Ci siostra przeszkadzać podczas wakacji, nie lubisz jej?

4

To zależy od tego czy się lubicie, ale szczerze samotna siostra jadąca z bratem i jego dziewczyną na wakacje , bo tata kazał- jak ostatnia łajza, dobije ją to chyba. Ja bym sobie darowała, nie musicie nikogo niańczyć. Ale na miasto wyjść, na piwko raz na jakiś czas - czemu nie smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

5

Nie widzę problemu. Dziewczyna ma 30 lat i jesli nie jest osobą niepełnosprawną może troszczyć się sama o siebie. Po co szukasz problemu tam gdzie go nie ma?

6

Cześć!

Wiesz siostra Twojego faceta to w sumie razem z rodzicami najbliższa rodzina. I teraz nie wiem w czym problem... czy nie chcesz z nią mieć w ogóle żadnych relacji, czy tylko minimalne czy tylko chodzi o te wakacje? A może twój chłopak chce mieć dobre relacje z siostrą? Na wakacje może dziewczyna nie mieć ochoty z Wami jechać albo będzie chciała i nie wiem czemu miałyby to być nieudane wakacje? Z drugiej strony nie musicie też jej tego proponować? Rozumiem też , że na wakacje jeździcie tylko we dwoje, bez Twojej rodziny i bez znajomych?

7

Nie dziwię się, że Cię zamurowało. To dorosła, pełnosprawna (przynajmniej nic nie wspominasz, że jest inaczej) kobieta, a rodzice już dziś próbują obciążać Was jej życiem, nieporadnością i jej przyszłością.
Owszem, to jest Twojego chłopaka siostra, bliska jemu osoba, dobrze byłoby mieć z nią co najmniej poprawne relacje, jednak Wy naprawdę nie musicie w żaden sposób czuć się za nią odpowiedzialni. Mało tego, im bardziej wszyscy będą się za nią starać, tym gorzej dla niej, bo nigdy nie zmusi jej to do działania i zadbania o jakość swojego życia. Jednym słowem rodzice wyrządzają jej w ten sposób krzywdę, nawet jeśli zapewne wydaje im się, że robią dobrze.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

Dodam jeszcze, że sama siostra chyba się do tego wyjazdu z Wami nie wyrywa? Tylko Tatuś zbyt entuzjastyczny ją wysyła? Może ona wcale nie chce z Wami jechać? Może to rodzice robią z niej ofiarę, która sama sobie nie umie zorganizować czasu? A może jej jest dobrze jak jest? Rozmawialiście z samą siostrą, czy rozmawiacie o siostrze?

Zastanawiam się, jak poczuła sie w tej sytuacji siostra - wciskana komuś pod opiekę jak jakaś niepełnosprawna...

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018