Wakacyjna torba malucha - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Wakacyjna torba malucha

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Wakacyjna torba malucha

Kochane mamy, już niedługo planuję wakacyjny wyjazd z dwumiesięcznym maluszkiem (karmię piersią), i tak zaczynam zastanawiać się nad tym, co warto spakować w podróżną walizkę.... może macie dla mnie jakieś rady????

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wakacyjna torba malucha

Oprócz tego czego normalnie używasz w domu polecam dmuchaną wanienkę  turystyczną.
Świetna sprawa bo nie wszędzie są wanny do kąpieli a nawet gdy są to dezynfekowanie ich po innych użytkownikach jest uciążliwe.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Ja polecam zawsze mieć wszystko razy dwa. tzn to co do domu, czy do korzystania w hotelu, a dodatkowo podręczna torba z minimum czyli: zapasowe pieluchy, chusteczki nawilżane, zawsze coś do przebrania, plus coś cieplejszego, otulacz, krem do pupy, kilka ulubionych zabawek, butelki, smoczki- Tobie łatwiej, bo karmisz piersią, my zawsze mieliśmy termos z wodą i pudełka z mlekiem smile.
Co do samego wyjazdu, to przenośny przewijak, taki zwijany (my mieliśmy go dołączonego do torby podręcznej), wanienka- taka jak pisała Kleoma,  my tachaliśmy turystyczne łóżeczko i do tego składany materac plus oczywiście pościel Małego (my wzieliśmy nawet kołderkę i dobrze zrobiliśmy bo mimo, że było ciepło, to jednak specyficzne stare budownictwo dawało chłód)- coby go nie kłaść w czymś co było prane w innym niż jego proszku (jest alergikiem). Oczywiście czujnik oddechu, ten którego używamy w domu. Na pewno dużo ubranek, my potrafimy się przebierać i po 3-4 razy dziennie. Jeżeli to jest dłuższy wyjazd to właśnie proszek do prania, kilka zabawek. wózek. A i zawsze tam gdzie dziecko musi być jego książeczka zdrowia, my też bierzemy wszędzie jego dokumentacje medyczną, czyli wypisy ze szpitala, badania dotyczace alergii, po prostu to zawsze mamy w tej podręcznej torbie, którą np. bierzemy na spacery.  A i coś przeciw słońcu, my używamy Pharmacerisu krem do twarzy 50+ od narodzin.

Wiem, że tego jest ogrom, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć przy dziecku.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

4

Mój syn co prawda ma już dwa i pół roku, ale na wyjazdy jak był niemowlęciem braliśmy wszystko - dosłownie big_smile . Rzeczy higieniczne typu pieluchy , chusteczki nawilżane i zwykłe, krem do pupy/ciała, krem od słońca. Milion ubranek na każdy rodzaj pogody, wanienka, łóżeczko turystyczne, kocyki, zabawki, czapki od słońca, coś od komarów, jakąś matę do przewijania (my nie  mieliśmy przewijaka) czy ceratki z apteki, książeczka zdrowia. Wszystko to czego używasz w domu. Wózek, jakiś parasol jak np nad wodę jedziecie żeby na kocyku był cień.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

5

dziewczyny dziękuję za tak cenne porady:)tak jak sądziłam, pewnie wezmę połowę domu ze sobą:) a co sądzicie o tym, aby wziąć ze sobą laktator?? Czasami odciągam pokarm, ale powiem szczerze, że nie lubię go używać....ooo o dmuchanej wanience to jeszcze nie słyszałam, muszę sprawdzić co to jest, szczególnie, że w hotelu będzie chyba tylko prysznic:(

6

kiedyś dmuchane wanienki były w stokrotce, n ie wiem czy to jest ogólnopolski sklep. laktator zawsze może się przydać, pamiętaj tylko wtedy o pojemniczkach na mleko i o podgrzewaczu do butelek

7

a i jeszcze folia przeciwdeszczowa na wózek.  jakiś pojemnik do wyparzania laktatora. jeżeli chodzi o sam przejazd w foteliku, a byłoby zimno, nalezy pamiętać, że do fotelików samochodowych nie można dziecka ubierać w kurtki i bluzy, widziałam testy, dziecko wylatuje z kurtki, która zostaje w foteliku. My kupiliśmy taki kocyk w którym się wycina dziury na pasy, pasy przylegają do dziecka a samo dziecko później sie okrywa tym kocykiem. A i małe dziecko nie może długo być w foteliku co 45- max 60 minut nalezy robić przerwy, wyciągac dziecko z fotelika i troche je ponosić, położyć na płasko. Starsze wiadomo puścić coby pochodziło. Jeżeli dziecko jest smoczkowe, to przyda się taki łańcuszek przywieszka do smoczka, którą przypina się do ubranka, żeby dziecko nie zgubiło smoka. Koniecznie coś przeciwbólowego, od gorączki, polecam nurofen w syropie. wcześniej uzywaliśmy pedicetamolu, ale  mówiąc szczerze słabo dzialał.

8

Nirvanka dziecko Autorki ma 2 miesiące - i tak nie może mu podawać sama leków. Na pewno zorientowałabym się , gdzie mam najbliżej miejsca wypoczynku nocną opiekę medyczną, pediatrę, szpital itp. to zawsze warto sprawdzić. A laktator bym wzięła na wszelki wypadek smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

9

chomik9911 świetna rada, nawet o tym nie pomyślałam, a może się przydać. Nigdy nie byłam w tym miejscu, więc warto się dowiedzieć, gdzie jest opieka medyczna i itd. A mam u siebie w mieście ten sklep i może jeszcze dziś się wybiorę... zastanawiałam się i jednak wezmę ze sobą laktator, butelki, podgrzewacz, wrzucę do tego jeszcze kilka saszetek prolaktanu, i zastanawiam się jeszcze, czy wziąć ze sobą poduszkę do karmienia?? co o tym sądzicie?

10

chomik- wiem, ze nie można bez konsultacji lekarskiej podawać leków, natomiast, jak nam dziecko zaczęło gorączkować po wyjściu ze szpitala po porodzie i zadzwoniliśmy na pogotowie to dostaliśmy opierdziel, że mamy w domu noworodka, a nie mamy nic na zbicie gorączki. więc nie chodzi o podawanie, tylko o posiadanie leku na wszelki wypadek, bo gdyby lekarz zalecił to dobrze mieć.

Poduszka do karmienia może się przydać, natomiast to Ty musisz zadecydować, czy często z niej korzystasz, czy jest duża, mało, łatwa do przeniesienia itp. My natomiast wszedzie bierzemy pieluchy tetrowe bo je moczymy i nimi wycieramy dziecko po karmieniu (je już posiłki stałe), a gdy był malutki to podkładałam przy karmieniu mlekiem z butelki, żeby go nie zalać.

11

Poziomka no myślę, że warto się zorientować smile poduszkę bym brała, serio brałabym wszystko bo w samochodzie może leżeć, a jednak czasem może Ci być wygodniej.

Nirvanka rozumiem. Nasz syn jak miał 2 miesiące wylądował w szpitalu i tam miał wszystkie leki podawane dożylnie i lekarze nie pozwalali czegokolwiek dawać samemu stąd moje zdziwienie. Ale warto być gotowym na wszystko smile

12

u mnie poduszka się przydaje, mam też problemy z kręgosłupem i pomaga mi w karmieniu:)oooo dobrze, że przypomniałyście mi o pieluchach tetrowych.... może wezmę ze sobą jednak jakieś przeciwgorączkowe leki dla maluszków. Tak się teraz zastanawiam, czy brać podgrzewacz do butelek, ale jak podgrzewacz to i laktator..... i teraz i tak z jednej walizki zrobiły się dwie:)

13

ja jak jeździłam na wakacje z malutkim dzieckiem, to brałam i laktator, i podgrzewacz do butelek, i same butelki, i środki na laktację - wychodziłam z założenia, że wolę mieć wszystko pod ręką. Ale jeżeli jedziecie samochodem, to nie ma problemu z przewozem walizek (gorzej, np. pociągiem). A najważniejsze, to spróbuj się nie stresować i cieszyć się wakacyjnymi chwilami:))

14

i już powoli spakowałam wakacyjną walizkę maluszka i biorę ze sobą większość rzeczy, o których mówiłyście i wspominałyście (od dmuchanych wanieniek, po pieluchy tetrowe, saszetki na laktację, lakator i smoczki):)mam też listę z aptekami i punktami pomocy medycznej, więc jestem ewentualnie przygotowana na różne sytuacje:)

15

mamaZosi napisał/a:

ja jak jeździłam na wakacje z malutkim dzieckiem, to brałam i laktator, i podgrzewacz do butelek, i same butelki, i środki na laktację - wychodziłam z założenia, że wolę mieć wszystko pod ręką. Ale jeżeli jedziecie samochodem, to nie ma problemu z przewozem walizek (gorzej, np. pociągiem). A najważniejsze, to spróbuj się nie stresować i cieszyć się wakacyjnymi chwilami:))

Mam podobnie - jak to mówią przezorny, zawsze ubezpieczony wink Ale teraz zabieramy o wiele mniej rzeczy. Przeszliśmy na butlę i wystarczą nam butelki i smoczki. Gorzej z podgrzewaniem mleka, ale na szczęście i tu znalazłam wyjście tongue Na innym forum zrobili test butelek Yoomi z podgrzewaczem. Wypadły pozytywnie, a że koleżanka też używa, więc i ja zakupiłam. Oszczędza miejsca w torbie. Podgrzewacz ładuje w domu we wrzątku i używam kiedy chce w trasie. Wystarczy, że nacisnę przycisk na urządzeniu i po 60 sekundach robi się ciepły, a mleko jest ogrzewane jak przepływa przez wyżłobienia na jego powierzchni. Nawet smoczek jest cieplutki smile <3

16

a mu już wróciliśmy z naszego wakacyjnego wyjazdu:)niestety, przez pogodę troszkę skróciliśmy nasz pobyt, ale może jeszcze w sierpniu się wybierzemy:)powiem, że było super i to co ze sobą zabrałam, i to co mi doradziłyście wziąć ze sobą, bardzo mi się przydało:)i nawet załapałam problemy z laktacją, podejrzewam, że przez stres, ale laktator, saszetka prolaktanu i wakacyjny nastrój bardzo mi pomogły:)i powiem, że warto na wakacje z maluszkiem warto brać ze sobą najróżniejsze rzeczy, jest się wtedy przygotowanym na różne sytuacje:)

17

ooo super, że udał się wyjazd:)ja również powoli przygotowuję się do podróży i chyba też zabiorę podobny zestaw do Twojego:)wychodzę z założenia, że warto się przygotować na każdą sytuację - od załamania pogody, aż po problemy z karmieniem piersią:))

18

ooo to życzę miłego wypoczynku:)sama walizka, do której spakowałam wszystkie niezbędne przedmioty dla dziecka i dla siebie (włącznie z laktatorem, butelkami i saszetkami na laktację) to zajęła większą część bagażnika:)ale nie żałuję:)miałam wszystko pod ręką:)

19

poziomkowamama napisał/a:

ooo to życzę miłego wypoczynku:)sama walizka, do której spakowałam wszystkie niezbędne przedmioty dla dziecka i dla siebie (włącznie z laktatorem, butelkami i saszetkami na laktację) to zajęła większą część bagażnika:)ale nie żałuję:)miałam wszystko pod ręką:)

i bardzo dobrze, warto być przygotowanym na różne sytuacje:))ja także biorę jak najwięcej bagażu, choć mój mąż uważa, że przesadzam:)ostatnio moja siostra przed urlopem też wzięła laktator, prolaktan, butelki itp. i to była doskonała decyzja, bo złapało ją akurat zapalenie piersi, więc nie musiała biegać po aptekach:))

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Wakacyjna torba malucha

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018