Domowa edukacja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez brenne (2019-06-02 06:41:36)

Temat: Domowa edukacja

Co myslicie o domowej edukacji? Znacie kogos,  kto to robil? Wiecej szkody,  czy pozytku?
Mieszkam w UK. Moje dziecko teraz  konczy podstawowke i nie dostalo sie do szkoly.  Nie wiem czy  walczyc,  czy sprobowac domowej edukacji przez rok.
Moze ktos ma jakies doswiadczenia?

"A jeśli miłość jest największym kultem całej ludzkości to pierwszą jego kapłanką była i zawsze jest kobieta. "
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Dagmara45 (2019-06-02 10:13:04)

Odp: Domowa edukacja

Poznałam kiedyś, ale ona to robi w Polsce dla trójki dzieci z podstawówki. Najstarsze kończy ósmą klasę.

Ujawnianie publiczne przeze mnie e-maili, pisanych do mnie, nie jest naruszeniem tajemnicy korespondencji.

3

Edukacja domowa jest piękna. smile zależy, co w tym czasie dziecko ma robić. Opcji jest wiele. Można iść w zupełny unschooling, niech robi co chce, byle żeby zaliczyło przedmioty na koniec roku byle jak. Bo przedmioty na koniec roku trzeba zaliczyć, żeby przejść do kolejnej klasy i nie zostać cofniętym do szkoły systemowej (tak przynajmniej jest w Polsce, w UK nie mam zielonego pojęcia).

Edukacja domowa, jeśli ma polegać na tym, że realizuje cały program z podręczników, ale w domu to już trochę słabo. Warto ten czas poświęcić na to, żeby dziecko pochodziło na kursy, poznawało przede wszystkim ludzi i siebie, łapało kontakty, umiejętności społeczne.

Wiele osób ma obawy, że jak dziecko jest w edu domowej, to jest aspołeczne. Nie musi tak być, ale wymaga  to więcej wysiłku niż posłanie dziecka z rana do szkoły "a reszta sama się wydarzy".

Moim zdaniem to super szansa na to, żeby czlowieka nie zniszczył system.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

4 Ostatnio edytowany przez brenne (2019-06-03 10:45:34)

Dziekuje dziewczyny za odpowiedz.
Monoceros,  masz racje.
Mysle, ze ten rok pomoglby mojemu dziecku troche sie podciągnać.  Jedyny problem bylby a samodyscypliną. Traktowalabym to jako powtarzanie materialu i w przyszlym roku,  kiedy dzieciaki bedą znowu wymieszane,  mlody mialby swiezy start prawie na rowni z innymi dziecmi.

"A jeśli miłość jest największym kultem całej ludzkości to pierwszą jego kapłanką była i zawsze jest kobieta. "

5

Ustal z dzieckiem co chcesz, żeby twoje dziecko osiągnęło. Jeśli chcesz, żeby poznało podstawę programową od góry do dołu, to szkoda czasu. Ona jest przeładowana i pełna bezsensownych informacji, i nawet jeśi zmusisz kogoś do przyswojenia tej wiedzy, to ona się w większości do niczego nie przyda i szybciutko wyleci z głowy, tak więc w szkole będzie uczyć się od nowa tych samych rzeczy.

Postaw na inne sposoby: uczenie się przez odwiedzanie muzeów, wystawy, wyjścia, podróże, spotkana z ludźmi, warsztaty. Niech zdobędzie umiejętności, których nie da żadna szkoła: trening umiejętności społecznych czy chociaż joga. Niech to będzie dobry rok rozwoju a nie wmuszania w siebie informacji, które potem trzeba zwymiotować na teście, żeby dostać ładny obrazek na świadectwie.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

6

Monoceros- m.in . taki jest plan....na razie walka a biurokracją  sad

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018