nowa żona psuje relacje, co robić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » nowa żona psuje relacje, co robić?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 52 ]

Temat: nowa żona psuje relacje, co robić?

piszę, bo może ktoś widział takie cuda, może coś mi podpowiedzieć, jak się zachować, co zrobić.
zacznijmy od podstaw: kilka lat temu rozwiodłam się. normalnie, bez szopek. wypaliło się uczucie, postanowiliśmy się rozejść, ale zachowaliśmy normalne relacje, koleżeńskie. dziecko zostało ze mną. podkreślam - nie było uczuć między nami, ani żadnych relacji intymnych. ja ułozyłam sobie życie sama, jestem szczęśliwa  z moim życiem, z córką,  moją pracą, hobby. ex poznał kobietę z osiedla. starszą, mającą troje dorosłych dzieci. kobietę po 2 rozwodach. byli ze sobą 2 lata, po czym pobrali się. pomyślałam, ok, fajnie. córka będzie miała jeszcze jedną osobę, która o nią zadba.
nie poznałam tej kobiety w ciągu tych 2 lat, ani ona nie poznała mnie. ona nie chce mnie poznać. myślę, że ma kompleksy. ja jestem pracownikiem naukowym, ona nie ma matury. ja jestem przebojowa i lubiana, ona jest szarą myszką, zawsze bez uśmiechu, schowana za mężem.to nie moja sprawa, nie obchodzi mnie to, jaka ona jest. nie jestem zazdrosna ani o nią, ani o ex i ich życie. ona chyba uważa inaczej.
po ślubie ex zamieszkał z MATKĄ (która też posiada własne lokum na tym osiedlu). nowa żona została w dawnym mieszkaniu z dziećmi. a zatem nie mieszkają ze sobą. nowa żona donosi mu uprasowane koszule, obiady, zakupy. ex zaś rozwija swoją karierę przy pomocy matki i nowej żony.
ex powiedział córce o ślubie w dniu ślubu. tak, w dniu ślubu , kilka godzin przed uroczystością dziecko zostało w pośpiechu ubrane w nową sukienkę i wywiezione do innego miasta na ślub. wszystko było w tajemnicy . zero wytłumaczenia sytuacji, zero wprowadzenia w nową sytuację. córka była przestraszona tym wszystkim, nie rozumiała tego. oczywiście to ja musiałam jej tłumaczyć nową sytuację, nie wiedząc dokładnie, co się będzie działo.
obecnie jest zazdrosna o nową żonę, zła, zaczyna robić się agresywna. ex uważa , że to moja wina. ja uważam, że to emocje dziecka, które nie rozumie nowej rzeczywistości.
problem polega na tym, że odkąd ex rozpoczął ten związek, zaczął ucinać kontakt ze mną. nasz kontakt polegał na uzgadnianiu spraw dotyczących dziecka. i to wszystko. co kupić, wakacje, oceny w szkole, nauka, czas wolny etc. wspólne wychowanie córki. odkąd pojawiła się nowa miłość ex, nagle znikło zainteresowanie córką. nie oddzwania, nie odpisuje na smsy, nie widujemy się. alimenty przekazuje przez swoją matkę. to jego matka dzwoni i coś mi oznajmia, podaje jakąś informację, decyzję. dostaję kartki z wiadomościami. serio? wcześniej tak nie było. było normalnie. ale to nowa żona zakazała mu kontaktu ze mną. powiedział mi, że nie może ze mną rozmawiać , nawet telefonicznie, ponieważ ona wtedy bardzo się denerwuje. nie podoba jej się to, że nasze relacje były koleżeńskie. że rozmawialiśmy ze sobą. jej relacje z byłymi mężami to wojny sądowe, kłótnie i agresja. teraz to samo wprowadza w nasze relacje. krytykuje mnie przy dziecku, chociaż mnie nie zna. obgaduje mnie, neguje moje zasady wychowawcze. córka powtarza mi, co pani L. mówi. wtedy ja piszę smsy do ex.,z prośbą o wyjaśnienie i zaprzestanie takiego działania . wtedy ex wścieka się, że po co odzywam się do niego. i tak koło się zamyka.to wszystko trwa już 2 lata. mam dość. chcę mieć normalny kontakt z ojcem dziecka, nie chcę aby córka dorastała w atmosferze, jaką tworzy nowa żona jej ojca. jak powinnam postąpić? rozmowa z nimi odpada. oni nie chcą zgodzić się na rozmowę. czy można taki kontakt ws dziecka pomiędzy rodzicami ustalić sądownie ? jeśli ojciec dziecka nie odpisuje , nie przyjmuje informacji, to może da się ustalić pełnomocnika, z którym mogłabym konsultować sprawy bieżące. teraz , będąc pod opieką ojca, córka jedzie na wycieczkę. jest alergikiem, ma nowe leki. chcę dać wytyczne ojcu dziecka, ale jak mam to zrobić, skoro on uciął kontakt? mam mu pisać elabobraty przez sms?  wysłać list polecony?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nowa żona psuje relacje, co robić?

Ja nie rozumiem, po co Ty chcesz mieć z nim ten koleżeński kontakt. Po co Ty chcesz, żeby ta nowa żona Cię poznawała?
Ona widocznie takiej potrzeby nie ma. A zbyt zażyłe relacje byłych małżonków też dobre nie są.
Mam wrażenie, że teraz przeżywasz to, że się rozstaliście i że on ma nowe życie, bo wcześniej, z racji dużego kontaktu, nie miałaś powodów do przeżywania.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

chyba żartujesz. napisałam wyraźnie - kontakt matki z ojcem dziecka ws wychowania dziecka. mamy oboje władzę rodzicielską. a nie mamy kontaktu jako rodzice. mieliśmy wspólny pogląd co do wychowywania dziecka, teraz tego nie ma. dziecko jest chore, nie pójdzie do ojca na week. komu mam to powiedzieć? skoro ojciec nie odbiera sms. nie mogę odebrać córki ze szkoły. do kogo mam zadzwonić? ojciec nie odbiera smsów ode mnie. nie rozumiesz , że pojęcie "koleżeński" w tej sytuacji znaczy  - nie wchodzący sobie w drogę, nastawiony przyjaźnie? jesteś w ogóle rodzicem?

4

ustal to lepiej sądownie, nikomu nie powinno się ufać i robić cokolwiek "na gębę", tym bardziej jeżeli chodzi o dziecko. Ogólnie nie znam się na tym, ale gdybym była w takiej sytuacji, to albo bym naciskała na ojca, zeby jednak ten kontakt z dzieckiem miał, albo, żeby totalnie nie miał i wtedy bym wytłumaczyła dziecku jakoś to delikatnie. Taka ciągła niepwenośc dziecka wpływa na nie negatywnie, jestem ciekawa, czy da się jakoś sądownie męża nakłonić do terapii onplus dziecko, zeby sobie uświadomił, jak krzywdzi córkę

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

5

Weronika400 napisał/a:

chyba żartujesz. napisałam wyraźnie - kontakt matki z ojcem dziecka ws wychowania dziecka. mamy oboje władzę rodzicielską. a nie mamy kontaktu jako rodzice. mieliśmy wspólny pogląd co do wychowywania dziecka, teraz tego nie ma. dziecko jest chore, nie pójdzie do ojca na week. komu mam to powiedzieć? skoro ojciec nie odbiera sms. nie mogę odebrać córki ze szkoły. do kogo mam zadzwonić? ojciec nie odbiera smsów ode mnie. nie rozumiesz , że pojęcie "koleżeński" w tej sytuacji znaczy  - nie wchodzący sobie w drogę, nastawiony przyjaźnie? jesteś w ogóle rodzicem?

No to ustal to wszystko sądownie. Skoro to już dwa lata trwa, nie pomyślałaś o takim rozwiązaniu?
Skąd mam wiedzieć, co uznajesz za koleżeński kontakt, skoro zaraz na początku posta narzekasz, że nowa żona nie chce Cię poznać i jeszcze dokładasz, w ilu polach jesteś niby od niej lepsza? Nie obchodzi Cię, ale jednocześnie intensywnie komentujesz ich życie.

Jeżeli chcesz, żeby Twój ex się zajmował dzieckiem to idź do niego i mu to powiedz wprost. Zaproponuj, może trzeba zweryfikować układy? Może trzeba ustalić to sądownie? Jeżeli macie sądowe ustalenia, to może trzeba je zweryfikować, skoro on się z nich nie wywiązuje?

6

gdy na niego naciskam - tzn proszę, tłumaczę, nic to nie daje. rezultat jest taki , że on twierdzi, że ja nie rozumiem miłości i że jestem zazdrosna. boże, ja o czym innym, on w swoim świecie. zapisałam naszą 3 na wizytę do poradni do psychologa. nie wiem, czy ex się zgodzi, ale skoro nie uznaje moich próśb, postanowiłam szukać pomocy od instytucji.

7

intensywnie komentuję ich życie - czyli co niby robię? opisałam tu na forum, jak to ich życie wygląda. opis na forum nie jest intensywnym komentowaniem, Lady Loka.

8

Lady Loka napisał/a:

Mam wrażenie, że teraz przeżywasz to, że się rozstaliście i że on ma nowe życie, bo wcześniej, z racji dużego kontaktu, nie miałaś powodów do przeżywania.

Nie sądzę.
Weroniko, uważam, że nie pozostaje Ci nic innego, jak zaakceptować nową sytuację i zacząć przyzwyczajać się do tego, że teraz przede wszystkim Ty decydujesz o dziecku. Nie informuj go, nie pytaj o zgodę, nie musisz też korzystać z pośrednictwa ex teściowej.
Wasze koleżeńskie układy skończyły się i niestety musisz odnaleźć się w nowej sytuacji.
Nie wiem ile Wasza córka ma lat, ale chyba trzeba z nią porozmawiać i wytłumaczyć co się dzieje. Z pewnością jest jej przykro, gdy nowa żona Twojego ex źle o Tobie mówi, ale wiele zależy od Ciebie i od tego jak przygotujesz córkę do nowej sytuacji.
Jej ojciec sam kopie pod sobą dół, bo może stracić szacunek własnego dziecka, ale Ty nie masz na to większego wpływu.
Zadbaj o siebie i o córkę, poszukaj innych rozwiązań w nagłych przypadkach. Pogódź się z tym, że nie możesz już na niego liczyć.
Nie Ty pierwsza i  nie ostatnia.

9

Uważam, że brzmisz całkiem rozsądnie i trzeźwo patrzysz na sytuację. Rozumiem powód do niepokoju. Nie widziałabym winy jednak wyłącznie w nowej żonie twojego exa. Myślę, że to on jest odpowiedzialny za to, jakie ma z tobą i ze swoją córką stosunki i to, że (prawdopodobnie) pozwala swojej żonie na taki wpływ na relacje między wami.
Kto wie, może ona nie ma z tym nic wspólnego.

I w ogóle moim zdaniem nie powinna. Sprawa jest między tobą a tym facetem. I myślę, że warto by było najpierw na poważnie z nim pogadać, i to tak dać mu do zrozumienia, że jeśli nie dojdziecie do porozumienia i nie ustalicie pewnych bardzo ważnych kwestii, to sprawa trafi na drogę sądową. Bo tak nie może być, że w razie jakiegoś wypadku nie ma z nim żadnego kontaktu. I w ogóle co to za nieodpowiedzialne zachowanie z jego strony, i jeszcze do tego jego główną obawą jest to, że jego żona się denerwuje, jak wy rozmawiacie? Macie dziecko, więc macie wspólne sprawy, jak ona nie jest w stanie tego znieść, powinna to przewidzieć zanim wzięli ślub.

Jestem wręcz pewna, że nowa sytuacja jest powodem złości i trudności twojej córki. Takie zmiany, nawet wprowadzane stopniowo, są w stanie zaburzyć poczucie bezpieczeńśtwa dziecka, a co dopiero gdy coś wydarza się z dnia na dzień.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

10

Uzależnił się od nowej żony jest uległy ona się pewnie uwiesiła na nim  nic na razie do niego nie trafia .
Ich wzajemne relacje to nie Twój problem egzekwuj wcześniejsze ustalenia tak jak masz zamiar przez instytucje .
Uczucia byłego i nowej żony niech Ciebie nie obchodzą nie analizuj tego to ślepa uliczka nic tam nie zmienisz nowa ma taki wpływ na jaki jej eks pozwala jest jednak dorosły i zobowiązany z drugiej strony sporo rzeczy w życiu się zmienia nie stawiaj temu oporu na siłę bo zupełnie niepotrzebnie naszarpiesz się.Sad niech rozstrzygnie wasz spór.
Na zanik waszych dotychczasowych relacji nie bardzo masz wpływ nacisk powoduje większy opór byłego jakiś uwikłany się wydaje.

11

Weroniko, jakkolwiek możesz być rozczarowana nową żoną ex, to jednak żony pierwsze drugich nie wybierają, a szkoda.. wink
i pozostaje Ci dostosować się do okoliczności.
Sama możesz zrobić jednak więcej by chronić córkę i nie pogarszać sprawy.
Np. nie pisz sms jak wiesz że córka tam jest.
możesz ustalać sprawy sądownie, ale można z pośrednictwem babci ustalić maila do kontaktów z byłym- tam poustalacie co i jak.
No i widzisz- jego przyjażń był udawana..jak często z byłymi..
Nie krytykuj ich układu- robią jak im dobrze..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

12

dzięki za rady i zrozumienie. nei spodziewałam się, że kiedykolwiek napiszę na forum o tej sytuacji, wydaje mi się to absurdem, czymś niemożliwym do istnienia... a jednak. macie rację. ex jest nieodpowiedzialny i ma klapki na oczach.
mam nadzieję, że psycholog oceni tę sytuację realnie i coś do niego dotrze.
spróbuję jeszcze raz porozmawiać z nim. jeśli to nie przyniesie rezultatu, zapewne skończy się w sądzie.

13

Ja tam nie wiem czy zabieranie ex męża na spotkanie z psychologiem jest w tym wypadku normalne...

Dalej mam wrażenie, że za bardzo próbujesz na niego wpływać i go kontrolować, a Wasza relacja była bardziej zażyła niż klasyczne dzielenie się obowiązkami po rozwodzie.
Nie twierdzę, że jego obecna żona robi dobrze, bo nie powinna izolować go od dziecka, ale to też trochę pokazuje jego własne podejście do Ciebie. Przeskoczył na drugą gałąź i już Was nie potrzebuje. Tutaj to od razu sąd, a nie psycholog. Do psychologa to idź z dzieckiem, żeby mogło pogadać o tym, co ją w tej sytuacji boli. Ale branie tam ex męża będzie tylko zaognieniem całej sytuacji.

14 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-06-20 09:44:03)

A ja myślę jeszcze inaczej, niż dziewczyny.

To nie nowa żona jest problemem, tylko to, że Twój ex nie ma jaj i własnego rozumu. Żadna siła i żadna manipulacja nie spowodowałaby, bym odwróciła się od własnego dziecka. ŻADNA.

Twój ex mąż to zwykły dupek, który dla nowej baby poświęca dobre relacje z własnym dzieckiem. Tu naprawdę nie chodzi o to, że Ty już nie możesz z nim się kontaktować, jak kiedyś. I moim zdaniem Wasza relacja też była trochę zbyt zażyła, jak na byłych małżonków.

Jak to rozwiązać? Sądownie, skoro mąż nie kwapi się, by się normalnie dogadać. Tam sobie porozmawiacie przed sędzią i wszystko ustalicie.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

15 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2019-06-20 09:49:08)

Lady Loka nie masz racji - wspólne dziecko łączy rodziców już na całe życie. Super pomysł z psychologiem - dlatego, że Autorka z mężem idą jako RODZICE a nie para na terapię. Njlepsze co można dla dziecka zrobić w takim przypadku jak Wasz - to właśnie utrzymać przyjazne stosunki. Tu niestety problem pojawia się w Twoim mężu, że zakochał się w zołzie, osobie bardzo konfliktowej i się jej słucha. Psycholog na pewno doradzi jak się zachować. Uprzedź męża , że jeśli jeszcze raz dojdzie do Ciebie , że jego małżonka obraża Ciebie w obecności Waszej córki - wystąpisz do sądu o nakaz spotkań w Twojej obecności. Porozmawiałabym też z córką mimo wszystko o tym, że sytuacja między Wami uległa małej zmianie, nie chodzi o nastawianie przeciwko nowej żonie, tylko wytłumaczenie, że taty sytuacja rodzinna się zmieniła, że nie zawsze zależy od Ciebie jak inni ludzie się zachowują itp i żeby w razie przykrości córka powiedziała Tobie o wszystkim. Nie udawać na siłę że wszystko jest cudownie i nie pchać jej też tam. Ona w ogóle lubi tam jeździć teraz? Matka męża jak się odnosi w stosunku do wnuczki? Bardzo Ci współczuję, widać że jesteś myślącą rozsądną kobietą i nie dasz zrobić krzywdy dziecku.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

16 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-06-20 10:02:09)

chomik9911 napisał/a:

Lady Loka nie masz racji - wspólne dziecko łączy rodziców już na całe życie. Super pomysł z psychologiem - dlatego, że Autorka z mężem idą jako RODZICE a nie para na terapię. Njlepsze co można dla dziecka zrobić w takim przypadku jak Wasz - to właśnie utrzymać przyjazne stosunki. Tu niestety problem pojawia się w Twoim mężu, że zakochał się w zołzie, osobie bardzo konfliktowej i się jej słucha. Psycholog na pewno doradzi jak się zachować. Uprzedź męża , że jeśli jeszcze raz dojdzie do Ciebie , że jego małżonka obraża Ciebie w obecności Waszej córki - wystąpisz do sądu o nakaz spotkań w Twojej obecności. Porozmawiałabym też z córką mimo wszystko o tym, że sytuacja między Wami uległa małej zmianie, nie chodzi o nastawianie przeciwko nowej żonie, tylko wytłumaczenie, że taty sytuacja rodzinna się zmieniła, że nie zawsze zależy od Ciebie jak inni ludzie się zachowują itp i żeby w razie przykrości córka powiedziała Tobie o wszystkim. Nie udawać na siłę że wszystko jest cudownie i nie pchać jej też tam. Ona w ogóle lubi tam jeździć teraz? Matka męża jak się odnosi w stosunku do wnuczki? Bardzo Ci współczuję, widać że jesteś myślącą rozsądną kobietą i nie dasz zrobić krzywdy dziecku.

wciągnie córkę w niepotrzebną wojnę, na której straci głównie dziecko.
Trzeba sobie odpuścić byłego  jako przyjaciela, a jego nowej kobiecie okazać szacunek i dla dobra córki się zaprzyjażnić, tyle.
Córka nie jest tam pchana- odwiedza ojca, nie macochę.
mogą iść do tego psychologa..

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

17

Nigdy nie powiedziałam żeby wciągać w coś córke. Takich spraw nie załatwia się przy dziecku, ale dzieci to nie kukły - widzą i słyszą. I trzeba z nimi rozmawiać i tłumaczyć. Z nową żoną się nie zaprzyjaźnią , bo nowa żona na to nie pozwala, zaczyna nastawiać dziecko. To są sprawy między rodzicami i jeśli nie da się dobrowolnie tego załatwić - trzeba iść do sądu i po poradę do psychologa.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

18 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-06-20 10:20:14)

chomik9911 napisał/a:

Nigdy nie powiedziałam żeby wciągać w coś córke. Takich spraw nie załatwia się przy dziecku, ale dzieci to nie kukły - widzą i słyszą. I trzeba z nimi rozmawiać i tłumaczyć. Z nową żoną się nie zaprzyjaźnią , bo nowa żona na to nie pozwala, zaczyna nastawiać dziecko. To są sprawy między rodzicami i jeśli nie da się dobrowolnie tego załatwić - trzeba iść do sądu i po poradę do psychologa.

Jak żona odczuje, że była nie jest zagrożeniem, to na pewno da się z nią nawiązać normalny układ.
Za dużo pogardy do tej kobiety, a wiemy tylko, że denerwuje się z powodu sms, bo chyba to, że nie ma doktoratu, czy przynosi mężowi wyprasowane koszule to nie autorki problem .
Rozumiem, ze tamta coś zabiera byłej żonie- ale takie prawo żony.. W sumie szkoda że te 2 kobiety nie poznały się bezpośrednio- bo być może to były miesza w tym.
na pewno spotyka ją autorka na osiedlu. można podejść, powiedzieć coś miłego, normalnie żyć.

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

19 Ostatnio edytowany przez balin (2019-06-20 11:37:08)

Jak pracownik naukowy może tak źle posługiwać się tekstem? Przez brak przede wszystkim wielkich liter, strasznie źle się to czyta. Nie liczysz się z tym, że ktoś kto to czyta bardzo się męczy. Ze samego sposobu pisania (ale nie tylko) wnioskuję, że nie za bardzo przejmujesz się osobami, z którymi masz do czynienia. Ich wygodę masz sobie za nic. Dlatego nie dziw się, że inni zachowują się w stosunku do ciebie tak jak się zachowują. Przykładem może być zabranie dziecka na ich ślub. Prawdopodobnie bali się twojej reakcji. A ojciec chciał, żeby dziecko brało w tym udział. Na całej tej sprawie najbardziej ucierpiało dziecko. No bo tak to już jest, gdy rodzice ze sobą się nie dogadują.
Zgadzam sie z tym co powiedzieli poprzednicy. Ale tutaj wina nie jest tylko po stronie ojca dziecka, jego żony i matki.

Weronika400 napisał/a:

ex jest nieodpowiedzialny i ma klapki na oczach.
mam nadzieję, że psycholog oceni tę sytuację realnie i coś do niego dotrze.

Psycholog powinien zwrócić wam uwagę na bariery jakie między sobą stworzyliście. Głównie bariery nieufności i wrogości. A pracę do wykonania macie oboje.

20

Ja jestem jeszcze ciekawa, po co to porównywanie nowej żony do siebie samej.

Jest chyba trochę prawdy w tym, co napisała Lady Loka... Chyba jednak duma Autorki odrobinę ucierpiała przez to, że mąż przestał spełniać oczekiwania...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

21

Weronika400 napisał/a:

nasz kontakt polegał na uzgadnianiu spraw dotyczących dziecka. i to wszystko. co kupić, wakacje, oceny w szkole, nauka, czas wolny etc. wspólne wychowanie córki.

A może Ty za dużo wymagasz. Chciałabyś, aby rodzicielstwo było po połowie, a powinnaś przejąć w całości niektóre obowiązki z racji tego, że córka mieszka z tobą. Ojciec przede wszystkim powinien dawać pieniądze i utrzymywać kontakt z dzieckiem.

22 Ostatnio edytowany przez paslawek (2019-06-20 13:04:10)

Porównywanie się i rywalizacja Pań to spora przeszkoda na pewno.Wycofanie eks wiąże się z tym chyba.Facet urządził się jak pączek w maśle bardzo wygodnie nawiasem mówiąc-cwaniak smile
Do przyjaźni też bardzo trudno kogoś przekonać może to mieć niewiadomy skutek albo nawet odwrotny od zamierzonego jeżeli zaborczość,obawy,kompleksy dominują w postawie nowej żony.Sam pomysł nie jest zły.
Autorka widocznie wymaga tego do czego zobowiązał się były i co robił do tej pory a on teraz zmienia się i jego zachowanie bardzo możliwe że pod wpływem nowej żony.Na tym na pewno nie zyskuje córka dorośli mają być dorośli czyli dorastać do sytuacji znaleźć rozwiązanie tylko czy wszyscy dojrzeli?
To żaden argument że były i nowa żona boją się reakcji Autorki ale też jest to problem  i nie bardzo zależy od Weroniki tak na prawdę.
Co kto myśli i czuje to zawsze ruska ruletka w odmianie kaukaskiej łatwo się pomylić .Kierowanie się w życiu przekonaniem żeby innym nie było przykro bywa niezdrowe .Nowa żona wiedziała że mąż jest ojcem jej obawy należą do niej nie do Autorki

23

Autorko, ty chyba nie rozumiesz instytucji rozwodu.
Twój mąż nie ma już obowiązku bycia dyspozycyjnym na każde twoje zawołanie, nie musi mieć osobistego kontaktu z tobą.
Ma nową żonę i dba o jej komfort psychiczny.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

24 Ostatnio edytowany przez Nirvanka87 (2019-06-20 13:16:46)

Ja to odebrałam inaczej, Autorka nie tyle porównuje na swoją korzyść, tylko opisuje różnice między sobą, a nową żoną. O ile pisze prawdę, (a nie widzę powodu by kłamała, bo po co kłamac, jak chce się sensownych uczciwych rad? ) to opis nowej żony pokazuje przede wszystkim, że to jest kobieta, która z racji pewnych braków może czuć się zagrożona. Mąż rozwija karierę, była żona tj. Autorka też radzi sobie świetnie zawodowo, a nowa żona realizuje się w czymś innym- obowiązkach domowych i też super, tylko, że ewidentnie czuje się przez to gorsza- chociaż wcale nie jest. Ale poczucie bycia gorszym, powoduje oczernianie byłej żony, sianie zamętu i ogólnie podważanie wszystkiego co z byłą związane i ogólnie chęć aby była zniknęła na zawsze. A zniknąc nie może bo mają wspólne dziecko, więc nowa żona wciąga we wszystko dziecko. Tutaj ojciec powienien postawić jasne granice, ale widać, ze to za przeproszeniem dupa, nie facet, który całe życie przyczepia się do jakiejś kobiety (matka, żona była, żona nowa), która pomaga mu w realizacji jego celów, a jak nie pomaga to out.
*********************8
edit: co do kwestii chęci nawiazywania kontaktów, Autorka jasno napisała o jakie kontakty jej chodzi. To chyba normalne, ze jak coś się dzieje nagle w kwestii dziecka to powinna mieć możliwość powiadomienia o tym ojca dziecka. Jak ojciec unika kontaktu i nie chce, to niech napisze jej oświadczenie, zeby z nim się nie konsultowała, poruszyć tę sprawę na rozprawie i mieć spokój, tylko dziecka szkoda

25

Kleoma napisał/a:

Autorko, ty chyba nie rozumiesz instytucji rozwodu.
Twój mąż nie ma już obowiązku bycia dyspozycyjnym na każde twoje zawołanie, nie musi mieć osobistego kontaktu z tobą.
Ma nową żonę i dba o jej komfort psychiczny.

Z opisu Autorki to raczej wynika że były mąż przede wszystkim dba o własny komfort psychiczny kosztem innych a nowa żona nie dba chyba wcale o swój w każdym razie negocjacje i weryfikacja tego co było jest konieczna gorzej jak ktoś się zatnie wszystko jedno kto.
Komfort psychiczny nie jest bogiem najlepiej jak każdy samodzielnie dba o niego ale nie kosztem innych tylko to trudne jest .Asertywność nie jest mocną stroną ogólnie rzecz ujmując wielu wielu ludzi tego nie uczą w szkole .

26

Szczerze, to uważam, że jeśli Autorka żąda od ex męża równego podziału obowiązków, to powinni się najpierw zdecydować na opiekę naprzemienną. Wtedy to by miało sens i było sprawiedliwe.

27

Nirvanka87 napisał/a:

Tutaj ojciec powienien postawić jasne granice, ale widać, ze to za przeproszeniem dupa, nie facet, który całe życie przyczepia się do jakiejś kobiety (matka, żona była, żona nowa), która pomaga mu w realizacji jego celów, a jak nie pomaga to out.

Facet już postawił jasno granice. Trochę to śmieszne gdy ludzie myślą, że po rozstaniu znikną tylko seks i uczucia, a cała reszta zostanie.

28

Nie bardzo to widzę tę opiekę naprzemienną w rzeczywistości to mogło by wyglądać tak że teściowa i matka opiekują się dzieckiem a mąż nie przyzwyczajony albo się odzwyczaił od córki nie wiadomo jak jest związany z nią i na jakim poziomie.
Autorka na pewno związana jest teraz bardziej - naturalniej.

29 Ostatnio edytowany przez Nirvanka87 (2019-06-20 13:50:32)

Mystery_ napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

Tutaj ojciec powienien postawić jasne granice, ale widać, ze to za przeproszeniem dupa, nie facet, który całe życie przyczepia się do jakiejś kobiety (matka, żona była, żona nowa), która pomaga mu w realizacji jego celów, a jak nie pomaga to out.

Facet już postawił jasno granice. Trochę to śmieszne gdy ludzie myślą, że po rozstaniu znikną tylko seks i uczucia, a cała reszta zostanie.

Cała reszta nie musi zostać, ale dziecko zostaje, nie znika, i odpowiedzialność za SWOJE dziecko też nie powinna zniknąć.

*****************88
Edit: i gdyby facet na prawdę postawił granice, to po prostu zrzekłby się praw rodzicielskich, jak ma dziecko w dupie, a nie robił mu wodę z mózgu i zapewniał stan zawieszenia. Albo niech się zajmuje dzieckiem i ma proprawne kontakty z matką dziecka w celu kontaktu dotyczącego ustaleń związanych z dzieckiem. Albo niech się zrzeknie praw. To jest postawienie granic. A on siedzi sobie na tyłku i ma gdzieś co czuje dziecko, poza tym to niech kobiety się z tym użerają.

30 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2019-06-20 13:57:58)

Autorka pisze, że były mąż kontaktuje się w sprawie córki poprzez kartki, teściową.
Nie chce jedynie kontaktu osobistego poprzez rozmowę, spotkanie, telefon.
Ma do tego prawo.

A autorce brakuje kontaktów osobistych.
Żaden sąd mu nie nakaże aby rozmawiał z autorką bo ona tak chce.

31 Ostatnio edytowany przez Mystery_ (2019-06-20 14:07:23)

Nirvanka87 napisał/a:
Mystery_ napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

Cała reszta nie musi zostać, ale dziecko zostaje, nie znika, i odpowiedzialność za SWOJE dziecko też nie powinna zniknąć.

*****************88
Edit: i gdyby facet na prawdę postawił granice, to po prostu zrzekłby się praw rodzicielskich, jak ma dziecko w dupie, a nie robił mu wodę z mózgu i zapewniał stan zawieszenia. Albo niech się zajmuje dzieckiem i ma proprawne kontakty z matką dziecka w celu kontaktu dotyczącego ustaleń związanych z dzieckiem. Albo niech się zrzeknie praw. To jest postawienie granic. A on siedzi sobie na tyłku i ma gdzieś co czuje dziecko, poza tym to niech kobiety się z tym użerają.

Zrzec się praw rodzicielskich? Bo nie chce się spotykać z byłą żoną? Lol. Ktoś tu cierpi na brak uwagi.

32

Serio? rodzic ma coś ustalać z innym rodzicem poprzez osoby trzecie i karteczki?  To sa dorośli ludzie, była żona nie chce pić z byłym mężem kawy, tylko móc zadzwonić do niego, gdy coś jej wypadnie i nie moze odebrać córki ze szkoły, a tak to co, ma pocztą mu kartkę wysłać? czy dzwonić do teściowej, która moze miec kaprys nie przekazania synowi informacji, albo sama zadecyduje, bo przeciez mamusia wie lepiej.

Nie wiem może jak żyję w jakimś innym świecie, ale dla mnie to co proponujecie to dziecinada. Jak ludzie sa dorośli to powinni umieć dorośle ze sobą rozmawiać i zrobić wszystko dla dobra dziecka. Nie musza sobie z dzióbków spijac, wystarczy, że będa w stanie normalni rozmawiac chociazby telefonicznie i tylko o córce i tylko w ważnych sprawach. Nic więcej.

33

Nirvanka87 napisał/a:

Nie musza sobie z dzióbków spijac, wystarczy, że będa w stanie normalni rozmawiac chociazby telefonicznie i tylko o córce i tylko w ważnych sprawach.

Z tym jednym zdaniem mogę się zgodzić. Pod warunkiem, że to faktycznie będą ważne sprawy, a nie zasypywanie byłego męża drobiazgami.

34

No własnie Autorka pisała w jakich sprawach rozmawiali: nasz kontakt polegał na uzgadnianiu spraw dotyczących dziecka. i to wszystko. co kupić, wakacje, oceny w szkole, nauka, czas wolny etc. wspólne wychowanie córki.

Szczerze? nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie mam dziecko z problemami- jak Autorka dziecko z alergią. dziecko jedzie na wakacje z ojcem, a ja nie mogę się szybko z nim skontaktować, albo co gorsza on się ze mną nie skontaktuje, jakby coś się stało. Jasne, można napisać kartkę z rozpiską leków i czego dziecko nie powinno jeść, ale co? tę kartkę mam dać dziecku? dziecko to tylko dziecko, może kartki nie przekazać (spotkałam się już z takimi przypadkami na koloniach) i nieszczęście gotowe.

Co do kwestii nastawiania przeciwko rodzicowi, przez nowego partnera. Gdy bym miała nowego faceta, który by przy moim dziecku negatywnie się wypowiadał o moim byłym mężu i jednocześnie ojcu dziecka, to by został wyautowany. Nikt nie ma prawa podważać zdania rodziców w kwestii wychowania dziecka (oczywiście nie mówię o patologiach i kwestiach ewidentnego krzywdzenia dziecka), ani nastawiać dziecka przeciwko rodzicowi. Rodzice na siebie mogą mieć mega uczulenie, ale dla dobra dziecka powinni zachowywać się jak ludzie cywilizowani i nie pokazywać przy dziecku, że na siebie patrzeć nie mogą.

35

Nirvanka87 napisał/a:

No własnie Autorka pisała w jakich sprawach rozmawiali: nasz kontakt polegał na uzgadnianiu spraw dotyczących dziecka. i to wszystko. co kupić, wakacje, oceny w szkole, nauka, czas wolny etc. wspólne wychowanie córki.

Szczerze? nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie mam dziecko z problemami- jak Autorka dziecko z alergią. dziecko jedzie na wakacje z ojcem, a ja nie mogę się szybko z nim skontaktować, albo co gorsza on się ze mną nie skontaktuje, jakby coś się stało. Jasne, można napisać kartkę z rozpiską leków i czego dziecko nie powinno jeść, ale co? tę kartkę mam dać dziecku? dziecko to tylko dziecko, może kartki nie przekazać (spotkałam się już z takimi przypadkami na koloniach) i nieszczęście gotowe.

Co do kwestii nastawiania przeciwko rodzicowi, przez nowego partnera. Gdy bym miała nowego faceta, który by przy moim dziecku negatywnie się wypowiadał o moim byłym mężu i jednocześnie ojcu dziecka, to by został wyautowany. Nikt nie ma prawa podważać zdania rodziców w kwestii wychowania dziecka (oczywiście nie mówię o patologiach i kwestiach ewidentnego krzywdzenia dziecka), ani nastawiać dziecka przeciwko rodzicowi. Rodzice na siebie mogą mieć mega uczulenie, ale dla dobra dziecka powinni zachowywać się jak ludzie cywilizowani i nie pokazywać przy dziecku, że na siebie patrzeć nie mogą.

Dziecko nie ma alergii od dzisiaj, bywa w domu ojca pod jego opieką. Na pewno ojciec jest zorientowany jak ma postępować, jakich pokarmów/alergenów unikać.
Nie potrzebuje kolejnej rozmowy na ten temat.
A napisanie informacji na ten temat na kartce, skserowanie w kilku egzemplarzach, umieszczenie w bagażu dziecka mimo wszystko  na wszelki wypadek to najlepszy pomysł. Pamięć ludzka jest zawodna, w razie czego można skorzystać ze ściągawki.
Dziecko można zaopatrzyć w telefon i od niego uzyskiwać informacje- relacje z tej wycieczki.
Nie nadużywać pod pretekstem 'nasze dziecko" czasu ojca, który ma nową rodzinę.

36

nikt  nie pisze o nadużywaniu czasu ojca, tylko o rozmowie jak człowiek z człowiekiem o dziecku. Zresztą takie normalne relacje, bez spoufalania się, picia kawek, po prostu umiejętność kulturalnej rozmowy o ważnych aspektach życia dziecka jest tylko z korzyścią dla samego dziecka. Chyba lepiej żeby widziało takie relacje, niż takie jak obecnie panują  u niego w rodzinie. Rodzice zawsze będą rodzicami i muszą pamiętać o tym, że swoim zachowaniem pokazują świat dziecku, pokazują relacje, a dodatkowo relacje pomiędzy rodzicami powinny być tak skonstruowane, żeby dziecku dawały poczucie bezpieczeństwa z uwzględnieniem komfortu życia rodziców z nowymi partnerami.

37

Podpisuję się pod postami Nirvanki.
Kontaktowanie się W SPRAWACH DZIECKA poprzez osobę trzecią i jakieś karteczki to dziecinada, żenada i brak odpowiedzialności. Jakież kompleksy trzeba mieć i jakąż niepewność w związku, aby utrudniać ojcu/matce kontakt z byłą żoną/mężem.

Autorko - porozmawiaj z adwokatem, być może będzie potrzebna pomoc mediatora. Nie można tak tego zostawić, jesteś bardzo rozsądną kobietą i absolutnie masz rację, że dla dobra dziecka potrzebna jest wasza współpraca i kontakt.

38

Tym bardziej że Autorka widziała że dotychczasowy model relacji ona - córka - ojciec dobrze wpływał na dziecko sprawdzał się do tej pory warto coś zrobić zmienić w sobie ale nie walczyć i żądać ale rozmawiać nawet przy pomocy prawnika .Związku byłego męża z nową żoną Autorka nie zmieni to daremny trud .Akceptacja innych zmian to pierwszy krok konieczny żeby się wyciszyć i nie kierować niechęcią roszczeniami/oczekiwaniami urazami.

Posty [ 1 do 38 z 52 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » nowa żona psuje relacje, co robić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018