suche dłonie jak papier ścierny! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » suche dłonie jak papier ścierny!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 59 ]

Temat: suche dłonie jak papier ścierny!

Witam...nie wiem z czego to wynika, czy on tego, że zajmuj sie domem I np. Czesto przy sprzataniu uzywam jakichs sordkow chemicznych (ale I tak zawsze mam rekawiczki) czy to moze "taka natura" ale mam strasznie sucha skore dloni , wiecznie popekane, I problem z suchymi pozadzieranymi skorkami na palcach sad( nie dosc ,ze jest to krepujace to jeszcze strasznie nie przyjemne...probowalam juz roznych kremow, bylam tez u drmatologa...ale nic nie pomoglo sad((

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: suche dłonie jak papier ścierny!

moze jestes uczulona? do rękawiczek wsyp trochę talku albo mąki ziemniaczanej a po sprzątaniu umyj ręce i zanurz je w ciepłym oleju lub zrob sobie maseczke parafinowa. mozesz tez wysmarowac je tłustym kremem i założyc rekawiczki na noc.

3 Ostatnio edytowany przez moNniaaaa (2010-04-12 11:30:50)

Też miałam problem z suchą skórą na dłoniach. Byłam u lekarza, który przepisał mi jakąś maść, ale nie pomogła.
Jeśli chcesz nawilżyć skórę dłoni, to polecam krem do rąk NEUTROGENA (mi naprawdę pomógł) lub masło SHEA (natłuszcza i odżywia naskórek). Skóra przestała się łuszczyć i jest dobrze nawilżona. Możesz posmarować dłonie tym masłem na noc i założyć rękawiczki smile.
Działa wink

Dum spiro, spero

4

no właśnie, może jednak powinnaś iść do alergologa czy coś takiego (?)
ja też używam różnych kremów glicerynowych, ale dobrze jest tez od czasu do czasu, jesli chodzisz na malowanie paznokci, zrobić też jakieś maseczki odżywczo - nawilżające na dłonie. robią coś takiego w spa cece. możesz też spróbować z takim zestawem (ale nie wiem gdzie to możesz kupić)  krem parafinowy + specjalne rękawiczki i chodzisz sobie w nich po domu.

5

ja używałam kremu firmy ZIAJA z mleka koziego. Mi pomógł.

"Zamknij oczy, ale nie umieraj. Masz prawo do płaczu. A potem wstań i walcz o następny dzień"

6

Z doświadczenia polecam Ci płynną parafinę ( w aptece ok 1,80 zł)
Wieczorem przed snem natrzyj dokładnie dłonie parafiną, tak żeby na wierzchu została jeszcze warstewka i nałóż BAWELNIENE rękawiczki. I do spania. Już po pierwszej nocy zauważysz poprawę.

Tam dom Twój, gdzie kot Twój.

Wiek średni poznajemy po tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają się miejscami...

7

Ja używam na suche dłonie kremu z Garniera z alantoiną , do rąk zniszczonych, bardzo mi pomaga.

8

Może faktycznie jesteś na coś uczulona, a próbowałaś stosować jakieś kremy intensywnie nawilżające?? np. masło kakaowe Palmers?? Z tego co wiem masło to jest bardzo tłuste, doskonale nawilża. Dzięki swojej bardzo tłustej konsystencji regeneruje wysuszoną i spękaną skórę, łagodzi podrażnienia. Mogą go też stosować osoby, które chorują na atopowe zapalenie skóry, więc może w twoim przypadku też by się sprawdziło??

9

Używałam kiedyś kremu do rąk z ziaji kozie mleko. Ale polecić go nie mogę ponieważ jest niewydajny i mi akurat nie pomagał. Najlepszym kremem jakiego używałam był z AVON-u glicerynowy. Po prostu cudo. smile Mojej koleżance natomiats ŻADNE po prostu ŻADNE kremy do rąk nie pomagały hmm Dopiero zwykła NIVEA (ta najzwyklejsza do buzi) zdziałała z jej dłońmi cuda smile

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

? ? ? Kacperek ? ? ? ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

10

jestem młoda od zawsze jak pamiętam czasy podstawówki miałam juz zniszczone ręce sucha twarda i pomarszczona skura na rękach i stopach wygladaja jakby mialy 70lat,,moja babcia ma 97lat a dłonie lepsze od moich miękie delikatne,w dodatku mam na całym ciele sucha skurę przez tyle lat stosowalam tyle balsamów kremow i nic doslownie miałam apteke w domu i nic!wyjdę na solarium skóra mi z ciała nie schodzi ale całe życie na solarium chodzic nie mogę!japonek ubrać też nie  moge bo stopy jak u starej babci suche pomarszczone,,a dłonie nie wspomne cięzko mi z tym bardzo!od wewnętrznej i zewnętrznej strony moje dłonie sa tak pomarszczone i suche szorstkie i twarde że aż wstyd mi wyciągać ręce z kieszeni nie mam to z żadnych detergentów gdyż mam to od podstawówki i nie umiem dać już rady,siedze w domu nie wychodzę nigdzie nie mam znajomych,nawet nie macie pojecia jak mi z tym żle!

11 Ostatnio edytowany przez ulka6 (2010-04-29 14:57:34)

nałożyć na noc grubą wartwę kremu np.nutrogena do rekawiczek i spać rano powinło być lepiej

12

vanessa86
Powinnaś zasięgnąć porady dermatologa lub chociaż kosmetyczki.Twoja skóra na dłoniach jest uboga w  kolagen i elastyne.Wskazane jest  jak najczęstsze nawilżanie skóry kremami tłustymi,dłonie należy myć żelami  lub mydłem ale naturalnym bez dodatków barwników, z zawartością mleka czy jogurtów.2-3 razy w tygodniu stosuj grubo kremy nawilżające i dłonie trzymaj w foliowych rękawiczkach(tak na godzinkę)Dobre efekty daje wcieranie soku cytrynowego w dłonie oraz nawilżanie oliwką z oliwek w rękawiczkach foliowych i lekkie ogrzewanie(przez 15-30 minut)Można tez stosować kąpiele parafinowe(te można stosować u kosmetyczki).Jest wiele metod do regeneracji takiej skóry.

13 Ostatnio edytowany przez Anabell (2010-08-13 16:13:38)

Dziewczyny miałam bardzo podobny problem, skóra na rękach pękała mi aż do krwi, na palcach miałam "wżery" a na dodatek skóra na całym ciele była potwornie sucha tak, że mi się "sypała" - nie pomagały mi żadne kremy ani balsamy. Koleżanka poleciła mi dwie rewelacyjne rzeczy!

Po pierwsze maść ochronną z witaminą A, którą smarowałam dłonie, stopy, kolana i łokcie, po drugie kapsułki z olejem z nasion marchwi i kwasami omega - prawdziwa rewelacja!
Już po jednym opakowaniu kapsułek czyli po miesiącu było duuużo lepiej, prawdę mówiąc to byłam w lekkim szoku, że tak szybko zadziałały. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Dodatkowym plusem jest to, że chronią skórę przed promieniami UV i przyspieszają opalanie. Ja kupiłam na allegro ale widziałam je też w aptekach internetowych.

Pozdrawiam!

Niewinne początki - ale się staram wink

14

Warto takie upierdliwe objawy skonsultować z lekarzem. Mój Ukochany ma np. taka przypadłość jak Atopowe zapalenie skóry i jego dłonie zawsze jesienią i zimą łuszczą się i swędzą... nie pomagają kremy ;/ wtedy unika wody, kąpie się w rękawiczkach. Jest to bardzo mało komfortowe ;(

15

Super kurację odnawiającą naskórek można sobie zrobić z kremikiem lnianym od evy. W ciągu dnia sam kremik, a wieczorem do snu smarujemy grubo dłonie kremikiem i zakładamy bawełniane rękawiczki. Po kilku dniach naprawdę fajne efekty.

16

powiem wam, że jak macie aż tak mocne dolegliwości to powinnyście co miesiąc zafundować sobie kąpiel parafinową na dłonie u dobrej kosmetyczki ... piszę u dobrej kosmetyczki ponieważ spotykam się, że parafina kosmetyczna jest kładziona bezpośrednio na skórę - a następnie ogólne zdziwienie, że nie ma aż takich rezultatów...

dobra kosmetyczka zrobi peeling, masaż, zaaplikuje odpowiednie produkty pielęgnujące...

Gorące kąpiele i okłady parafinowe są od lat stosowane w zapaleniach i bólach stawów. W kosmetyce zabiegi parafinowe służą ogólnemu polepszeniu wyglądu skóry. Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz ? powstaje tzw. efekt okluzyjny. Zabiegi parafinowe potrafią czynić cuda. Parafina nałożona na dłonie z wykorzystaniem ampułki lub produktu pielęgnującego sprawia ze znikają drobne zmarszczki, przebarwienia a skóra jest idealnie nawilżona i gładka w dotyku.

Sam efekt nawilżenia utrzymuje się do tyg. także po wizycie u kosmetyczki do Was należy jedynie,dla podtrzymanie tego stanu,  systematyczne nawilżanie dłoni kremem .

17 Ostatnio edytowany przez kinia347 (2010-08-27 09:43:20)

sprawdziłam wiele kremów i ostatnio bardzo mi pomógł  krem do rąk z witaminą a i e z locherbera  super nawilża ale nie zostawia tłustej warstwy no i pieknie pachną.

18

Zgadzam sie z waszymi opiniami, najwazniejsza jest codzienna pielęgnacja skóry, to pomoże na przyszłośc uniknąć takich drastycznych stanów jak pekająca do krwi skóra. Odkryłam niedawno kremy do rąk z Joanny nowa seria z apteczki babauni i tam jest rewelacyjny krem odżywcy i pielęgnujący z miodem może te kremy bardziej pomogły by w tych rękawiczkach na noc smile

19

a jak wygląda codzienna pielęgnacja Twoich dłoni ???

20

Ja kazdego dnia kremuje dlonie 3 razy dziennie;) Ogolnie staram sie je kremowac po kazdym myciu, ale nie zawsze to wychodzi:) Używam kremu Neutrogena, bądz zwykłej Nivei... moim zdaniem kem po prostu musi dobrze nawilzac;)

21

Ja używam waniliowego ze Sweet Fantasy i jest bardzo dobry jesli używa się krem regularnie i nie ma się super wysuszonych dłoni.
Bardzo mi się podoba to że nie zostawia tłustej warstwy na skórze, bo nie lubię czekać 30 minut aż krem wchłonie mi się w dłonie.
Dodatkowo ma bardzo fajny zapach jak budyń waniliowy. To ważne bo wiele kremów nie pachnie zbyt fajnie smile

22

Kurcze,naprawde zazdroszcze,bo tak naprawde dla wielu kobiet i nie tylko taki problem to nie problem.Wiele z nas boryka sie z nadmierną potliwościa.I to dopiero nie jest nic przyjemnego...

23

Ziaja Kozie Mleko. Bede bronić do konca zycia.

24

Ja osobiście używam tylko maści ochronnej z witaminą A i jest to jedyny krem jaki stosuję na dłonie a także jest skuteczny na twarz gdy swędzi skóra lub wyskakują pryszcze !! Jest rewelacyjny !!!

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

25 Ostatnio edytowany przez comete (2011-02-18 16:25:46)

Szybko zregeneruje je odżywcza kuracja na bazie mleka i kwiatków smile. Wymieszaj szklankę tłustego mleka za szklanką naparu z rumianku lub czarnego bzu i zanurz dłonie w ciepłej kąpieli na 10-15 minut. Dwa razy w tygodniu, a skóra dłoni znów będzie miękka i dobrze ukrwiona smile.

26

fragma26 napisał/a:

Ja osobiście używam tylko maści ochronnej z witaminą A i jest to jedyny krem jaki stosuję na dłonie a także jest skuteczny na twarz gdy swędzi skóra lub wyskakują pryszcze !! Jest rewelacyjny !!!

zgadzam sie! ta masc jest genijalna! stosuje na noc bo tlusta jak diabli
mama mi ja lata temu polecila

27

Neutrogena,fajniusi krem do rąk.Przynajmniej  ja ,staram się często smarować nim dłonie.Wydajny i skuteczny.:)

28

A ja polecam krem z Garniera do rąk , taki w zielonym opakowaniu

29

Niestety też mam ten problem sad zimą jest najgporzej. Często zmywam naczynia, ogólnie coś robie a wiadomo, że to wszystko ma wplyw na dłonie. Codziennie smaruje dłonie kremem z Avonu lub Garnier i jest ok przez chwilę, a potem to samo.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

30

kremy na bazie wosku pszczelego są doskonale na przesuszone dłonie

31

krem ziaja z mlekiem kozim

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

32

Podobno kremy z mocznikiem są najlepsze, wiem że jest taki kremik kamill i kosztuje 13 zł w naturze. Na razie go nie przetestowałam bo mam ziaje oliwkowa również wspaniałą, i maska oliwkowa z ziaji też jest fajna.
A z domowych sposobów to chyba znana wszem i wobec podgrzewana oliwa z oliwek, do której dodaje jeszcze odżywki keratynowej gal która tez jest w formie olejku i moczę dłonie w miarę możliwości codziennie 15 min. Można ta odżywkę keratynową wmasowywać w paznokcie i skórki, aby skórki się nie strzępiły.

33

Neutrogena jest marnej jakości kremem. Ja mam suche i wiecznie spękane ręce i na nie działają tylko dwie rzeczy. Pierwsza rzecz to najzwyklejsza maść z witaminą A i E, którą kupuje w aptece za kilka złotych, a druga to wspomniana odżywka keratynowa z Gala w kształcie rybek, którym się ukręca ogonki big_smile a która także kosztuje kilka złotych. Wszelkie drogie kremy niech się schowają!!!

34

Mój facet też ma problemy ze skórą na dłoniach ale używa Garniera czerwonego i nie narzeka....ani on ani ja big_smile

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

35 Ostatnio edytowany przez agama (2011-03-03 10:23:05)

vanessa86 napisał/a:

...mam na całym ciele sucha skórę przez tyle lat stosowalam tyle balsamów kremow i nic doslownie miałam apteke w domu i nic!wyjdę na solarium skóra mi z ciała nie schodzi ale całe życie na solarium chodzic nie mogę!japonek ubrać też nie  moge bo stopy jak u starej babci suche pomarszczone,,a dłonie nie wspomne cięzko mi z tym bardzo!od wewnętrznej i zewnętrznej strony moje dłonie sa tak pomarszczone i suche szorstkie i twarde że aż wstyd mi wyciągać ręce z kieszeni nie mam to z żadnych detergentów gdyż mam to od podstawówki i nie umiem dać już rady..

Rewelacyjnie działają kąpiele tylko z dodatkiem oleju z pestek winogron, po takiej kąpieli najlepiej założyć tylko do tego celu przeznaczony szlafrok żeby olej nawilżył skórę. Do rąk i stóp świetnie nadaje się ciekła parafina, która była już wspomniana, można kupić ją w aptece i  maść ochronna z witaminą A.

36

ja używam hempz Body Butter jest to masełko nawilżające do ciała ma lekką konsystencję która natychmiast nawilża. Zawiera olejek kokosowy, masło kakaowca, masło shea, aloes oraz witaminy A, C i E. Jestem z niego zadowolona. w zime też spisuje sie dobrze smile

37

gossipgirl napisał/a:

Mój facet też ma problemy ze skórą na dłoniach ale używa Garniera czerwonego i nie narzeka....ani on ani ja big_smile

Również go używałam, al;e nie był dla mnie, bo nie mam aż tak suchych dłoni. Ale mój M. mi go podkradał, a ma na prawdę zniszczoną skórę dłoni i była zadowolony. Ale trzeba go używać po każdym myciu rąk i w ciągu dnia aby były rezultaty.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

38

Polecam całą serię z Bielendy do rąk - peeling, serum i krem. Jest to seria profesjonalna, dostępna tylko na necie. Poza tym na takie problemy świetnie działa zabieg parafinowy.

39

Przez jakiś czas używałam najzwyklejszego kremu z witaminą A, ale jednak nie jest to fajne na dłuższą metę, gdyż po posmarowaniu prze spory kawałek czasu ręce były 'bezużyteczne', gdyż krem jest tak tłusty i cieżko się wchłania. Aktualnie używam do rąk (jak i twarzy i ciała) kremu exomega, który bardzo polepsza kondycje skóry (widzę to po tym, że gdy nawet nie smaruję jej przez kilka dni, nadal jest gładka jak nigdy przedtem). Chociaż strasznie brakuje mi jakiegoś ślicznego zapachu, o którym w tym przypadku mogę tylko pomarzyć wink Także i tak nieodzowną częścią są cudowne masła do ciała np z body shopu

40

Tak witamina A i E jest bardzo dobra, działa nie tylko na ręce, ale też na usta. Jak ręce są już bardzo zniszczone to nie tak łatwo je przywrócić do dobrego stanu, a środki chemiczne są fatalne i zawsze rękawiczki powinny być w pogotowiu....

41

Grubo posmarować bambino-naprawdę grubo i na noc włożyć rękawiczki, ponieważ po kremie z większym składem popękane dłonie mogą szczypać. No i w ciągu dnia smarować po każdym myciu rąk a nawet częściej. Regularność jest lekiem a te problemy pewnie są z braku regularności....

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

42

Zabiegi z parafiną przynoszą super efekt. Pomoże też gruba warstwa kremu + rękawiczki. Ja czasem robię zabieg z gliceryną kosmetyczną, smaruję popękane ręce i wkładam rękawiczki na noc. Świetnie wygładza. Ale np. wyczytałam gdzieś, że dziewczyna miała straszne problemy z dłońmi, pękała jej skóra. Kremy z gliceryną pomagały ale tylko chwilowo. Prawdopodobnie przyczyną były detergenty a ręce wyleczyła sobie kremem z dodatkiem miodu z krzewu herbacianego.
Ale pamiętajcie dziewczyny by chronić nasze dłonie przed chemią, bo to ona tak niszczy i uczula.

43

Zabiegi z parafiny wygładzają ale po kilku dniach znów pojawiają się problemy. Zauważyłam, że u mnie największy problem jest jesienią. Kiedyś wystarczały mi te podstawowe krem z gliceryną. A ten krem z miodem to pewnie tani nie jest co? Ale czytała gdzieś artykuł, że olejki z krzewu manuka mają dobry wpływ na skórę. No nic poszperam w necie i drogeriach.

44

Czy ktoś stosował któryś z nowych kremów do rąk lirene? Który polecacie, czym mogą się różnić i co o nich generalnie myślicie?:) Zima idze, a wtedy zawsze mam problem, żeby odpowiednio nawilżyć dłonie!!!:(

45

Ja ostatnio kupiłam 2-fazowy peeling do dłoni - polecam, stosuję 2 razy w tygodniu i problem jakby mniejszy smile Oprócz tego krem z Ziai zolejkiem arganowym.

46

Ja używam kremów z firmy Soraya i jestem bardzo zadowolona. Ładnie pachną, tak delikatnie, nie są zbyt tłuste, więc nie czuje się dyskomfortu. No i nawilżają big_smile

47

Też tak mam. wink Neutrogena spisuje się bardzo dobrze.

48

ja kiedyś przez pracę  miałam strasznie zniszczone dłonie. Uratowałam je kremem z Garniera , tym takim czerwonym do zniszczonych dłoni właśnie. I zastosowałam sobie taka kurację, że smarowałam bardzo grubo tym kremem, a nawet zostawiałam biała warstwę, czekałam aż się wchłonie, resztę rozsmarowywałam i tak po kilka razy dziennie. Po paru dniach dłonie "odżyły"

49

Mi pomogł regularny peeling dłoni + krem.
Najbardziej ulubiony peeling to ten własnej roboty.
Szybki i tani :

http://www.netkobiety.pl/t45731.html

Z kremu garnier też byłam bardzo zadowolona, tylko ja miałam różowy

50

Ja używałam garnier ale nie wiem czemu nie mogłam zdzierżyć tego że on tak długo jest na rękach obecny, że jednak ręce są tłuste. Ja jako nauczyciel muszę mieć szybko ręce do pracy i jedynie smarowanie parę razy dziennie daje dobry efekt. Dlatego zmieniłam na też czerwony, regenerujący Evree i mogę spokojnie go stosować na każdej szkolnej przerwie bo szybko się wchłania i szybko mogę pisać w zeszycie czy dzienniku. podpasowały mi ich produkty w sumie.

51

Też niecierpię tych co się długo wchłaniają, je najlepiej stosować na noc. Z drugiej strony one są z reguły dla mnie najbardziej skuteczne, więc i tak i tak jest źle. Przede wszystkim trzeba dbać o dłonie, i nie dopuszać by np. z wilgotnymi wyjść na mróz.
No i tak jak pisałam - glicerynka.

52

Wyczytałam ostatnio na jakimś forum, że najlepiej nałożyć grubą warstwę kremu i potem naciągnąć na dłonie bawełniane rękawiczki. Muszę powiedzieć, że działa super smile

53

Na moją suchość pomaga mi krem do rąk Protection plus. Najbardziej suche dłonie mam właśnie po sprzątaniu albo zmywaniu. Wtedy używam kremiku i już jest ok smile Skóra jest fajnie nawilżona smile

54

Od lat używam siemienia lnianego. Gotuję około pół godziny na małym ogniu i po wystudzeniu  ( powinna być letnia temperatura ) robię kąpiel moim dłoniom. Miseczka stoi sobie i czeka kiedy mam czas. Podrzewam ją lekko na garnku z gotującą się parą i moczę dłonie kilka razy dziennie. Wieczorem - trochę dłużej. Niezawodna  i sprawdzona metoda. Powodzenia!

Nie musimy akceptować cudzych przekonań... ale musimy akceptować prawo innych do ich posiadania.

55

Coraz częściej spotykam się z chwaleniem właściwości siemia lnianego. Do tej pory myślałam, że jest dobre tylko na dolegliwości żołądkowe....
Chętnie wyprÓbuję smile

56

A ja pierwsze słyszę o takich właściwościach siemienia. Chętnie jednak tą metodę wypróbuję.

57 Ostatnio edytowany przez roseann (2013-01-30 00:18:22)

y

58

Florka65 napisał/a:

Od lat używam siemienia lnianego. Gotuję około pół godziny na małym ogniu i po wystudzeniu  ( powinna być letnia temperatura ) robię kąpiel moim dłoniom. Miseczka stoi sobie i czeka kiedy mam czas. Podrzewam ją lekko na garnku z gotującą się parą i moczę dłonie kilka razy dziennie. Wieczorem - trochę dłużej. Niezawodna  i sprawdzona metoda. Powodzenia!

Ja zamiast siemienia delikatnie podgrzewam olej rzepakowy i w nim moczę dłonie. Olej ma dużo witaminy E, dzięki czemu super regeneruje naskórek smile

Posty [ 59 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » suche dłonie jak papier ścierny!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021