Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1 Ostatnio edytowany przez Estera30 (2019-04-27 18:42:42)

Temat: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

3 tygodnie temu rozstałam się z chłopakiem ,znajomość trwała niecałe 2 lata było dużo kłótni płaczu męczyłam się bardzo i zerwałam z nim .Nie był odpowiedzialny i nie nadawał się na ojca i męża  ..Koleżanka po rozstaniu namówiła mnie żebym założyła portal sympatia ale szczerze nie chciałam ale w końcu się zgodziłam .Porażka ,jeśli faceci piszą to mają takie wymagania do przyszłej dziewczyny najlepiej jakby miała swój dom ,prace świetną , i odjazdową furę ..Ci własnie co po studiach  są bardzo niemili jak piszą i gruboskórni ..Kolejna garstka ludzi tam jest co tylko sobie chce popisać by zabić czas ,a pozostali im tylko jedno w głowie .Parę wiadomości od cwaniaków i człowiek się zastanawia co tam robi ,czasem przeraża mnie rzeczywistość w tych czasach  znalezc faceta w porządku to cud i trzeba mieć dużo szczęścia .Zastanawiam się nie raz co takiego robię zle ,jeśli daje jakiemuś szansę to koleś jest przeciętny ale po czasie i tak się okazuje że to nie to co  szukałam czyli koleś wulgarny i jak wypije agresywny ..Nie chce sobie zniszczyć życia z takim facetem co w domu był alkohol albo nie da mi wsparcia  po ślubie jakby było dziecko ..Nie chcę faceta mega przystojnego tylko żeby miał dobre serce wygląd przeciętny ale i tak trafiam na samych drani ..Każda porażka dołuje bardziej człowieka  czas ucieka ..Od rodziny często słyszę kiedy ty poznasz w koncu jakiegoś faceta co założysz rodzinę jeszcze bardziej mnie dołują ,babcie to już wgl inny światopogląd w ich czasach kobiety jak miały 21 lat to już były po ślubie ..Teraz są inne czasy i inne ludzie ..Dużo ludzi własnie patrzy na kogoś i żyje swoimi stereotypami że jak ktoś nie ma rodziny to z nim coś nie tak że nie ma szczęścia w miłości i z takich się wyśmiewają ..

Zobacz podobne tematy :
Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Posiadanie rodziny dla mnie nie ale posiadanie związków w wieku po 20rz dla mnie już tak, chyba że ktoś podjął decyzję o życiu singla to całkiem inna historia. Jak poznaje ludzi ok 30rz którzy chcieli by być w związku a nigdy nie byli to zazwyczaj wychodzi później co z nimi jest nie tak.

3

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Jest już kilka wątków na ten temat.
Moim zdaniem człowieka określają jego czyny.

4

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Posiadanie rodziny określa człowieka. Tyle że nie ożenek/wyjście za mąż, a założenie rodziny i utrzymanie związku przez 20 i więcej lat. Wtedy można powiedzieć że taki człowiek jest stabilny życiowo, że można na nim polegać. Jak od każdej, tak i od tej reguły są wyjątki, ale jak poznaje faceta 50 lat po trzech rozwodach, to nie powiem o nim że miał pecha tylko dla mnie jest nieodpowiedzialny i tak jak na wódkę to może i bym z nim poszedł, to już pieniędzy bym mu nie pożyczył. Jak mam sąsiadkę po chyba pięciu związkach, z dwójką dzieci, każde z innym panem, to unikam z nią kontaktu.

Przy czym te wszystkie wynurzenia dotyczą osób "w pewnym wieku".

5 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-04-28 05:41:13)

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

częściowo tak jak Lagrange pozytywnie postrzegałbym kogoś w stabilnej rodzinie od 20 lat, na temat czyjejś liczby rozwodów moja opinia neutralna zwłaszcza gdy nie znam sytuacji.

Estera30 napisał/a:

Każda porażka dołuje bardziej człowieka  czas ucieka ..Od rodziny często słyszę kiedy ty poznasz w koncu jakiegoś faceta co założysz rodzinę jeszcze bardziej mnie dołują ,babcie to już wgl inny światopogląd w ich czasach kobiety jak miały 21 lat to już były po ślubie ..Teraz są inne czasy i inne ludzie ..Dużo ludzi własnie patrzy na kogoś i żyje swoimi stereotypami że jak ktoś nie ma rodziny to z nim coś nie tak że nie ma szczęścia w miłości i z takich się wyśmiewają ..

można by wskazać różne przykłady gdzie negatywna opinia społeczeństwa jest uzasadniona, ale akurat plany na życie rodzinne to moim zdaniem lepiej jeśli będzie Twoja decyzja, inni mogą planować własne życie:) możesz w pierwszej kolejności zastanowić się czy Tobie jest z kimś dobrze, dopiero w dalszej kolejności pomyśleć jakie są perspektywy zakładania rodziny.

6

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Moim zdaniem tak.

7

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?
assassin napisał/a:

Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Moim zdaniem tak.

Czyli osierocone dziecko według Ciebie nie ma żadnej wartości?

8

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Temat: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Nie powinno być a jednak... gdy zastanowię się nad tym pytaniem nie poprzez siebie, moje oceny tylko szerzej, tak społecznie to nie jest to taka jednoznaczna odpowiedź, myślę że jeśli osoba będzie wykonywała zawód bardzo pożyteczny społecznie albo tworzyła coś co ją wyróżnia z pośród innych to jej ewentualna samotność będzie postrzegana jako wybór ale w wypadku całej reszty może być odbierane często jako "coś nie tak z tym singlem" bo przecież nie wychodzą mu związki jeśli jest sam.
  O wartości człowieka winny stanowić jego czyny, jego postępowanie i na pewno jego relacje z innymi ludźmi - jakby to nie zabrzmiało musi być pożyteczny, przydatny, pozytywny dla ludzi aby był wartościowy dla nich, bo w tym kontekście należy to rozpatrywać, ta pożyteczność nie musi być coś wielkiego, to może być uśmiech przy mijaniu na drodze itp  To pytanie jest z gatunku tych, które nasuwają mi dziesięć argumentów na "tak" i w tej samej chwili dziesięć na "nie"

9

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?
Cyngli napisał/a:
assassin napisał/a:

Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Moim zdaniem tak.

Czyli osierocone dziecko według Ciebie nie ma żadnej wartości?

Cyngli, przecież temat dotyczy osób dorosłych, co więcej z kontekstu wynika, że tak jak Autorka w okolicach 30tki i starszych.

10

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?
assassin napisał/a:
Cyngli napisał/a:
assassin napisał/a:

Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Moim zdaniem tak.

Czyli osierocone dziecko według Ciebie nie ma żadnej wartości?

Cyngli, przecież temat dotyczy osób dorosłych, co więcej z kontekstu wynika, że tak jak Autorka w okolicach 30tki i starszych.

Wiem, kogo dotyczy temat.
Może mimo to odpowiesz?

Są ludzie, którzy nie mają rodziny również z wyboru. Czy oni także są bezwartościowi?

11 Ostatnio edytowany przez assassin (2019-04-28 09:17:38)

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?
Cyngli napisał/a:
assassin napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Czyli osierocone dziecko według Ciebie nie ma żadnej wartości?

Cyngli, przecież temat dotyczy osób dorosłych, co więcej z kontekstu wynika, że tak jak Autorka w okolicach 30tki i starszych.

Wiem, kogo dotyczy temat.
Może mimo to odpowiesz?

Są ludzie, którzy nie mają rodziny również z wyboru. Czy oni także są bezwartościowi?

Oczywiście, że są tacy ludzie jak piszesz, ale są również tacy, których nikt nie chciał, tacy których ktoś chciał, a nie potrafią utrzymać relacji/stworzyć rodziny. I nie twierdzę, że człowiek taki jest bezwartościowy w ogóle, lecz tylko w tym aspekcie jest tak postrzegany. Na marginesie też rodziny swojej nie mam, więc piszę to niejako z autopsji.

12

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?
Estera30 napisał/a:

3 tygodnie temu rozstałam się z chłopakiem ,znajomość trwała niecałe 2 lata było dużo kłótni płaczu męczyłam się bardzo i zerwałam z nim .Nie był odpowiedzialny i nie nadawał się na ojca i męża  ..Koleżanka po rozstaniu namówiła mnie żebym założyła portal sympatia ale szczerze nie chciałam ale w końcu się zgodziłam .Porażka ,jeśli faceci piszą to mają takie wymagania do przyszłej dziewczyny najlepiej jakby miała swój dom ,prace świetną , i odjazdową furę ..Ci własnie co po studiach  są bardzo niemili jak piszą i gruboskórni ..Kolejna garstka ludzi tam jest co tylko sobie chce popisać by zabić czas ,a pozostali im tylko jedno w głowie .Parę wiadomości od cwaniaków i człowiek się zastanawia co tam robi ,czasem przeraża mnie rzeczywistość w tych czasach  znalezc faceta w porządku to cud i trzeba mieć dużo szczęścia .Zastanawiam się nie raz co takiego robię zle ,jeśli daje jakiemuś szansę to koleś jest przeciętny ale po czasie i tak się okazuje że to nie to co  szukałam czyli koleś wulgarny i jak wypije agresywny ..Nie chce sobie zniszczyć życia z takim facetem co w domu był alkohol albo nie da mi wsparcia  po ślubie jakby było dziecko ..Nie chcę faceta mega przystojnego tylko żeby miał dobre serce wygląd przeciętny ale i tak trafiam na samych drani ..Każda porażka dołuje bardziej człowieka  czas ucieka ..Od rodziny często słyszę kiedy ty poznasz w koncu jakiegoś faceta co założysz rodzinę jeszcze bardziej mnie dołują ,babcie to już wgl inny światopogląd w ich czasach kobiety jak miały 21 lat to już były po ślubie ..Teraz są inne czasy i inne ludzie ..Dużo ludzi własnie patrzy na kogoś i żyje swoimi stereotypami że jak ktoś nie ma rodziny to z nim coś nie tak że nie ma szczęścia w miłości i z takich się wyśmiewają ..

No wiesz, stare powiedzenie mówi, że rodzina to najcenniejsza wartość w życiu człowieka i jest w tym dużo prawdy. Z tym, że rodzinę możesz definiować zupełnie inaczej niż reszta. Dla Ciebie jest to partner, mąż, a dla innych rodzice, babcie, rodzeństwo wink

13

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?
assassin napisał/a:
Cyngli napisał/a:
assassin napisał/a:

Cyngli, przecież temat dotyczy osób dorosłych, co więcej z kontekstu wynika, że tak jak Autorka w okolicach 30tki i starszych.

Wiem, kogo dotyczy temat.
Może mimo to odpowiesz?

Są ludzie, którzy nie mają rodziny również z wyboru. Czy oni także są bezwartościowi?

Oczywiście, że są tacy ludzie jak piszesz, ale są również tacy, których nikt nie chciał, tacy których ktoś chciał, a nie potrafią utrzymać relacji/stworzyć rodziny. I nie twierdzę, że człowiek taki jest bezwartościowy w ogóle, lecz tylko w tym aspekcie jest tak postrzegany. Na marginesie też rodziny swojej nie mam, więc piszę to niejako z autopsji.

Rozumiem.
Fajnie, że wyjaśniłeś.

14 Ostatnio edytowany przez trx (2019-04-28 11:48:55)

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Wprawdzie nieszczególnie chce mi się wypowiadać w wątku, który uważam za dalece nieinteresujący, ale pomyślałam, że może przeczytać to ktoś zanadto wrażliwy, do kogo los się nie uśmiechnął i może zrobić mu się przykro,  biorąc pod uwagę znaczną jednostronność wypowiedzi. Więc dla subtelnej przeciwwagi.

są również tacy, których nikt nie chciał, tacy których ktoś chciał, a nie potrafią utrzymać relacji/stworzyć rodziny. I nie twierdzę, że człowiek taki jest bezwartościowy w ogóle, lecz tylko w tym aspekcie jest tak postrzegany. Na marginesie też rodziny swojej nie mam, więc piszę to niejako z autopsji.

Posiadanie rodziny dla mnie nie ale posiadanie związków w wieku po 20rz dla mnie już tak, chyba że ktoś podjął decyzję o życiu singla to całkiem inna historia. Jak poznaje ludzi ok 30rz którzy chcieli by być w związku a nigdy nie byli to zazwyczaj wychodzi później co z nimi jest nie tak.

O ludziach zupełnie samych.

Pierwsza osoba, o której pomyślałam, to bliska mi kobieta, która jest najbardziej wartościowym człowiekiem, jakiego znam. Życie upływa jej na dbaniu o rodziców, rodzeństwo z potomkami,  ciocie, wujków, sąsiadów, przyjaciół i ich dzieci, młodzież bliżej nieznaną oraz biedne zwierzęta. Czy chciała mieć własną rodzinę ? Odpowiedzi nie słyszałam, ale jestem przekonana, że tak. Za mąż wyszła grubo po pięćdziesiątce po czym jej mąż praktycznie natychmiast zmarł. Do dziś, kolejne lata, jest zupełnie sama taka, jaką ją poznałam i znałam przez pierwsze 15 lat swojego własnego życia.

W drugiej kolejności pomyślałam o znajomych, kobietach i mężczyznach, odnoszących godne pozazdroszczenia sukcesy zawodowe i materialne, osoby inteligentne, atrakcyjne towarzysko, (w przypadku kobiet są to chyba najładniejsze i  najzgrabniejsze osoby z mojego otoczenia), które są same latami. Nie mają nie tylko dzieci ale i partnera. Możliwe, że nie będą go mieć.
Czy z nimi jest coś nie tak ? Osobiście nie sądzę, wręcz przeciwnie, jest z nimi dużo więcej "tak" niż z niejedną znaną mi osobą pozostającą w związku.

Na trzeci ogień przyszły mi do głowy znajome, które długi kawał dorosłości przeżyły same, aż do momentu gdy pojawił się ktoś, kto im odpowiadał. Gdyby się nie pojawił pewnie wciąż byłyby same tak jak i były wcześniej, ale pozytywny zbieg zdarzeń pozwala im spełniać się dziś w roli wzorowych partnerek, w jednym przypadku także w roli  wzorowej matki.

To tyle odnośnie myślenia ciasnego i stereotypowego, którego przykłady są powszechnie spotykane, choćby tu na forum.

Jeżeli chodzi o to czy rodzina może być miarą wartości ludzkiej - na pewno miarą wartości człowieka przede wszystkim jest to jak traktuje swoją rodzinę jeśli zdecyduje się , lub przytrafi mu się smile ją założyć. Nie jest to jednak absolutnym wyznacznikiem tej wartości imho, bo człowiek, który dba o swoje dzieci i o współmałżonka, będąc równocześnie skończonym ch*jkiem dla wszystkich wokół (a takich mnóstwo) koło wartości nawet nie stał. I co zasadnicze - nie CZY posiada, ale JAK traktuje.
I do czego zmierzam, nie potrafię skomentować radosnego poklaskiwania w rodzaju, że tak tak, POSIADANIE rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka, tak jakby wokół było trudno zaobserwować beznadziejnych ludzi, znajdujących beznadziejnych partnerów po to, by wychowywać swe pociechy na beznadziejnych obywateli.

15 Ostatnio edytowany przez CatLady (2019-04-28 11:51:25)

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?
assassin napisał/a:

Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Moim zdaniem tak.

Posiadanie rodziny dużo o człowieku mówi, ale nie jest wyznacznikiem wartości. Nikt nie jest lepszy, bo ma rodzinę, albo gorszy, bo nie ma.

Czasem życie tak sie ułoży, ze rodziny się nie ma chociaż sie chciało - albo się ją ma, gdy się wcale nie planowało. Czasem to jest decyzja o założeniu rodziny lub niezakladaniu. Jak można na tej podstawie wartościować ludzi?

PS. często widzę to wartościowanie u osób dzieciatych - wg nich wszyscy bezdzietni to egoiści i pasożyty i coś z nimi nie tak.

16 Ostatnio edytowany przez Jesiennowiosenna (2019-04-28 12:50:15)

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Rozumiem, że przez fakt "posiada rodziny" rozumiesz założenie własnej rodziny przez dorosłą osobę, nie posiadanie rodziny (rodziców, rodzeństwa, itp) w ogóle. Nie - obiektywnie nie jest to wyznacznik wartości człowieka. Życie różnie się układa - czy wdowa czy rozwodnik powinni być traktowani jako życiowi "przegrani"? Przecież to okrutne i nieżyciowe. Jednak masz rację pisząc, że

Estera30 napisał/a:

Dużo ludzi własnie patrzy na kogoś i żyje swoimi stereotypami że jak ktoś nie ma rodziny to z nim coś nie tak że nie ma szczęścia w miłości i z takich się wyśmiewają ..

Tak już jesteśmy zaprogramowani, że większość z nas to jednak zwierzęta stadne, które potrzebują obecności drugiego człowieka. Samotność budzi niezrozumienie, bo przecież nie można na pierwszy rzut oka ocenić kto jest samotny bo tak świadomie wybrał, kto jest samotny bo brakuje mu empatii do bycia w związku, a kto z jeszcze innego powodu. Nie ma co się jednak przejmować nieżyczliwymi komentarzami. Nikt poza samymi zainteresowanymi tak naprawdę nie wie, co dzieje się w związkach, a pozory szczęśliwej rodziny mogą mylić.

W moim przypadku świetnie sprawdza się powiedzenie, że ludzie dookoła stanowią zwierciadło, w którym widzimy samych siebie. W Twoim poście widzę zniechęcenie i  niepewność siebie. Czyl lubisz siebie? Potrafisz spędzać czas sama ze sobą? Ludzie, którzy lubią siebie i akceptują się, często przyciągają ludzi podobnych. Może warto zastanowić się, czy Twoja rezygnacja i poczucie niespełnienia nie odrzuca od Ciebie potencjalnych partnerów? Piszesz, że poznajesz ludzi przez sympatię - a czy masz możliwość poznania nowych ludzi - niekoniecznie potencjalnych partnerów - na żywo? Może zapisz się na jakiś kurs, na otwarte wykłady, do klubu dyskusyjnego? Teraz jest mnóstwo tego typu inicjatyw, w dużej mierze za darmo.

17

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Dla pocieszenia podpowiem, że z drugiej strony tzn męskiej wygląda to podobnie smile Tzn szukanie partnerki. Byłem w związku ponad 6 lat, teraz też czasem zaglądam na profil internetowy i też sie zastanawiam gdzie się podziały normalne dziewczyny. Tym bardziej to dołuje, że takiej normalnej jak miałem to już nie znajdę. Nie wiem czy czasy się zmieniły, czy ludzie, czy to ja się zestarzałem i zdziwaczałem i to ze mną coś nie tak smile

18

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Nie słuchaj ludzi, dla których jedynym celem w życiu jest wyjście za mąż za pierwszego lepszego. 3 tygodnie po rozstaniu to ty powinnaś skupić się na sobie, a nie szukać faceta na siłę. Sport, poucz się czegoś, spełniaj swoje marzenia.

Kiedyś od znajomej ze wsi usłyszałam, że nie mam już dużo czasu na znalezienie kogoś (22 l.). Potem okazało się, że ma męża, który w domu przed telewizorem siedzi, ona pracuje, potem wraca do domu i zajmuje się dziećmi, bo facet nawet palcem nie kiwnie. Po co z nim jest? Bo przecież rodzina to taka wartość... Osoby, które tak myślą, często potem nie potrafią zerwać, bo przecież kogoś trzeba mieć.

Jak ktoś jest zdesperowany, to ciężko będzie mu założyć szczęśliwą rodzinę, bo weźmie pierwszego lepszego.

19 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-04-29 07:51:13)

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Rodzina, to wartość sama w sobie.
Decydując się na związek (nie ma znaczenia, czy sformalizowany, czy tzw. partnerski), przyjmujemy odpowiedzialność za tę drugą "połówkę' i ewentualne potomstwo.
Różowe okulary spadają po dwóch, trzech latach. Proza codzienności bierze górę wówczas.
I o tę codzienność chodzi.
Miniony okres zakochania powinien być podstawą do dalszego życia we dwoje. Bywa, że owa codzienność, to spoczęcie na laurach którejś ze stron lub obojga wypatrywanie, co on/ona zamierza z tym zrobić.
Rodzina, to odpowiedzialność, że się powtórzę.
Natomiast, indywidualne poczucie wartości, nie ma z powyższym nic wspólnego.
Tzw. staropanieństwo, czy starokawalerstwo, na początku ubiegłego wieku mogło być uznawane za coś mało interesującego.
Teraz. tzw. single chcą pozostać nimi lub chcą za takich uchodzić, wbrew własnym dążeniom do  życia z kimś dla nich odpowiednim.
To już wybór jest. Przemyślany zapewne.

20

Odp: Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Ja się nie spotkałam z tym podejściem, że jak ktoś nie ma rodziny to coś jest z nim nie tak. No może wśród jakichś starych ciotek, ale w młodszym pokoleniu to nie. Nie ma co się wiązać z byle kim, bo można sobie właśnie życie zmarnować.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy posiadanie rodziny jest wyznacznikiem wartości człowieka ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024