Opiekun prawny dla dziecka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Opiekun prawny dla dziecka

Partnerka ojca mojego partnera (tj. mojego przyszłego teścia) spodziewa się dziecka. Mój „teść” ma problemy z prawem, dlatego chce ustanowić mojego partnera prawnym opiekunem swojego dziecka. Czy jest to możliwe? Czy dziecko może mieć trzech prawnych opiekunów? Ojca, matkę i przyrodniego brata? Czy są w stanie jakoś to obejść i np. w szpitalu podać jako ojca biologicznego mojego partnera i w ten sposób sprawić, że stanie się on prawnym opiekunem? Proszę o odpowiedź

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Opiekun prawny dla dziecka

Serio chciałabyś, żeby Twój partner był prawnie ojcem Twojego szwagra? big_smile
Prawie jak Moda na Sukces. Przecież to dziecko będzie miało matkę, prawną opiekunkę. Po co tutaj mianować kolejnego opiekuna?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Właśnie chodzi o to, że absolutnie tego nie chce. Próbuje wybadać czy jest możliwe prawnie by tak się stało.

4

No przecież na siłę go ojcem nie uczynią. Zawsze może to ojcostwo podważyć.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5 Ostatnio edytowany przez PaniA (2019-04-24 09:48:01)

Pudelkoczekoladek napisał/a:

Partnerka ojca mojego partnera (tj. mojego przyszłego teścia) spodziewa się dziecka. Mój „teść” ma problemy z prawem, dlatego chce ustanowić mojego partnera prawnym opiekunem swojego dziecka. Czy jest to możliwe? Czy dziecko może mieć trzech prawnych opiekunów? Ojca, matkę i przyrodniego brata? Czy są w stanie jakoś to obejść i np. w szpitalu podać jako ojca biologicznego mojego partnera i w ten sposób sprawić, że stanie się on prawnym opiekunem? Proszę o odpowiedź

Pytanie, czy Twój chłopach chce być opiekunem prawnym brata ?

Matka dziecka nie może sama podjąć takiej decyzji, jednak po spełnieniu kilku warunków - tak Twój parter może być opiekunem prawnym.
Aby tak się stało jedno lub oboje rodzice musieliby mieć sądownie ograniczone lub zabrane prawa rodzicielskie, a Twój partner, jako najbliższy krewny dziecka, wystąpiłby do sądu z wnioskiem o ustalenie jego jako opiekuna prawnego małoletniego  Wówczas sąd mógłby pozytywnie rozpatrzyć wniosek.

Teoretycznie,  jeżeli tamta kobieta i jej partner nie mają ślubu, po urodzeniu dziecka, Twój chłopak mógłby w urzędzie zarejestrować dziecko, jako swoje. I tu też  musiałby to zrobić osobiście, idąc z matką dziecka do UM.

Jak widzisz, nikt niczego nie zrobi bez wiedzy i woli chłopaka.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018