Rozdzielnosc majątkowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Rozdzielnosc majątkowa

Sprawa jest następująca mąż zostawił mnie w 5 miesiącu  ciąży ponieważ nie czułam się na siłach podpisać dotacji z uni cały czas groził rozwodem i pił alkohol musiałam się wyprowadzić przez to wszystko zostałam w szpitalu nie odwiedzał mnie. Nieoficjalnie wiem że mąż chce składać wniosek do sądu o rozdzielnosc majątkowa z powodu że ja nie chcę podpisać i nie daje mu szansy rozwoju zaznaczę że nie chce podpisać na ten moment dopuki nie czuje stabilizacji. Jestem w piątym miasiacu czy mąż może dostać orzeczenie o rozdzielnosci  majątkowej?  Wspomnę że nie mieszkamy razem około miesiąca.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozdzielnosc majątkowa

Nie znam wszystkich aspektów Twojej sytuacji. Ale nie wiem, czy pomysł męża na rozdzielność majątkową nie jest przypadkiem dla Ciebie dobrym pomysłem. Skoro mąż nadużywa alkoholu i próbuje przy tym działalności gospodarczej ( w końcu na coś bierze te dotacje z unii) to może z tego wyniknąć niezbyt przyjemna sytuacja finansowa. Przy rozdzielności majątkowej Ty, od momentu uprawomocnienia się tej rozdzielności nie odpowiadasz za jego długi i zobowiązania finansowe. Natomiast pozew o alimenty na dziecko i w określonej sytuacji także na siebie zawsze możesz złożyć. Nawet w trakcie trwania (oficjalnego) małżeństwa. I egzekwować te zobowiązania.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Ależ w sądzie nie dostaje się rozdzielności majątkowej! Co za bzdura!
Rozdzielność majątkową podpisują u notariusza dwie zainteresowanie osoby. Sąd nic do tego nie ma. Jeśli Ty nie wyrazisz na to zgody-mąż nie ma możliwości samodzielnie rozdzielności ustanowić.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

4

Gojka, nie piszesz bzdur! Na żądanie małżonka sądy również ustanawiają rozdzielność majątkową - jest to tzw. przymusowa rozdzielność majątkowa, która m.in. praktykowana jest w trakcie przedłużającej się sprawy rozwodowej, ale również w trakcie trwania małżeństwa gdy jeden z małżonków z ważnych powodów chce ustanowić rozdzielność majątkową a napotyka na sprzeciw drugiego małżonka. Kwestię tę reguluje art. 52 kodeksu rodzinnego:

„Z ważnych powodów każdy z małżonków może żądać ustanowienia przez sąd rozdzielności majątkowej. Rozdzielność majątkowa powstaje z dniem oznaczonym w wyroku, który ją ustanawia. W wyjątkowych wypadkach sąd może ustanowić rozdzielność majątkową z dniem wcześniejszym niż dzień wytoczenia powództwa, w szczególności gdy małżonkowie żyli w rozłączeniu”.

5

Witam ale wracając do sprawy czy mąż może uzyskać rozdzielnosc  ja jestem w ciąży zagrożonej wygonil mnie z domu i zostawił bez środków do życia mam tylko kilka groszy oszczędności. Czy mąż może rozpisać majątek na rodzinę zanim urodzi się dziecko i nie płacic wyższych alimentów?

6

Mąż może uzyskać rozdzielność majątkową. Bez względu na to czy jesteś w ciąży czy nie jesteś. Na dziecko i na siebie (jeżeli nie masz możliwości zarabiania) możesz uzyskać alimenty. Wysokość alimentów nie zawsze ustala się na podstawie osiąganych dochodów, sąd bierze pod uwagę tez możliwości uzyskania dochodów. Czyli jak mąż jest zdrowy, to raczej się nie wykpi, że nie ma pracy i może płacić tylko sto zł. Inną sprawą jest możliwość ściągnięcia tych alimentów jak uprze się nie płacić i nie ma oficjalnych dochodów.
A poza tym mąż nie przepisze majątku na rodzinę gdy majątek jest wspólny (a rozumiem, że w tym momencie tak jest).

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

7

Majtek został zapisany przed ślubem. Czy w takiej sytuacji może on rozpisać rodzinie? W tej chwili mąż ma gospodarstwo rolne i pasieke więc dochód ma boję się tylko że zdąży to przepisać do urodzenia dziecka żeby zostać bez dochodu. Czy wgl tak się da?

8

Marzena 264 napisał/a:

Majtek został zapisany przed ślubem. Czy w takiej sytuacji może on rozpisać rodzinie?

Jeśli majątek został zapisany przed ślubem i nigdy nie stałaś się jego współwłaścicielem, na przykład poprzez darowiznę, to jest on majątkiem osobistym męża, dlatego nie ma tu znaczenia czy macie lub będziecie mieć wspólnotę/rozdzielność majątkową, czy też nie, bo i tak on może tym majątkiem swobodnie dysponować, z kolei Ty na nic nie musisz wyrażać zgody.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018