Mój narzeczony ma problem z alkoholem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Mój narzeczony ma problem z alkoholem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Mój narzeczony ma problem z alkoholem

Witam. Potrzebuje porady. Otóż mój narzyczony ma problem z alkoholem.

Gdy zamieszkalismy razem pił codziennie, praktycznie bez przerwy. Na poczatku nie dostrzegałam tego problemu. Dopiero po czasie gdy prosilam go o ograniczenie zaczeły sie robić problemy. Nie potrafił zrobić nieczego bez napicia sie piwa. Każe wyjście do restauracji, na spacer, do znajomych czy rodziny dawało mu powód do napicia sie. Z czasem nawet ilość zaczęła być przesadą. Mówiąc ze napije sie tylko 2 piwa, konczylo sie na wiekszej ilości i pił do póki nie poszedl spać. Nie raz próbowałam z nim rozmawiać. On oczywiście nie widział problemu. Potem zaczął obiecywac ze ograniczy picie do weekendów, pierw przy pierwszej przeprowadce, potem przy drugiej. Ponieważ chcieliamy założyć rodzinę obiecywał ze jak zajde  w ciaze to skonczy z tym zeby sie mna zaopiekować. Jednak jestem w 6 miesiacu i dalej nie ma efektu.

Nie raz sie już kłucilismy z tego powodu i nie raz mielismy sie rozstac. On za kazdym razem obiecywał poprawę i wytrzymywal bez picia max 3 dni. 

On wie ze ma problem z tym nałogiem i przyznaję sie za kazdym razem gdy jest uwalony. Znowu obiecanki cacanki  a gdy trzezwieje nie widzi problemu i tak w kółko.

Nie jest agresywy po alkoholu, ale nie chcem by moje dziecko wychowywało sie przy alkoholiku. Boje się o przyszłość. Nie wiem juz co mam robić. Próbowałam rozmawiać, umówiłam go do lekarza gdzie i tak nie poszedł choć obiecywał. Nie moge juz mu ufać.

Prosze podpowiedzie co mam robić. Kocham go i chcem razem z nim wychować naszego bombelka. Ale czy jest jeszcze sposób by sie zmienił ? Czy jedyne wyjście to sie rozstać dla dobra dziecka ?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Mój narzeczony ma problem z alkoholem

Odpusc sobie goscia. On przede wszystkim potrzebuje terapii i AA. Jesli nie przyznaje sie do problemu i nie bedzie chcial isc na zadna terapie, to pozwol mu zyc samemu. Nie ma sensu sie meczyc z alkoholikiem. Ja wlasnie rozstalam sie z alkoholikiem i od roku jestem szczesliwa singielka.
Alkoholik bedzie przepraszal obiecywal, a potem dalej bedzie robic swoje. Nie ma sensu rywalizowac z butelka - zawsze bedzie wazniejsza od Ciebie i Waszego dziecka.
Niech go do snu usypia Pani Jameson, niech sie kocha w pani Bourbon, niech piwo bedzie jego kumplem i nich sie zapije sam na smierc, skoro tak lubi. Pozwol mu. Z alkoholikiem bedzie tylko gorzej. Nawet sie nie ludz, ze bedzie lepiej. Strata czasu. A zycie masz tylko jedno.
A Ty sobie znajdz normalnego faceta z jajami, bo zaden alkoholik jaj nie ma. Znajdz kogos, kto sie zatroszczy o Ciebie,a nie bedzie Ci skladal puste obietnice.
Moze brzmie brutalnie, ale nie mam syndromu zony alkoholika. Wole sie cieszyc zyciem, niz byc z kims, dla kogo nie jestem priorytetem.

3

Jakbyś nie była w ciąży to sprawa jest dosyć prosta i klarowna. Powinnaś zaproponować mu leczenie (w końcu ma problem do którego się przyznaje) a jeśli odmówi - odejść od niego.

Jednak w tej sytuacji powinniście obydwoje udać się na leczenie. On powinien leczyć się z alkoholizmu. A Ty nie wiem z czego, ale skoro zrobiłaś sobie dziecko z pijakiem widząc jak na dłoni z kim masz do czynienia to chyba z beskresnej głupoty albo totalnej desperacji. Zafundowałaś sobie samodzielne wychowywanie dziecka. A samemu dziecku, całe spektrum zaburzeń związanych wychowywaniem się bez ojca, lub z ojcem alkoholikiem.

4

Jagoda przeczytaj te dwa wątki może pomogą Ci rozjaśnić wiele spraw

https://www.netkobiety.pl/t117164.html

https://www.netkobiety.pl/t112733.html

5

Nie ma żadnej szansy na to, że się zmieni.
Nawet jeśli, to nie będzie mógł tykać alkoholu do końca życia, a to ciężka sprawa.
99% zaleczonych alkoholików, których znam, najpierw sięgnęło dna. Chcesz sięgać dna razem z nim?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Mój narzeczony ma problem z alkoholem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018