Wypadnięcie krążka w 3 tygodniu zaraz po stosunku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Wypadnięcie krążka w 3 tygodniu zaraz po stosunku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Wypadnięcie krążka w 3 tygodniu zaraz po stosunku

Witajcie, nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi na moje pytanie więc piszę tutaj i proszę o rady.
Mianowicie wczoraj (tj. 14.04.2019) kochałam się z narzeczonym około godziny 16 po południu. On doszedł częściowo we mnie ale krążek był w środku. Później w nocy koło godziny 1 również doszło do stosunku, on nie doszedł we mnie ale była penetracja. Wtedy doszło do wypadnięcia systemu. Nie zauważyłam tego i poszliśmy spać. Obudziłam się dziś o 8, czyli 7 godzin po wypadnięciu systemu. W ulotce napsane jest że antykoncepcja zachowana jest jeśli założy się system do 3 godzin po jego wypadnięciu. Wtedy stosuje się różne rozwiązania w zależności od tego w którym tygodniu noszenia systemu się jest. Ja jestem w 3 tygodniu, normalnie powinnam wyjąć system za 3 dni (w czwartek, a mamy poniedziałek). Są 2 rozwiązania: 1 - powinnam zrobić już teraz 7 dniową przerwę i czekać na krwawienie mimo że system został wyciągnięty 3 dni wcześniej. 2 - założyć od razu nowy system i nie robić przerwy na krwawienie wcale. Wybrałam 2 opcję i założyłam nowy krążek. Nie wiem niestety czy antykoncepcja została zachowana w takim wypadku bo niby to działa tak jakbym "po prostu przesunęła okres" bo dziewczyny tak robią i nie ma w tym nic złego ale z drugiej strony jednak doszło do stosunku a krążek był poza pochwą 7 godzin. Jechać po tabletkę po?

Sen jest dla słabych, a rzeczywistość dla masochistów.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wypadnięcie krążka w 3 tygodniu zaraz po stosunku

Ja bym jechała.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

Cyngli napisał/a:

Ja bym jechała.

Też jestem takiego zdania, jeśli ma pomóc to pomoże a jeśli nie ma takiej potrzeby a mimo to wezmę to przecież nie zaszkodzi nie? Jedyne czego się obawiam to wchłanianie. Wiesz może ile czasu trwa od przyjęcia aby taka tabletka zaczęła w pełni działać? Mam chore jelita i niestety częste biegunki i po prostu chciałabym wiedzieć ile muszę wytrzyać bez pójścia do łazienki żeby ta tabletka po przeze mnie nie przeleciala bez rezultatów?

4 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-04-15 10:59:21)

firedeer napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Ja bym jechała.

Też jestem takiego zdania, jeśli ma pomóc to pomoże a jeśli nie ma takiej potrzeby a mimo to wezmę to przecież nie zaszkodzi nie? Jedyne czego się obawiam to wchłanianie. Wiesz może ile czasu trwa od przyjęcia aby taka tabletka zaczęła w pełni działać? Mam chore jelita i niestety częste biegunki i po prostu chciałabym wiedzieć ile muszę wytrzyać bez pójścia do łazienki żeby ta tabletka po przeze mnie nie przeleciala bez rezultatów?

Najwyżej rozreguluje Ci cykl.
Wchłania się 3-4 godziny.
Ale akurat to, że nie zrobisz na rzadko w ciągu 3-4 godzin nie gwarantuje Ci wcale, że pigułka się wchłonie, zwłaszcza, jeśli masz chore jelita.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5

Cyngli napisał/a:
firedeer napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Ja bym jechała.

Najwyżej rozreguluje Ci cykl.
Wchłania się 3-4 godziny.
Ale akurat to, że nie zrobisz na rzadko w ciągu 3-4 godzin nie gwarantuje Ci wcale, że pigułka się wchłonie, zwłaszcza, jeśli masz chore jelita.

Dlaczego uważasz że nie ma gwarancji? Mnie się wydaje że to działa jak każda inna tabletka, bo nawet na tabletkach antykoncepcyjnych jest napisane że "wchłaniają się 4 godziny, jeśli biegunka by nastąpiła po tych 4 godzinach to spokojnie, antykoncepcja jest zachowana". Tak samo każda inna tabletka. Jeśli czas wchłaniania nie jest zaburzony biegunka/wymiotami to raczej dana tabletka powinna zadziałać jak należy.. Tak mi się przynajmniej wydaje.

6

Jak ktoś ma chore jelita, to wchłanianie w nich może nie działać prawidłowo. Na logikę.

7

Pojechałam po tabletkę i przyswoiła się prawidłowo mimo chorych jelit. Po tygodniu zrobiłam test ciążowy i nie jestem w ciąży, także informuje w razie jakby ktoś miał podobna sytuację. Lekarz rodzinny powiedział że prawidłowo postąpiłam wkładając od razu nowy krazek i pomijając jeden okres i że dobrze ze poprosiłam o tabletkę. Wszystko jest w porządku, po tabletce nie czułam się źle. Przespałam te 4 godziny wchłaniania. To dla innych na przyszłość smile

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Wypadnięcie krążka w 3 tygodniu zaraz po stosunku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018