Wybroczyny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wybroczyny

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Wybroczyny

Witam. Od tygodnia mam ma całym ciele małe wybroczyny. Nie powstały one pod wpływem urazu.  Nie są one duże, mają wielkość do około 1mm, takie drobniutkie kropeczki ale z każdym dniem jest ich co raz coraz więcej i to mnie martwi. Byłam u lekarza rodzinnego z wynikami badań, który objawy zlekceważył i u dermatologa, który potwierdził, że to wybroczyny. Prywatnie zrobiłam badania morfologia i krzepliwość i wszystko w normie.  Dodam, że jestem dwa miesiące po porodzie przez cesarskie cięcie ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Proszę mi doradzić gdzie powinnam się udać, do jakiego lekarza. Może ktoś też tak miał? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

[img]https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1c8a82y72.png[/img]
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wybroczyny
Ania0306 napisał/a:

Witam. Od tygodnia mam ma całym ciele małe wybroczyny. Nie powstały one pod wpływem urazu.  Nie są one duże, mają wielkość do około 1mm, takie drobniutkie kropeczki ale z każdym dniem jest ich co raz coraz więcej i to mnie martwi. Byłam u lekarza rodzinnego z wynikami badań, który objawy zlekceważył i u dermatologa, który potwierdził, że to wybroczyny. Prywatnie zrobiłam badania morfologia i krzepliwość i wszystko w normie.  Dodam, że jestem dwa miesiące po porodzie przez cesarskie cięcie ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Proszę mi doradzić gdzie powinnam się udać, do jakiego lekarza. Może ktoś też tak miał? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Wpisz w wyszukiwarkę : Punkty rubinowe
Może to masz?

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3 Ostatnio edytowany przez Ania0306 (2019-04-15 14:05:03)

Punkty rubinowe też mam ale to wygląda inaczej

4

A masz suchość w ustach i w oczach?
Z wybroczynami jestem za pan brat z powodu pewnej przewlekłej choroby.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

5 Ostatnio edytowany przez Ania0306 (2019-04-16 07:06:11)

W ustach nie ale w oczach czasem tak być może też i z tego względu, że noszę soczewki. Dodam, że jeszcze swędzi mnie skóra. Nie mam pojęcia skąd są te wybroczyny skoro krzepliwość i płytki dobre, zawsze myślałam, że to jest przyczyną wybroczyn.

6 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-04-16 11:52:28)

Zaiwaniaj w te pędy do lekarza i nie daj się zbyć. Wydaje mi się, że nie byłoby źle zainwestować przynajmniej na początku w jakąś prywatną wizytę, bo jak sama piszesz, ci "państwowi" lubią zbywać. Koniecznie badanie krwi na jakieś przeciwciała czy coś w tym stylu. Zasugerowałabym to lekarzowi.
Miałam zimą takie swędzenie i wysypki, że omal nie zwariowałam.
Niczego Ci nie chcę sugerować, bo strach ma wielkie oczy, ale niektóre poważne choroby objawiają się podobnie.
Mnie pani doktor tzw. rodzinna zleciła badania na poziom cukru i żelaza, a gdy te wyszły dobrze, orzekła, że "to na pewno nerwowe" i olała sprawę. Po kilku latach wyszło, co wyszło.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

7

Wybroczyny to raczej sprawa naczyń krwionośnych niż samej krwi. Te drobne pękają przy wysiłku, powodując podskórne wylewy krwi - to właśnie te czerwone kropki. Czasami zlewają się w wielkie plamy. Pierwszy raz pojawiły mi się po pewnej przetańczonej nocy, a podobno zdarzają się nawet wskutek kaszlu i napinania mięśni.

8

Chodzę tylko do lekarzy prywatnie i tak pisałam na pierwszą wizytę zrobiłam badania takie jak morfologia plus rozmaz manualny, ob, crp, ldh i układ krzepnięcia też prywatnie. Mam znajomą co ma białaczkę przewlekłą więc stąd wiem, że z wybroczybami nie ma żartów a na dodatek pracuję w laboratorium i dużo cięzko chorych ludzi spotykam. Lekarz rodzinny stwierdził, że skoro na te wybroczyny trzeba oglądać przez lupę to to żadne wybroczyny. Dermatolog tylko potwierdził, że to wybroczyny. Przepraszam, że pytam na jaką chorobę chorujesz? O jakich badaniach na przeciwciała piszesz ?

9

Choruję na zespół Sjogrena. Da się z tym żyć, ale nie ma co lekceważyć, to dość poważna choroba.
Nie wnikam zanadto w szczegóły, ale pozwoliłam sobie skopiować z internetu kilka słów o badaniach:

Badania

Istnieje kilka badań służących do rozpoznania zespołu Sjögrena, m.in.:

Badania krwi:

podwyższone stężenie gammaglobulin (80%)
    krioglobuliny (30%)
    przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) - wynik dodatni,
    czynnik reumatoidalny (RF) - często dodatni,
    przeciwciała charakterystyczne dla zespołu Sjögrena: anty-SS-A (anty-Ro) i anty-SS-B (anty-La) - zwykle dodatnie.
    leukopenia (10%)
    niedokrwistość (25%).

Nie chciałam Cię straszyć tymi chorobami (w tym białaczkami), ale skoro sama sobie zdajesz sprawę...  Trzymam kciuki, żeby alarm okazał się na wyrost.

10

Specjalistką nie jestem, nie lubię drążyć i zawracać sobie głowy szczególikami, więc raczej nie odpowiem na dociekliwe pytania, ale wybroczyny źle mi się kojarzą. Ale jak już napisałam, strach ma wielkie oczy. Może to coś zupełnie do wyleczenia, ot przejściowa awaria.

11

Dziękuję bardzo, że odpowiedziałaś. Pójdę jeszcze drugi raz do innego lekarza rodzinnego i zapytam konkretnie o tą chorobę.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wybroczyny

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018