Nerwica partnera - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nerwica partnera

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Nerwica partnera

Witam
Od roku 1.5 roku jestem w związku.
Klasycznie na początku bylo wszystko ok ..
Po pewnym czasie zaczełam zauwazac dziwne zachowanie mianowicie jego zmienne nastroju pd znerwowania krzyku zalu po euforie radość i doskonaly chumor kiedy ja czuję sie totalnie wyprowadzona z rownowagi..tak jakby cieszył się ze doprowadził mnie do takiego stanu.
Nie interesują go moje problemy tylko on i jego praca... jak zaczyna krzyczeć nie ma konca , robi wszystko tylko jak ma ochote nie ze jest taka potrzeba.Bardziej chyba mu zalezy na zaspokojeniu swojej glowy niz  rzeczywistej pomocy mi...
Nic sie nie dzieje w sensie ze ma gorszy czas czy cos na niego tak wpływa po prostu taki jest..
Czy powinnam z nim się rozstać?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nerwica partnera

Hej, ja nie jestem ekspertką i nie znam się na psychologii za bardzo, ale to co opisujesz w ogóle nie kojarzy mi się z nerwicą. Tzn. partner może mieć jakieś problemy psychiczne, ale nerwica ma chyba trochę inne objawy i nie chodzi o to, że ktoś się robi nerwowy. Trochę też to wygląda jakby się nad Tobą znęcał psychicznie.

3

Ja mam nerwicę lekową może nie jakoś specjalnie mocną tylko bardzo lekką ale u mnie to totalnie nie tak wygląda, nerwica lękowa i ogólnie nerwica to jest trochę coś innego, ok, może być nadpobudliwy, no ale bez przesady.

4

To zupełnie nie wygląda na nerwicę.

gg 48623644

5

Nie czuję się wystarczająco kompetentna, by stwierdzić co dzieje się z Twoim partnerem, ale przychylam się do zdania poprzedników, że jego zachowanie raczej nie wskazuje na typową nerwicę. To może być nasilone rozchwianie emocjonalne albo też zupełnie innego typu zaburzenie lub nawet początki choroby psychicznej. Na pewno byłoby dobrze skonsultować się ze specjalistą, ale obawiam się, że możesz mieć ogromny problem, żeby go na taką wizytę namówić.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

6

Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale zaburza nas zwiazek i doprowadza do tego ze blizej jest ku końcowi niż poważnych planom jakie niby mial wobec mnie.
Do psychologa siłą go nie zaprowadzę nie ma szans.
Czuje sie jak idiotka bo na poczatku wszystko rokowalo tak idealnie poznałam go z cała rodzine przyjaciólmi wszystkim wmówił ze juz sie przeprowadza ze ma takie i takie plany a pod wpływem emocji on zmienia zdanie
I np -od poniedziałku do srody przeprowadza sie planujemy dziecko i slub a juz w  czwartek  -nie chce dzieci nie przeprowadza sie i mnie nienawidzi i tak w kolko:(

7 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-03-16 13:31:31)

Shantii napisał/a:

[...] pod wpływem emocji on zmienia zdanie
I np -od poniedziałku do srody przeprowadza sie planujemy dziecko i slub a juz w  czwartek  -nie chce dzieci nie przeprowadza sie i mnie nienawidzi i tak w kolko:(

Również mam z czymś takim do czynienia (nie chodzi jednak o faceta). I  jedno mogę Ci powiedzieć - jest to jakaś emocjonalna niestabilność, która nie raz spowodowała, że na tę osobą w ogóle nie można było liczyć, nie raz nie dotrzymała słowa, bo właśnie miała "swój humor". Bardzo utrudnia to życie, ponieważ na takiej osobie w ogóle nie można polegać.

Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć.                                                                                          gg 66434334

8

SonyXperia napisał/a:
Shantii napisał/a:

Również mam z czymś takim do czynienia (nie chodzi jednak o faceta). I  jedno mogę Ci powiedzieć - jest to jakaś emocjonalna niestabilność, która nie raz spowodowała, że na tę osobą w ogóle nie można było liczyć, nie raz nie dotrzymała słowa, bo właśnie miała "swój humor". Bardzo utrudnia to życie, ponieważ na takiej osobie w ogóle nie można polegać.

A może to było borderline?

gg 48623644

9

Bardziej to wygląda na zaburzenia osobowości typu borderline… ale od postawienia diagnozy jest lekarz psychiatra.
Jeśli nie uda Ci się go namówić na leczenie, to sorry, ale nie widzę sensu w ciągnięciu tej relacji, bo on Cię w końcu wykończy swoim zachowaniem.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

10

rossanka napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
Shantii napisał/a:

A może to było borderline?

Nie wiem, nie znam się. Ale nie bardzo wygląda mi to na zachowania z pogranicza... Po prostu takie ataki "fochów". Nie wiem jak to nazwać.

Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć.                                                                                          gg 66434334

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nerwica partnera

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018