Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 58 ]

1

Temat: Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile?

Witajcie, nareszcie udało nam się skończyć przeprowadzkę. I tak tak... wiem..wszystko powoli, ale powiem szczerze, że łyse okna doprowadzają mnie do pasji:/ Uznałam, że muszę szybko coś z tym zrobić. Nie chcę wieszać byle czego, a powiem szczerze, że nigdy nie kupowałam jeszcze firan. Macie jakieś sprawdzone sklepy? Da się to załatwić przez internet? Podpowiedzcie mi czym się kierować (nadal białe firanki są ok? są jakieś nowe trendy?). No i przede wszystkim ile zapłacić za metr dobrych firan żeby nie przepłacić? Wszelka pomoc i linki mile widziane:) Pozdrawiam.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile?

Dziewczyny:( ... wiem, że firanki to niezbyt ekscytujący temat do dyskusji, ale ja naprawdę potrzebuję pomocy...nie mówcie, że żadna z was nie ma ich w domu??!! Może ktoś ma zdjęcia swoich pięknych okien...potrzebuję jakiejś inspiracji...może znacie jakieś dobre sklepy... kiedyś był u mnie w mieście sklep euro-firan, ale już go nie ma:/. Nie mam pojęcia nawet gdzie w tej chwili szukać. Może chociaż widziałyście jakieś zachęcające reklamówki. Pozdrawiam i liczę na was:)

3 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-03-03 23:31:54)

niedozwolony link Ja aranżuje okna zawodowo czasem i trendy się zmieniają. Kiedyś w modzie były firanki białe ażurowe jak naj bardziej gładkie, teraz fajna faza jest na eqru .
Beżowe firany z dodatkiem haftu czekoladowego.
Ale kupując firanki weź pod uwagę ile światła masz w pokoju.
Jeśli pokój ma okna od północy czyli słońce po południu zagląda to beżowe firany zaciemnią pokój. Wtedy białe można wziąć.

Druga sprawa jeśli kupisz firany metrażowe znaczy na metry wydasz mniej a wzór będzie śliczny. Ale wtedy doliczysz  kasę do tego za obszycie firan przez krawcowa i ułożenie ich i taśmę do marszczenia.

Wiec sama oblicz po wyborze wzoru czy kupisz gotowe czy tez  na metry i dasz uszyć.
Podpowiem że pułapka w kupowaniu jest to że trzeba dokładnie czytać czy gotowe firany 180 wysokie np  ile kosztuje metr gotowej firany czy metr surowej do obróbki.Dokładnie oblicz wysokości i długość potrzebną.Pozdrawiam, i nie bój się uda ci się.

Piękny wybór żakardowych firan znajdziesz na wielu stronach są tanie a śliczne niedozwolony link

Reklama

4

a moze zamiast firanek jakies rolety, zaluzje? bardzo ladnie wygladaja rolety bamusowe lub drewniane. pomeszczenie wyglada wtedy przytulniej i cieplej. popatrz po sklepach typu obi, castorama tam jest ogromny wybor ozdob do okien.

5

Różyczka -> bardzo dziękuję za profesjonalną odpowiedź. Nie wiedziałam, że oświetlenie pokoju ma znaczenie...bardzo cenna uwaga:) a linki bardzo mi się przydadzą...a co jeśli chodzi o kolorystykę wnętrz? Czy dobierać kolor firan pod kolor ścian, czy tworzyć jakieś kontrasty? Czy to dotyczy tylko zasłon jeśli już? A co z materiałem?
Sisley -> tak wiem, rolety i bambusy bardzo mi się podobają, ale mam też bardzo duże okna w salonie (od sufitu do podłogi) i wydaje mi się, że tu tylko firany wchodzą w grę, ale jeśli chodzi o sypialnie to na pewno o tym pomyślę:)
A może ktoś ostatnio kupował firany? Na jakie ceny za metr lub za gotowe firany powinnam się nastawić? Pozdrawiam i liczę, że podzielicie się spostrzeżeniami:)

Reklama

6

Śliczne są tzw. rzymskie rolety (najładniejsze są wg. mnie białe albo kremowe). Same zwykłe rolety wydają się troszkę "gołe". Mama mojego faceta ma w domu czarne, tiulowe zasłonki z białymi delikatnymi wzorami, białe rolety i amarantowe ściany.Wygląda to bosko! Ostatnio w jakimś sklepie widziałam takie "panele" zasłonowe.Do samej ziemi, zielone z "wyciętymi" wzorami kwiatów(sztywne). Ja osobiście mam w jadalni oliwkowy kolor, w połączeniu z amarantem.
Co do twojego pytania, kukula- zdecydowanie kontrast, ale i z tym trzeba ostrożnie. Niefajnie wyglądają zasłony zlane ze ścianą. Cena zależna jest od długości i zdobień. Nie jestem specjalistą, ale ceny wahają się od 70 do 300 zł. Ale tak jak mówię- ceny są bardzo różne. Najlepiej kupowac w sieciówkach (castorama, leroy merlin, ikea) bo mają niskie ceny i zawsze ciekawe propozycje.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

7

P&P-> ach...rzymskie rolety!:)...wpisałam w wyszukiwarce i muszę przyznać, że nie wiedziałam, że coś tak fajnego istnieje...firanki, ale do nowoczesnego wnętrza:)..na pewno to wykorzystam w którymś pokoju:)
P&P -> a masz jakieś informacje gdzie warto patrzeć za takimi roletami? Gdzie twoja przyszła teściowa kupowała? Są jakieś sklepy stricte z firanami i zasłonami, gdzie mogłabym zobaczyć to "na żywo"? Bardzo Ci dziękuję za pomoc:) Co do zasłon jeszcze będę musiała zaczekać..wiecie...finanse:)
Oglądnęłam też linki posłane przez różyczkę i przyznaję wybór jest duży...boję się jednak trochę zamawiania w necie...sama nie wiem...nie wiem czy wszystko dobrze wymierzę a nic nie pisze ile np. trzeba doliczyć na marszczenia i takie sprawy...a znacie jakieś stronki gdzie znalazłabym porady odnośnie firanek? Albo można gdzieś porównać oferty? Pozdrawiam:)

8

Droga widzę ze nie dopowiedziałam ci jeszcze co z tymi firankami. W twoim najbliższym mieście są na pewno pasmanterie czyli sklepy z tkaninami i firanami tam kupisz firany w wybranym wzorze.

Prawie każdy sklep oferuje obszycie  firan za symboliczne kwoty albo za jakieś niewielkie pieniądze. Kupujesz i oni za dwa dni zrobią ci gotowe.

Co do wymiarów jak masz karnisz, czyli gzyms do wieszania firan  np 2 metrowy to firany kupujesz 3metrowe.
Metr szersze niż karnisz, owszem można nawet i 3,5metra ale nie więcej bo za geste będzie marszczenie.

Taśma do marszczenia musi być długa jak firana, ma ona sznurki które pociąga się i marszczy sie firana.

W przeciętnym mieście ładne firany kupisz po około 20 zł do 50 za metr ale są i droższe po nawet 100 za metr.
Taśma kosztuje około 8 zł za metr. U mnie jest akurat po 3 złote.

Wpisz sobie w gooogla firany ażurowe ....... twoje miasto  i powinnaś znaleźć adresy.

Pozdrawiam może teraz pomogłam

9

Nie wiem, gdzie dokłądnie kupowała, ale zapytam i na pewno napiszę:) Ona zaopatruje się zazwyczaj w IKEI, ale szczerze powiedziawszy, jak sama urządzałam mieszkanko, to takich zasłonek nie widziałam. Poszukam, zorientuję się i będę pisac;)

Oscar Wilde

10

Różyczka-> smile dziękuję Ci bardzo, widzę, że znasz się na rzeczy. Będę pamiętać o twoich słowach jak będę już zamawiać:)..co do cen to właśnie nie chcę zbytnio szaleć bo okien troszkę mamy...wiem, że to dziwnie brzmi jak tak wypytuję ale chciałabym przeglądnąć oferty kilku producentów, żeby mieć jakieś porównanie, bo na zdjęciach wszystko pięknie wygląda ale na coś trzeba się w końcu zdecydować a chciałabym wybrać to co najlepsze i pokazać mężowi, żeby zaakceptował;)... a też nie na wszystkich stronkach, które znalazłam podają ceny:/ A co do pasmanterii to trochę ciężko, bo nasze nowe gniazdko jest poza miastem w którym mieszkałam dotąd, a z moim 5 miesięcznym skrzatem nie ma mam jak dojeżdżać i biegać teraz po mieście, więc szukam w necie albo wybiorę się raz do jakiś większych centrów handlowych.
P&P -> ikea też właśnie nie kojarzy mi się zbytnio z firanami...ale może się mylę...czekam więc też na twoje wieści:)

p.s. a są jakieś gazety czy magazyny gdzie można coś znaleźć na ten temat? a kupował ktoś kiedyś na aukcjach firany? bo też widzę duży wybór...powiem szczerze, że dużo tego wszystkiego, a im więcej tym trudniej się zdecydować...poradźcie mi czym mam się kierować przy wyborze sklepu...ma to jakieś znaczenie?..;(

Pozdrawiam.

11

Tak jak myślałam, czarne zasłony nabyła w IKEI, ale w obecnym katalogu są one już niedostepne.Warto jednak wybrac się do sklepu i obejrzec "na żywo" nowe propozycje, bo są na prawdę ciekawe. Rzymskich rolet nie znajdziesz w IKEI. Jeśli przemyślisz dokładne wymiary i neutralny kolor, nie będziesz miała problemu z zakupem przez internet. Jeśli interesuje Cię prosty kolor, np. biały albo kremowy, to myślę, że nie będzie mowy o jakimś zakupowym rozczarowaniu online:)  Jestem ciekawa kolorów w Twoim domku, może podsunę Ci konkretne propozycje;)

Oscar Wilde

12

Ja nie mam tradycyjnych firanek a tzw. panele okienne i jestem bardzo zadowolona.

13

Ja jednak zostanę przy firankach:) zwłaszcza, że pooglądałam tu i ówdzie i naprawdę jest w czym wybierać.
P&P-> kolorów to ja mam parę...zielony, brzoskwinia, żółty, fiolet...no i też biały...szukam jednak jeszcze jakiś pomysłów co do faktury materiału,upięć i kształtu...widziałyście w jakiś gazetach albo na stronkach jakieś ciekawe zdjęcia?
A czy jak już będę zamawiać to powinnam jeszcze coś się dowiedzieć o sklepie czy produkcie? No wiecie..jakaś gwarancja itp.? Pozdrawiam:)

14

O szczegóły powinnaś zapytac sprzedającego. Jest bardzo dużo gazet z aranżacjami wnętrz, podane są nawet adresy sklepów. Ze względu na to, że zielony kolor to jeden z moich ulubionych, proponuję Ci drewniane rolety ( jak mówiła sisley) połączone ze średnioszarymi zasłonkami (o prostym kroju). Można je luźno upiąc ( nie związywac). Wtedy ściana, na której wisi zasłona optycznie się powiększy. Koszt to ok. 170 zł za dwie długie zasłony. Wejdź na stronę IKEI, tam jest duży wybór i niskie ceny. Znajdziesz tam też różne propozycje wnętrz. Do fioletu proponuje Ci gładkie, białe firany (albo białe w srebrne prążki- rozejrzyj się za takimi w sklepie w Twoim mieście). Co do zasłon to proponuje jakiś weselszy kolor, żeby pokój nie wyglądał jak dom pogrzebowy:)

Oscar Wilde

15

P&P -> jestem wdzięczna za pomysły:) Rzeczywiście, co do firan pozostanę przy jakimś neutralnym kolorze. Mam jednak wątpliwości co do tych bambusowych rolet - nie przysłaniają one zbyt dużo światła? Obawiam się, że chcąc w dzień mieć jasno będę musiała je całkiem podnieść, a tu wracam do mojego problemu - nie chciałabym, aby ludzie z ulicy widzieli wszystko co się dzieje w mieszkaniu. Sądziłam, że firanki są najlepszym rozwiązaniem.

Dziewczyny, odpisujecie mi już na moje liczne pytania, ale nie mówicie w sumie nic o waszych domach. Szczerze! - Jesteście zadowolone z firanek które macie u siebie? Wyrażałyście już wcześniej swoją opinię na ten temat (jak tak to gdzie? - może zerknę jeszcze gdzieś). Pozdrawiam:)

16 Ostatnio edytowany przez P&P (2010-04-18 23:44:18)

Rolety tak, bo po to między innymi je wymyślono;D Ale możesz też pomyślec o drewnianych żaluzjach z regulacją przysłaniania światła;) Przejedź się do castoramy, tam są fajne zasłonki. A jeśli nie chcesz wydziwiac z firankami, to najlepiej zdecydowac się na białe, klasyczne.
U siebie mam zamszowe rolety, całkowicie przysłaniające światło, a że mam bardzo ciekawskich sąsiadów okazują się one najlepszym rozwiązaniem:) W drugim pokoju planuje drewniane żaluzje, bo już choruje na nie od dawna. I wystrój pokoju z zielono- amarantowego zmieniam na zielono- szary.

Oscar Wilde

17

P&P-> widzę, że masz smykałkę do dekoracji:)...mnie trochę brakuje weny na co dzień do takich spraw. A wracając do moich firan, to zgodnie z waszymi radami udałam się dzisiaj do leroy'a i castoramy, ale powiem szczerze, że nic mnie tam nie zachwyciło, zwłaszcza po tym co oglądnęłam np na stronkach od różyczki. Oglądnęłam jeszcze trochę w necie i wpadło mi w oko coś takiego:
http://www.bonprix.pl/sklep/_im1/bnk225x01_600.jpg
Co o tym sądzicie? Do salonu będzie elegancko?

P&P-> Mówiłaś P&P, żeby pytać sprzedawcę o szczegóły...czyli o co właściwie powinnam zapytać? Chcę napisać maila do tego sklepu zanim złożę zamówienie. Czekam na wasze szczere opinie!:)Pozdrawiam

18

Rzeczywiście, propozycja jest ładna, ale zastanów się, czy takie cienkie zasłony będą w pełni chroniły Cię przed wścibskimi sąsiadami:)

Przy zakupie zwracaj uwagę na to, czy są na tyle uniwersalne, że możesz je jakoś fajnie układać. Pytasz o co chcesz- przede wszystkim sprawdzasz wszystkie wymiary a także to, w jaki sposób dają się zawieszać  ( czy na żabkach, czy zwykłej rurce- tak jak powyżej). PROŚ O PARAGON LUB FAKTURĘ- jeśli kolor będzie inny niż na zdjęciu, towar ZAWSZE możesz zwrócić smile

Oscar Wilde

19

hej Kukula no twoja wersja super delikatna ale jak mówi P&p bedzie potrzebna dodatkowo roleta albo właśnie coś w tym stylu żaluzji.
Masz tu adres strony z aranżacją okien , znajdziesz tam rodzaje taśm i wszystko czego chcesz.

http://www.montex-salon.pl/nasze-aranza … aslon.html mam nadzieje ze link sie otworzy.

Co do mnie to mam w domu firanki i zasłony bo same firanki nie dają takiej prywatności ale chciała bym nie długo zmienić na roletę .

20

Cześć dziewczyny:) Dzięki za szybką reakcję:) Cieszę się, że nie wyśmiałyście mojego gustu;p Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale ja zdaję sobie sprawę, że w dekoracjach i aranżacjach nie jestem zbyt dobra dlatego właśnie cieszę się podwójnie, że mogę na was liczyć:*
P&P-> dzięki za wskazówki...co do pomysłu - tak wiem, niewiele ten model zakrywa, ale salon akurat mam z wyjściem na taras, więc nie będzie tu problemu, a dzięki takim firanom i zasłonkom wydaje mi się, że będzie jaśniej w pokoju i nie tak przytłaczająco jak z jakimś ciężkim materiałem:) Zastanawiam się tylko (może wy wiecie) jak się tylko pierze takie roletowe, czy zwijane firany?
Różyczka-> twoje rady i linki są naprawdę rewelacyjne:) Znalazłam tam kolejne natchnienie:) Co powiecie na takie rolety do jadalni (będą współgrać z tymi poprzednimi?)
http://www.montex-salon.pl/img/4/rolety_rzymskie.jpg

A jak uważacie? Lepiej szukać wszystkiego w jednym sklepie, czy to obojętne, że zamówię u kilku producentów? A może jednak szukać w sklepie stacjonarnym co? W razie czego ze zwrotem czy reklamacją będzie chyba mniej problemów? Pozdrawiam:)

21

witajcie dziewczyny,
ja rowniez kocham firanki i choc okien mam malo i male to mam jakies 10 na zmiane.
Moich kilka spostrzezen, a nuz ktos skorzysta:
1. firanki woalowe, zazwyczaj szerokosc 100-150cm, choc i z metra tez sa czesto haftowane. Zabieraja swiatlo i niestety zatrzymuja powietrze, ciezko wywietrzyc pokoj, kiedy firanki sa zaciagniete. u mnie sluza za zaslonki, zwiazane po bokach ( szerokosc 150cm biale w roze).
2. majac firanki trzeba je od czasu do czasu uprac i ...wyprasowac. Majac firanke w jednym kawalku na cala dlugosc okna, czy sciany np. 12 m to wyczyn nie lada jaki. Podobno najwygodniejsze sa tradycyjne zakardowe, mokre, lekko odwirowane  wiesza sie w oknie. Choc niektore panie i tak klna, ze trzeba wyprasowac.
3. Jak jest firanka na tasmie to przed praniem trzeba rozciagnac tasme, poniewaz z czasem te zagniecenia sie utrwalaja i mamy w oknie wiszaca smetnie firanke, bez ladnych fal.  Ja nie znosze tasm, ale jedna  firanke mam od tesciowej.
Obszycie i tasma kosztowaly prawie tyle samo co firanka ( za drogo), choc prosilam tesciowa, ze sama to zrobie i nie chce tasm,bo to byl prezent dla mnie.
4. Jesli dajecie do obszycia zaznaczcie wyraznie!!!! wysokosc firanki PO OBSZYCIU, zeby nie bylo jak u mnie, ze panie ekspertki skrocily moja firanke o 5 cm i jest za krotka!!!  Sama mowilam wyraznie, ze ma byc 217cm , a dostalam 212cm.
5. Jesli ktos ma okna na cala szerokosc, to najpiekniej wygladaja delikatne, dlugasne, jednokolorowe, zaslony , bez firanek.  Gorzej jesli mamy wscibskich sasiadow i trzeba jakos sie zaslonic:) Organza najpiekniej wyglada na duzych oknach puszczona wolno, albo podpieta z boku. Na malych powierzchniach traci urok.
6. Ogolnie im ciemniejszy pokoj tym jasniejsza i delikatniejsza firana.  Trzeba tez popatrzec na wyposazenie wnetrza,  czy kaloryfere sa na scianie, trzeba je zakryc, czy chcemy dluga czy krotka firanke, a moze tylko zaslonke podpieta, czy mamy meble nowoczesne czy antyki:)

Mnie osobiscie nie podobaja sie te wszystkie udziwnienia, lambrekiny i kilkuwarstwowe firanki i zaslonki z kawalkow.
Mam wrazenie, ze zostalo komus troche materialu na firanki czy zaslonki i zeby sprzedac sklecil z tego jedna calosc.
A co do rolet, to trzeba miec elegancko wykonczone sciany wokol okien i ladne parapety, zeby to cus stroilo okno.

Najtaniej kupowac firanki z metra, zmierzyc wysokosc od zabek do podlogi, zostawiajac jakies 2 cm, zeby firanka sie nie brudzila na dole.
Tradycyjne i tanie firanki- zakard, woal, ale tez i organze mozna dostac w polontexie w Czestochowie, wisan, chemex, ceny sa naprawde niskie. Kalisz slynie z pieknych firan, ale sa znacznie drozsze.

Powodzenia w szukaniu inspiracji i udanych zakupow:)
Pozdrawiam

22

A jeszcze jedno. wiem, ze panie nie lubia wieszac firanek na zaklad, wola tasme. Ja wole zakladac sama firanke.
Moj patent jest taki; zaczynam podpinac firanke z obu koncow i dziele zabki na pol, srodkowa zabke zakladam srodek firanki, i potem zabieram sie za jedna strone , dzielac jedna polowe zabek znowu na pol i podpinam firanke, az do wykonczenia materialu. Zaczynam od srodka i przechodze na boki, zabek mi nie zabraknie a jak jakas zostanie to na koncu  i  ja podpinam.  Troche trudno tak podpiac np 12 m, ale 6-7m to da sie rade.  Przy bardzo dlugich firankach tasma jest duzym ulatwieniem, tylko trzeba jednak zwrocic uwage na wzor marszczenia.  Od tasmy bardzo zalezy widok okna z zewnatrz. Sciskajac za mocno robimy zwykla szmatke w oknie i caly urok pies drapal.

23

Jestem jak najbardziej za panelami okiennymi wink

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

24

teraz jest dobrze z firankami, bo wiekszosc ma "automatyczne" zagnioty - wystarczy przeciagnac sznurek

jeszcze kilka lat temu to nie bylo takie powszechne

25 Ostatnio edytowany przez Atlantic Polska (2010-09-13 21:14:44)

racja - zagnioty fabryczne nie byly powszechne, ale te robione indywidualnie np. przez krawcowe byly bardziej dopasowane do ksztaltu konkretnego okna

26

ceny są przeróżniaste, a w tym sklepie po wpisaniu w wyszukiwarkę "wyprzedaż" wyświetlą Ci sie okazje cenowe z obniżkami do 70%
www . tekstylia . abc24 . pl

27

Ja kocham firanki. Pod warunkiem ze sa lekkie i zwiewne. Lubie organze. Nie przepadam za firankami na tasmie. Wole po prostu obszyte z ciezarkiem. Co do kolorow to jestem baaardzo otwarta na nowe inspiracje. Ostatnio szukam czarnych big_smile Nie uzywam zaslonek. Uwazam je za zbiornik kurzu a kurz u mnie nie wskazany. Montuje rolety pod firanka i mam z glowy.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

28

Witam,

Firanki super sprawa, a jeszcze lepiej jak kupi się ładne firany i zrobi (uszyje) z nich rolety, jest łanie i orginalnie.

Ja ostatnio znalazłam stronkę micronexline.pl. Od biedy nawet niezłe te tkaniny.

29

Ja uważam że w Ikei można kupić fajne firany czy zasłony.

30

wiecie dużo zależy od tego, jak mamy urządzoną kuchnię, na którą stronę są zwrócone okna, bo czasem może być tak, że jednak potrzeba tego, żeby się uchronić przed słońcem a wtedy myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie rolet. Dużo modeli rolet i żaluzji można znaleźć na stronie firmy wimarol, przyznam, że ja jestem za takim rozwiązaniem, bo nie tylko można się ustrzec przed słońcem, ale też rolety, czy żaluzje są bardzo fajną ozdobą,

31

ja nie mam firanek,mieszkam w domu jednorodzinnym na poddaszu więc nikt mi tak nie zagląda,w oknach mam rolety,chociaż nie powiem czasem korci mnie aby przykręcić karnisze i kupić jakieś fajne firaneczki,ostatnio byłam u szwagierki i fajnie u mniej na oknie wyglądał makaron

32

Ja u siebie (znaczy u rodziców) mam na oknach rolety i na karnisze firany. Dla mnie osobiście nie ma znaczenia jaki wzór. Ważne żeby były.

Osobiście uważam że firany powodują że okna nie są puste.

Od 19.04.2012 jestem szczęśliwym narzeczonym.

33

Hej ogółem tekstylia szeroki wybór  mozna kupić w magdalena. pl a dokładnie w ich sklepie magdalena24. pl na allegro takze są mają nick bodajże dekoracja_okna chyba
mieszkam w miejscowości gdzie jest ich główna siedziba tam mają mnostwo artykułów nie tylko tekstylia nowoczesne systemy żaluzjowo roletowe takze są a takze ozdoby typu sztuczne kwiaty wazony kuferki itp   dodaja tez nowości wiec mozna być na bierząca ale firme polecam jak najbardziej wink

34

Ja jestem za firanami, ale nie żakardowym, zdecydowanie wolę nowoczesne rozwiązania. Najlepiej jak uda się kupić gotową, bo nie trzeba się wtedy motać z szyciem. Teraz jest taki bogaty wybór, różne wzory, że spokojnie każdy może coś dla siebie wybrać. Ja do pokoju i kuchni kupowałam ostatnio firany w sklepie firany.pl Przysłali mi dość szybko i wszystko się zgadzało. Zawiesiłam w oknie i teraz się dumnie prezentują.

"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneider

35 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-09-29 16:22:30)

Chciałam przestrzec przed zakupami w sklepie link,z własnego doświadczenia powiem,że na zamówioną firankę i zasłony przyszło mi czekać miesiąc.Zapewne nie byłam wyjątkiem i sądzę że jeśli mi się tak przydarzyło to inni klienci mieli podobnie.Lepiej już kupić zasłony w zwykłym sklepie,albo jakimś sprawdzonym internetowym.

36

Witaj,

Ja osobiście polecam firmę Wisan II ze Szczecina, mają ogromny wybór asortymentu w sklepie i dużo ciekawych aukcji na allegro pod nazwą użytkownika mec_wisan . Ja jestem za firankami w stylu nowoczesnym spam ( trzeba pousuwać spacje)
wchodząc na ich stronie zalazłam daną aranżację zadzwoniłam Panie doradziły mi materiał i taśmę ( podesłały zdjęcia na maila). Warto kierować się już sprawdzonym sposobem który można zobaczyć w całej okazałości na zdjęciu jak na zdjęciu wygląda dobrze to co dopiero w rzeczywistości.

37

Osobiście nie znoszę firanek i zasłon. Mój mąż jest totalnie zgodny w tym względzie dlatego wszędzie mamy rolety.
Ostatnio szwagierka napaliła się na firany, karnisze itede., w "ramach oszczędności" a zapłaciła za to jak za zboże. W sumie jeden karnisz: karnisz, żabki, firanka, uchwyt wyniósł ją coś 600-700 zł podczas gdy mnie 1 roleta (tj. 2 rolety na okno) wyniosła 60 zł. Roleta full wypas big_smile

38

polecam rolety rzymskie, są świetne. cena zależy od wielkości okna. kupić można na allegro, w sieciówkach i w salonach, gdzie szyte są firany (uszyją na wymiar z bardzo ładnych materiałów - polecam te z asortymentem eurofiran).

Posty [ 1 do 38 z 58 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018