Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1

Temat: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Witam, proszę o pomoc.
Pracuję na etacie, a teraz chcę założyć dodatkowo działalność gospodarczą. Mam zamiar prowadzić zajęcia fitness. Nie wiem ile musiałabym zarobić by mi się to opłacało? Wiem, że wynajęcie sali gimnastycznej to koszt ok. 50 zł za godzinę, od jedenej klientki mogę skasować w mojej miejscowości 6 zl za godzinę  (nie więcej), przyjdzie pań może 20, koszt z za odtwarzanie muzyki  - jeszcze nie wiem ile to za miesiąc, poza tym składka zdrowotna, a co z ryczałtem? Chyba taka forma byłaby dla mnie najlepsza, a może nie, sama nie wiem. Czy są jakieś dodatkowe koszty, może któraś z pań jest księgową i jest mi to w stanie policzyć. Zajęcia mam zamiar prowadzić dwa razy w tygodniu.
Proszę o pomoc NAPRAWDĘ ZIELONA:):)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

więc tak, możesz starać się o wsparcie finansowe- zgłoś się do urzędu pracy w dziale- 'dotacje unijne' i tam udzielą Ci paru wskazówek, moja mama udziela innym takiej pomocy, możesz na taką działalność dostać nawet 18 tys zł ;p
a na początek to jest coś prawda?

3

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Hej, wydaje mi się, że takie wsparcie to jest tylko dla osób bezrobotnych, ja pracuję, ta działalność ma być dodatkowym zajęciem.

4

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

No to dobrze napisałaś, że wydaje Ci się, chyba wiem dobrze skoro moja mama pracuje na takim stanowisku. Należy przedstawić swój program zamierzonej działalności, na bieżąco dawać jakieś faktury potwierdzające, że działalność przynosi zyski, czasami są kontrole,  jak np. wygląda i jak jest przeprowadzana taka działalność

5

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Dokładnie -dotacja z urzędu pracy-unijna to dotacja dla ludzi bezrobotnych czyli u Ciebie odpada,Ale możesz sie starać  o dotacje bezpośrednio z Unii (Urząd Marszałkowski np) i jestto dotacja dla nowo powstających firm lub na rozwój juz istniejącej działalności.

6

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

nie tylko osoba bezrobotna może dostać taką dotację! pomyśl o złożeniu wniosku dot. działania 6.2

7

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Dokładnie, możesz uzyskać dotacje na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw z unii europejskiej. najlepiej wejdź na stronkę www.efs.pl i tam się dowiesz najlepiej.

8

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Ja bym tez chciała otworzyć swoja działalnośc akurat jestem na wypowiedzeniu w pracy wiec bede zarejstrowana jako bezrobotna chciałabym sie postarac o dotacje ale wiem że prztychodza kontrolować lokal i jak to teraz zrobić jesli ja niemam kaski zeby ten lokal znależć i płacic ten czynsz zanim zaczne cokolwiek robic????

9 Ostatnio edytowany przez Cytrynka (2009-11-18 01:25:24)

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

ja już prowadzę taką działalność moja rada trzeba dokładnie zapytać w urzędzie pracy a lokalu wcześniej nie przychodzą kontrolować musisz napisać wniosek ,jest data rozpoczęcia działalności i wiele innych rzeczy dopytaj w urzędzie pracy pozdrawiam

10

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy
arbuzekona napisał/a:

Ja bym tez chciała otworzyć swoja działalnośc akurat jestem na wypowiedzeniu w pracy wiec bede zarejstrowana jako bezrobotna chciałabym sie postarac o dotacje ale wiem że prztychodza kontrolować lokal i jak to teraz zrobić jesli ja niemam kaski zeby ten lokal znależć i płacic ten czynsz zanim zaczne cokolwiek robic????

Witaj, ja również myślę o założeniu własnej firmy i podziele się swoją wiedzą. Na rozpoczęcie działalności możesz się starać o fundusze z Urzędu Pracy dla osób bezrobotnych (ok. 19000), i tam pozyskanie nie jest zbyt skomplikowane. Radze udać się na stronę lokalnego UP i doczytasz dokładnie zasady przydziału funduszy (na co możesz wydać pieniądze, ile potrzebujesz wkladu własnego itp.). Lokal możesz wynająć po odebraniu pieniędzy, poniewaz masz 30 albo 60 dni (nie pamiętam) na otwarcie działalności (od daty wypłaty dotacji.) Urząd może tylko zarządać przy składaniu wniosku tzw umowy przedwstępnej z właścicielem lokalu.
Osobną drogą można się starać o środki z funduszy Unii Europejskiej. Są uruchamiane cykle programów w których możesz wziąc udział i pozyskać w zależności od organizatora od 25000 do 40000 zł, oraz wsparcie przez pierwsze pół roku działalności w kwocie od 1000 - 1500 zł miesięcznie. Droga ta jest dłuższa, ale nie potrzebujesz wkładu własnego a szereg szkoleń jest naprawdę bardzo pomocny w zakładaniu własnego biznesu. informacji na temat rekrutacji do tych programów szukaj w starostwie powiatowym bądź w biurach Agencji Rozwoju Regionalnego.
W moim województwie zaczyna się nabór do programu operacyjnego Kapital Ludzki, działanie 6.2 pt"na dobry początek własnego biznesu" w którym mam nadzieję wziąć udział, jeśli nie wyjdzie będę się starać o środki z UP. Życzę powodzenia.

11

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Czy ktoś może mi pomóc? Do kogo mogłabym sie zgłosić aby doradził mi jak otworzyć własną działalność? Tzn jakie pierwsze kroki podjąć, od czego zacząć, zapoznać mnie z tym wszystkim. ? Bardzo prosze o pomoc

12 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-08-14 09:02:32)

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Myślę, że na początek powinnaś się zaznajomić np. z tym poradnikiem: SPAM

To jest darmowy pdf, ponad 80 stron na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności, więc powinnaś tam znaleźć wszystko na ten temat:)

13

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Jeśli chodzi o informacje nt dzialalności gospodarczej to polecam przede wszystkim internet - a w szczególności wszelkie strony urzędów marszałkowskich; warto też oczywiście googlować

z doświadczenia powiem wam, że aby znaleźć jakieś informacje trzeba się trochę naszukać, ale nie jest to niemożliwe
tylko pamiętajcie sprawdzajcie wszystko dokładnie same!!! - urzędnicy często wprowadzają w błąd; mi na przykład jeden bardzo skądinąd miły Pan powiedział, że w tym roku w moim województwie nie przewidują już naboru do żadnych projektów unijnych
na szczęście poszperałam jeszcze trochę na własną rękę i zakwalifikowałam się do projektu

powodzenia smile

14

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

na temat zakładania działalności gospodarczej jest mnóstwo informacji w necie oprócz tego (nie wiem czy w każdym mieście) są punkty konsultacyjno-doradcze do których warto się zgłosić aby uzyskać wszystkie informacje, usługi doradcze są gratis.

15

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Moze sprawdzicie sobie tutaj, poczytacie - kto zainteresowany ebroker.pl/centrum-wiedzy/porady/32/kredyt-na-start-dla-firmy,780 mnie juz rece opadaja, bo zona mnie prosi abym ciagle czytal w necie i szukal czegos nowego. Ona jedno robi a ja drugie a za 2-3 miesiace , chcemy rozpoczac nasza dzialanosc. Wyczytalem juz chyba caly interner z wadami i zaletami wlasnego biznesu, no sa dobre i zle strony. Ale warto dzialac, jak tylko wiemy ze mamy na to odpowiednie srodki. A pomysl jest odpowiedni.

16 Ostatnio edytowany przez Chanell_11 (2013-02-14 11:09:41)

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy
karlayn3 napisał/a:

Czy ktoś może mi pomóc? Do kogo mogłabym sie zgłosić aby doradził mi jak otworzyć własną działalność? Tzn jakie pierwsze kroki podjąć, od czego zacząć, zapoznać mnie z tym wszystkim. ? Bardzo prosze o pomoc

zaczynasz od jakiegokolwiek Urzędu Miasta/Gminy. Nie ma już obowiązku pójścia do Urzędu Miasta/Gminy tam gdzie mieszkasz. Mozesz byc gdzieś w drodze i wstąpić do jakiegokolwiek.
- składasz wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej (wniosek CEIDG-1)
- jeśli masz zamiar byc Vatowcem to przynajmniej na dzień przed rozpoczęciem działalności gospodarczej idziesz do Urzedu Skarbowego i tam opłacasz 170 zł i wpisujesz sie do rejestru vatowców
- do 7 dni od daty rozpoczęcia działalności gospodarczej musisz sie zgłosić do ZUS'u bądź KRUSu i tam wypełnia ZZA lub ZUA
- regon zostaje nadany przez Urząd Statystyczny i jest widoczny na twoim profilu CEIDG (nie ma juz papierowej wersji zaświadczeń o wpisie do ewidencji tylko wszystko jest załatwiane elektronicznie, to samo nie ma zaświadczeń o nadaniu nr regon). Twój profil bedzie na stronie www.ceidg.gov.pl zakładka "BAza przedsiębiorców" wyszukujesz siebie po NIPie ale dopiero po wpisaniu Cię przez urzędnika lub samemu-wymagany podpis EPUAP lub elektroniczny podpis, wówczas będziesz tam widoczna)
Jeżeli chcesz mieć SPÓŁKĘ CYWILNĄ to z umową spółki musisz sie jeszcze osobno udać do wszystkich urzędów tj. Urząd Statystyczny, Urząd Skarbowy, ZUS). Kiedy nadadzą Ci osoby nr nip na spółkę i regon na spółkę wracasz do Urzedu Miasta/Gminy i dokonujesz zmiany na wniosku CEIDG-1, zmiany są bezpłatne.
Do 30 dni zgłaszasz otwarcie działalności do PIPu czyli Państwowej Inspekcji Pracy jak i Sanepidu
PAMIĘTAJ KAŻDĄ ZMIANĘ ZGŁASZASZ W JAKIMKOLWIEK URZĘDZIE MIASTA/GMINY DO 7 DNI OD JEJ POWSTANIA (oprócz liczby zatrudnionych bo to tylko statystyka taką zmianę zgłaszasz w ZUSie)

Założenie innej spółki niż cywilna zgłaszasz w Krajowym Rejestrze Sądowym.

UWAGA: Często przy dotacjach TRZEBA najpierw zgłosić się do Urzędu Pracy bo jak będziecie mieć najpierw wpis to przekreśla mozliwość skorzystania z dotacji i mam tu na myśli osoby bezrobotne!

17

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Są różne Centrum Doradcze które ci pomogą. Poszukaj w swoim mieście.

18

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Czy myślałyście kiedyś o własnym sklepie z artykułami(chemia,słodycze itp.) z Niemiec? Czy to jest opłacalne? Macie jakiś pomysł może na coś innego bądź podobnego?

19 Ostatnio edytowany przez misiasisia (2013-04-01 20:49:16)

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Moja znajoma prowadziła takie zajęcia właśnie w sali gimnastycznej. Niestety w dobie coraz tańszych i coraz bardziej wypasionych fitness klubów takie małe fitnessowe działalności są skazane raczej na niepowodzenie.
Jako osoba zatrudniona na umowę o pracę płacisz tylko składkę zdrowotną ZUS - niecałe 300zł/mc, do tego dochodzi koszt wynajęcia sali - 400 złotych miesięcznie.
Do tego, żeby te zajęcia były coś warte musisz zainwestować w różne bajery, o czym pewnie wiesz smile stepy, piłki, maty, hantle, może jakieś gumy - sam zwykły aerobik znudzi się każdemu, trzeba to jakoś urozmaicać. Do tego zakup sprzętu.

Znajoma zrezygnowała z działalności gospodarczej, ponieważ musiała dokładać do interesu mimo, że na jej zajęciach pojawiało się ok. 15 pań. Teraz po prostu jest stała grupa, razem wynajmują salę na jedne zajęcia w tygodniu, nie zarabia na tym, robi to już raczej dla przyjemności, bo po prostu wszystkie dzielą się kosztem wynajęcia sali smile.

Policz sobie: Zajęcia dwa razy w tygodniu, niech będzie, że 6 złotych od osoby, na jedną salę wejdzie około 15-20 osób, bo więcej to już naprawdę jest masakra. Musisz te osoby też zdobyć i mieć pewność, że będą chodziły, a to też nie takie proste smile
Wersja optymistyczna 20 osób 2 razy w tygodniu każda płaci te 6 złotych to 960 złotych miesięcznie. Skoro już liczymy wersję optymistyczną to załóżmy te 400 złotych za salę. Czyli razem z zusem mamy 700 zł. Nie wiem jaki jest ryczałt dla tego typu usług, załóżmy że 8,5% to wychodzi niecałe 100 zł, więc 960-800 = 160 zł Oczywiście zaokrągliłam to, więc pewnie jest gdzieś koło 200.
Być może przyjdzie Ci 10 osób, wtedy Twój przychód wyniesie 480 złotych, a to dokładnie pokrywa koszt wynajęcia sali + ryczałt.


Jeżeli masz wykształcenie w tym kierunku może pomyśl o tym, żeby prowadzić zajęcia w jakimś klubie? Zarobisz może niewiele więcej, ale odejdą Ci wszystkie stresy związane z prowadzeniem działalności i zastanawianiem się, czy w tym miesiącu zapisze się 5 pań, czy może będzie te 15, żebyś wyrobiła na opłaty.

20

Odp: Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Mam pytanie do doświadczonych Przedsiębiorczych. Prowadzę działalnośc od 12 lat. Chce zmienić swój bank i szukam takiego, gdzie przeniosę wszystko ale nie ukrywam, że najważniejsze jest dla mnie konto firmowe a tam gdzie je przeniosę, przeniosę też resztę rachunków. No więc piszcie proszę, gdzie macie konta i jakie są zalety, wady. Szczególnie interesuje mnie oferta Santander Bank, Millenium Bank.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Chcę założyć działalność gospodarczą - Pomocy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024